Keresés

Részletes keresés

ToMCaT Creative Commons License 2008.08.01 0 0 383
Sziasztok!

Az igazság az, h semmi közöm nincs hozzájuk, nem is reklámcélú ez a link, de itt el lehet csemegézni az ipari méretekről a hímzéstechnikában (és másban is).
Érdemes rákattanni:

AEMCO

Előzmény: himzono (382)
himzono Creative Commons License 2008.08.01 0 0 382

Szia heda5,

 

ez pl. egy 6 fejes hímzőgép. Ez sokáig növelhető, láttam már képet 56 fejesről is.... a fejek egyszerre dolgoznak, de ki is lehet kapcsolni őket egyesével, tehát pl. egy 8 fejes gépen is lehet egy db mintát hímezni.

 

Előzmény: heda5 (380)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.07.31 0 0 381

Szia Lonci,

 

Mintákat az interneten találsz, irdatlan mennyiségben , ingyenes is nagyon sok van.

 

www.skeldalehouse.com

www.emblibrary.com

www.daintystitches.com

www.smartneedle.com

www.atimetostitch.com

www.bunnycup.com

www.amazingdesigns.com

www.designdinstitches.com

 

 

Sue

Előzmény: N.Lonci (377)
heda5 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 380

szia

megtudnád nekem mondani,hogy mi a külömbség 6 , és 8 fejes hizőgépek között??egyáltalán ez mit jelent??

A maranta Creative Commons License 2008.07.30 0 0 379
Nekem falc van, mert ezt lehetett nálunk kapni, és teljesen meg vagyok vele elégedve, igaz mást nem próbáltam ki.
Előzmény: N.Lonci (377)
bsfruzsi Creative Commons License 2008.07.30 0 0 378
Sziasztok!

Vélemények érdekelnének. Szeretnék egy Pfaff Smart 300e típusú hímzőgépet. Alighanem ez a legolcsóbb a piacon, de nekem egyenlőre nem is kéne komolyabb. Ovisjelek hímzésére, és apróbb mintákhoz szeretném. Ismeri valaki ezt a gépet? Bármilyen észrevétel érdekel!
Köszönöm előre is a segítséget.

Fruzsi
N.Lonci Creative Commons License 2008.07.30 0 0 377
Lányok! Eddig hallgattam mert még ki kell tapasztalni a gépet. Most érkezett meg az aurórámhoz a 440 QE hímzőegység. Most augusztus 1-től tábor lesz, ott majd lesz talán időm kitapasztalni milyen cérna is jó hozzá igazán . Vettem több fajtát, drágát, (Mettler, Serafil) olcsobbat is (falc). Ha valakinek van tapasztalata, hogy minőségben és árban mi a legjobb, azt a tanácsot szívesen megfogadnám, megköszönném. Igaz mostanában nem tudok sokszor Fórumozni, de igyekszem olvasni. Az alapmintákon ami a géphez van, hol tudtok még mintához hozzájutni?
heda5 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 376

szia

köszi a segítséget!!

skolikagi Creative Commons License 2008.07.30 0 0 375

http://www.jennys-sewing-studio.com/lessonsonline/lessonsonlineindexfutura.asp

Itt tuti vannak szoftverek, és letölthető ingyenes és fizetős minták is.

A másik kérdésedre nem tudok válaszolni sajnos...

Előzmény: heda5 (374)
heda5 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 374

sziasztok

 

igen van szoftverem,meg benne van pár minta,de én is készítetem egy párat,de azok nem olyan pontossak.

és ezeken felül állítolag lehet kapni mintákat.

plusz állítolag vannak még más szoftverek pl betűtípus,plusz fénykép szoftver.ami jó ehez a géphez.

 

én szeretnék mégegy hímzőgépet,de azt csak kölcsönözni valakitől.

van ilyen??

vagy magánszemély,aki bérbradná a sajátját??

köszi hédi

skolikagi Creative Commons License 2008.07.30 0 0 373

Megmutatom mire jutottam ma, a továbbiakban pedig egy blogba fogom feltenni a próbálkozásaimat, hogy ne velem legyen tele a topik...:-)

Ez egy olyan kis babakönyv, ami már régi álmom volt, hogy elkészítsem, csak a régi gépemmel applikálni nem tudtam, most viszont hímezve talán még jobb is.

Persze ez nagyon prototipus, azért készült, hogy a hibáiból tanuljak.....pl. a szálát legközelebb sima öltéssel varrom...:-)

 

skolikagi Creative Commons License 2008.07.30 0 0 372

Sue nekem úgy rémlik, hogy írtam neked egy levelet, talán még a múlt héten, amiben a honlapodon lévő karácsonyi tálkát is megdícsértem...Aztán nem találom most sem azt az elküldött levelet, sem a válaszodat...:-(

Lehet hogy ezt is csak álmodtam, mint annyi más dolgot mostanában a hímzéssel kapcsolatban...? :-)

 

Előzmény: sunbonnetsue (370)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.07.30 0 0 371

Szia Hédi,

 

sajnos én még a kérdést sem értem. Mit szeretnél kölcsönözni?

 

Sue

Előzmény: heda5 (366)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.07.30 0 0 370

Elvághatod, nem bomlik fel, befejezés előtt mindig elvarrja.

(Legalábbis Aurora így csinálja.)

Sue

Előzmény: skolikagi (367)
A maranta Creative Commons License 2008.07.30 0 0 369

Melyik városban laksz? Persze, ha nem titok!

 

Egyébként a Puchingoló szettet még nem próbáltam sajnos, mert három napig nem voltunk itthon. A férjem szabin itthon van még a héten, úgyhogy lehet, hogy semmi nem lesz belőle, mert kötelezővé tette a du-i csendes pihenőt, márpedig akkor szoktam varrogatni. Este csak amni nem újdonság, mert azokhoz fáradt vagyok. Amint van tapasztalatom róla, felteszem, megírom. Egyébként adtak hozzá oktató programot DVD-n, majd ma este ülünk neki közösen.

Előzmény: skolikagi (367)
skolikagi Creative Commons License 2008.07.30 0 0 368
Hát gondolod szoftvert kaptál a géphez, azon vannak minták. Mivel én is kezdő vagyok, nekem is csak azok vannak...:-(
Előzmény: heda5 (366)
skolikagi Creative Commons License 2008.07.30 0 0 367

Hát ez valóban gyönyörű...! :-)

Természetesen be fogok szerezni mindent ami kell, csak hát időbe telik, mert itt a mi városunkban nem lehet megvenni semmit.

Ezt a presto.hu-t tegnap már ajánlotta valaki, meg is néztem, és valószínűleg itt fogok rendelni. No-ból szerettem volna, de a cég akitől kértem csak vállalkozókat szolgál ki. Nekem ugyan van vállalkozóim, de ugye Mo-n, nem pedig Németországban...:-)

Most is varrok, na ezek már azért szebbek lesznek, már amennyire varrócérnával lehet szép, de ahhoz, hogy ismerkedjek a géppel, próbálkozzam, arra megfelel.

Ma azon gondolkodtam hogy amikor egy szinnel befejezi a munkát, akkor azt a szálat simán el kell csak vágni, nem fog felbomlani idővel?

 

Előzmény: sunbonnetsue (365)
heda5 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 366

sziasztok,

 

most találtam meg ezt az oldalt.

nekem is singer futurám van,nagyon szeretem.

szeretnék érdeklődni,hogy valakinek vannak e rá mintái,ami már kész,nekem csak varrni kell.és mennyibe kerül??még nagyon kezdő vagyok!!

és érdekelne az is,hogy lehet-e ilyesmi gépet kölcsönözni valahol??

köszi a segítséget

szia hédi

sunbonnetsue Creative Commons License 2008.07.30 0 0 365

Szia Ági,

 

szerintem a 90 tű nem indokolt, bőven elég ide a 75-ös. Létezik külön hímzőtű, egy hímzőgépnek ez a legolcsóbb alkatrésze...a gyártók szerint illik gyakran cserélni.

Egyenlőre meg kellene ismerkedned a géppel, addíg míg mindent nem ismersz rajta, nem javaslom aminták módosítását. Stabilizátor kell alá, lehet pl. a presto.hu-nál rendelni.

Sok féle létezik, attól függően, mire mit szeretnél és milyen technikával hímezni. Egy szép fényes hímzőcérnával készült hímzés 1000x szebb!

 

pl. ez tegnap készült, flanellra hímeztem , applikált minta ( azaz egy általam kiválasztott anyag kerül a flanellra és azt varrja körbe) 75-ös tűvel, szép fényes hímzőcérnával, téphető stabilizátorra.

Sue

Előzmény: skolikagi (363)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.07.30 0 0 364

szia Éva,

 

 

küldjed, megnézzük....

 

Sue

Előzmény: gabogergo (361)
skolikagi Creative Commons License 2008.07.30 0 0 363

Köszi a választ, amint bekapcsolom a gépeket megírom neked a válaszokat.

Igen, miután itt tegnap valaki kérdezett az öltésszámról, bennem is felmerült a gyanú,hogy az lehet a baj, ugyanis egy nagyobb mintát kisebb méretben varrtam, de az öltésszámon -szerintem - nem változtattam...:-)

Tegnap este varrtam a gép saját mintái közül egyet, és az szerintem sokkal jobb lett!

Nem tettem alá semmit, mivel még sem stabilizátorom, sem hímzőcérnám nincs, mert nem találtam beszerzési forrást. Itt a városban egy fajta hímzőcérnát lehet kapni, valami nevenincs dolog, 500 m kerül 300 Ft-ba...és nem is fényes, nem is szép...:-(

A beálíltásokkal pont az a bajom, hogy a varrógép öltéseivel kapcsolatos beálíltásokat értem, de az a hímzővarrásra vonatkozik, azt még nem fejtettem meg..pedig biztosan tök egyszerű...

Az a tű van benne amit  adtak a géphez, 14/90-es.Ez az egy fajta van hozzá, de ez szerintem sima varrótű....

Hajaj...egyre több kérdés lesz, és egyre több gond....:-)...de majcsak eljutunk valahova:-)

Előzmény: sunbonnetsue (362)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.07.30 0 0 362

Szia Ági

 

Nagyon jó és tanulságos, hogy a képeket feltetted.

Nem vagyok benne biztos, hogy csak a hímzőgép beállításai a hibásak. Nekem  úgy tűnik, a minta öltésszáma is sok! Mennyi?

Milyen stabilizátort tettél alá? Egész más lenne,ha hímzőcérnával hímeznéd ki, mert azok vékonyabbak, kevésbé szöszölődnek. Ha ezt használsz, a gépi javasolt beállításokkal müködni szokott. (a leírásában biztosan van utalás arra, hogy mit milyen értékre kell beállítani)

Ja, és a tű új? hímzőtű?

 

Sue

 

 

Előzmény: skolikagi (354)
gabogergo Creative Commons License 2008.07.30 0 0 361
Szia!
Brothet PE 150-es gépem van. A programom bernina deco wizard 3. A programot 2 éve vettem Pesten, tesóm hozta le mert én vidéki vagyok. Akkor derült ki hogy magyar nyelvű tájékoztató nincs is hozzá. Pedig elég drága volt.
A program 10x10 cm-es minát hímez. Hímezne nagyobbat is de a gép csak 11x11cm-t tud.
Ha megoldható lenne elküldeném a mintát email-ben és megnéznéd?
Válaszod előre is köszönöm: Éva
Előzmény: sunbonnetsue (360)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.07.30 0 0 360

Szia Éva,

Mekkora a minta, mm, öltésszám? Neked  mekkora kereted van? Mekkorában szeretnéd kihímezni?

Vannak minták, amiket 'sérülés nélkül' nem lehet kicsinyteni. Nem minden program alkalmas arra, hogy a kicsinyítés során a túl kicsi öltéseket törlölje. Én is jártam már így.

Túlzásnak tűnik, de érdemes próbahímzést készíteni, főleg,ha ez egy már kész termékre ( pl. ruha) készül.

Sue

Előzmény: gabogergo (358)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.07.30 0 0 359

Szia Teokata

 

Azt jelenti, hogy fel kell hívni és megbeszélni velük. Én már vásároltam tőlük, amivel tökéletesen elégedett vagyok. Gyorsak, pontosan és kedvesek. Amit tudni kell, csak egész dobozzal adnak, de ezek kicsi dobozok. Ezért kell mindenképpen egyeztetni.

 

Sue

Előzmény: teokata (355)
gabogergo Creative Commons License 2008.07.29 0 0 358
Sziasztok!
Tudna nekem segíteni valaki,
Van egy letöltött mintám de az én gépem ekkora méretben nem tudja kihímezni: A programba be tudom hívni rákattintva lekicsinyítem de az öltéssűrűséget nem tudom levenni. Annyira sűrű hogy beletöri a tűt.
Előre is köszönöm: Éva
teokata Creative Commons License 2008.07.29 0 0 357
Ezt okozza a túl laza szál? De majd jönnek a profik és útbaigazítanak biztosan:))
Előzmény: skolikagi (356)
skolikagi Creative Commons License 2008.07.29 0 0 356
Na..próbálkozom mégegyszer...
Előzmény: teokata (355)
teokata Creative Commons License 2008.07.29 0 0 355

Hát, én sajnos nem látok képeket:( Ne felejtsd ki a képek megjelenése után a "beszúr" gombot!

 

Szeretném kérdezni, nem kifejezetten hímzés téma, de cérnák után kutakodtam... Mit jelent az, ha azvan kiírva, hogy ár:ajánlat szerint??? (presto.hu-n láttam)

Előzmény: skolikagi (354)
skolikagi Creative Commons License 2008.07.29 0 0 354

Meghoztam az ígért képeket...Hát hogy finoman bejezzem ki magam, nem vagyok elégedett...:-)

Nem jöttem még rá, hogy hogyan tudom beállítani a szálfeszességet, ezért aztán nem lettek szépek.

Sima lepedőanyagra, varrócérnával csináltam.

Ezek kb. 5 sm-esek, csináltam kisebbeket is, de azok még ennyire sem publikusak.

Persze azt is még csak most tanulom, hogy a számítógépről hogyan tudom átküldeni a varrógépre, ezért is lett az egyiknek fekete a tönkje a másiknak barna...de a barna lett volna a jó...csak nem sikerült az átküldés...:-)

Szóval van itt még mit gyakorolni, még jó, hogy egy dupla lepedőt áldoztam fel erre a célra...:-)))

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!