Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.12 0 0 5058

A Baba testápoló tényleg szuper! este bekened, reggelre lemoshatod a pikkelyes réteget, ujra bekened, szinte felér egy patikai szerrel.

 

Általában én is kampányszerűen használom (kizárólg a lustaságom miatt), együtt a Michaels-szel, amiből csak a krémet vettem meg.

 

Át is térek rá, egy hete vettem használatba az elfekvő dipróimat, de nem látom, hogy akár csak lassult volna a pikkelyesedés. Akkor meg mit mérgezzem magam? Úgyis rosszul alszom, és most bogarat ültettetek a fülembe, hogy ez lehet a kecétől.

Előzmény: Old England (5054)
henci2 Creative Commons License 2007.06.12 0 0 5057
Szerény véleményem szerint a bőrön át nem szívódik fel úgy a szteroidos krém, mint gyógyszer formájában. 20 egynehány év alatt úgy érzem, nem lett semmi bajom tőle. Mikor hosszasan kenem, vékonyabb a bőröm. Ha nem, akkor újra vastagabb lesz. Kb. ennyi. Viszont eltűnik a sömör. Ez már magában elég örvendetes. Nehogy félreértés legyen, nem vagyok szteroid párti, csak egyenlőre nincs jobb. Elmehetsz biorezonanciára, vagy mindenféle hülyeségre, kifizetsz egy rakás pénzt a semmire. Na ettől lehet az ember depressziós. Teljesen elképzelhetetlen, hogy a tenyér kenegetésétől depressziós lesz valaki, vagy meghízik. Ez totál képtelenség. Ha több kiló krémet rákensz, akkor esetleg. 
ANGEL68 Creative Commons License 2007.06.12 0 0 5056
Szisztok !
Megtudhatnám Tőlletek hogy a Psoricur olajat honnan szerzitek be?Szeretném én is kiprobálni!Úgylátom itt eléggé gyógyszer ellenesek vagytok főleg a szteoridok miatt,bevalom öszintén én is fázom tőllük bár amit most használok sajnos abban is van.Az apu 5éve szedi a 10mg-os Tigazont,reggel-este 1szem,Ő ettől teljesen tünet mentes,plusz a zsírósító krémei,és eddig még hálaistennek a vérképperedményei is jók minden vizsgálatnál.Minden segitséget köszönök
Üdv.Angel68
dűzni Creative Commons License 2007.06.12 0 0 5055

Nem a SOTE-t, hanem a SOTE-n!

Rád való tekintettel megpróbáltam kencsőként a "pikkelysömör gyógyítása" és a "SOTE-t".

Nem kenhetőek jól.

8-)

Előzmény: macmelon (5053)
Old England Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5054

Én a Dr. Michaelsnél még nem találtam jobbat. A pénztárcám ennek nem örül annyira...., de csak kampányszerűen használom, ha nagyon muszáj. Szteroidot még orvosi felügyelet mellett sem szívesen.

Amúgy hidratálásra minden reggel Baba testápoló, ebbe talán nem tesznek bele annyi kemikáliát.

Előzmény: dűzni (5050)
macmelon Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5053
A SOTÉ-t javasolták? :)
Előzmény: dűzni (5052)
dűzni Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5052

Te kis vicces!

Ilyen humorral a SOTE-n is próbálkoztak.

8-)

Előzmény: macmelon (5051)
macmelon Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5051
Javaslom a "Pikkelysömör gyógyítása" topikot! :) :) :)
Előzmény: dűzni (5050)
dűzni Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5050

Adjatok valami tippet "kencsőre"!

Dermovate helyett, de mellékhatások nélkül.

sammakko Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5049
Ezt a kencsőt már nem mosom le magamról... :))
Előzmény: dűzni (5048)
dűzni Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5048

Hiába reménykedtem na...

Így már csak az asszony maradt, vagy az anyósom.

Pedig bíztam a kencsőben....

8-)

Előzmény: sammakko (5047)
sammakko Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5047
Szerintem a fene tudján van itt a hangsúly....
Előzmény: dűzni (5045)
sammakko Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5046
:)))
Előzmény: RTH41 (5039)
dűzni Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5045

Szerintem határ eseten vagyok (mellékvese túlműködés), de azért még nincs holdvilág képem, nem álltam meg a növésben stb.

8-)

Mindig gizda voltam, most és nem a cigiről való leszokás után híztam (csak hasra)10 kg-ot.

Este nem alszok, többször felébredek, nem tudok vissza aludni.

Nem eszek csokit.8-)

Ha ennék, nem lennék rossz kedvű.

A spori miatt nem vagyok rossz kedvű.Most nem olyan rossz az állapotom.

A fene tudja.

Nem szoktam másban, külső okokban keresni a bajomat vagy a megoldásokat (az itteni hózzászólásaimban is remélem látszik).

Elég határozott egyéniség vagyok.

 

Előzmény: sammakko (5038)
macmelon Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5044
Igen, az Algopyrin is receptre megy. Nem teljesen értem a kérdést. De próbálok válaszolni! :)

Orvos írja föl, orvos mondja meg, hogy hogyan használd, az orvos mondja meg, hogy mikor gyere vissza, az orvos mondja meg, hogy mit tehetsz meg magadtól, és persze ha az orvos nem mondja, de a betegtájékoztató vagy a saját megítélésed igen, akkor szinén visszamész. Ezt értem alatta.
Előzmény: RTH41 (5043)
RTH41 Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5043
Kerülöd a választ:-)
„Gyerekek, senki nem használjon szteroidokat orvosi felügyelet nélkül!”
Hogyan gondolod az orvosi felügyeletet?
…mert vényköteles? Akkor az Algopyrin-hez is orvosi felügyelet kell már!
Előzmény: macmelon (5040)
macmelon Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5042
A dolog kicsit olyan szerintem, mint a lakásfelújítás és a mesteremberek kérdése: Van egy-két dolog a lakásfelújítás során, amit nem vállal be maga, ez nyilván mindenkinél más, de mondjuk tipikusan gázt, vizet, fűtést nem maga szerel az ember. Kihívja a szakit, és bízik benne (?), elvárja, hogy jól dolgozzon, ne folyon, ne csöpögjön. De azt is tudja az ember, hogy sajnos nem ilyen egyszerű a dolog, és rengeteg dolognak jobb, ha maga (is) utánna néz, lecsekkol, agyal maga is, sőt néha kénytlen a végén maga megcsinálni olyat, ami nem neki kéne...
macmelon Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5041
Á, nem miattad van! És nem is személyes.
Előzmény: dűzni (5037)
macmelon Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5040
A gondosat (pontosabban a nem elég gondosat) a tájékoztatásra írtam.

De hogy ne kerüljem meg a kérdést: A dolog nyilván paciensfüggő. Én elsősorban azt várom el, hogy tájékoztason alaposan.
Előzmény: RTH41 (5035)
RTH41 Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5039
Jó, fogjuk rá… De ki az a kencső? :-)))
Előzmény: sammakko (5038)
sammakko Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5038
De gondolom ennek utána lehet járni, hogy tényleg van-e mellékvese túlműködésed...

Mert mi van, ha nincs és csak egyszerűen rossz passzban vagy, mert csúnya a psorid plusszba meg csokit eszel egyfolytában?

Én mondjuk szívesen fognám ezeket (per pill nincs mit, hálistennek...) a kencsőre, mert mégiscsak egyszerűbb másra haragudni, mint magamra.... :)
Előzmény: dűzni (5036)
dűzni Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5037

Kisveréb-macmalon!

Ne váltsatok pengét azért, mert én orvosi felügyelet nélkül kenegetem magam.

A sote-n nem ezt ajánlották, nem is használt semmi.

Ezt a kenőcsöt egy gépkocsi vezető ajánlotta, akinek ezúton is köszönöm (a mellékhatások ellenére is).

Tavaly nagyon rossz kedvű voltam (A SOTE orvosai sem tudták a terjedést megállítani, be kellett volna feküdnöm valami kezelésre, de ezt a munkám és a családom miatt semmiféle képpen nem tehettem volna meg), ezen segített a dermovate.

Az hogy most mit használjak nem tudom.

(stoppert is kipróbáltam tavaly)

dűzni Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5036

Igen tapasztaltam, sőt még írtam is ide.

Az volt a baj, hogy 26 év cigizés után, tavaly márciusban letettem a cigit.

A hangulat hullámzást ennek tudtam be decemberig.

Most azonban ez már nem indokolja.

A kenőcs mellékvese túlműködést okozhat, ha valaki olyan hülye mint én voltam.

Ezt egyértelműen írja a szakirodalom.

Sajnos szerintem igazuk van.Egy kicsit híztam is mostanában pocira.(eddig 69 kg voltam, most78).

 

Előzmény: sammakko (5025)
RTH41 Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5035
…és a gondos orvosi felügyeletet hogy képzeled el pontosan?
Előzmény: macmelon (5033)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5034

Amúgy bevallom, tablettát én sem vennék be a saját fejem után.

 

De 30 évnyi kenegetés után már nem megyek orrvoshoz, csak ha muszáj. arról már rég letettem, hogy újat mondanak.

Előzmény: macmelon (5033)
macmelon Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5033
És szerinted tévedett, bem szabadott volna javasolnia, hogy felírasd a háziorvoissal?

Egyébként én úgy látom, hogy nem elég gondosak az orvosok a tájékoztatásban, de ez nem azt jelenti, hogy az orvosi felügyelet nem szükséges! Hanem azt, hogy nem elégséges!

Tehát amikor azt mondom, hogy nem használja orvosi felügyelet nélkül, akkor azt nem mondom, hogy de az elég. Sajnos néha nem, mert nem minden orvos elég gondos.
Előzmény: Törölt nick (5032)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5032
Azzal, hogy a néhány foltomra a doki felír 2 tubus diprót, hallgatólagosan arra biztat, hogy ha szükségét látom, önállóan döntsem el, hogy mikor használom. És ha nem tetszik neki az, hogy szakrendelésre megyek , hanem arra biztat, hogy irassam fel a háziorvossal, ezzel elismeri azt, hogy gyakorlatilag én határozom meg, mikor van szüksége a pszorimnak szteroidra, ő ennél többet nem tehet.
Előzmény: macmelon (5030)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5031
Az amit írtam azt jelzi, hogy az orvosok még a pszoriázisszakrendelésen is számolatlanul írják (irták? nem tudom, mert 1,5 éve feléjük sem nézek) fel a különböző  kencéket, és felügyeletről szó sem esik... Hogy amit nem használok fel, az elfekszik a hűtőben,  csak szinesíti a képet.
Előzmény: sammakko (5029)
macmelon Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5030
Amit írsz, az mennyiben mond ellent annak, hogy "senki nem használjon szteroidokat orvosi felügyelet nélkül" ?
Előzmény: Törölt nick (5028)
sammakko Creative Commons License 2007.06.11 0 0 5029
Van ilyen orvos is, meg olyan is. Erről sokszor esett már itt szó. Válassz olyan bőrdokit, akiben megbízol.

Az meg nem minősíti orvost, hogy a hűtődben milyen lejárt gyógyszerek vannak....szerintem.
Előzmény: Törölt nick (5028)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!