Keresés

Részletes keresés

kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.06 0 1 26343

1cm alatt nem kezelünk sebet ! Nagyobb figyelmet inkább a metsző olló fertőtlenítésére kell fordítani ,ajánlott fánként mosni ! Kerülni kell az olyan ollókat aminek műanyag recés ellen pengéje van abban meggyűlik a faanyag és hurcolja a betegséget fáról fára ! Tiszta szesz jó lemosni az ollót !

Előzmény: Zsu_1985 (26339)
Zsu_1985 Creative Commons License 2018.03.06 0 0 26342

Nagyon szépen köszönöm. A rügypattanás előtt, az nagyjából most lesz ugye? :) 

Előzmény: kavicsos64 (26341)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.06 0 0 26341

Rügypattanás előtt Champion 50 WP két zacskóval 20 liter vízben ! Agrokén-Nevikén amelyiket lehet kapni rügypattanásban ! Ezeket szép napos időben fújni ! Virágzáskor Chorus 2-3 alkalommal az utolsót tömeges sziromhulláskor ! Évek óta igy permetezek, gomba ellen nem nagyon kell már a tenyészidőben védekezni ! Alaposan lemosni bő lével ! Így még nagyjából bió maradsz ! Rovarölőt ha kell szükség szerint !

Előzmény: Zsu_1985 (26339)
Zsu_1985 Creative Commons License 2018.03.06 0 0 26340

Amiket ősszel telelpítettem kaptak mikhorriza gombát és bactofilt, bár szerintem ennek már nincs jelentősége. 

Zsu_1985 Creative Commons License 2018.03.06 0 0 26339

sziasztok, tudnátok segíteni abban, hogy tisztán lássak? :) Van pár gyümölcsfám, 1 mandula,2 dió,2 alma,2 őszi,1 kajszi,1 szilva,2 cseri,2 meggy pár málna,ribizlitő,és 20 tő szőlő. Nem sok,a zöme ősszel lett telepítve..és előtte tavasszal. A kérdésem az lenne, hogy mivel lenne optimális permeteznem metszés után, fogalmam sincs mivel kell? Tavaly Championt nyomtak a kezembe a gazdaboltba, most meg a metszésről szóló könyvben vagy ezerféle Sygentás cuccot ajánlanak,de nem tudom erre szükség van-e. A szőlők zöme, és néhány fa rezisztens, gyerekek,kutya mellett mit ajánlanátok, és nagyjából hányszor kell lefújnom? Ha lehet minél kevesebbszer szeretnék,de valamennyi növényvédelmet mindenképpen,remélem valaki hozzá tud szólni,segíteni eligazodni, héten megyek gazdaboltba,de azért jó lenne,ha valaki leírná milyen lehetőségek vannak, nem tudom milyen kiszerelést kell vennem a fentiek ismeretében. Ezek mellett sebkezelőt kell-e vennem metszéshez,vagy ezek még nem túl nagy sebek? Előre is köszönöm! 

kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.05 0 0 26338

Régen egy ideig championnal a helyére rakott gumókat leszórtam ,és így temettem el ,ehhez még használtam amíg volt talajfertötlenítőt is ,ezt is a gumóra szórtam ,nem igen volt rágásos burgonya ! Csak mostanában nem használok ilyeneket idő és pénz hiányában !

Előzmény: Flanell (26336)
arpad-lajos Creative Commons License 2018.03.05 0 0 26337
Előzmény: Flanell (26336)
Flanell Creative Commons License 2018.03.05 0 0 26336

Nem a fitoftóráról van szó, sőt garantáltan nem gombáról. Semmi gombaölős permetezésre nem reagált.

A fitoftórának mások a tünetei, annál leszáradnak a levelek. Ami nálam szokott előfordulni (mostanában már alig-alig, szerencsére) ott meg pár nap alatt teljesen elfonnyadnak a szárak, mintha lerágta volna valami a gyökereket. (De a gyökerek teljesen épek.)

Fonálféregnek és baktériumnak is lehet ilyesmi tünete, de semmivel nem tudtam 100 %-ra beazonosítani.

Előzmény: kavicsos64 (26334)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 26335

Tudom ezeket ! De néha nincs idő összeszedni ! Meg mindkét oldalamon nem művelt gyümölcsös van én hiába szedegetem onnan átjön !

Előzmény: alfi13 (26333)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 26334

Ne ez ellen kell rézzel permetezni ! Ez egy gomba amit az eső ver fel a talajról a lombra ! nekem akkor a legszebb a lombja amikor szárasság van és árasztom ! De ha eső van utána minél hamarabb felszivodó fitoftóra elleni szerrel kezelni kell másként lehervad a lomb !

Előzmény: Flanell (26328)
alfi13 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 26333

Én semmiképen nem használnék a bundásbogárra vegyszereket. Sikerült tőle megszabadulni úgy hogy a virágzás kezdetén az általad is említett sárga műanyag tálba öntött vizes tálba előszeretettel belemegy. Virágzáskor egy kiskert tulajdonosnak akinek van pár alma körte fája rövid idő alatt kézzel is össze lehet gyűjteni utána csak a rózsákat kell figyelni. Két évben egymásután szedtem a bogarakat mára elvétve találok egy-egy példányt pedig van 13db alma-körte fám. Másik ha naplemente után permetezel a szirmok összezárnak mindha esőkabátba lennének semmit nem ér a permetezés.

Előzmény: kavicsos64 (26314)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 26332

A netről rendeltem elsőnek !

Előzmény: Imperator23 (26327)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 26331

Nincs ,legalább is eddig nem volt ilyen gondom hogy a hideg kárt tett volna ! Júniusban már szedni szoktuk az új burgonyákat ! Ez a korai sem rossz megoldás mire a bogár dömping megjelenik szinte már nincs is a földben ! Esetleg 1 szer szoktam vegyszerezni ,előtte a konyhára ami kell felszedem ! Amikor lejár a vegyszer akkor meg kiszedem mind, a bogár meg hoppon marad ! De gonosz vagyok az aprót a föld tetején hagyom, és naponta a rá gyűlő bogarakat eltaposom !

Előzmény: Imperator23 (26327)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 26330

Akkor még fagyjon egy kicsit !

Előzmény: pacsepa (26326)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 26329

Nem jársz Mezőkövesd felé ? Te nem laksz messze !

Előzmény: Silvan (26325)
Flanell Creative Commons License 2018.03.04 0 0 26328

Nálunk régen mindig április 4. volt a krumpliültetés ünnepe, munkaszüneti nap volt ugye, ezen a napon csinálta a falu nagy része. :)

Aztán vagy 15 éve megfigyeltem, hogy a szomszédban lakó öreg rokon átszokott korábbra (unatkozott), és elfagy ugyan nála néha, de csak a föld feletti rész, és mivel ilyenkorra már jó gyökere van, így a fagyás ellenére is bőven ráver az enyémre.

Úgyhogy mostanában március 20-25. között ültetem. 5 évente csípi meg a fagy, de aztán napok alatt megint ugyanakkora lesz.

Azt nagybani termelőtől tudom, hogy ha már rendes bokor kinézetű a krumpli, amikor elfagy, akkor gond van, mert olyankorra már elkezdtek kifejlődni a gumók, és az elfagyás okozta sokk miatt újra kezdi a kötést, és így már túl sok lesz, amit nem tud kinevelni. De ahogy én csinálom, úgy kizárt, hogy nagy bokor legyen, amikor jön néha az elfagyás.

 

Én Zircről rendeltem fémzárolt Sárpo Mirát, de nem voltam nagyon elájulva tőle.

Minőségre nem volt rossz, de elkapta valami (hogy fonálféreg vagy baktérium, arra nem tudtam rájönni), és lefonnyadt egy csomónak a szára, amikor még nem volt megérve, szóval azokat már nem lehetett tárolni. Eladtam friss felhasználásra, a másik fajtát pedig eltároltam.

https://www.vetoburgonya.com/fajtak

Előzmény: Imperator23 (26327)
Imperator23 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 26327

Márciusban? Nincs az nagyon korán? Nálam elég sok fagykár érte a krumplit mostanában a későbbi vetés során is.

 

Hogy kapcsolódjon a növényvédelemhez is:

egyébként állítólag a korán vetett és előcsíráztatott burgonyák jobban vészelik át a bogarak pusztító hatását.

Szóval ez a márciusi vetés sem rossz ötlet...

 

 

Én itt helyben, Győrben a gazdaboltokban kerestem ezt a krumplit, de a nevét sem értették, amikor mondtam.

Előzmény: kavicsos64 (26324)
pacsepa Creative Commons License 2018.03.03 0 0 26326

Nem alfaj... A sárga a kedvenc színe. Ha nem talál elég sárgát, megy a gyümölcsfára. Idén remélhetőleg nem lesz sok belőlük, a tél végén a hideg remélhetőleg megritkította őket. Eredetileg délről jöttek...

Előzmény: kavicsos64 (26322)
Silvan Creative Commons License 2018.03.03 0 0 26325

Nyíregyháza

Előzmény: kavicsos64 (26324)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.03 0 0 26324

50 szemes mini gumó pedig szokott lenni a mezőgazdasági boltokban ! Meg a netes forgalmazók is szoktak tartani ! Merre lakatok csak a közeli várost irjátok ! 1 ládával esetleg fel ajánlok de nagy gumók ! Én már ha az idő engedi a szuperkorait március végén elültetem ! Olyan is volt hogy mások ültették én meg töltöttem a korai krumpli szárát ! Nem is akarták elhinni aztán mondtam hát ott van a kertben ! Csak néztek !

Előzmény: Silvan (26321)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.03 0 0 26323

Nekem jó nagyon csak ,1 bajom van vele hogy a vetőgumó nem fajta tiszta csak olyan 3-4 évest lehet venni talán az 1 fokot ha eléri ! Ezt visszavetni csak 2 lehet kb ! Elég jó fajta két sor volt olyan 12m körüli 4 láda volt az libatojásnál  nagyobb ! Egész telet kibírja csirázás nélkül általában, de ezt is sújtja a cérna csirázás betegsége, a 4 évest már szelektálni kell, és csíráztatni, és csak a szép vastag csírásat elültetni ! Öntözni kell másként apró marad ! Szeptember körül szoktam felszedni ! A levélzetét rendszeresen vegyszerezni kell de a rezes szerek jól használhatóak amíg nem esik az eső ,akkor viszont érdemes felszívodót alkalmazni másként a burgonyavész ebbe is bele esik ! De más nem nagyon bántja ! Tavaly a derekamig ért a lombja és szép felálló haragos zöld volt !

Előzmény: Imperator23 (26320)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.03 0 0 26322

Nálunk valami alfaj van, legjobban a gyermekláncfű sárga virágja vonzza, abban is éjszakázik rágcsálva ! Van hogy két három is ül egyen ! Onnan repül a körte virágokra !

Előzmény: pacsepa (26319)
Silvan Creative Commons License 2018.03.03 0 0 26321

Sarpo Miro-t kb két éve próbálkozom beszerezni,idáig sikertelenül:-)

Előzmény: kavicsos64 (26318)
Imperator23 Creative Commons License 2018.03.03 0 0 26320

Nem mondom, hogy úgy zümmögnek tömegével, mint pl egy kajszin vagy cseresznyén, de azért mennek erre is.

 

Kicsit off:

A Sarpo Mira jó fajta egyébként?  nem nagyon lehet sehol sem kapni vetőgumót, pedig már kerestem több helyen is. 

Előzmény: kavicsos64 (26318)
pacsepa Creative Commons License 2018.03.03 0 0 26319

A bundásbogár éjjel a fán tartózkodik. Ha tehát egy kontakt szerrel napnyugtakor megszórod a fát (például Karate-val), akkor remélhetőleg leviszi, de másnap a méheknek nem lesz baja.

Előzmény: kavicsos64 (26314)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.03 0 0 26318

Mert a méhecskék járnak a burgonya virágra én még sosem láttam rajta ! De az is lehet felénk a faluszélén a repce miatt nem jár ide ! Szuper korait szoktam vetni meg a legkésőbbit Sarpo mirát! Na majd meglesem a nyáron !

Előzmény: Imperator23 (26316)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.03 0 0 26317

Én még olyat itt nem láttam, de az is lehet ezen a fajtán Blufri van, nincs ilyen fertőzés ! Évek óta annyi a szilva hogy alig bírom elajándékozni ! Most rászóltam majd lefagy ((::!!

Előzmény: Flanell (26315)
Imperator23 Creative Commons License 2018.03.03 0 0 26316

Pl. burgonyában nem mindig lehet, főleg kiskertben úgy ügyeskedni, hogy ne a virágzáskor kelljen a bogarak ellen fújni valamit.

Ráadásul a Mospilant egyszer lehet használni csak.

Ha nincs Actara vagy Calypsu még variálni sem tudsz, csak egy permetezésed van. 

Előzmény: kavicsos64 (26314)
Flanell Creative Commons License 2018.03.03 0 0 26315

Hát pl. a poloskaszagú darazsak miatt kell virágzásban permetezni.

Körtével és szilvával is jártam úgy régebben, hogy 1-2 cm-es korban úgy lepotyogtak miattuk, hogy jóllakni nem tudtam a maradékkal. Azóta nem bízok semmit a véletlenre.

De almán is voltak már.

Amikor a szirmok 3/4-e lehullott, akkor van itt az ideje. Sziromhullás után már felesleges.

 

 

Előzmény: kavicsos64 (26314)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.03 0 0 26314

Én már csak azt nem értem virágzásban minek kell védekezni rovarölővel ? 6-8 fám van de igen ritka hogy permeteznem kell virágzásban rovarölővel ! Talán ha két alkalom volt hogy a bundás bogár olyan mértékben felszaporodott hogy a körtét virágzásban megrágta ,de most már nem tud kicseszni velem mert sárga tállal begyűjtöm őket ami meg a fán megjelenik azt légyírtóval lelövöm naponta 1-2 szer ! De ha tudnék valami gáztenziós rovarölőt akkor este lefújnák minden füvet és másnap már nem lenne a fán ! Felénk is mindenki méhészkedik volt is már méhzárlat léprothadás miatt ,vagy valami ehhez hasonló betegség miatt, elégették az összes méhet 1 nagy gödörben gázolajjal leöntve ! A vízhíg mézet már meg sem említem ! Valóban egyre több a koca méhész !

Előzmény: Flanell (26313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!