Keresés

Részletes keresés

zolko8402 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 5517

Tudnál esetelg egy kéept fel tölteni róla?

Előzmény: Törölt nick (5516)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.26 0 0 5516

Két csövet is elbír.

Nekem tavaly olyan volt.

Előzmény: zolko8402 (5515)
zolko8402 Creative Commons License 2012.11.26 0 0 5515

Sziasztok.

 

Tudna valaki segíteni, hogy egy 2 tonnás kocsi emelővel és egy 10 cm átmérőjű csövel érdemes e foglalkozni hogy prést csináljak?

 

Válaszokat és esetleges ötleteket előre is ksözönöm!

 

Toli

fürj999 Creative Commons License 2012.11.23 0 0 5514

Sziasztok

új vagyok ezen a topikon, mert én most kezdtem el egy papír brikettálót csinálni és az ötleteitekből összeáll lasan. Saját tervezés az ötleteket tőletek loptam, az anyag volt itthon. Pénzbe az került amit a flex és a hegesztő elfogyasztott. Ezt azért írommert :Írtad : mennyibe kerül? 

A tudása biztos megvolt aki csinálta , gondolom ő is tervezte. Az anyagot hozzá haverok, hulladékgyűtő, stb tehát olcsón vette. (csak rendbe tette.)Az idő az ami esetleg pénz, de biztos volt ideje is . Biztos nem kerül 10-20 évbe a megtérülés. És, ha tud szerezni hozzá brikettáló anyagot sokat el is tud adni belőle ami rövid időn belül visszahozza a befektetést. 

Én gratulálok neki mert tudom, hogy amit eltervez azt véghez is viszi. És tökéletes gépet tudott csinálni !

üdv: István

Előzmény: garfieldka* (5483)
hanol80 Creative Commons License 2012.11.23 0 0 5513

Sziasztok! segitséget szeretnék kérni töletek! egy csigás brikettálót szeretnék késziteni  de nincs róla semmi rajzom! Egy -két rajzal tudnátok rajtam segiteni?Előre is kőszőnőm!

000ügynök Creative Commons License 2012.11.20 0 0 5512

Üdv mindenkinek!

Engem is foglalkoztat a téma, de inkább a pelletkészítés, és az elégetés tökéletessége, ami most hajt.

Akit érdekel brikettprés készítéséhez sok alkatrészem van, pl. hidraulika szivattyú motorral egybeépítve, egy nagy(rögzítő alkatrészekkel, és egy kisebb nyomóhenger, mágnesszelepek, tömlők, 100 l olaj, mikrokapcsolók, határoló rudak, túlnyomás-szabályozó.....tömlővel felszerelt hordó az olaj hűtésre-tárolásra, nagynyomású nyomásakkumulátor(kéttartályos).....tehát majdnem minden, ami egy akár előtömörítős(kis henger) brikettprés építéséhez szükséges....

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.18 0 0 5511
Sziasztok!

Brikettálógép vásárlás elött állunk,tudna valaki segíteni?
Csigás rendszerü gépben gondolkodunk.csak otthoni használatra kell kis mennyiségü brikett kandallóba.
Az eröviszonyok érdekelnének,csigaház felépítése,7-8cm-es kör alakú brikett sztem elég volna.
Milyen motor kell,milyen fordulat............stb.
Ha kapnék relefonszámot,az is jó,vagy személyesen is jó lenne ha kaphatnék infot!
Köszönöm elöre is!!!!!!!
Gábor
rolling stones Creative Commons License 2012.11.17 0 0 5510

Tisztelt Brikettesek!

Tisztességgel-becsülettel bevallom: 1 hét alatt végigolvastam az egész topic-ot az elejétől. Le a kalappal Mindenki előtt. Látom a tudás, ügyesség, tenniakarás és az ész itt lakik.
Én is már 1 éve gondolkodom a brikkettáláson házi szinten. Minden ismeretanyagot igyekeztem magamba szívni, amit itt találtam, de  nagyon sok kérdés merült fel bennem.
Én egy dugattyús masinát szeretnék összerakni. Bőven elég a 20-25kg/ óra. / ha kicsit kevesebb, az se baj./
A kérdéseim:
- adott egy 220v 2-2,2kW motor. /nincs ipari áramom, bekötni pedig horror ár/,
1. Pontosan milyen alkatrészek kellenek egy dugattyús géphez? /a-tól, z-ig/ erre nem találtam leírást sehol
2. Egy 5, illetve 10 tonnás dugattyúhoz milyen hosszú és belső lyuk szélességű tömörítő cső kell?
3. Hány cm legyen a dugattyú járata a tömörítőcsőben?
4. Mekkora rész kell a tömörítő és a tömörítő cső között, hogy ne szoruljon, de a fűrészpor se peregjen vissza?
5. Hány cm legyen a betöltő nyílás?

Előre is köszönettel és elnézést a buta kérdésekért

42tibcsi Creative Commons License 2012.11.15 0 0 5509

 

Sajnos még nem. Az egészet szét kellet szednem mert tele volt olajjal és így nem lehet hegeszteni, meg időm sem volt még rá. Kösz az érdeklődést ha elkészült próba után jelenkezem. 

 

 

Előzmény: galvin (5508)
galvin Creative Commons License 2012.11.13 0 0 5508

Üdv! Sikerült már a hasítót átalakítani brikettprésre? Szerintem többen is kíváncsiak vagyunk rá!

Üdvözlettel: galvin

Előzmény: 42tibcsi (5427)
csiga72 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 5507

üdv mindenkinek.pár honapja olvasom a forumot és érdekelne a csigás gép.bármilyen segitséget elfogadnék,mármint elméleti segitséget,ötleteket,rajzokat,stb.vasas szakmában dolgozom ezéret a gépálomány megvan az alkatrészek legyártásához és persze a hozzáértés is.elöre is köszi bármilyen segitséget.

propolis Creative Commons License 2012.11.07 0 0 5506

Üdv Urak!

 

Érdeklődöm,hogy Budapesten,vagy környékén kipróbálás gyanánt az általam vitt kb. 1 talicska minek hívjam....,mezőgazdasági mellékterméket brikettálná csak egy próba lenne ha épp üres vki gépe,hogy alkalmas e fűtésre. Darálni nem kell mehet a gépbe egyből.TErmészetesen a költségét állom.

 

Előre is közönöm!

Varga.G Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5505

Üdvözlöm a forum társakat, segitségeteket szeretném kérni , egy birikettálot akarok csinálni olyant mint Kai01 és kpfenyo videolyán látható volt.

Mert magát a szerkezet felépitését értem de vanak homályos foltok pl:

-maga a" csö" amiben a hidraulika szár tömöriti(préseli) a fürészport az kúpos kialakitásu e vagy a Hszár vége kúpos vagy nincs variálva?

-látam a videokon hogy a "briketálócsö vége be van hasitva és feltételezem állitható és enek a csö végének a keresztmetszet csökenése elég hogy anyi hö és nyomás keletkezen hogy össze áljon a brikett?

mert az alapanyagom megvan hozá csak fejben kéne öszerakni a teknologiát. nem akarok addig neki állni mig minden nem tiszta

elég össze visza fogalmaztam de remélem értitek min akadtam fen

válaszotokat elöreis köszönöm:VG

UI: Gratulálok Kai01és és Kpfenyo brikettálojához profi gépek

kpfenyo Creative Commons License 2012.10.30 0 0 5504

Szia!

Én ismerem,mert én csináltam,de azóta már szét is szedtem,mert készül egy nagyobb teljesítményű.

Üdv.

Előzmény: dBase (5503)
dBase Creative Commons License 2012.10.29 0 0 5503

Ezt ismeritek?

kpfenyo Creative Commons License 2012.10.29 0 0 5502

Szia!

 

Én is gratulálok.Nagyon profi a gép.

 

Üdv.

Előzmény: kai01 (5481)
garfieldka* Creative Commons License 2012.10.29 0 0 5501

Nekem igazán szimpatikus ez a gép, s így már részben sejthető is az általa termelt fűtőanyag bekerülési költsége. De továbbra is kérdés maga a gép építési költsége. Mióta nem Pesten, hanem egy parányi faluban élek, továbbra is úgy gondolom, hogy nekem és a hasonló, városoktól távoli településen élők számára nem oly egyszerű a géphez szükséges anyagok olcsó beszerzése. Vagyis meg kell venni messziről, sok keresgélés, utazgatás árán. És az egészbe ezek az utazgatások is beszámítanak, ami nem kis összeg és idő lehet a sok különféle alkatrészt látva.

 

Ha ez a szerkezet mondjuk 5-600 e forintba kerül szőröstül, bőröstül, akkor bizony annyiért a nálunk is 2700 forintos akácból elég hosszú ideig fűthetek. Persze csak mondtam egy általam saccolt bekerülési összeget. Ha meg lehet úszni nagyságrenddel kevesebből, néhány tízezer forintból, akkor más a helyzet.

 

De azért köszönöm a válaszod.

Előzmény: kai01 (5500)
kai01 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 5500

Üdv 

 

Szerintem egy kicsit elírtad azt a (10-20) évet, lehet hogy 1-2-t akartál írni de nem tudom. Mifelénk 2700 Ft mázsája a fának a (száraz akác) Az előző kis gépem gazdaságosabb volt azzal 700 Ft volt egy mázsa (fűrészpor+áram). Javításra nem kellett költenem.  Ez a gépem már termelékenyebb de nem annyival mint amekkora motor van rajta, de még így sem kerül felébe egy mázsa tüzelő amit ha ráteszek a kandallóra az melegít nem úgy mint a (száraz akác).

 

kai01

Előzmény: garfieldka* (5483)
a3oli Creative Commons License 2012.10.29 0 0 5499

Tisztelt gaffieldka*!

Nem kell bocsánatot kérned, hiszen én írásaimban jeleztem, hogy kérek és várok pozitív és negatív kritikákat is, hiszen ez az egész fórumozás arról szól, hogy egymás tapasztalatait

megismerjük, hasznosítsuk. Egyébként az általad leírtakkal részben egyet is értettem.

Mint kiderült az utólsó hozzászólásadból, Te is csinálsz papírbrikettet. Én amit róla infót már tudok, mind leírtam, ha egészében kíváncsi vagy rá a nick nevemre kattintva végigolvashatod az eddigi tapasztalataimat egyben , amit közreadtam.

Üdvözöllek: a3oli

Előzmény: garfieldka* (5498)
garfieldka* Creative Commons License 2012.10.29 0 0 5498

Bocsánat!

 

Valóban a kai01 (5481)-as gépéről írtam.

 

Vagyis kérlek, ha tudod, tekintsd meg nem írottnak az előző válaszom! Te semmiképp nem vagy annak címzettje.

Előzmény: a3oli (5495)
garfieldka* Creative Commons License 2012.10.29 0 0 5497

Nem tisztelek meg azzal - helyesen - Nem tiszteltelek meg azzal

Előzmény: garfieldka* (5496)
garfieldka* Creative Commons License 2012.10.29 0 0 5496

Értem.

 

Elvártad, hogy ne mások hozzászólását folytatva kapcsolódjak be a gépedről alkotott véleményemmel ebbe a dologba. Nem tisztelek meg azzal, hogy közvetlenül a géped megjelenésekor, arra reagáljak. Sajnálom, ezt már nem lehet módosítani!

 

Ugyanakkor ha a gép videójának berakásakor odaírtad volna, hogy semmiféle adat nem publikus, ne is kérdezzük, mert nyilvánosan tárgytalan, akkor eleve semmit nem szóltam volna. Legfeljebb a videó megtekintése után biccentek, hogy "ez igen", és nem forszírozom a dolgot. Számomra és esetleg más olvasó számára is tárgytalan. Ha netán ennek a titkolózásnak esetleg üzleti alapja van, az is érthető.

 

Hogy nemrég letiltottam a kb. 10 éve nyilvános elérési lehetőségem, annak is oka van. Egyéb elfoglaltságom miatt nem sok időm van levelezgetni. Más fórumokon ismernek sokan. Itt viszont többnyire csak érdeklődő vagyok. Eddig nem nagyon szóltam hozzá, s azt gondolom, ez továbbra is szerencsésebb magatartás, hisz nem lát bele az ember a másik lelkébe, mit is okozhat abban a véleményalkotásával?

 

Neked azért további gépészeti sikereket kívánok e téren, én pedig egyelőre maradok a kézi préselő masinámnál. :))

Előzmény: a3oli (5495)
a3oli Creative Commons License 2012.10.29 0 0 5495

Köszönöm , hogy reflektáltál írásomra. 

Tulajdonképpen az abban leírtakkal végül is egyetértek. Csak az a problémám, hogy lehet ezt nem is nekem szántad.

Én is had idézzek írásodból:

Ha figyelmesen elolvasod a gépedről írt hozzászólásom, abban méltatva szóltam az alkotásodról. De engedtessék meg nekem is, hogy felmerüljön bennem a kérdés, mennyi az annyi? Ha valaki esetleg követni kívánja az utad, akkor nagy segítség lenne hozzá a bemutató videó mellett egy hozzávetőleges bekerülési költség és gazdaságossági számítás csatolása.

 

A magam részéről úgy gondolom, egy ilyen gép megalkotása bizony csak egyes, megfelelő adottságokkal rendelkező egyén számára lehet "kihívás" (műszaki ismeretek, tervezési- építési gyakorlat, szerszám, anyag, majd pedig az üzemeltetéshez szükséges folyamatos és olcsó feldolgozandó anyag megléte szükséges).

 

Jó vagy nem, másoknak más út lesz járható.

 

Sajnos a számítások nélkül nagyon a sötétben tapogatózik az, aki esetleg követné a példád.

 

Először is végignéztem az összes eddigi hozzászólásodat és az én gépemről Te még nem nyilatkoztál(én figyelmesen olvastam végig). Te a kai01 és Fiduli hozzászólásaihoz írtál véleményt. 

Egyébként ha kíváncsi vagy bármilyen nem publikus infóra, Email címem nyílvános(nem úgy mint a Tied), ha tudok valamiben segíteni megteszem, úgy mint másoknak is, hiszen eddig a házi papír hasznosítása ügyében elég sokan megkerestek és időmhöz, egészségemhez mérten válaszoltam is.

Előzmény: garfieldka* (5494)
garfieldka* Creative Commons License 2012.10.28 0 0 5494

Kedvem nem fogja semmi szegni, mert most azon gyötrődöm, hogy elkészítsem a hidraulikus présem házi használatra, természetesen nem milliókból.

 

Természetesen azt csinálsz, amit akarsz. Te döntöd el, ez rendjén van. De a fenti kinyilatkozásodban arra is utalsz, hogy megfizethető áron kívánod ezeket a fejlesztéseket kivitelezni.

 

Ha figyelmesen elolvasod a gépedről írt hozzászólásom, abban méltatva szóltam az alkotásodról. De engedtessék meg nekem is, hogy felmerüljön bennem a kérdés, mennyi az annyi? Ha valaki esetleg követni kívánja az utad, akkor nagy segítség lenne hozzá a bemutató videó mellett egy hozzávetőleges bekerülési költség és gazdaságossági számítás csatolása.

 

A magam részéről úgy gondolom, egy ilyen gép megalkotása bizony csak egyes, megfelelő adottságokkal rendelkező egyén számára lehet "kihívás" (műszaki ismeretek, tervezési- építési gyakorlat, szerszám, anyag, majd pedig az üzemeltetéshez szükséges folyamatos és olcsó feldolgozandó anyag megléte szükséges).

 

Jó vagy nem, másoknak más út lesz járható.

 

Sajnos a számítások nélkül nagyon a sötétben tapogatózik az, aki esetleg követné a példád.

 

Kérlek, ne vedd hideg-meleg kérdésnek, csupán a véleményem!

Előzmény: a3oli (5493)
a3oli Creative Commons License 2012.10.28 0 0 5493

Először is kifejezem minden elismerésem az elkészített gépről. Az előző sem volt akármi, arról privát Email-ben régebben már konzultáltunk.

Én hozzászólásaimban többször kifejtettem, hogy a vélemények nem mindíg a valóságot tükrözik. Kaptam hideget, meleget a papírprésemre, de én úgy vagyok vele, hogy hagy én döntsem már el, hogy nekem mi a jó. Fiduli és manens véleményeivel is maximálisan egyetértek. Az 5432 sz. alatt azért tettem fel a videót, hogy akinek szükséges belőle hasznos ötlet az saját (nem üzleti) célra alkalmazhassa. Ha a fórumon nyitjuk meg a videót és nem a YouTube-n ezek az  alábbi infók nem láthatóak.

Ezért ez ide bemásolom:"Ezt a kisgépet nem azért készítettem, hogy bonyolult technikai megoldással hasznosítsam a ház körül képződő, nem veszélyes, kazánban elégethető anyagokat, hiszen erre egyszerű megoldásokat tömegével lehet látni felvételekben. Az ok csupán annyi, hogy az aktív dolgozó évek után sem szabad letenni a lantot, mert a szellemi és fizikai erőnlét megtartásának alapja az alkotásvágy, a hasznos tevékenység folytatása. Számomra csak az önbizalmamat adta az meg, hogy meg tudtam csinálni és nem mindegy az, hogy 1000 db. brikett elkészítéséhez 1000-szer kell szétszedni és összerakni egy formát, ugyanannyiszor kézzel vagy hidraulikus emelővel megnyomni. Ezt a gépet csak egyszer kellett elkészíteni és lehet gyártani ezerrel és gyerekjáték a kezelése." 

Mindez az előbb említett hasonló véleményeket is igazolja. De meg lehet cáfolni, nyitott vagyok itt és privát Emai-ban is. Hasonló gondolatokkal vágok neki a hidraulikus gép megépítésének, amihez már régóta gyüjtöm az infókat és anyagokat. Az lesz egy újabb kihívás!!!!!!!

Előzmény: kai01 (5487)
/manens Creative Commons License 2012.10.28 0 0 5492

Olvasgatom, de én igazán hobbiasztalos vagyok, ott pedig látok egy-két nagyarc profit. Hozzájuk én kicsi vagyok. A gyerekeimnek - is - elkészítek minden bútort ( nem bútorlapból ) restaurálok, politúrozok , intarzia, esztergálok, faragok, csak régi, öntvény, ill. magam által gyártott gépeim vannak, tehát nem oda való vagyok. Azért sokat tanulok ott is.

Előzmény: garfieldka* (5491)
garfieldka* Creative Commons License 2012.10.28 0 0 5491

Nem láttalak még itt:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9104263

 

Lehet, hogy elkerülte a figyelmem a nickked, de ha mégsem és új számodra a linkelt topic, javasolom, nézz be oda is! Jó dolgokról csevegnek a fijúúúúk.

Előzmény: /manens (5490)
/manens Creative Commons License 2012.10.28 0 0 5490

Akkor rokon lelkek vagyunk, nekem is asztalosműhelyem van, de lehet a kettőt kombinálni. Ma kezdek- hozzá egy fa - vas kombinációjú darabológéphez. ( szerkezet, burkolat fa, a vágó-daraboló egység vas. Ez is egyfajta kihívás ! :) )

Előzmény: garfieldka* (5486)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.28 0 0 5489

Elég sok telepet megjártam, sehol nem veszik le.

 

Állítólag a ragasztó kioldódik a papírból és eltömíti a szűrőket.

 

Azért meg nem fogom gyűjteni, hogy több 100 km-re elvigyem leadni.

 

 

Előzmény: true75 (5488)
true75 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 5488

http://www.papirhulladek.hu/

 

én a maglódi telepükre hordtam mindent

3 megyében léteznek, talán egyik közel esik hozzád

üdv

R.

Előzmény: nagykunsági (5480)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!