Keresés

Részletes keresés

N.Lonci Creative Commons License 2008.08.13 0 0 414
Sue
hazacuccoltam a táborból, most fogok szemezgetni a kapott dolgok közül. Köszi nagyon a kedvességedet és a segítséget.
A gép egész tábor alatt dolgozott, hogy az esetleges hibák kijöjjenek, szerencsére eddig semmi gond nem volt, remélem ezután sem lesz. Ami akadt az nem a gép, hanem az én hibám volt. Ismerkedünk egymással a gép és én.
Előzmény: sunbonnetsue (381)
Arzénka Creative Commons License 2008.08.13 0 0 413
Egy Brother gépről beszélgetünk. NV 500D. A Brother Disney-s gépe.
Előzmény: mamis (412)
mamis Creative Commons License 2008.08.13 0 0 412
Most valójában milyen gépről is beszélgetünk?
Arzénka Creative Commons License 2008.08.13 0 0 411

Köszi a választ, ez a gép beépített kártyás, a későbbiekben tervezem, h. veszek hozzá kártyaírót/olvasót és üres kártyát, na meg ugye a szoftver..... Majd ha megérkezik, akkor kitanulmányozom alaposabban. Bár tegnap éjjel már úgy éreztem a használati utasítás átolvasása után, h. fog ez nekem menni, élesben meg majd kiderül. Elvileg nekem az jött le a használati utasításból, h. az érintős kijelzőn szerkeszthető a minta. Remélem, h. rá is lehet rajzolni az ékezetet, nem csak a kicsinyítésre / nagyításra / forgatásra vonatkozik a szerkesztés. 

Előzmény: mamis (409)
mamis Creative Commons License 2008.08.13 0 0 410
És a link ami lemaradt:
http://www.embroidery.hu/index.html
mamis Creative Commons License 2008.08.13 0 0 409
Alátét és cérna ügyben próbáld meg ezt AEMCO.Az ékezeteket én hímzés előtt szerkesztem a betűhöz.De biztos jön valaki aki többet tud segíteni.
Előzmény: Arzénka (408)
Arzénka Creative Commons License 2008.08.13 0 0 408

Sziasztok!

 

Mint reménybeli hímzőgép tulajdonos átolvastam a topikot, amit Mamis blogjában találtam.

 

Elsőre lenne egy kérdésem: a gépbe beépített betűkészlettel hogyan állítotok elő ékezetes betűket? Átolvastam a kiszemelt gép használati utasítását is, de abból nem derül ki a számomra.

 

skoliagi, megírnád nekem, h. honnan rendeltél alátéteket, cérnákat?

 

szeretnék felkészülni a gép "méltó" fogadására. :)

A maranta Creative Commons License 2008.08.08 0 0 407
A vastag a sima, a vékony a vízben oldódó.
Előzmény: skolikagi (406)
skolikagi Creative Commons License 2008.08.08 0 0 406

Megint van egy buta kérdésem...:-)

Rendeltem postán cérnákat és alátéteket, illetve egy  sima alátétet és egy vizben oldódót, viszont nem tudom hogy melyik melyik,mert nincs ráírva:-))

Az egyik olyan, mint az itatóspapír volt régen, vastagabb, fehér, nem átlátszó, a másik olyan mint egy vékony nylonzacskó, átlátszó nagyon vékony, de nem papíros hatású...

Most akkor melyik való felülre a törölközőre....???

gabogergo Creative Commons License 2008.08.06 0 0 405
Szia
Megkérhetlek arra hogy küldesz egy üzenetet, mert így nem megy el az email. Kérdeztem a sz.gép szerelőt de azt mondta hogy újra kell telepíteni a gépet, mert valami nem működik jól. (Új a gépem, másfél hónapos).
Egyenlőre pedig nem tudom nélkülözni.
Köszönöm: Éva
Előzmény: sunbonnetsue (404)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.08.06 0 0 404
sajnos nem kaptam semmit.

Sue
Előzmény: gabogergo (402)
gabogergo Creative Commons License 2008.08.05 0 0 403
Ipari gomblyukazóm van eladó. Érdekel valakit?
gabogergo Creative Commons License 2008.08.05 0 0 402
Szia Sue!
Megkaptad a mintát?
Elképzelhető hogy nem ment el mert gond volt a számítógépemmel.
Üdv: Éva
Előzmény: sunbonnetsue (364)
heda5 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 401

szia

 

 

igen,igazad van!!!nagyon el kell rajta gondolkodnom,meg infokat gyüjtenem.Mert  én még nagyon nem is értek az ipari gépekhez.

köszi.

hédi

Előzmény: skolikagi (400)
skolikagi Creative Commons License 2008.08.05 0 0 400

Akkor 300 000 ért lenne egy hímzőgéped, ami elfoglal egy szobát, de nem hiszem hogy tudnál vele dolgozni, mert a  varrógépszerelő szoftvert nem fog csinálni neked hozzá, max. megcsinálja azt, hogy össze lehessen dugni a számítógéppel a hímzőgépet. A szoftver megint több 100 000 Ft lehet....De vajon melyik szoftver használható arra az ősöreg gépre, amit nem számítógépvezérlésre találtak ki???

És ha elromlik valami, akkor a "szaki" valamivel tudja helyettesíteni??? De mégis mivel? Bedug egy kanalat, vagy egy rossz bicikliláncot a hibás alkatrész helyére...???

Vagy betömködi sárral...?? :-))

Ha csak hímzőgépet akarsz venni azt lehet már 250-300 000 körül kapni, igaz az csak egy fejes, tehát egyszerre egy mintát tudsz rajta hímezni, és a fonalat is manuálisan kell cserélni. Na de ha Futurád van akkor ezt úgyis tudod...

Az én véleményem az hogy előbb el kell döntened, hogy mit akarsz kezdeni a géppel.Ha csak hobbi célra kell, arra felesleges 6 fejeset venni. Ha viszont vállalkozni akarsz, akkor meg nem egy öreg matuzsálemet kell megvenni, mert azzal nem fogod tudni felvenni a versenyt azokkal, akiknek több milliós gépparkjuk van.

Ezek a gépek csodákat tudnak. CSak a pénzt ki kell adni rájuk, aztán pedig baromira érteni hozzá....És nem egyik napról a másikra, hanem hosszú évek alatt jön meg a tudás, a tapasztalás. Hiába van milliós géped, amig nem tudod kezelni, nem tudsz programokat tervezni SAJÁT MAGAD!

 

Viszont ha a saját programtervezés már profin megy neked, a te programod jó erre a gépre, és bízol abban, hogy az öreg gép meghálálja, hogy pénzt adsz érte, és nem fog betegeskedni naponta, akkor érdemes megvenni, mert ennyi pénzért 6 fejeset tuti nem kapsz sehol...

 

Előzmény: heda5 (399)
heda5 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 399

szia

hát igen legalább 3 méter hosszú.

beszéltem egy szerelővel,ő azt mondta hogy ezekhez a gépekhez,niincs már alkatrész,de valamivel biztos tudná helyetesíteni,ha valami elromlik rajta,

azt is mondta,hogy 150 000 ráfordítással megtudná csinálni számítogépesre,és akkor már bárki készíthet rá mintát.mert igy csak az van ami benne van.

elvileg,lekapcsolhatóak a fejek.

Előzmény: kárpit joe (394)
A maranta Creative Commons License 2008.08.05 0 0 398

Akkor, ha folyamatosan varrok vele, nem? Mert melegszik a tű és akkor könnyebben törik. de egyébként is?

Előzmény: skolikagi (397)
skolikagi Creative Commons License 2008.08.05 0 0 397
Ha jól emlékszem, akkor Sue azt írta, hogy 4 óránként kell cserélni a tűt...
Előzmény: A maranta (396)
A maranta Creative Commons License 2008.08.04 0 0 396

Más a sodrása is és nekem inkább merevebbnek tűnik (persze puha :-)), vagy inkább sikamlósabbnak, csúszósabbank. HA a sima varrócérnát és a hímzőt egymás mellé teszed, akkor ordít a különbség szerintem. (remélem ez volt a kérdés, mert kicsit fáradt vagyok). A hímzőtűhöz még nem szólnék nagyon hozzá. Én kb. olyan 20-20 db-ot vettem egyenlőre kétféle méretben (mert csak az volt), kétféle anyaghoz és még 5 db-ot a metál cérnához, ez 80-as. Ma kipróbáltam, jól szerepelt, bár csak az Aurora sorhímzőjével. Holnap letesztelem a Deco-val is.

 

Azt hiszem Sue írta korábban, hogy kb. mennyi öltésenként kell, vagy illik cserélni a tűt, de ezt bevallom nőiesen nem jegyeztem meg. Remélem, ha lesz ideje benéz ide, és újra leírja. Akkor majd kimentem magamnak. VAlamiért én 30 000 öltésre emlékszem, de az nagyon kevésnek tűnik.

Előzmény: teokata (392)
A maranta Creative Commons License 2008.08.04 0 0 395
Nekem Falc van (cérna), és nem volt vele semmi problémám. Igaz ugyan, hogy kezdő vagyok a témában és nincs összehasonítási alapom sem. Nem szaggatta a gép, szép fényes, nem szöszöl és elég erősnek tűnik.
Előzmény: skolikagi (390)
kárpit joe Creative Commons License 2008.08.04 0 0 394
Szerintem a helykihasználás sem mellékes egy ilyen 6Fejes gépnél.
Milyen hosszú lehet?
Ha sorba lehet őket kötni-telepíteni, akkor elvileg
külön-külön is működhetne(k).
Vagy rosszul gondolom? nem megbontható?
Előzmény: heda5 (393)
heda5 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 393

sziasztok

 

köszi az infót.

nem tudta megmondani az eladó,hogy mennyi idős a gép,csak annyit,hogy jó régi,de jól müködik.

én is azért figyeltem föl rá,mert nagyon olcsónak találom.

ezekbe a gépekbe,ki lehet kapcsolni a fejeket,mondjuk,hogy csak egy mintát varrjak??

felhivok holnap egy pár szervizt,hogy javítanak-e egyáltalán ilyan gépet,ha valami beszar rajta.

mert ha igen,akkor megérné nem?

Előzmény: himzono (389)
teokata Creative Commons License 2008.08.04 0 0 392

Értem. De ez a fajta poliészter különbözik a hagyományos p. varrócérnától? Vékonyabb?

Előzmény: himzono (388)
skolikagi Creative Commons License 2008.08.04 0 0 391

Szerintem ősrégi lehet...ha azt vesszük, hogy egy új, egy színnel dolgozó hímzőgép ennek az árnak a többszöre.

Szegény megboldogult anyósom gépi kötéssel foglalkozott, neki is voltak ősrégi öntöttvas állványos ipari  kötőgépei, amik működni kiválóan működtek, de eladni nem lehetett volna őket 20 000-nál többért...

És hát nem tudom...egy hatfejes gépet kihasználni csak az tud, aki nagyban űzi az ipart, profin, több 10, vagy 100 db-os megrendelésekre dolgozik...

Vagy nem jól látom...?

 

Előzmény: himzono (389)
skolikagi Creative Commons License 2008.08.04 0 0 390

Ahonnan én rendeltem ott azt mondták, hogy a viscose nem olyan színtartó, és a polyesztert ajánlották inkább nekem is. A márkája Falc, szépnek szép, még nem próábáltam ki, úgyhogy ennél többet nem tudok mondani róla:-)

 

himzono Creative Commons License 2008.08.04 0 0 389

A Zangs márkájú hímzőgépek gyártását 1984-ben vette át a ZSK GmbH, azóta ZSK márkanéven futnak. A 6 fejes 150 ezerért nekem nagyon olcsónak tűnik, mennyi idős?

ZSK-hoz lehet alkatrészt kapni itthon, csillagászati árakon.

Előzmény: heda5 (384)
himzono Creative Commons License 2008.08.04 0 0 388
A viszkóz cérnák gyönyörűek, fényesek, de nagyon szakadósak...... nekünk a poliészter cérna jobban működik.
Előzmény: teokata (387)
teokata Creative Commons License 2008.08.04 0 0 387

Sziasztok!

 

Én is kérdeznék cérna ügyben. Ismeri valaki a Rainbow cérnát? Jó minőségű? Egyáltalán, ami rayon-viscose, az való hímzéshez ugye?:) (irul-pirul:)))

 

Még egy kérdésem lenne vidékiként - lehet valahonnan hímzőtűt rendelni? Ti mekkora mennyiségben veszitek?:)

 

Köszönöm a segítséget előre is!

skolikagi Creative Commons License 2008.08.04 0 0 386

http://www.cyber-stickshop.de/stickgarn/garns.htm

http://www.naehpark.com/rayonstickgarn.html

http://www.fadenshop.ch/index.php?p=1&g=2

http://www.stickgarn-shop.de/

 

Találtam a neten néhány cérna-lelőhelyet, de itt drágábbak a cérnák, mint itthon, nem?

Igan én az itthoni árakkal sem vagyok tisztában...ti biztosna tudjátok, érdemes-e ezekről rendelni?

 

heda5 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 385

szia

érdekelne a himzőgép.

milyen és mennyibe kerül,??

köszi

Előzmény: touringfun (257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!