Keresés

Részletes keresés

tito20 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 2831
Amiket árultam tele van vele a vatera hát ez van és esetleg az nem lehet gond hogy már egyszer tilttoak a vaetrátol csak most egy másik bankszámláról és telefonszámról probálkoztam de név cím persze ugyanaz gondolkoztam ezen is! :)
Előzmény: boxer-gs (2830)
boxer-gs Creative Commons License 2010.02.05 0 0 2830

Abban tökéletesen egyetértek veled, hogy az ügyfélszolgálat tekintetében nem áll a helyzet magaslatán a Vatera. Ezt már sokszor kitárgyaltuk itt és ezt a nem válaszolós hozzáállást én sem értem. Úgy gondolom azonban, hogy nem feltétlenül arról van szó, hogy tojnak az ember fejére, hanem esetleg nincs megfelelő kapacitásuk élőerőben ahhoz, hogy rövid időn belül válaszolni tudjanak mindenkinek.

Persze ez sem lehet mentség, hisz a kereskedelemben régen élt a mondás, hogy "mindent a vevőért".

 

A konkrét ügyről. A Vatera szabályzata alapján (hozzáteszem, a BTK. alapján is) tilos hamisítványokat árulni. Ezért kizárás jár. A tiéd mondjuk tényleg meglepően gyorsan ment. Az én érdeklődési körömbe tartozó termékeknél néha viszont csodálkozva figyelem, hogy egyes eladók napokon keresztűl rakják vissza látszólag büntetlenül a korábban már a tiédhez hasonló okból eltávolított árukat. Persze néhány napnál tovább általában ők sem húzzák.

 

Javaslom neked is és mindenkinek, hogy mielőtt árut pakol fel a piactérre, kukkantson be a szabályzatba! Lehet, hogy rámegy egy kis idő, de sok bosszúságtól megkímélheti magát minden felhasználó a segítségével.

 

A Vaterának meg javaslom, hogy figyeljen oda jobban a felhasználók panaszaira, mert az ő érdekeiket is szolgálja, ha a problémák kivizsgálásának eredményeként jobbá, könnyen kezelhetőbbé, felhasználóbarátabbá teheti az általa üzemeltetett piacteret.

Előzmény: molti (2829)
molti Creative Commons License 2010.02.05 0 0 2829
A panaszom 1 része vonatkozik a 180 Ft-ra, a nagyobbik része pedig az egész eljárásra.
Megfogadom a tanácsod innentől nem foglalkozom vele... Én úgy akarom ahogy lesz :)
Továbbra is kitartok azon álláspontom mellett, hogy bizonyos esetekben és bizonyos összegnél kell hogy méltányosságot gyakoroljanak, és ha már tőlem szedik a pénzt akkor kellő pontossággal és odafigyeléssel tájékoztassanak, több szót nem is érdemelnek.

Ami a célom volt hogy aki átolvassa a történetemet, lássa hogy teljesen felesleges panaszkodni, erősködni, célt nem ér vele az ember.

Aztán lehet nincs igazam :)
Előzmény: boxer-gs (2822)
molti Creative Commons License 2010.02.05 0 0 2828
Jah le is szedtem mert nem ide szántam, csak teszteltem a wordpress-t, jobb nem akadt a kezem ügyébe :) Thx a bug reportért
Előzmény: boxer-gs (2821)
molti Creative Commons License 2010.02.05 0 0 2827
"Nincs igazad, az adásvétel a kettőtök dolga, ha átvételkor lecigánykodik 3000 ft - ot akkor is kéred vissza a jutalékot?"

Akkor nem adom el neki és nincs jutalék.
Lehet nincs igazam (a szabályzat alapján), de az eljárás, és a hozzáállás tekintetében úgy vélem jogos a felháborodásom.

"+ 180 ft -ért én biztos nem égetném magam, pláne, hogy az alaphelyzetben is hibás voltam."

Mint már írtam hibás több szempontból is hibás vagyok, de a tényeket nem változtat hogy nem 15.000 Ft-ért adtam el hanem 12.000 Ft-ért, erről a vevő is tud nyilatkozni
És az is tény hogy az ügyfélszolgálat minősíthetetlen, és az egész helyzet a Vateránál egy kaki.
Az hogy mivel égetem magam... ráérek :) akár bíróságra is járni.

"Mivel informatikai "szakember" vagy, csinálj másik aukciós oldalt, ott te hozhatod a szabályokat, csesszél ki a vaterával:))"

Találtam időközben egyéb aukciós oldalakat www.licit.hu , www.boltamarson.com, ha van valakinek egyéb oldal 5lete szívesen veszem.

Előzmény: Törölt nick (2816)
tito20 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 2826
nem elérhetőséget nem semmi ilyesmit megvárom a válaszukat mit írnak ha egyáltalán válaszolnak és akkor kiderül mi volt a problámályuk addigis várok!
Ladybee Creative Commons License 2010.02.05 0 0 2825
Ha az eladók közül bárki tiltott terméket bocsát aukcióra, a Piactér kizárja őt közössége soraiból (hamis vagy hamisított termék). Vagy esetleg feltüntettél valami közvetlen elérhetőséget !?
Előzmény: tito20 (2824)
tito20 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 2824
mobil kategória ezek a kinai telefonok pl. sciphone i68 tele van vele a vatera 4-5 termékem volt fenn és nem eredetiként árultam hanem kinai clonként mint ahogy sokan mások is. Teszveszen is árulom ott még nem volt gond ebből sosem.
boxer-gs Creative Commons License 2010.02.05 0 0 2823
Ha tudnánk, hogy pontosan mit árultál, milyen módon, leírással és melyik kategóriába feltöltve, talán tudnánk véleményezni, de így sajna lehetetlenség megállapítani, ki mit vétett esetleg.
Előzmény: tito20 (2818)
boxer-gs Creative Commons License 2010.02.05 0 0 2822
Szerintem sem jogos a panaszod. Az adásvétel létrejött az elszámolt áron. A további egyezkedés a kettőtök dolga. A Vatera a piacteret adja, ezért szed jutalékot. Maga az üzletkötés már az eladó és vevő dolga. Én azt tanácsolom, ne forszírozd a dolgot. Hibáztál, ennyibe került. Egyébként meg korrektül jártál el. A lényeg, hogy a vevőd elégedett legyen.
Előzmény: molti (2815)
boxer-gs Creative Commons License 2010.02.05 0 0 2821
önéletrajzodbaN - ha már szóhiba :-)
Előzmény: Törölt nick (2817)
tito20 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 2820
Írtam nekik emailt hogy miért majd ők megmondják és akkor majd megírom hátha ugy könyebb lesz de figyelmeztetést nem küldtek 1-et sem és amit küldtek ők emailt abban azt írták többszörös figyelmeztetés ellenére sem!!
ezt nem értem!
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 2819

, raktam is fel pár terméket gondoskodtam rola hogy ne legyenek szabálytalanok

 

Ezek szerint még sem sikerült.  Csak úgy ok nélkül nem csinálnak ilyet.

 

Olyat már láttam, hogy inaktiváltak valakit, akit később visszaengedtek. Gondolom volt magyarázat a miértre.

 

Ennyi infóból, meg amit megadtál semmit nem lehet mondani, max összesküvés elméleteket gyártani.

Előzmény: tito20 (2818)
tito20 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 2818
Sziasztok!!
Most találtam ezt a fórumot még ujj vagyok ebben a témában!
Szerdán regisztráltam a vaterán tegnap már elis fogadták a 100ft-ot és teljes jogu felhasználó lettem, raktam is fel pár terméket gondoskodtam rola hogy ne legyenek szabálytalanok mert hallotam hogy a vatera szigoruan veszi.
Aztán ma reggel olyan 10körül kaptam egy elszámlázási emailt amivel nincs is gond van rá 10napom meg nem is volt olyan hatalmas összeg de aztán olyan fél 11 körül kaptam még egy emailt, hogy inaktiválták a felhasználonevem és hogy többszörös felszolitás ellenében :S de még nem is kaptam felszolitást hiszen 1 napja voltam tag ezt nem értem és törölték az összes termékemet is ezt egy ismerős vaterás mondta aki rákeresett a nevemre írtam egy emailt a vaterának majd értesitenek, de gondoltam rákérdezek itt is milehet a baj ha valaki tudna nekem segíteni azt nagyon megköszönném!!! :)
Üdv!!
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.05 0 0 2817
(szóhiba van az önéletrajzodba)
Előzmény: molti (2815)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.05 0 0 2816
"Eladtam egy PC-t a Vaterán. Sajnos később derült ki hogy kevesebb memóriát tartalmazz mint amivel meghirdettem, ezért a Vevőnek jogosan visszautaltam 3.000 Ft (ennyibe kerül 512MB DDR RAM). Kértem a Vaterát, hogy legyenek szívesek a 3.000 Ft jutalékát jóváírni. Ők ezt megtagadták, mondván szabályzat így szabályzat úgy."

Nincs igazad, az adásvétel a kettőtök dolga, ha átvételkor lecigánykodik 3000 ft - ot akkor is kéred vissza a jutalékot?
+ 180 ft -ért én biztos nem égetném magam, pláne, hogy az alaphelyzetben is hibás voltam.
Mivel informatikai "szakember" vagy, csinálj másik aukciós oldalt, ott te hozhatod a szabályokat, csesszél ki a vaterával:))
Előzmény: molti (2815)
molti Creative Commons License 2010.02.04 0 0 2815
Ahogy olvasom nem egyedi az esetem :) Én is csatlakozom a Vatera ellenesek táborába :)
http://molti.odu.hu/?p=13
Ladybee Creative Commons License 2010.02.04 0 0 2814
Jól eldugták, csak most találtam meg! :-)
Előzmény: Vadista Szandál (2813)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.02.04 0 0 2813
ezek több mint egy hónapja fentvannak már:) dec. utolsó napjaiban került ki.
Előzmény: Ladybee (2812)
Ladybee Creative Commons License 2010.02.04 0 0 2812
Végre, fent vannak az új postai díjak: http://posta.hu/kepek/upload/2009-12/Dijkivonat_20100101.pdf
Real Putyur Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2811
Fizetni nem csak jutalékot kell.
Van ezen kívül:
- feltöltési díj
- különféle termékkiemelések díja
- minimálár díja
- csekkes befizetés esetén a csekk díja
- 5 perces termékhosszabbítás
- stb. :-)

Nem lehet, hogy valami ilyesmi van beállítva Neked...?
(Hosszabbításoknál a lejárt aukció némely extra szolgáltatása is automatikusan meghosszabbodik.)

A számláidat részletesen meg tudod nézni a "Személyes menü" -> "Tranzakció-történet" menüpontban (.pdf-ben vannak a számlák letárolva).
Előzmény: mj620di (2807)
mj620di Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2810
Igazad van!
De az a baj, hogy sok olyan vevő van aki igazából csak úgy rá akad valamire és meg veszi!
Előzmény: Vakeráznak (2808)
mj620di Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2809
Mivel jött hongkongból?Air maillal?És mennyi idő alatt ért ide onnan?
Előzmény: Blue_Sky_007 (2805)
Vakeráznak Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2808

Az ember a Vaterán a felhasználó nevét azért tartja fontos dolognak, mert van mellette egy szám amire tud hivatkozni.

 

Azt tudja mondani, hogy nézd meg hány adás-vételem volt....

 

A cég ezt kihasználva, tudat alatt arra sarkal téged, hogy náluk adj el minden, mert akkor egyre nagyobb lesz a "számod", mellesleg nekik termeled a pénz.

 

Ha veszel a Vaterán, akkor is fele arányban te termeled a pénzt nekik.

 

Miközben te azért izgulsz, hogy minél nagyobb legyél, a Vatera csapata ezt nagy ívben le....va, egy "delete" gombal törli a múltadat.

 

Mire is ez a nagy Vaterázás kérdem én?

 

Mióta kizártak mindent az Expresszen vagy az Aproneteten adok el, sokkal egyszerűbben, nincs izgalom, nics basz...tás, egyből van kapcsolat.

 

Nincs jutalom ennek a sz....t  bagázsnak!!!

Ha valakit érdekel valami, az nem csak a Vakerán keres, hanem minden hírdető portálon.

 

Van vagy három felhasználó nevem náluk, de csak nagy ritkán  vásárolok valamit.

 

Eladni nem tudok többé, és nem is akarok ezeknek fizetni!! 

Inkáb az előbbi helyeket preferálom a gyors kapcsolat miatt.

 

 

 

mj620di Creative Commons License 2010.01.31 0 0 2807
Sziasztok!A vatera mostanában azt játtsza velem hogy 3hetente ki küld nekem egy 345ft os számlát a semmire!Az első 2-3 at még ki fizettem de most már be telt a pohár!
3 terméket árulok fix áron és nem is jármű kategóriában rehát a feltöltési díjj kb 10/termék!
Most az verte ki nálam a biztit hogy tegnap este semmi figyelmeztetés stb hogy van tartozásom ,ma reggel meg le tiltottak mert 345 ft tartozásom van ismét!
Mit lehet tenni ilyenkor mert abszolút jogtalan amit művelnek!
Ja ás nem is adtam el semmit ami után kérnék a jutalékot!
crea1 Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2806

Jól tetted!!

Így kell velük bánni, ha eszetlenek.

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (2805)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2805

A falusi postásokkal rendszeresen veszekszem.

Nekem is képes volt a kerítésre akasztani a honkongból érkező csomagomat, mert nem ajánlott, a postaládába meg nem fér bele.

 

Megfenyegettem őket, legközelebb a központba írok (egyszer már helyretettettem az agyukat a központi igazgatóság által). Akkor két hétig csókolommal köszöntek. :-)

Előzmény: crea1 (2804)
crea1 Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2804

Igen igazad van, az Ebay teljesen más világ :)

 

A postával nekem is nagyon sok gondom volt most karácsony táján, több csomagom is eltűnt és nem tudnak elszámolni velük. Ezeket kártérítik, de olyan is van, amire azt írták, hogy kézbesítették a postaládába (amibe fizikailag nem is fér be!) és nem akarja fizetni a z okozott kárt.

...persze én ezt nem hagyom ennyiben! :)

Előzmény: Blue_Sky_007 (2803)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2803

Nem védem őket (vatera) volt velük gondom elég régebben.

De elhiszem, hogy nem képesek (nem is akarják) egyenként elbírálgatni az eseteket.

 

Bocsi a rosz példáért, de a nagy rendszerek így működnek, nem ellenőrzik a segélyeket, hogy kik kapják, megérdemlik-e, mert az ellenőrzésre fordított idő, munkaerő sokkal drágább, mint a kifizetett (meg nem érdemelt) összeg.

 

Gondolom a vatera is így kalkulál, hogy ha el akarsz adni, akkor ha hibázol, kizár,  úgyis vissza fogsz menni, mert nincs más.

 

Ne hasonlítsuk még kicsin "magyarisztánunkat" az eBay "felnőtt" világához.

 

Nekem még az eBay nem térített meg semmit, de a calm segítségével mindig sikerült rendeznem a közreműködésükkel a gondomat az eladókkal. Bár ahogy a vaterán, az eBay-en is nagyon utána nézek, kitől mit veszek, nem az ár az elsődleges, hanem a megbízhatóság, legalább is nálam.

 

Egy kb 100 ft-os tételre vártam a reklamációval együtt kb 2 hónapot mire megjött Szingapúrból. Nem adtan negatívot az eladónak (türelmes voltam, mert láttam, hogy még nem vágott át senkit), feladta újra, megérkezett, és pozitívval elváltunk. A posta hagyta el tuti.

 

De ez egy másik topik témája. :-)

Előzmény: crea1 (2802)
crea1 Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2802

Szia Blue_Sky_007!

 

Pedig engem felfüggesztettek (nem végleg) a postai díj helytelen feltüntetése miatt...

Tudod, engem nem az bosszant, hogy kis ideig most nem tudok levelezni a kérdezőkkel és hogy nem tudom megnézni a személyes menümet, hanem az, hogy 2 éve folyamatosan rendesen fizetem a kiszámlázott összegeket, többnyire jóval többet utalok - tudván, hogy a következő számla úgyis hamarosan elkészül- és ez nem jelent semmit.

Nem egy bunkó alulművelt Vaterás vagyok, normális hangnemben kommunikálok még azokkal is, akik úgy szólítanak meg, mint ahogy én a kutyámat sem....

 

 

Szépen lassan visszamennek az emberek, mert nincs más a piacon?

 

A piac ott van, ahol a felhasználók többsége, mert ugye az igazság az, hogy ahol a legtöbb termék van feltöltve, oda megy több eladó vagy vevő.

 

Azt olvastam, hogy az ebay-en pl megtérítik azoknak a vevőknek a kárát, akik az ebay-es eladóktól szenvedtek anyagi kárt.

Aztán az ebay ezt behajtja :)

Ezt a Vatera miért nem tudja megtenni, ha már beszedi ugyanazokat a díjakat?? 

Előzmény: Blue_Sky_007 (2801)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!