Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.12.15 0 0 49
Hat, egyenlore csak negativumok vannak a jatekkal kapcsolatban.

Nem tudom 800x600-nal kissebb felbontasra allitani, pedig igy nagyon szaggat.
A jatekmenet sokkal inkabb modellvasutat idez, mintsem nagyvasutat.
Az igertnel sokkal kevesebb mozdony, es mindossze 2 belso nezet............

Legalabb az editor hasznalato lett.

MSTS Creative Commons License 2001.12.14 0 0 48
Egyebként a negatívumok szerintem is igazak Azért jött ki a game most, mert igy sok sok sok mapot fognak bütykölni a népek és a majdani 2.0-as trainzhoz nem nekik kell megcsinalni:)
Szerintem ez igy normalis ,mert a játék igy fog elterjedni. Az tény ,hogy sokat nem tud az 1.0-as trainz...mármint játékban, de a tervezőn meg úgy az egész játék alapján látszik,hogy nagy game lesz belőle, ha elkezdenek fejleszgetni ,pályakat, vonatokat, kocsikat szemaforokat stb.
Gondolom a fejlesztők is tele vannak ötletekkel nem csak ti:)
Valahogy a msts és trainz ötvözet kéne. De a trainzon legalább látszik a modularitás, úgyhogy csak drukkolok.
Ti is csináljatok mapokat..jo sokat..egész nap csak mapokat csináljatok:)
Tényleg a mapnak van vmi méretkorlátja?
Az lenne még király ,ha a msts-bol at lehetne konvertalni a mapot trinz-be ,meg vissza.
MSTS Creative Commons License 2001.12.14 0 0 47
Nekem is van kérdésem:

Ha felrakok 3-4 mozdonyt(kocsi..) mindeféle pontba és elindítom őket akkor...és itt a kérdés
nem tudok menetközben irányt változtatni,hogy úgy is maradjon ,mert amikor leveszem a fokuszt a vonatrol, automatikusan abba az irányba megy tovább,ahogy az elején beállítottam.Természetesen a vonatok automata üzemmodra értem.
De miért?

bocimobil Creative Commons License 2001.12.12 0 0 46
Akkor most némiképp megnyugtattál. :))

Egy kérdés. Traimaster c. game mond valamit? Most ismerném megfele.

Előzmény: daVe (45)
daVe Creative Commons License 2001.12.12 0 0 45
Nekem 850 MHz Duron, 256 MB, Gef2 GTS, de nálam is szaggat néha még a default beállításokkal is.
bocimobil Creative Commons License 2001.12.12 0 0 44
Aham köszönöm. Természetesen a DCC módra értettem. Majd próbálkozom még.
Milyen konfigon fut neked? Mert nekem elég jól szaggat néha. 600-as cele, 320 M ram, abit t400 videokártya. A videokártya elvileg elég, a procira tudok gondolni hogy kevés.
Előzmény: daVe (42)
daVe Creative Commons License 2001.12.12 0 0 43
lengyela:
Még nem próbáltam, de a videó szerint egyszerűen csak egy csomópontba be kell húzni három sínt Y alakban és abból váltó lesz.

Üdv:
daVe

daVe Creative Commons License 2001.12.12 0 0 42
bocimobil:
"Elindul, tüzel aztán hipp hopp megáll" - ezt gondolom a DCC módra értetted. Tényleg érdekes, amit a vonat művel, ha teljes sebességről hirtelen átkapcsolsz ellenkező irányba.

CABIN módban a numerikus billentyűzeten lévő gombokkal vezérelheted a mozdonyt:
8 - throttle up
5 - throttle idle
2 - throttle down
9 - trainbreak release
6 - trainbreak lap
3 - trainbreak application
* - reverser forward
/ - reverser backward
+ - horn
Más tudtommal nincs.

Ha kell a fékekhez egy kis segítség:
A trainbrake kar application állásban (a részleteket most mellőzve) növeli a fékhengerekben a nyomást, azaz a fékerőt. A release ennek megfelelően csökkenti, a lap pedig tartja a nyomást, tehát a fékerőt is. Ezzel az egész vonat szabályozható mértékben fékezhető.
Van még két fék: az independent és a dinamic. Az előbbi csak a mozdonyt fékezi, de gyorsabban működik a trainbrake-nél. Itt a kar különböző állásai különböző nyomást és fékerőt jelentenek. A dinamic brake működési elvét nem ismerem, de a hatása hasonló az independent brake-hez.

Nekem kicsit hiányzik, hogy az utóbbi két fékkart nem lehet gombbal vezérelni. De az zavar igazán, hogy nem lehet (vagy csak én nem tudok) vezérállást váltani. Legalább lehetne valahogy hátranézni a fülkéből is, vagy lenne tükör. Az SD40 kabinjából alapból mindkét irányba kellene látni, de ehelyett (nálam) az F7-es kabinja van.

Üdv:
daVe

bocimobil Creative Commons License 2001.12.12 0 0 41
Csiszolódott a véleményem. Már csak egy leírás kellene, hogy az összes gombot tudjam hogy hol van és mit csinál.
Sajna erősebb gép kellene hozzá mint ami van, de így is játszható.
bocimobil Creative Commons License 2001.12.10 0 0 40
Nem tetszik. Bazi könnyű kezelni. Elindul, tüzel aztán hipp hopp megáll. Nézetek variálása nem annyira jó mint az MSTSben. Sokkal többre számítottam....
lengyela Creative Commons License 2001.12.09 0 0 39
Nem tudja valaki, hogyan lehet váltót csinálni a pályaszerkesztőben.
daVe Creative Commons License 2001.12.09 0 0 38
A kettővel ezelőtti hozzászólásom egy kicsit fikázósra sikerült, bocs. Azóta beleolvastam a hivatalos fórumba, és néhány kérdésemre választ kaptam.
Először is kiderült, hogy mégis a végleges verziót szereztem meg, mert a többi emberkének hasonló problémái vannak, mint nekem. A menetrend, meg activity-k betartása a driver modulban még nem feladat, ezt majd később, a yardmaster modulban valósítják meg, tehát lesz ilyen is. A billentyűzetkiosztás meg benne van a manualban :)
A többi nemtetszésemet viszont továbbra is fenntartom. Mint megtudtam, ebben a verzióban a terepasztal készítésén és működtetésén van a hangsúly. Viszont nincs módunk az egész terepasztal egységes vezérlésére, minden vonatot, váltót egyenként kell vezérelni. A jelzőket nem is lehet (én nem tudtam). A kamera is mindig egy adott objektumhoz rögzített, így alig látni valamit. Ezért tartom nagyon nehézkesnek a kezelést.

Üdv újra, és bocs a sok dumáért:
daVe

daVe Creative Commons License 2001.12.09 0 0 37
Ja, ha valakinek címek kellenek, az látogasson el a Supergamez fórumába, és ott a "Programok beszerzése" című témán belül a "0dayftp" topicba. Kicsit sok a hozzászólás, de a trainz-re rákeresve már magyar szervereket is találni.

Üdv:
daVe

daVe Creative Commons License 2001.12.09 0 0 36
Van itt valaki, aki kipróbálta már a Trainz-t (rajtam kívül)? Szívesen olvasnék véleményeket róla.

Nekem ez a Razor-féle ISO van meg, de kicsit olyan, mintha valami béta verzió lenne. Pl még a verziószámot sem írja ki.
Nagyon kevés mozdony van benne, legalábbis ahhoz képest, amiket a honlapon a Visualzban meg lehetett nézni. És szinte mind F7-es, vagy valami klón, ezért már nagyon elegem van ebből a mozdonyból. Pl az SD40-esnek is ugyanolyan a belső nézete, mint az F7-esé, holott igencsak különböznie kéne. Villanymozdony szinte alig van, ami van, az is nagyrészt béna, ráadásul mindnek ugyanolyan a vezetőállása. Végülis felsővezeték úgysincs sehol, minek a villanymozdony.
A kameraállások elég gyengék. A program kezelése is nehézkes. Még csak a billentyűzetkiosztást sem lehet sehol megtalálni. És baromi unalmas a játék, mert semmi célja nincs. Csak mennek körbe a vonatok a terepasztalon, ami ráadásul elég kicsi, és ennyi. Itt még csak azt sem lehet megcsinálni, hogy az ember végigvonatozik egy valós (vagy ahhoz hasonló) vonalon és közben betartja a menetrendet.

Nehogy valakit elrettentsen a fenti vélemény! Erős a gyanúm, hogy ez valami béta verzió. Legalábbis remélem, hogy nem volt pofájuk ezt véglegesként kiadni. Szóval próbáljátok ki, és írjatok Ti is!

Üdv:
daVe

fant0mi Creative Commons License 2001.12.08 0 0 35
Ha sikerult letolteni vkinek, mert modemrol nem igazan udvos a letoltes foleg 0-days ftp-k eseten, az szoljon nekem mailben (jo az ami itt meg van adva indexforumnal).
Vagy feltenne vmi jo magyar ftp-re ahol sokaig fennlehet.
Koszonom
32nick Creative Commons License 2001.12.07 0 0 34
Nem igazán sikerül erre a serverre belépni... Másik cím?
Előzmény: daVe (32)
johnkuki Creative Commons License 2001.12.07 0 0 33
Hi!
Ha valaki át tudná venni írjom.
Köszi.
daVe Creative Commons License 2001.12.07 0 0 32
Majdnem sikerült :) Szóval a <?sp> helyére kell ? db szóközt írni.
daVe Creative Commons License 2001.12.07 0 0 31
Ha valakinek még nincs meg, az innen letöltheti:

ftp://61.72.106.39/<6sp>-=<1sp>;<1sp>TEAM<1sp>NGP<1sp>;<1sp>=-<1sp>/<1sp>/<1sp>/<5sp>/<9sp>com1<3sp>/<1sp>%20<1sp>Do<1sp>%25<1sp>Not<1sp>%30<1sp>Delete<1sp>%20<1sp>/Filled<1sp>by/hiphop-boy/

Gyk: a helyére adott számú szóköz írandó.

Üdv:
daVe

daVe Creative Commons License 2001.12.05 0 0 30
Hali!

Az Isonews szerint ma kijött az ISO a Razor jóvoltából. Linket tud valaki?

Üdv:
daVe

fant0mi Creative Commons License 2001.12.01 0 0 29
Jaja, nekem is :)
32nick Creative Commons License 2001.11.27 0 0 28
Sziasztok! Ha minden igaz mesterlemezre került a Trainz! Ha valaki látja a neten írjon mán' egy linket!
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.06 0 0 27
Hat, mint irjak, a visualz menuben lathatoak erosen butitottak, a tobbi pedig SZVSZ felveszi a versenyt a train sim-el...
Nezd csak meg a tajat es a palyat! SOKKAL szebb! (Igaz, eromu kell neki.)
Előzmény: MSTS (26)
MSTS Creative Commons License 2001.11.05 0 0 26
Ahogy nézem a modellek nincsenek olyan szépen kidolgozva mint az msts ben...legalábbis nem átlátszó az ablak, ill. belső berendezés nem látszik emiatt.Ami kifejezetten szép az msts-ben.
De már várom;)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.02 0 0 25
Például ezt is megnézhetitek:
http://users.cyberone.com.au/brucek/austrail/images_2/trainz/
Nem olyan jó, de vannak képek miközben "építette a terepasztalt" :-)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.02 0 0 24
Fegyeljétek a fórumot!

Olyan screenshotokat tettek fel a bétások....bakkker.................megrendelem. MEGRENDELEM.

bocimobil Creative Commons License 2001.10.26 0 0 23
Jujjj. Csere lesz. Nem csak emiatt. Az MSTS sem megy valami nagyon. Főleg ha van betéve több szerelvény egy állomásra pl. Azonnal szaggat p600cele/asus v3400 (126 mega SG)
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.26 0 0 22
P III (azaz 3) es legalabb GeForce.....ugyhogy FEL KELL KOTNI a kib*szott gatyankat es ehezni ha vonatozni akarunk a szamitogepen is... (az MSTS miatt a fel gepet lecsereltem...most gyujtogetek...)
Előzmény: bocimobil (21)
bocimobil Creative Commons License 2001.10.26 0 0 21
Milyen proci/vidkártya ajánlott hozzá? :)) Ne mondj túl nagyot, mert sírni fogok! :))
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.25 0 0 20
December 1-tol szallitjak! Megint vehetek uj videokartyat meg processzort ;-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!