Keresés

Részletes keresés

vizerg Creative Commons License 2014.05.22 0 0 12783

A lentiek alapján műtrágya kategóriába soroljátok a lombtrágyát is? Azt is célszerű lenne kerülni?

martinland Creative Commons License 2014.05.22 0 0 12782

Teljesen igazad van, nálam 3 éve semmilyen szer nem volt a kertben (mármint mű) azelőtt is csak a rezet használtam mára már azt sem. Sok utána járás, próba és bosszúság mire beáll egy kert bio-ra. Most már szinte minden beállt szépen, eddig csak a tetvekkel volt gondom, de mostanra megoldódni látszik az is. Kb 3x annyi a meló egy bio kertben mint a mű-ben, de megéri. A paradicsomot kimondottan könnyű bio körülmények között tartani, persze itt most nem az eladásra szántra gondolok. Nekem bőven jut annyi piacra, hogy a kert fenntartása nullára jöjjön ki, sőt. Pedig minden évben csak saját felhasználásra vetek, de sokszor már nem győzzük elfogyasztani a termést, és a baráti kör is véges, akinek osztogatni lehet. :)

Csak javasolni tudom mindenkinek, hogy vágjon bele a bio kialakításába 3-4 év és működik, persze sok háttér ismeret kell, de a net korában ez már könnyen beszerezhető.

Előzmény: hurvinka (12779)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.21 0 0 12781

Nem is olvastam még ezt a cikket. Én egyezek veled, én is az organikus termesztés felé húzok. Az ember sajnos olyan problémákba ásta bele magát, amikből nem fog tudni kijönni (haszon, élelemszükséglet)

De sokszor a szükség: Nálam is a paradicsomok rossz földbe lettek palántálva, mindenféle hiánytünet jelentkezett náluk, muszáj volt műtrágyához nyúlnom. Másik kérdés, hogy alaptrágyázásnál kivételesen szerves trágyát használok. Még is muszáj sokszor hiánytünetek jelentkezésekor, megelőzésképp pótolni bizonyos elemeket. Ezt pedig az ember hatékonyan, olcsón, egyszerűen csak így tudja. Nem egyszerű dolog ez. Egy konyhakerttel rendelkezőnek - akár én - nem kellene használnia műtrágyákat. És társadalmi szinten kellene kiszorítani a műtrágyák használatát, drágítani kellene, és a szerves trágyából profitálni. De ez vagy nem kifizetődő, vagy sokunk - emberek - nem szeretik ha sz@ros lesz a kezük. 

Persze sokaknak ez a megélhetése, a háznál nincsenek állatok, és így a műtrágya olcsóbb, kézenfekvőbb. Ezért mondom az emberiség egy problémába ásta magát, amiből egykönnyen, vagy szinte sehogy nem fog kijönni, de harcolni lehet ellene, és így talán visszaszorul a kínai minőségű zőccség'.

 

Hiába szép az palánta a piacon, ha agyontápozott. Így utólag belegondolva kész balgaság h  összehasonlítom a saját palántáimat a piaciakkal.

Előzmény: hurvinka (12779)
Lora1213 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 12780

Be kell látnod hogy a szerves trágya nem elérhető minden kiskert közelében .  A komposzt a talajszerkezetet javítja, de tápanyagtartalma kevés. Ahhoz hogy megfelelő mennyiségű és minőségű termésem legyen, kénytelen vagyok műtrágyát is használni. Nem ördögtől való.

Előzmény: hurvinka (12779)
hurvinka Creative Commons License 2014.05.21 0 0 12779

Igazán nem akarok itt feszültséget szítani, de miért favorizáljátok ennyire a műtrágyát?

Ha már ennyi energiát fektetek bele egy ilyen remek gyümölcsbe, akkor nem az a kézenfekvő, hogy legyen egészséges?

 

http://www.komposztalo.com/mutragya_egeszsegkarosito_hatasa

 

http://nagyandi.blogspot.hu/2011/12/mutragya-es-hasonlo-hulyesegek.html

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.20 0 0 12778

Egy két általános fekete tetű itt-ott feltűnt rajtuk. Tudod azok a muslinca-szerű valamik. Minden évben vannak a paradicsomon, kàrt eddig nem is okoztak. Különben sikerült rájönnünk hogy nagy eséllyel ezek a tetvek okozták ezt a levél deformációt.100 %ra ezt így kijelentsem, az se oké, de több jel is erre utal. Vírus nehezebben lenne hiszen eddig sohasem neveltem paprikát, másrészt a dohány mozaik vírust foltok is kísérik, de kitudja még hány féle vírus lehet.. Isten mentsen hogy az legyen.

Előzmény: Vebber (12776)
Vebber Creative Commons License 2014.05.20 0 0 12777

Ezek melegben perzselhetnek. Az olaj egyébként sem annyira jó, mivel elzárja a növényt.

Előzmény: Törölt nick (12775)
Vebber Creative Commons License 2014.05.20 0 0 12776

Nem voltak ezek a paprikák véletlenül tetvesek?

Előzmény: Törölt nick (12761)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.20 0 0 12775

Ha te sem vagy vevő a mindenfelé kapható vegyszerekre, akkor ajánlanám a Biolát vagy a Vektafidot ellene. Amennyiben nagyobb állomány kezelésére kell, akkor végül is mind1. Csak úgy vagyok vele, ha teheti az ember, akkor ökológiailag engedélyezett szereket használjon, védjük a környezetet.

Előzmény: becko9 (12773)
ha3fis Creative Commons License 2014.05.20 0 0 12774

Köszönöm szépen a magokat, már meg is érkeztek.

Előzmény: Jani71 (12749)
becko9 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 12773

Az lesz, tetű... Köszönöm!

Előzmény: martinland (12772)
martinland Creative Commons License 2014.05.20 0 0 12772

Tipikus tetű kártétel!

Előzmény: becko9 (12768)
TINTUS Creative Commons License 2014.05.19 0 0 12771

Szépen kinagyítottad tisztán látszik. és a gazdájának nem tünt fel?

Előzmény: beetee (12770)
beetee Creative Commons License 2014.05.19 0 0 12770

Nem nagyon van felbontása ilyen nagyításnál, de itt mintha a levélfonákon is buli lenne...

Előzmény: beetee (12769)
beetee Creative Commons License 2014.05.19 0 0 12769

Véletlenül látok zöld tetveket az összepöndörödött levélcsomó alatt a száron?

Lehet, hogy a pöndörödött levelekben is laknak?

....

 

 

Előzmény: becko9 (12768)
becko9 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 12768

Üdv!

Neki mi baja lehet?

 

 

Mi okozza ezt a deformitást?

Köszönöm,

b.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.19 0 0 12767

Hát ez borzasztó :(

De hát én nem bírom csak úgy kidobni őket, mikor így is alig sikerült a paprika idényem. (De oké, ezt kidobom, de a többi?) - merek belegondolni, hogy ez a két paprika hozzáérhetett a többihez is, mivel velük együtt tároltam. Ennyire nem lehet ellene védekezni? 

Nagyon köszi a gyors választ, azonnal eltávolítom a többi közül, és azt hiszem a Vegesolnak is alkalomja akadt, hogy bizonyítson.

 

Előzmény: Jani71 (12763)
martinland Creative Commons License 2014.05.19 0 0 12766

Pont a világ másik fele sokak szerint a Balkán :) (Debrecen mellett)

Előzmény: TINTUS (12765)
TINTUS Creative Commons License 2014.05.19 0 0 12765

Szépek már ! Talán Pécs környéki vagy, hogy ennyire előrehaladtál?

Előzmény: martinland (12764)
martinland Creative Commons License 2014.05.19 0 0 12764

Szabadföldiek:

 

 

VS : üvegháziak:

 

Jani71 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 12763

Vírus (és talán atka is van a dologban - az legalább legyőzhető lenne). Dobd ki!

A keverhetőségi kérdéseddel fordulj bizalommal a Növényvédelem topikban Antisystemhez, ő nagy mester, megmondja a tutit (ez persze nem jelenti azt, hogy itt nem kaphatnál érdemi választ)!

Én is a rohadt vírussal kínlódom tavaly óta, kezd elegem lenni az egészből.

Most ott tartok, hogy jövőre megpróbálok beszerezni vírusrezisztens vetőmagot.

Két gond van vele: 1. nem nagyon lehet kapni kis csomagban (nálam nem az 500 szem a kis tasak...), 2. méregdrága (bár kicsiben még el lehetne viselni, vettem már többször is nagyon drága, kis csomagos magot, ha megéri, akkor rendben van).

Aztán ha nem megy, akkor leállok a paprikával... :-( Így nincs értelme.

Rengeteg idő, pénz és törődés a nagy semmiért... :-(

És még a helyet is foglalja... Mint írtam, a semmiért!

Előzmény: Törölt nick (12761)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.19 0 0 12762

Mivel így belemélyedtem a szövegelésbe, lenne egy másik fontos kérdésem.

Olajos permetszereket lehet-e keverni lombtrágyával?

 

Valami olyat olvastam hogy nem! Tényleg így van? Indokot nem találtam rá, miért ne szabadna. Gondolkodva rajta elbizonytalanodok, hogy egy tapadásra koncentrált permetszert (lásd Vektafid, Prev B2 vagy az általam választott vegesol) ha lombtrágyával van keverve, akkor a lombtrágya is jobban hozzátapad a levélhez, így több tápanyagot kínál folyamatosan, másik oldala az éremnek pedig az hogy ez károkat okoz, mivel befulladhat a levél, megperzselődhet a hozzátapadt lomtrágyától (nappal), stb... tehát igazából ez csak a fantáziálásom - mégis úgy érzem közel állok az igazsághoz.

Tehát tényleg nem ajánlatos keverni?

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.18 0 0 12761

Sziasztok!

 Úgy látom akkor pozitív a visszhangja a Vegesol eReS-nek. A cuproxat és közte vacilláltam, de mivel valamiért közelebb állt a szívemhez a Vegesol és pont volt is ilyen az üzletben, ilyet vásároltam.

 

Szegény paprikákról szeretnék beszélni veletek. Ugye mondtam már hogy mennyire megszívattam saját magamat a Garri földdel (most is kicsit felmegy a vérnyomásom hogy róla beszélek). Sajnos korábban meg sem említettem a paprikákat, pedig még rosszabb sorsra jutottak mint a paradicsomok. Némelyik paprika palántám még 5-6 centiméteres. Nem vicc, akkor mint egy.... egy... nem is tudom röhögjek-e vagy sírjak, inkább nem is mondok semmit.

 

Oké, paradicsomokból szinte mind legalább 15 cm felett van, de egy miniatűr paprikát még sem ültethetek ki csak úgy a kertbe. Szegénykét két nap alatt felfalná valami, vagy még az hiányozna, hogy valami gombatelepet tenyésszek magamnak, és *sikeresnek* mondható 10-12 paprikapalántámat is megfertőzzék. most hogy ez is mennyire sikeres, hát szubjektív. Az a gondom hogy ártatlan szemmel nézem hogy a piaci "nyurgulmányok" hozzájuk képest is óriások. Belemélyedve azonban a vizsgálódásba, nem merném állítani hogy a piaciaknak több levelük is van - ez tartja bennem a lelkierőt :). Körülbelül 50-60 paprikát neveltem, ebből tehát csak 12 db. az ami érdemes méretet öltött... és még le sem számoltam a következő problémát. Két fajta normális paprikámon levelén "göndörödés" jelent meg, kicsit aggaszt, reménykedem benne hogy kinövik


Íme két kép:

kép; kép; és valami sárgás foltok is megjelentek egyik levelén (kép - erre is kíváncsi lennék mi lehet)

 

Bocsi a hosszú szövegért, tudom hogy egyesek allergiásak rá!

 

homerx Creative Commons License 2014.05.18 0 0 12760

de igen, de nem mi ontozzuk. ott van az erkely szelen, es hat az utobbi napokban kapott esot rendesen. szoval ontsem ki alola a vizet. koszi!

Előzmény: Jani71 (12759)
Jani71 Creative Commons License 2014.05.17 0 0 12759

Véletlenül nincs túlöntözve? Esetleg nem áll alatta a víz huzamosabb időn át?

Előzmény: homerx (12758)
homerx Creative Commons License 2014.05.17 0 0 12758

megjelent a masodik :) mi lesz ebbol, ha mar most ilyen fodros :)

 

viszont mitol kezdhetett sargulni? az also level pereme befeketedett.

 

kisfo Creative Commons License 2014.05.17 0 0 12757

sajnos nem tudok jol valaszolni, mert kezdö vagyok a temaban, a flakon oldalan fel voltak sorolva reszletek

Előzmény: nézek (12753)
em_laci Creative Commons License 2014.05.16 0 0 12756

Sziasztok!

Visszaolvastam sok-sok hsz-t, próbálok okosodni paradicsomilag (ami pár tövet jelent nálunk)

Baromfitrágya granulátumot találtam eddig  a leghatékonyabbnak, van tapasztalatotok róla?

Köszi előre is!

Lora1213 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 12755

Ez kiültetéskor jó, de kisfo nem szeretne többféle műtrágyát venni.  Neki jobban ajánlható a Volldünger például, mert az egész tenyészidőszakban használható.

Előzmény: BAttila1964 (12754)
BAttila1964 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 12754

Én palánta kiültetésekor a 15-30-15 NPK arányú Ferticare Starter-t használom, nálam bevált. (A magasabb foszfor-arány elősegíti  a gyökérképződést.)

Előzmény: kisfo (12751)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!