Keresés

Részletes keresés

Tiszteletes úr Creative Commons License 2005.06.22 0 0 176

 Az elcsatolt Muravidéken látható Mártonhely gótikus temploma, belül tele középkori freskókkal.

 

Magyar oldalról, az Őrségből indított túrákon is megtekinthetitek. Ilyen térképpel ellátott, részletesen kidolgozott, képekkel illusztrált túraútvonalak találhatók pl. a veleméri Cserépmadár szállás honlapján is.

Camus Creative Commons License 2005.06.20 0 0 175
Camus Creative Commons License 2005.06.20 0 0 174

Találtam egy buszjáratot Trieszt-Piran között. Belinkelem, hátha mást is érdekel

 

 

Camus Creative Commons License 2005.06.20 0 0 173
valaki meg tudja mondani, hogy Triesztből mennyire van lehetőség Piran környékére eljutni?Olaszul nem tudok. Strunjan Pirantól ha jól tudom 2 km. Strunjanban keresek akkor szállást, egyenlőre csak 1-et találtam.  Trieszt meg kb 25 km lehet Pirantól.
Camus Creative Commons License 2005.06.15 0 0 172
Köszi a válaszokat!
vizes zsemle Creative Commons License 2005.06.15 0 0 171

Triesztbe van vonat Bpestről, napi egy, ez Ljubljanán is átmegy. Koperbe nem megybe, mert Divaca-nal elágazik.

Szállás:

Ljubljanában a Rozna Dolina nevű campusban van nyáron bőven szálláshely, próbáltuk párszor, igen különböző szintű szobákat lehet kivenni.

A városban van egy király youth hostel: Celica. Ez korábban egy szerb fogda volt, felújították, de a szellemét meghagyták, 4 napig én is laktam itt, rengeteg külföldi csóka volt, ha reggel elmész és este bezuhansz, kíváló választás lehet, közel a vasútállomás.

Barlangban ne hagyd ki a Skocjanske jamet, Lipica mellett van, Postojna is szép, de a Skocj. brutálisan hatalmas. Innen nem messze van Trieszt mellett a Grotta Gigante, Európa egyik legnagyobb barlangrendszere (Óriások barlangja), trieszti szállásötlet lehet a Hotel** Alabarda, a belvárosban van, közel a pályaudvar, nagyon kellemes hely és nem volt drága (interneten is foglalható).

Negatívum, hogy stopposként nehezen vesznek fel (próbáltam egyedül, ketten és bandával is), a vonat amennyire komfort, annyira kevés helyen áll meg, a busztársaságokat (melyik olcsóbb, melyik jobb) 3 hónap alatt sem tudtam átlátni.

Ljubljanaban meg annyi a pofás söröző/kocsma/pub, mint égen a csillag. Egy hónapig bírtuk, hogy minden este máshová mentünk.

 

 

Előzmény: Camus (168)
dekle89 Creative Commons License 2005.05.24 0 0 170
Camus, ha gondolod én szívesen válaszolok a kérdéseidre. Küldd el az MSN címed: reg01@citromail.hu
Előzmény: Camus (168)
neomedia Creative Commons License 2005.05.23 0 0 169

A BP-rol indulo nemzetkozi vonatok nem allnak meg Koperban.

Friss kepek (Piran-Bled-Bohinj-Ljubljana):

http://www.neomedia.atw.hu/webpub

Előzmény: Camus (168)
Camus Creative Commons License 2005.05.20 0 0 168
Én is azon gondolkodtam, hogy biztos van vonat Triesztbe is, onnan meg már nem sok az út, ha nem állna meg Koperben. Csak 2-en lennénk, szóval egy 2-3 fős apartmant keresek. ICQ-n, MSN-en, lehetne veled dumálni ? Anno Szlovákiáról sok élménybeszámolót, leírást, képet találtam, de Szlovéniáról, főképp ami érdekelne nem igazán. Pár konkrét szállás is érdekelne. +barlangok, túrák stb. :). Emailcímemre tudsz írni. Utánnanézek ennek a vonatnak. Köszi az infókat.
Előzmény: sskgbr (166)
neomedia Creative Commons License 2005.05.08 0 0 167

BP-Ljubljana vonattal, Ljubljanabol Piranba busszal (buszmenetrend: http://www.ap-ljubljana.si/vozni_red_eng.php). Esetleg Ljubljanabol Koperba vonattal (vonatmenetrend: http://www.slo-zeleznice.si/en/) es innen busszal Piranba.

 

Előzmény: Camus (164)
sskgbr Creative Commons License 2005.05.08 0 0 166
Az "utazás Szlovéniába" topikon rengeteg idevágó információt találsz.
Apartman 40 euróért (idén emelték 35-ről; akár 5-6 fő).
A tengerparton létezik helyi járat, ami elég sűrűn jár, azzal el tudsz jutni minden településre. Stunjan strandja szuper.
Létezik egy IC vonat, ami a Déliből indul, Ljubljanát és Triesztet érinti, ezért szerintem Koperben is megáll, de ennek utána kell nézni.
Jó utazást.
Ha van még kérdésed, ide vele!
Előzmény: Camus (164)
Wác Creative Commons License 2005.04.30 0 0 165
Nézd  meg a www.szlovenia.lap.hu -t! Ott van honlapja a tengerparti településeknek, Piran, Portoroz, Isola és Koper van rajta :-)
Előzmény: Camus (164)
Camus Creative Commons License 2005.04.30 0 0 164

Sziasztok!

 

 

Piranba szeretnék menni, de nem kocsival. Volánbusznak nem megy oda egy járata se. Esetleg vonattal a fővárosba és onnan továbbutazni? Strunjanban néztem szállást, nem tudom mennyire messze van ez Piran főterétől. Más szállás is érdekelne, apartmanokat keresnék türhető árban ha van. ( 1 főre levetítve, kb 5-7e Ft legyen egy éj). Velencébe hajóval mennyibe kerül átmenni 1 főnek, Piranból? 75 euró körül láttam hajóval, de az azért elég drága.

Jó lenne túrázni is, Szlovák Paradicsomban jártam már, hasonló nehézségű érdekelne.

Piranról, barlangokól, hegyi túrákról, szívesen megnéznék pár képet.

Jó lenne valakivel ICQ van MSN-en elbeszélgetni aki jártas e témában.

kövönakő Creative Commons License 2005.03.18 0 0 163

Az Utazás kiállításon a freytag & berndt standján  (egyéb más térképek mellett) olyan jó Szlovénia-térképet lehet kapni, amilyet már húsz éve nem találtam.

Nagyon részletes, 1:200 000, kb. minden ház külön fel van tüntetve.

XYCT Creative Commons License 2005.03.16 0 0 162
Sziasztok!

Húsvétkor 3 napra mennénk Ljubljana-ba, ezért érdeklődni szeretnék, hogy
mik a legfontosabb látnivalók a városban, és és környékén. Mi az, amit nem
szabad kihagyni?
Mindenféle érdekességek / különlegességek érdekelnek ! (pl. egy jó szórakozóhely).

KÖSZI !
felixanyul Creative Commons License 2004.12.18 0 0 161

 

ljubljanaban toltenenk az oev utolso es az ujev elso napjait, de nem talaltunk szallast. a youth hostelek tomve, a tobbcsillagos szallodak dragak, a ketto kozott kene panzio, maganszallas, stb. helphelp

bogyó Creative Commons License 2003.09.15 0 0 160
Állítólag akkor sikerült leőniük, amikor szarni ment (ezt ugyanis a várfalról tették akkor és ott), van is egy harang pont oda téve :-)
Előzmény: zaphirae_ (159)
zaphirae_ Creative Commons License 2003.09.15 0 0 159
ja-ja, sokáig nem is tudták a Habsburgok kikergetni. (szerintem már az odatalálással is lehettek gondjaik :)))
Előzmény: Törölt nick (158)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.12 0 0 158
a predjamai-vár alatt/mellett/fölött/keresztbe/átlósan egész komoly kis menekülő járatrendszert alakított ki vmi erasmus nevű rablólovag bácsi annak idején.
Előzmény: Trila (156)
zaphirae_ Creative Commons License 2003.09.12 0 0 157
a predjamai várat mi a múlt héten néztük meg, igaz, csak kívülről, mert túl korán értünk oda, de így is nagy élmény volt!
Előzmény: Trila (156)
Trila Creative Commons License 2003.09.12 0 0 156
A világörökség része a skocjani tavas barlang (Skocjanske Jame), ami az ismertebb postojnai barlangtól (Postojnska Jama)kb. 50 km-re délre érhető el a tenger felé vezető autópályán. A predjamai vár (Predjamski Grad) Postojna várostól kb. 20 km-re, a hegyek felé található, klasszikus kis rablóvár, barlangrendszer e mögött is található, a rablók ezeken keresztül menekültek. Egyébként mindhármat érdemes megnézni.
Előzmény: zaphirae_ (155)
zaphirae_ Creative Commons License 2003.09.12 0 0 155
Postojska jama - ez a neve, nem?
Előzmény: encián (154)
encián Creative Commons License 2003.09.12 0 0 154
Több száz méter magas belső térrel, folyóval, kornison gyaloglással és hidakon való átkeléssel, gyönyörű kőképződményekkel - nemcsak cseppkővek - én erre gondoltam. Skocjan ismerősnek hangzik, lehet, hogy ez a neve.
Előzmény: Törölt nick (152)
zaphirae_ Creative Commons License 2003.09.12 0 0 153
Predjama egy baréangvár, nem? (Predjamski Grad)
Előzmény: Törölt nick (150)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.12 0 0 152
"UNESCO világörökség barlangot semmiképpen ne hagyjátok ki, ott van Postojna alatt, nem jut most eszembe a neve"

izé... hülye vagyok... skocjan-i barlangokra gondolsz.

encián Creative Commons License 2003.09.12 0 0 151
Igen, azt hiszem az az. Egy nagy kanyon van a barlangban.
Előzmény: Törölt nick (150)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.12 0 0 150
"UNESCO világörökség barlangot semmiképpen ne hagyjátok ki, ott van Postojna alatt, nem jut most eszembe a neve"

predjama?

Előzmény: encián (149)
encián Creative Commons License 2003.09.12 0 0 149
Bohinjt a Triglavval és a Vogel heggyel, valamint az UNESCO világörökség barlangot semmiképpen ne hagyjátok ki, ott van Postojna alatt, nem jut most eszembe a neve, a térképem meg otthon van. Egyébként az egész országot nem szabad kihagyni - kevés lesz az a pár nap meglátod, Ti is vissza akartok majd menni!:)
Az árak talán egy kicsit magasabbak, mint nálunk, de nem vészes, a tollár (SIT) viszont 40 fillérrel jobb, mint a forintunk. Szállást nem tudok, de szerintem találsz webes helyet, ahol tudsz tájékozódni! Jó utat, aztán majd mesélj!
Előzmény: Ortega (147)
atompyka Creative Commons License 2003.09.11 0 0 148
'Stét!

Klikk!

ATom

Előzmény: Ortega (147)
Ortega Creative Commons License 2003.09.11 0 0 147
Sziasztok!

Oktober vegen mennek 3-4 napra Bledbe az asszonnyal. Nem tudtok valami olcso korrekt szallast? Mi az amit ennyi ido alatt meg lehet nezni, es mi az amit ne hagyjunk ki? Mit erdemes magunkkal vinni(vszinu csak bed and breakfast lesz)? Milyenek a kajaarak?

Elore is koszi a segitseget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!