Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ocsi Creative Commons License 2002.07.21 0 0 6711
Ezek a kereskedők szeretik matricázni az autót. Egy átvételnél bizony én is egy halom matricát találtam az autómon. Na mondok, erről idáig nem volt szó, úgyhogy szépen szedjék le, és majd azután átveszem. Egy szó nélkül leszdték :-)).
Előzmény: stevie wonder (6702)
MZ/Y Creative Commons License 2002.07.20 0 0 6710
Gyula!
Lenne 55 mp videó az első találkozóról. Kellene az elajére-végére olyan izé, amit a Tiedhez csináltál. El tudom valahová küldeni? (VCD-ben 10 mb, de küldhetem eredeti dv/avi-ban is. Úgy olyan 10x ilyen nagy.:o) )
RTH41 Creative Commons License 2002.07.20 0 0 6709
Sziasztok!
Bocs, matrica. Az Autóápolás-ban olvastam. Kipróbáltam, nekem is tele volt ragasztva az.
Hajszárítóval fellágyítod (felmelegíted) és könnyen lejön. A matrica körvonalát pedig egyszerű samponos vízzel lemostam.
kneissl Creative Commons License 2002.07.20 0 0 6708
Igen, de én szlovéniába mentem a labancok felé.
Tök rendben volt. Km ben több, időben kevesebb.
Előzmény: tarejos (6698)
szani Creative Commons License 2002.07.20 0 0 6707
bocsi, db2 :)
Előzmény: szani (6706)
szani Creative Commons License 2002.07.20 0 0 6706
db
Köszi, pont egy ilyen oldalt kerestem
Előzmény: db2 (6700)
szani Creative Commons License 2002.07.20 0 0 6705
Igen ezt már mások is ajánlották, de nekem azért borzasztó nagy kerülőnek tűnik, több mint 40% +km. nem biztos , hogy ezt a végig sztráda ellensúlyozni tudja (időben sem)

Előzmény: kneissl (6697)
db2 Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6704
Nekem most is bejön az oldal...
Előzmény: bopat (6703)
bopat Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6703
a weboldalt nem lehet megnezni...
Előzmény: db2 (6700)
stevie wonder Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6702
En minden automat eddig full matricasan vettem, a Skoda-kereskedok ugy latszik ebbol csinalnak sportot :-) Meg a Fiat-kereskedok is :-)))))

Ujat nem tudok hozzatenni, en is benzinnel es vattaval oldottam meg a problemas szituaciokat. Elotte azert erdemes kiprobalni egy nem lathato fenyezett helyen (pl hatso ajto belso e`le).

Ha a matrica helye utolag meglatszana, egy kis polir biztosan segit.

Előzmény: MZ/Y (6701)
MZ/Y Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6701
"Lehet az Octaviába utólag hátsó ablaktörlőt+mosó)építeni (ha igen mennyit kóstál?)"

Lehet - és nem olcsó... Mi is akartunk, de a szalonban nem akarták vállalni megfúrni az üveget* (merthogy arra van szerelve a törlő), az üvegcsere meg nem olcsó mulatság + még maga a törlő-mosó.

*Azt hiszem, végülis vállalták volna, de csak az én felelősségemre. Az meg nekem nem üzlet...

Előzmény: digiton (6687)
db2 Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6700
http://www.amzs.si iszonyú korrekt oldal. Van autópálya díj infó is, de a legjobb az a rész ahol valóban a pillanatnyi helyzetet közlik az utakról (hol van torlódás, hol van útépítés).
Én holnap indulok az Isztriára és Szlovénián keresztül megyek.

db2

Előzmény: tarejos (6690)
Zsuga Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6699
Aloha klubtagok :-)

Újabb frissítés a škodaorrmotorfanclub honlapján! Már ketten is igénybevették (pedig még meg sem volt hirdetve) a "Tagjelentkezést". Ez 3 felöl elérhetö: a "Tagjaink"-nál, a föoldalról, valamint a gyors elérhetöség kedvéért innen is:

http://skoda-orrmotor.meselia.hu/klubtag /igen, ez még meselia, mint ahogy az egész oldal is, de ez hosszú :-)/

Ezen kívül aki csak hírlevélre iratkozna fel, azt is megteheti, valamint a Tipp-, Link-, és Cikk-ajánló az említett aloldalakon kívül a föoldalról is elérhetö. Ez a három oldal (ahonnan tovább-böngészni lehet) egyébként is megváltozott, áttekinthetöbb és világosabb lett. Aki a változtatásokra mind kiváncsi, innen induljon el:

http://skoda-orrmotor.hu ::::: új ablakba nyílik!

Zs.

PS: a Fotógaléria még felújítás alatt, hétföre az is kész lesz!

tarejos Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6698
De ha már Ausztria felé indulok el, akkor egyszerűb ott végigmenni Olaszországig, nem?
Előzmény: kneissl (6697)
kneissl Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6697
A szlovenok fele is erdemes ausztrian at menni. arra vegig van sztrada.
Előzmény: szani (6691)
tarejos Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6696
Ja, hogy mivel jön le a ragacs: A Fabiaról az "estarsai" matrica nyomait gyógyszertári benzinnel mostam le a szélvédő belsejéről. Korrekt volt. A Pörlike ablakáról a H-betű nyomait pedig körömlakklemosóval mostam le, mert akkor az volt kéznél. Az is tuti volt. A "szerszám" pedig vatta volt.
Előzmény: tarejos (6695)
tarejos Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6695
A Pörlikén nekem is rajta volt, így valamelyest "hazudtam" a matricával kapcsolatban. Viszont azt rajta is hagytam, azzal együtt adtam el. Nekem nem kezdett el foszlani még a "hegyeinél" sem, pedig ott is mostam, viaszoltam rendesen.
Előzmény: digiton (6687)
Zsuga Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6694
Elözö hozzászólásom immár tárgytalan :-)
Előzmény: Zsuga (6692)
CsákMáté Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6693
Szia Dini!

Nekem is csöpög, néha letörlöm. Szerintem a nagy melegben megolvadt, azért mászik ki.

Előzmény: TopDen (6676)
Zsuga Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6692
<OFF>
A meselia szerverei behaltak, ezért a honlapja jelenleg nem elérhetö.
A hiba kijavítása folyamatban, elnézést a kellemetlenségért.
Zs.
</OFF>
szani Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6691
Ez engem is érdekelne. Egyesek szerint érdemesebb Rédicsnél közvetlenül Szlovéniába menni. Szlovéniában rohamosan építik az autópályákat de sehol sem találtam infót , hogy hogy áll a Maribor és a határ közti szakasz. Tud erről valaki?
Előzmény: tarejos (6690)
tarejos Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6690
Két éve, mikor Horvátországban voltunk, nekem nem volt gondom a Horvát autópályákkal. Egyébként ha arra mennénk, akkor is csak pár kilóméter menne arra, mert hamar át kellene menni Szlovéniába.
Tényleg: A Szlovén autópályadíjakról van valakinek infója?
Előzmény: keptn_kork (6689)
keptn_kork Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6689
En ausztria fele vennem az iranyt. Az vegig autopalya. A masik ut eleg tokolos ld M7, Ho. "autopalyak". Bar Szlovenia mar rendben van.
Előzmény: tarejos (6688)
tarejos Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6688
Off: Mint korábban már írtam, kb. másfél hét múlva Maranellóba készülünk a Ferrari múzeumba, utána meg egy-két útbaes? várost akarunk megnézni illetve egy kicsit fürödni a tengerben, lehet hogy Azt már Horvátországban (is).
Gondolkodom két útvonalon is:
1.) Horvátország-Szlovénia-Olaszország. (Ez km-ben a legrövidebb).
2.) Ausztria-Olaszország. Olaszországon belül pedig odafele valószín?leg autópálya, visszafele pedig nézel?dés és alacsonyabbrend? utak.
Van konkrét tapasztalata valakinek ezügyben? Melyik útirányt válasszam? (Ekkora távolságnál már nem olyan nagy tétel, de azért szempont lenne a minél olcsóbb utazás is.)
Odakinn kempingezni fogunk. Erre esetleges tapasztalatok, ötletek?
:ON
Mire hazaérünk - remélhet?leg minden komoly gond nélkül- lesz kb. 3000 km a Cool-ban. Majd tapasztalatokról beszámolok.

Ja: szerdán belekerült egy immos ultrahangos riasztó és a centrálzár. Igaz a zár nem olyan okos, mint a gyári, de nyitjacsukja a négy ajtót oszt annyi.

digiton Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6687
Nekem a Málnuskán "gyárilag" van Pearl felirat, ami öntapi fóliából van kivágva. Kicsit már lefoszlott, mert hegyes formái vannak, a csücskök feljöttek. Csak a fólia jött le, a ragacs ottmaradt a fényezésen. Benzinnel szerintem lejön, vagy azzal a fajta mosogatószivaccsal, aminek nem "szőrös" a dörzsije, hanem kráteres*. Az ugyanis nem vakarja meg a lakkot. (a műanyagokat viszont nem szabad vele sikálni).

*kráteres szivacs: keményebb szivacs, aminek a felületén kipukkadt buborékok helyei vannak. Ezeknek a lukaknak a pereme kis pengeként kapaszkodik a mocsokba, de nem bántja a sima felületet.

Más:

Lehet az Octaviába utólag hátsó ablaktörlőt (+mosó)építeni (ha igen mennyit kóstál?)

Érdemes-e buborékot tenni az ablakokra. (tegnap a nagy esőben talán jó lett volna....) Mennyi egy szett buborék?

tarejos Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6686
Én még egy autómra sem tettem matricát a fényezésre. De szerintem maga a ragacs nem fog nyomot hagyni, azt érzésem szerint le lehet mosni. Egy dolog lehet, ami miatt meglátszhat a helye. Ez pedig az, hogy ha esetleg a fényezés a nap hatására valamennyit változott, míg a matrica alatt nem. Olyannak képzelem, mint egy hosszú évek óta a falon lévő kép alatt a falat.
Előzmény: Herbie_ (6683)
szutsg Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6685
ha nem smirglivel távolítod el, akkor nem. :-)
vannak olyan ragasztók, amik bele-emulgálódnak a festékbe, de vannak olyanok is, amit egy kicsi benzin felold. ha ilyened van, akkor szerencséd van. (imádom azokat a rugalmas/szivacsos kétoldalú ragasztókat, ami olyan erős, hogy előbb jön le a csempe a falról, mint a ragasztó enged...)
Előzmény: Herbie_ (6683)
szutsg Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6684
lehet, hogy az orrmotoros matricát is ilyen feltűnő színekkel kellene csinálni, pl sárga alapon piros, vagy rózsaszín alapon kék. az biztosan szemet szúrni minden orrmotorosnak, és még a többinek is. :-)
Előzmény: digiton (6682)
Herbie_ Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6683
sziasztok!

4 éve a fényezésen lévő matricát ha eltávolítom az meg fog látszodni?
Köszi

Előzmény: tarejos (6675)
digiton Creative Commons License 2002.07.19 0 0 6682
Szerencsére nem a jégcsapos Cool-t tették rá, hanem 1cm X 7 cm-es kis domború csíkokat "QRRENS AUTÓHÁZ" szöveggel, illetve egy 2 cm X 10 cm-es, szintén domború qrrens cuccot, de rózsaszín és zöld betűkkel!! :-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!