Keresés

Részletes keresés

yamahakata Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1216

Szia!

Nem fizettek előre semmit, abban állapodtak meg, hogy otthon átbeszélik a családdal majd a postán kapott csekkeket "törlesztgetik".

Nem kaptak semmit a Zeptertől, még 1 fedőcsavart sem... :) a követelés pedig 80.000 forint körül van.

 

Úgy tudom, hogy kb fél éve nem jött felszólító levél, de erre azért még rákérdezek...

Előzmény: Otto Normalverbraucher (1214)
galvagin Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1215

 Ebbe is tisztába vagy biztos,gondolom nem esne jol ha egy ilyen cég egy 10% os forgalmát rádverné meg esetleg elraknának egy pár évre hüvösre

Ez nem fenyegetés csak megemlités szerintem a te érdeked,németbe sokan ebböl élnek ,lesik hogy ki hol téved és azonnal támadnak

Hiába zárattatok ki a masik topikbol és trültétek el a hozzászolásaimat engem nem érdekel neked irtam amit biztos el is olvastál,én nem szoktam fenyegetözni,nincs érdekeben,esetleg itt elolvashatod hogy mit csinálsz

 

http://www.progressziv.hu/index.php?link=magazin.tmp&sz_id=1046&funk=5

Előzmény: Otto Normalverbraucher (1214)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1214

Semmit se fizettek, vagy legomboltak tőlük valami foglalófélét????

Szerintem nem lehet következménye, főleg, ha csendben van a Zepter. Már elég sok perrel "megfenyegették" őket a törvénytelen eljárások miatt, de aztán valahogy az utolsó pillanatban nagy kegyesen elálltak a követelésüktől. Ezt csak fórumozós tapasztalataimból írom, semmiféle kapcsolatban nem állok zepteres ügyfelekkel, és jogi szakember sem vagyok. Csak amolyan harcos önjelölt civil fogyasztóvédő. :-))))))

Előzmény: yamahakata (1210)
potya8609 Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1213
A jutalék nem egységes, a teljesítménytől és a szinttől függ. Azt nem tudom mennyi pontosan, az edény nem az én "hatásköröm".

Előzmény: Zuzm (1212)
Zuzm Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1212
Potya, mennyi az ügynök jutaléka egy Zepter edény után? Gondolom, legalább 30-40%, mert a cuccban levő haszonkulcs hasonló lehet a drogkereskedelemben szokásoshoz...
Vagy titeket is alaposan átbaxnak?
Előzmény: potya8609 (1198)
tuutuu Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1211

Kösz, különösebben nem érdekelt eddig.

Én a saját cuccaimat öt év után is kicserélem...:}}

( Már ha néha el-elromlik egy).

Nekem többet ér a cég hírneve, mint az a 0.5-1 ezrelék kár.

Előzmény: Otto Normalverbraucher (1209)
yamahakata Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1210

Nekem van két ismerősöm aki ilyen szerződést kötött (előtakarékosság), természetesen nem magyarázták el nekik a bemutató alatt, hogy ez valójában mit jelent...

A bemutató amire +invitálták őket tartott kb 4 óráig, aztán volt 5 perc a szerződés átfutására (valóban nem atomfizikusokról van szó, de nem is aluliskolázott emberekről)...

 

Otthon átrágták együtt a családdal a történéseket, kb 1-2 hét múlva döntöttek (osztottak-szoroztak), arra az elhatározásra jutottak, hogy nem kérik a készletet. Nem csináltak belőle problémát, egyszerűen nem fizettek, nem foglalkoztak a dologgal. Úgy voltak vele, hogy mivel nem kaptak semmit a cégtől, kb ugyanezt követelhetik tőlik.

 

Természetesen megkapták ők is a felszólító leveleket, amelyben (azt hiszem) 80.000 forint körüli összeget akar behajtani tőlük a Zepter.

Nem fizették ki, azóta se kép, se hang.

 

Lehet ennek valami komolyabb következménye?!?!

Sajnos én csak később tudtam meg, hogy bemutatón voltak, lebeszéltem volna őket eleve arról is, hogy odamenjenek...

Előzmény: Otto Normalverbraucher (1192)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1209

Ez egy rosszul rögzült tévhit. :-)

A törvényben semmi ilyen nincs rögzítve. A tartós (elektromos) háztartási készülékekre vonatkozik a 3 nap, de csak meghibásodás esetén van csere.

Természetesen az eladó megteheti, hogy kedvezőbb feltételeket ad, mint ami törvényi kötelezettsége lenne, de a törvényi minimumot be kell tartania.

Lsd. IKEA - akár nemtetszés esetén is 90 napon belül cserél, vagy pénzt visszaad.

C&A: 4 héten belül visszaviheted

 

De ezt mind nem a törvény miatt teszik, hanem üzletpolitikai megfontolásból.

Előzmény: tuutuu (1203)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1208
Nem-nem!!!!!! Az üzleten kívüli kereskedelemre teljesen más jogszabály vonatkozik, az előbb linkeltem+idéztem.
Előzmény: joy (1202)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1207
Nézd, én nem állítom, hogy 100%-ban a cég a hunyó. De azért az érdekes, hgoy mindig megtalálják azokat az embereket, akik nem képesek arra, hogy a 2000 Eurot helyben-nyomban át tudják számítani ft-ra.....  Azért jellemzően nem az atomfizikusok között térítenek Zepterék.... :-DDDDD
Előzmény: joy (1201)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1206

Így van!!!! Ezt persze szeretik elhallgatni a dicsó MLM cégek, de attól függetlenül a törvény rájuk is vonatkozik:

 

http://www.fvf.hu/data/cms9156/370_2004_Korm_rendelet.pdf

 

370/2004 sz. rendelet, a 4. paragrafusban ott az ide vonatkozó passzus!!!!!

 

4. § (1) A fogyasztó nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállhat a szerződéstől.
(2) A fogyasztó az (1) bekezdés szerinti elállási jogát a szerződéskötés, vagy ha ez későbbi, az áru kézhezvételének napjától gyakorolhatja.

 

 

 

Itt egy magyarázó infó is:

 

http://tudatosfogyaszto.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=22&Itemid=37

 

A korábbi jogszabály (a házaló kereskedésről szóló 44/1998. (III.11.) Korm. rendelet) szerint a szerződéskötéstől kellett számítani az elállási jogot, ami sok esetben problémát jelentett, hiszen a termékbemutatókon megkötött szerződések esetében gyakran előfordul, hogy az áru kiszállítására nyolc napon túl kerül sor. Az új jogszabály viszont kedvezőbb, mivel azt mondja ki, hogy a fogyasztó az elállási jogát a szerződéskötéstől, vagy ha ez későbbi, az áru kézhezvételének napjától gyakorolhatja. Az eladó köteles legkésőbb a szerződés megkötésekor írásban tájékoztatni bennünket az elállási jogról, és annak a személynek a nevéről és címéről, akivel szemben e jogot gyakorolhatjuk Ha nyolc munkanapon belül állunk el a szerződéstől, nem kell megtérítenünk az árunak a rendeltetésszerû használat következtében előálló értékcsökkenését, és használati díjat sem kell fizetnünk.

Előzmény: cumpika (1200)
joy Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1205

Löhet, nemtom, mert én olyant még sosem vettem, ami három napon belül nem tetszett volna.

:o)

 

De épp a múlt hónapban történt, hogy a Lidi-ben vettem egy külső-rádiós érzékelős időjárás állomást, és beüzemeltem, másnap estére meg elvesztette a kapcsolatot a kültéri egységel. Semmi sem használt, így vissza vittem. Mivel nem volt cserelehetőség, símán visszaadták az árát.

Ritkán vásárolok náluk tartós fogyaszási cikket, ódzkodok az olcsó, de épp műxik készülékektől, ám van, amit próbaképp épp megéri, oszt, ha hamar bedöglik, legalább megtapasztalom, érdemes-e komolyan beruházni.

Ilyen lett a 8 tálkás Raclette-grill készlet. 4,5 eHuF-ért.

Bejött.

Amíg műxik jól elleszek vele, de 25-30 eHuF-ot nem adnék egy lávaköves szupercsicsáért.

Ujjaim összeégetni vele ez az ár bőven megteszi...

:o)

Előzmény: tuutuu (1203)
joy Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1204

Egyet árulj el!

Mi a ló@ van azokban a "Z" kotlákban olyan drága?

 

Anno még Kudlik Juli reklámozta, és egy méretes nyeles serpenyő /szeletsütő/ került ~50 e HuFba!

Én a z egyik, azt hiszem, utolsó előtti Szegedi ipari Vásáron vettem 25 eHuF-ért 2*6+1 tálalószet-es készletet.Azóta lassan elhagyta mindet a füleé retört a hőmérője, legalább is már csak fogóként működik, de más baja nincs. Sütni főzni tökéletesek, remekül tisztán tarthatóak, valóban zsír és energia takarékosan lehet őket használni, könnyű megtanulni bennük főzni minden kaját, csak nem szabad elfeledkezni a szendvicstalúak /nálunk kerámiabetétes/  utósütéséről.

 

Haver két évvel később vett egy fazekat, és egy szeletsütőt, ~ 120 eHuF-ért /asszonyi hipnotizálás hatására/. Az ő kotlái is ugyan úgy elvesztették füleiket, széttöredeztek a hőmérők.

Semmi különbséget nem látok közöttük azon kívül, hogy én a 13 részesért 1/5-ét fizettem, mint ő a 4 részesért.

Előzmény: potya8609 (1198)
tuutuu Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1203

Nemár, mintha lenne olyan, hogy 3 napon belül visszavihetem, még akkor is, ha csak nem tetszik..?

Valami ilyesmi rémlik.

Dehát nem vagyok jogész...

Előzmény: joy (1202)
joy Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1202

Nem, a törvény ilyet sejhol sem állít!

Minden esetben a szerződés szövegében rögzített szöveg az irány adó!

Az elállási-termék visszaadási szándék nincs meghatározott időhöz kötve, csak a jótállás, és garanciális javítási kötelezettség!

Az sem időhatáros!

Lehet az eladástól, üzembehelyezéstől számítva 30 nam, 5 év is!

 

Egyetlen határidős kötelezettség létezik: Tartós fogysztási cikk esetében az új várárláskor fennálló rendeltetés szerű használat ellenére meghibásodott termék 3 munkanapos cseregaranciája! Ha már a termék elfogyott, akkor pedig vissza kell adni az árát!

Előzmény: cumpika (1200)
joy Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1201

"...mi történt magával azon az esten.

 

- Nem tudom. Néztem azt a sok szép, fényes edényt, hallgattam, hogy milyen jó ezekkel főzni, láttam, hogy más is veszi, és elképzeltem, hogy nekem is van. Nem gondolkoztam, csak álmodoztam. Jó volt. "

 

Ezt még értem. De nyolc nap alatt sem tudott felébredni???

Nem kedvelem a "Z"-t, de azért en nem az ő hibájuk!

 

A 25% kártérítés viszont extrém pofátlanság, sztem törvénytelen is!

A tocsikdíj -pardon, sikerdíj szokásos összege is csupán 10%, bár az is brutális érvágás egy köznapi családnál!

Előzmény: Otto Normalverbraucher (1192)
cumpika Creative Commons License 2008.03.23 0 0 1200
De az biztos, hogy érti a dolgát, mert példája annak a vállalkozásnak, aki egy meghatározott piaci árú terméket képes magasabb eladási áron értékesíteni úgy, hogy továbbra is nyereséges marad.e

Ekkora lehúzásokkal még szép,hogy nyereséges.
Érti a dolgát.....hogyan kell szemérmetlenül megvágni a vevőket.Hadd ne gratuláljak ehhez!!

és a szerződéskötéstől indul a 8 nap.

Egy frászt,a törvény egyértelmű: a teljesítéstől számitódik a 8 napos elállási jog.
Indoklás nélkül!!!
Előzmény: potya8609 (1198)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.23 0 0 1199

Változatlanul állítom: ki az a marha, aki előre fizetget, és majd akkor kapja meg az überdrága cuccot, mikor már mindent kifizetett???? Most, mikor hatalmas kínálat van a boltokban, minőségben abszolút megegyezőt kaphat féltucatnyi márkanév alatt, töredék áron!!!!  Ez csakis kábítással, agymosással lehetséges. Ettől visszatetsző (hű, micsoda understatement! :-)  ) a Zepter és hasonló cégek gyakorlata.

Előzmény: potya8609 (1198)
potya8609 Creative Commons License 2008.03.23 0 0 1198
Ez a cikk igaz lehet.

Egyébként meg van a Zepternek raktára itthon is. Szóval szegény asszony pont az idiótákat fogta ki.

Azt olvastam, hogy másfél év alatt kell kifizetnie tetszés szerinti összegekkel. Ez az "előtakarékosság", és a szerződéskötéstől indul a 8 nap. Ez azért van, mert az előtakarékosság esetén a terméket csak a teljes ár befizetése esetén kapja meg (van rengeteg konstrukció, ahol nincs ilyen negatívum).

A 25 %-ot meg elárulom, azért kell befizetnie, mert ez után már kap a kereskedő jutalékot.

Elárulom, én is Zepteres vagyok, de én a fentieket mindig így elmondom. Viszont vannak idióták is köztünk. Mint a cikkben is.
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1196

Sajnos a parasztvakításos előadás sokak józan eszét elveszi. :-S

Mondjuk az enyémet nem tudná :-)))))), de mint tudjuk, nem is az én kategóriám a kiszemelt, inkább a baleklúzerek a célcsoport.

Előzmény: Törölt nick (1193)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1195

Nem vagyok amúgy NOL olvasó, de szívesen írnék egy mailt a cikk szerzőjének...

Nem tudod, nincs lehetőség a cikkek kommentálására (mint pl. az origo-n? )

 

Azért ha én újságíró lennék, tuti jobban begyűjteném a vonatkozó infókat.

Akár innen, a topikunkról is. :-)

Előzmény: cumpika (1194)
cumpika Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1194
A tetűk,a nol.cikkével együtt elmehetnek a pi...ba!

Elfelejtik azt a tényt,hogy a 8 napos elállási jog a TELJESÍTÉSTŐL számítódik.
Tehát miután leszállították a megrendelt árút.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (1192)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1192

Most olvastam a szomszéd topikon:

 

http://www.nol.hu/cikk/485925/

 

Az edényálom ára

 

 

potya8609 Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1191
Na, az orvosihoz pont azért nincs színterápia, mert az eszméletlen erős. Csak a kicsihez és a közepeshez kapsz, hogy felerősítsd a megfelelő hatását.

Nem a lámpa kapott Nobel-díjat, hanem az az eljárás, ahogyan a sajátos fényt előállítják. Amit a lámpában is alkalmaznak.
Előzmény: vilagito (1189)
potya8609 Creative Commons License 2008.03.22 0 0 1190
A 4 és 15 cm a lámpák átmérője... és nem a mélység.

Erről ennyit.
Előzmény: vilagito (1188)
vilagito Creative Commons License 2008.03.20 0 0 1189
Ja a színterápiáról annyit, hogy a nagy úgynevezett orvosi lámpába nincs is be építve mint mondják, és nem is lehet hozzá rakni. Vajon miért mert elég komolytalanná tenné.
Minden lámpa eredetileg fehér halogén fényt ad, ezért előtte van gyárilag egy sárga fólia. Nem is ér semmit a színterápia szerintem felesleges rá egy fillért is kiadni. Más országba ezért nem is használják.

Ja még annyit, hogy a lámpa soha nem kapott orvosi nóbeldíjat. Ez is csak ködösítés.
vilagito Creative Commons License 2008.03.20 0 0 1188
Viszont az sem etikus, hogy az az elv, hogy senkit ne engedjenek el lámpa nélkül, ha nincs lámpája minimum kis lámpa (ilyenkor az is jó), ha pedig kis lámpája van akkor, az nem jó elavult le kell cserélni.

A másik amit hülyítésként használnak. Fényről lévén szó ugye gondolja át mindenki. A kis lámpa és nagy között az a különbség, hogy a nagy mélyebre hatol a bőrbe. A kicsi 4 cm re a nagy 15 cm re. Ez akkora baromság, hogy csak na. Győződjön meg róla mindenki személyesen tegye a tenyerét a lámpa elé és ha átvilágítja a nagy lámpa akkor igazat mondtak, ha nem akkor hazudtak a jobb eladhatóságért.
vilagito Creative Commons License 2008.03.20 0 0 1187
Tudod igaz amit a marketingről mondasz, de csak részben.

Ugyanis az általad fel hozott cégek nem csak most csak itt azonnal döntsön akcióban értékesítenek.
Vagy akivel elő szerződést íratnak alá aztán elfelejtik megsemmisíteni ha nem kéri az ügyfél. Vagy nem adnak szerződés másolatot és mire megkapja már késő reklamálni.

A másik, hogy én vettem a bátorságot és leírtam a tényeket, had döntsön a vásárló szabadon. Nem értek viszont egyet azzal, hogy De a termék az nem jó, bár lehet hogy jobb mint más, de ennyiért nem rossz. Én csak pár hetet voltam ott, de az idő alatt több visszatérő vásárló volt aki azért jött be, hogy az elromlott termékét, hogy lehet megjavítani, pótolni, kicserélni. Ugyanis más csatornája nem nagyon van. A szervíz már nem győzi. Igen az edények jobb minőségűek, vagy csak kevesebb a meghibásodási lehetőség, de ha vissza olvasol azok között is van hibás. De ennyiért? A légtisztítokból többnek volt elektromos hibája, vagy a lámpa egyébbként 20- 30 ezer forintból összerakható, de oké el adják félmillkóért és rossz. Vagy az ajándék óra amiért fizetnek 100 000 Ft ot le esik a mutatója.

Előttem aki itt dolgozik a medical részlegnél az kapzsi és csaló. Nem ismerek kivételt senkit. Embereket becsületesen nem lehet átvágni.
Engem nem sérelem ért, hanem még egy kis becsület szorult belém.
Útálom ha átvágnak valakit ráadásul ha pont a kiszolgáltatottakat.

Az pedig, hogy két bank is van semmit nem jelent. A bankok ha pénzszagot éreznek ott teremnek. Erkölcsi érzékük meg nincs.

potya8609 Creative Commons License 2008.03.16 0 0 1186
Hát igen, inkorrektek, de őket viszont nem tudom teljesen hibáztatni. Ugyanúgy sz*rt kell eladniuk, mint ahogy azt más termelők is teszik... de ők csak ebből élnek. Ha nem tudja a sz**t eladni valahogy, egy fillérje sincs.

Persze van aki ott sokat keres, de nem a többség. Valaki hónapokig egy fillért sem. A terméket meg nem ők gyártják. Igazából meg kell érteni, hogy az értékesítőket és a céget szinte végtelen szakadék választja el. Az értékesítő szinte hatalom nélküli, teszi amit rábíztak, és megpróbál valahogy eladni, hogy megéljen. A cég eközben a fellegekben elzártan működik, és veri a... . Ugyanúgy, ahogy minden más nagy vállalkozás.

És egyébként ilyen szervezéssel jobban működik egy vállalat, mint e nélkül. Rengeteg terméket képes eladni, és rengeteg országban jelen van. A management része a dolognak eszméletlenül fejlett. Képes mindent összefogni úgy, hogy a központjában még saját bank is van (2 db), amivel még a részletre történő vásárlás is helyben intézhető.

Én sem gondolom a Zeptert korrekt cégnek, sőt... De az biztos, hogy érti a dolgát, mert példája annak a vállalkozásnak, aki egy meghatározott piaci árú terméket képes magasabb eladási áron értékesíteni úgy, hogy továbbra is nyereséges marad.e
Amúgy nem rosszak a termékek sem. Sőt elég jók. De ennyit nem érnek.
joy Creative Commons License 2008.03.16 0 0 1185

Attól, hogy mások is butítanak, nem menthető a sz.rt drágán árusítás.

A "Zepter jelenség" nem a különböző árusítási, hanem az átb.szási módok ról szól.

Arról, amiket e topicban , és még sok másban leírnak.

Jelesül a Zepter nem véletlenül terjeszt kereskedelmi hálózaton kívül.

Ha olvtad, a panaszok többsége a terjesztők inkorrekt viselkedéséről szól.

Előzmény: potya8609 (1183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!