Keresés

Részletes keresés

sunbonnetsue Creative Commons License 2008.07.30 0 0 365

Szia Ági,

 

szerintem a 90 tű nem indokolt, bőven elég ide a 75-ös. Létezik külön hímzőtű, egy hímzőgépnek ez a legolcsóbb alkatrésze...a gyártók szerint illik gyakran cserélni.

Egyenlőre meg kellene ismerkedned a géppel, addíg míg mindent nem ismersz rajta, nem javaslom aminták módosítását. Stabilizátor kell alá, lehet pl. a presto.hu-nál rendelni.

Sok féle létezik, attól függően, mire mit szeretnél és milyen technikával hímezni. Egy szép fényes hímzőcérnával készült hímzés 1000x szebb!

 

pl. ez tegnap készült, flanellra hímeztem , applikált minta ( azaz egy általam kiválasztott anyag kerül a flanellra és azt varrja körbe) 75-ös tűvel, szép fényes hímzőcérnával, téphető stabilizátorra.

Sue

Előzmény: skolikagi (363)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.07.30 0 0 364

szia Éva,

 

 

küldjed, megnézzük....

 

Sue

Előzmény: gabogergo (361)
skolikagi Creative Commons License 2008.07.30 0 0 363

Köszi a választ, amint bekapcsolom a gépeket megírom neked a válaszokat.

Igen, miután itt tegnap valaki kérdezett az öltésszámról, bennem is felmerült a gyanú,hogy az lehet a baj, ugyanis egy nagyobb mintát kisebb méretben varrtam, de az öltésszámon -szerintem - nem változtattam...:-)

Tegnap este varrtam a gép saját mintái közül egyet, és az szerintem sokkal jobb lett!

Nem tettem alá semmit, mivel még sem stabilizátorom, sem hímzőcérnám nincs, mert nem találtam beszerzési forrást. Itt a városban egy fajta hímzőcérnát lehet kapni, valami nevenincs dolog, 500 m kerül 300 Ft-ba...és nem is fényes, nem is szép...:-(

A beálíltásokkal pont az a bajom, hogy a varrógép öltéseivel kapcsolatos beálíltásokat értem, de az a hímzővarrásra vonatkozik, azt még nem fejtettem meg..pedig biztosan tök egyszerű...

Az a tű van benne amit  adtak a géphez, 14/90-es.Ez az egy fajta van hozzá, de ez szerintem sima varrótű....

Hajaj...egyre több kérdés lesz, és egyre több gond....:-)...de majcsak eljutunk valahova:-)

Előzmény: sunbonnetsue (362)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.07.30 0 0 362

Szia Ági

 

Nagyon jó és tanulságos, hogy a képeket feltetted.

Nem vagyok benne biztos, hogy csak a hímzőgép beállításai a hibásak. Nekem  úgy tűnik, a minta öltésszáma is sok! Mennyi?

Milyen stabilizátort tettél alá? Egész más lenne,ha hímzőcérnával hímeznéd ki, mert azok vékonyabbak, kevésbé szöszölődnek. Ha ezt használsz, a gépi javasolt beállításokkal müködni szokott. (a leírásában biztosan van utalás arra, hogy mit milyen értékre kell beállítani)

Ja, és a tű új? hímzőtű?

 

Sue

 

 

Előzmény: skolikagi (354)
gabogergo Creative Commons License 2008.07.30 0 0 361
Szia!
Brothet PE 150-es gépem van. A programom bernina deco wizard 3. A programot 2 éve vettem Pesten, tesóm hozta le mert én vidéki vagyok. Akkor derült ki hogy magyar nyelvű tájékoztató nincs is hozzá. Pedig elég drága volt.
A program 10x10 cm-es minát hímez. Hímezne nagyobbat is de a gép csak 11x11cm-t tud.
Ha megoldható lenne elküldeném a mintát email-ben és megnéznéd?
Válaszod előre is köszönöm: Éva
Előzmény: sunbonnetsue (360)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.07.30 0 0 360

Szia Éva,

Mekkora a minta, mm, öltésszám? Neked  mekkora kereted van? Mekkorában szeretnéd kihímezni?

Vannak minták, amiket 'sérülés nélkül' nem lehet kicsinyteni. Nem minden program alkalmas arra, hogy a kicsinyítés során a túl kicsi öltéseket törlölje. Én is jártam már így.

Túlzásnak tűnik, de érdemes próbahímzést készíteni, főleg,ha ez egy már kész termékre ( pl. ruha) készül.

Sue

Előzmény: gabogergo (358)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.07.30 0 0 359

Szia Teokata

 

Azt jelenti, hogy fel kell hívni és megbeszélni velük. Én már vásároltam tőlük, amivel tökéletesen elégedett vagyok. Gyorsak, pontosan és kedvesek. Amit tudni kell, csak egész dobozzal adnak, de ezek kicsi dobozok. Ezért kell mindenképpen egyeztetni.

 

Sue

Előzmény: teokata (355)
gabogergo Creative Commons License 2008.07.29 0 0 358
Sziasztok!
Tudna nekem segíteni valaki,
Van egy letöltött mintám de az én gépem ekkora méretben nem tudja kihímezni: A programba be tudom hívni rákattintva lekicsinyítem de az öltéssűrűséget nem tudom levenni. Annyira sűrű hogy beletöri a tűt.
Előre is köszönöm: Éva
teokata Creative Commons License 2008.07.29 0 0 357
Ezt okozza a túl laza szál? De majd jönnek a profik és útbaigazítanak biztosan:))
Előzmény: skolikagi (356)
skolikagi Creative Commons License 2008.07.29 0 0 356
Na..próbálkozom mégegyszer...
Előzmény: teokata (355)
teokata Creative Commons License 2008.07.29 0 0 355

Hát, én sajnos nem látok képeket:( Ne felejtsd ki a képek megjelenése után a "beszúr" gombot!

 

Szeretném kérdezni, nem kifejezetten hímzés téma, de cérnák után kutakodtam... Mit jelent az, ha azvan kiírva, hogy ár:ajánlat szerint??? (presto.hu-n láttam)

Előzmény: skolikagi (354)
skolikagi Creative Commons License 2008.07.29 0 0 354

Meghoztam az ígért képeket...Hát hogy finoman bejezzem ki magam, nem vagyok elégedett...:-)

Nem jöttem még rá, hogy hogyan tudom beállítani a szálfeszességet, ezért aztán nem lettek szépek.

Sima lepedőanyagra, varrócérnával csináltam.

Ezek kb. 5 sm-esek, csináltam kisebbeket is, de azok még ennyire sem publikusak.

Persze azt is még csak most tanulom, hogy a számítógépről hogyan tudom átküldeni a varrógépre, ezért is lett az egyiknek fekete a tönkje a másiknak barna...de a barna lett volna a jó...csak nem sikerült az átküldés...:-)

Szóval van itt még mit gyakorolni, még jó, hogy egy dupla lepedőt áldoztam fel erre a célra...:-)))

 

skolikagi Creative Commons License 2008.07.29 0 0 353

Igaznán köszönöm nektek ezt a rengeteg gombát!!!

Azt szeretem az internetben hogy itt mindenki önzetlenül segít a másiknak, még ha vadidegen is az illető akkor is.

kár hogy ezt a saját "való világunkban" nem sokszor tapasztaljuk meg...:-(

Ma jönni fog a gomba bemutató, ígérem:-)

Gladiolusz Creative Commons License 2008.07.29 0 0 352
Előzmény: skolikagi (350)
ToMCaT Creative Commons License 2008.07.28 0 0 351
Szia Ági és többiek!

Bár még új vagyok itt, de pár hete olvasgatom a fórumot. Mi is szemet vetettünk egy hímző gépre, de még csak óvatosan tapogatózunk egyelőre.

Ági:
Gyors kerestem neked egy-két gombát, ami elképzelhető ovisjelnek. Gondolom a színeken tudsz változtatni, hátha megfelel vmelyik.

Üdv: ToMCaT

Előzmény: skolikagi (350)
skolikagi Creative Commons License 2008.07.28 0 0 350

Egy rakás oldalt megnéztem a neten, de nem találom sajnos, amit keresek...:-(

Ovis jelnek keresek gombát, de nem találok..mindenféle más növény, zöldség, virág, szebbnél szebb minták...de éppen az nincs ami kellene:-(

Tudtok nekem esetleg segíteni...?

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.27 0 0 349

Szia teokata!

Amikor mégcsak az álmaimban szerepelt a hímzőgép, nem is gondoltam a cérnára. Vagyis tudtam hogy van sok szép cérnám itthon, annyi amennyivel az eget is kihímezhetném, de nem hittem volna, hogy nem  ilyen kell. Igazából lehet hímezni velük, de nem lesz az igazi. Nagyon sokat szakadt nem győztem fűzögetni és nagyon szöszölt. Tele volt az anyag a cérna szöszével meg a gépet is gyakran kellett takarítani. A hozzávaló ( rayon) cérnák erősebbek vékonyabbak gyönyörűen fénylenek és egyáltalán nem bolyhosodnak. Persze ha olyan árnyalatú színre van szükségem ami pont nem az ő cérnája , befűzöm a másikat is nem gond. Megcsinálja csak...  Kell hogy vegyél még hozzávaló hímzőtűt is. ez nem nagy összeg, és a stabilizátort.

Szép munkát mindenkinek!

sziasztok:  Bea

Előzmény: teokata (347)
skolikagi Creative Commons License 2008.07.27 0 0 348

Szia, itt van a link:-)

http://www.jennys-sewing-studio.com/lessonsonline/lessonsonlineindexfutura.asp

 

Hat en megvallom őszintén, eddig csak sima varrócérnával varrtam, nem is vettem még hímzőcérnát.

Gyakorolni szerintem ez is megteszi...:-))

Előzmény: teokata (347)
teokata Creative Commons License 2008.07.26 0 0 347

Szia Bea!

 

Én még csak fejbeli Futura-tulajdonos vagyok, de az nagyon:) Most infókat (és pénzt) gyűjtök, remélem még idén realizálódik az álom....

 

Sima műszálas cérnával is tudsz hímezni? Vagy csak spéci hímzővel?

 

Ági, nekem is elküldenéd majd azt a címet? Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (345)
skolikagi Creative Commons License 2008.07.26 0 0 346

Szia, te már a második vagy aki megnyugtat Singer ügyben...és ennek örülök:-)

Figyi, ha az az összes szint átküldöd, egyenként elmentve, és azt bejelölöd, hogy spedd limited vagy valami hasolnó, akkor úgy működik -azt hiszem-, hogy végez az egyik színnel, csipig, var, amit színt cserélsz és folytatja...

Majd küldök neked egy honlapcímet, ahol egy amerikai Futura tulajdonos minden okosságot bemutat.

Egy kis türelmet kérek, most értük haza nemrég No-ból, még kicsit a csaladommal kell foglalkozni...de nem felejtem el!

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.26 0 0 345

Szia skolikagi! Nekem is singer futurám van és nagyon szeretem. A hímzésről annyit, hogy a kiválasztott  mintát, úgy ahogy írtad színenként küldi át a gépre. Ha egy színnel végez, akkor csippant és megáll. A következő színt mutatja a képernyőn, akkor átfőzöl és a mintát újra átküldöd a gépre. Egészen addig míg be nem fejeződik a hímzés. De azt is jelzi hanggal is a program. Énnekem ezt nem kellett beállíttani így működött alapból. Válassz ki egy mintát a saját minták közül és elöször avval próbálkozzál. Én kaptam digitalizáló programot is a géphez nem kellet külön vásárolni. A megrajzolt mintát vagy fotót egyszerűen "beszkenneled ".Bevallom őszintén a dolognak ehez a részéhez nem értek, mindig a fiammal csináltatom meg, de működik. Rengeteg gyönyörű mintát töltöttem le a netről is. Azt észrevettem hogy nagyon érzékeny a cérna minőségére és muszály hogy rendesen elő legyen készítve az anyag is. Különben szakad, ráncolódik. De ha megkapja ami kell neki, akkor öröm vele dolgozni. sima varrógépként is sokat használom. Minden rossz híre ellenére én nagyon szeretem. Üdvözlettel: bea66

 

Előzmény: skolikagi (344)
skolikagi Creative Commons License 2008.07.25 0 0 344

Ja es nem Mo-n vettem, hanem Nemetorszagban...Remelem ezt nem fogom megbanni...es azt sem hogy Singert vettem, mert hogy sok dicsero szot nem olvastam itt az indexen rola...:-(((

Itt ( No-ban) lenyegesen olcsobbak a gepek, csak persze imadkozni kell, hogy ne legyen baja es ne kelljen szervizelni...:-((

( Merthogy en amugy Mo-n lakom, oda viszem vissza holnap a masinat:-)

Előzmény: sunbonnetsue (342)
skolikagi Creative Commons License 2008.07.25 0 0 343

Köszi a gyors valaszt!

 

Termeszetesen nem akarok mindjart sajat kepeket tervezni es varrni, csak egyetlen figura van amit ki kellene himeznem, de ez egy szabadkezi rajz...ezt csak igy nem lehet atvinni a gepre ez tuti.

A masik dolog. en is ugy gondoltam hogy ha atküld0k 3 szint akkor ha az egyikkel vegez, akkor szol, hogy cserljen szint....de nem ez törtent. Viszont ha ugy van ahogy irod, akkor csupan azert mert nem ugy volt beallitva...:-)

Amikor vegez egy szinnel, akkor egy picit var, de csak 2 mp-et kb. es megy es folytatja a varrast ugyanazzal a szinnel, holott mar cserelni kellett volna de ennyi idö alatt nem lehet:-))

Majd megnezem tüzetesebben a beallitasokat.

Neked milyen geped van?Tegnap megneztem a honlapodat, es örömmel lattam hogy nem ismeretlen, mert foltvarras-ügyben jartam mar ott. A talkat akartam megcsinalni, de a regi gepemen nem volt olyan öltes, amivel a szölöt meg tudtam volna ugyanolyanra csinalni, mint a tied:-(

Előzmény: sunbonnetsue (342)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.07.25 0 0 342

szia Ági

 

Gratulálok az új géphez. Elvileg ha Mo.-on vetted, kellene legyen hozzá magyar nyelvű leírás! Kérdezz rá az eladónál!

Amiről írsz 2 külön dolog.

1 . a kész gyári minták kivarrása

2. hímzésminták készítése, azaz digitalizálása

 

Míg az elsőhöz csak egy gép kell és a minta ill. a gépnek felhasználószintű ismerete, addig a másodiknál kell +egy digitalizáló szoftver és annak ismerete.(nem olcsó!)

 

Javaslom először ismerkedj a géppel, próbálj ki sokféle hímzési technikát, s majd ha ez már biztonsággal megy , akkor vágjál bele a minták tervezésébe.

 

'En ott akadtam el tegnap, hogy ha egy 3 szinbol allo kepet atkuldok ra, akkor siman kihimezi az elso szinnel, ami eppen be van fuzve. Ezrt gondolom szinenkent kell atkuldeni a mintat, es kozben cserleni a cernat.'

 

Nem tudom pontosan ez a gép hogy működik, de általában ha átküldöd a mintát, minden info átmegy vele, pl. a színek is. Neked kell mindenegyes váltásnál a színeket átfűzni.Van olyan opció is, mikor az egészet ugyanavval a színnek varrod ki, ez beállítás kérdése.

 

 

Sue

 

Előzmény: skolikagi (341)
skolikagi Creative Commons License 2008.07.25 0 0 341

Sziasztok!

Uj vagyok itt a forumon, es mint himzogep ( Singer Futura) tulajdonos is...nem egeszen egy napja hozta meg a postas...:-)

Termeszetesen semmit nem ertek hozza, ezert lenne par kerdesem.

Van hozza egy angol honlap, es egy nemet hasznalati utasitas, es magyar egy deka sem...:-)

Ez a gep szamitogephez USB-vel csatlakoztathato, vannak hozza kesz mintak, stb.

En ott akadtam el tegnap, hogy ha egy 3 szinbol allo kepet atkuldok ra, akkor siman kihimezi az elso szinnel, ami eppen be van fuzve. Ezrt gondolom szinenkent kell atkuldeni a mintat, es kozben cserleni a cernat.

A masik kerdesem hogy szabadkezi rajzot at tudok-e ugy alakitani hogy az himezheto legyen? Ha ehhez ert valamelyikötök komolyabban, es segitene nekem, annak szivesen atkuldom a rajzot,mert elmagyarazni nem tudom mit szeretnek:-)

 

A maranta Creative Commons License 2008.07.16 0 0 340
Mondjuk én Szfehérváron vettem, holnap megyünk oda, majd rákérdezek!
Előzmény: kárpit joe (339)
kárpit joe Creative Commons License 2008.07.16 0 0 339
Ha újonnan vetted, szerintem illett volna adniuk hozzá.
Az oktogonnál nekem adtak volna, ha ott veszem.......mondván: jár hozzá !
...aztán nem ott és nem azt vettem.

Igen készségesek. :))
Előzmény: A maranta (338)
A maranta Creative Commons License 2008.07.11 0 0 338

Segítsetek legyetek szívesek!

 

A Bernette 340 Deco-hoz jár magyar nyelvű leírás? Szerintem kellene, de nem kaptam. 

 

Ha igen, akkor megyek reklamálni.

A maranta Creative Commons License 2008.07.07 0 0 337

Köszönöm a gyors válaszodat, nagyon sokat segítettél! Holnap azt hiszem bemegyek a boltba és összeválogatok egy csomagot indulásnak. Sok minden azt hiszem úgyis menetközben, gyakorlat közben fog eldőlni, mire lesz még szükségem és mit mivel, hogyan.

 

A programmal kapcsolatban, olyanra gondoltam, ami a beszkennelt képeket tudja kezelni különösebb beavatkozás nélkül és ha kell, azért bele tudok szerkeszteni (mondjuk feliratot, vagy a színt megváltoztatni). SZóval egyszerű és nagyszerű legyen, könnyen kezelhető. A Bernina program biztosan nagyon jó, de eléggé húzós az ára. Jó lenne mondjuk demo verziot látni róla, de ilyet nem találtam.

Előzmény: sunbonnetsue (336)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.07.07 0 0 336

A hímzőgéppel kapcsolatban vannak itt páran, akik tudnak segíteni,én nem.

A többiben talán:

 

'A hímzéshez használt segédanyagok is érdekelnének, mert még ezek is újak nekem. Vagyis, hogy milyen típust kell a hímzésnél alárakni, vagy a csipkekészítésnél.'

A hímzőstabilizátor megválasztéása mindig attól függ, hogy mit és milyen anyagra szeretnél hímezni.

Tehát pólóra ( ami nyúlik,) vagy pamutra, vagy épp függönyre....

Nagyon sok féle cég gyárt még több féle stabilizátort. A legelterjedtebbek a téphető, vágható és a vízben oldható stabilizátorok. Különböző vastagságban léteznek, fehér és fekete színben. A csipkéhez pl. a vízben oldható a legjobb választás. ( itt is van olyan, ami már egy csepp hideg vízben is oldódik, de láttam már olyant is, ami meg csak forróvízben).

 

'Milyen tűket vegyek meg első körben és ahol veszem (Székesfehérvár) Güterman cérnájuk van (azt hiszem csak az). Az mennyire jó?'

Hímzőtűket, (embroidery needles). Megint csak attól függően, mit szeretnél hímezni 70-90-ig. Az előírás szerint ( több féle véleményt is olvastam már) kb.4 óránként cserélni kellene a tűt. Mivel ez a hímzőgép egyik legolcsóbb alkatrésze és eléggé el tudja rontani a hímzést egy rossz tű. (megjegyzem, én sem cserélem ilyen sűrűn, de jártam már úgy, hogy a beállítások módosítása után sem lett szép az eredmény és már csak a tűt nem cseréltem ki. Aztán kínomban tettem be újat és láss csodát!...)

Hímzőcérna is rengeteg féle van, próba szerencse. Minél több színűvel dolgozol, annál szebb, árnyaltabb lesz a hímzésed. Én azokat szeretem, amiknek szép fénye van, a Gütermann is tökéletes.

 

'Esetleg akinek van szerkesztőprogramja (nem csak a Bernina), az ejtene róla néhány keresetlen szót? '

Inkább kérdezz, ez így túl bonyolult...

 

 

Sue

Előzmény: A maranta (335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!