Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4120

Ki az, aki próbálta már a mosonmagyaróvári intézet probiotikus és sima joghurtkultúráját is kecsketejjel? Szeretném tudni, hogy a tapasztalataim helyesek-e. Szóval a sima joghurt nekem jobban ízlett - bár nyilván ízlés kérdése -, általában nagyon hasonlított a Danone natúr joghurtra állagban és ízben is, talán egy kicsit kevésbé tört májasan. A probiotikus joghurt esetében bárhogyan bűvészkedtem a hőmérséklettel, mindig sokkal savasabb lett, és az állaga még kevésbé májas. Amúgy finom volt az is, de elég savanyú, igazából két teljesen különböző tejterméknek mondanám őket.

 

(Továbbá azt tapasztaltam, hogy ezekkel kultúrázva a sajtot a probiotikussal mindig kis lyukas sajt lett, mintha épp kezdene kólisodni, de szabályos kerek lyukakkal és némi vastagabb sajtanyaggal közöttük, szerintem talán az eltérő flóra lehet az oka, mintsem kóli. A sima joghurttal pedig többnyire viszonylag egynemű, nagyon kevés lyukú, jól olvadó sajt lett, a tej pasztörizálása nélkül is.)

elefada Creative Commons License 2011.02.17 0 1 4119

http://www.sajtkeszites.hu/forum-tema/2010/01/07/oltoanyag-es-kultura-beszerzes-kezdetek-kezdeten

Nem, nem ugyanaz, olvasd végig a hozzászolásokat.

Merúlj el egy kicsit az oldalon. Ne hagyd ki a kézikönyvet sem, sokat tanulhatsz belőle.

Szárítani lehet ventilátorral, de simán a nem párás helyiségben is, hamar megszárad.

Érlelés: bor mellett nem.

Előzmény: manettino (4110)
elefada Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4118

Hát ...igen . Elöbb gondolkodni.....

 

1. igaz!

2. nagyon igaz! Ez menthető lett volna két féle módon. feltéve, hogy ha hagytál neki időt kisavanyodni,

Javaslom egyébként,  mindíg kostold meg, elég savanyú-e.

1.Tehát, ha kisavanyodott, de a sok oltó miatt kemény (erősebb volt az oltóhatás, mint a savhatás), tejszinnel sóval lazítva, átgyurva kenhető krémsajtot kapsz, ha nem melegíted ki.

2.Ha kimelegítetted: pici só, víz, szodabikarbona, összekeverés, vízgőz fölött felolvasztás, s máris kész az ömlesztett sajtod,

Kár volt kidobni.

 

"Szó szerint ízetlen," akkor nem a fentiek érvényesek.

Beoltás kimelegítés között mennyi idő telt el?

Kárpótlás:maradt a vacsiból. küldöm!

 

 

Előzmény: genziana (4113)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4117

Sajnos nekem nincs hozzá helyem, beteszem a hűtőbe. :) (Amúgy én kecsketejjel dolgozom, egy kicsit nagyobb szívás.) Azon vagyok, hogy szigeteljem, újravakoljam, vízhatlanítsam a raktár alatti pincét, ahol nyáron 18-19 fok van, pont ideális volna, de a vakoláshoz való alapanyag pénzbe kerül.

Előzmény: manettino (4114)
elefada Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4115

:-))))))))))))))

Előzmény: Kriszta721 (4112)
manettino Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4114

Köszi a válaszokat. Igen tehéntejből készülne. Te hol érleled a sajtjaidat? Mert mást nem tudok, ahol megfelelően hideg, de magas páratartalom lenne.

Előzmény: Törölt nick (4111)
genziana Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4113

Hát ez kutyakaja.

Nagyon rossz lett. Mondjuk utánna gondolkodtam, hogy

1. nem is kellett volna bele oltó, tehéntej, meleg konyha

2. ha már tettem is bele, akkor sem kellett volna a 4 literhez a 6 csepp oltó

 

Szó szerint ízetlen, állagtalan, valami.

Pedig egy kis túrós palacsinára vágytam....

 

Na most mérges vagyok....

Előzmény: genziana (4109)
Kriszta721 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4112

Szeretnél cumiztatni?

Előzmény: elefada (4108)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4111

Szerintem ezt az elsőt a mosonmagyaróvári intézettől kérdezd, akár e-mailben... Elvileg ugyanannak kell lennie, csak kérdés, van-e joguk kisebb kiszerelést előállítani?

 

A sózás után én megtörlöm, felitatom a felesleges víz nagy részét papírtörlővel. Mindet úgysem lehet, de víztől csöpögve nem teszem vissza a hűtőbe.

 

A borospincével az a gond, hogy rendszerint sok a levegőben a mikroba és gombaspóra, amik megtelepednek a sajton, hiszen az nagyon jó táptalaj nekik. A sajtospincében vagy sajtkultúra szaporítóanyaga terjeng, vagy semmi. Amúgy gondolom, akkor ez tehéntejből lesz, ugye?

Előzmény: manettino (4110)
manettino Creative Commons License 2011.02.17 0 0 4110

Sziasztok!

 

Új vagyok még itt a fórumon, de már rengeteg korábbi hozzászólást elolvastam. Azt szeretném megkérdezni, hogy az Equus webboltjában (www.equus.hu) kapható oltó (Chy max Plus) ugyanaz-e, mint a mosonmagyaróvári, és csak a kiszerelés más (50ml)? Még egy másik kérdés, olvastam, hogy a sózásról, és a sófürdőről beszéltetek korábban, azt szeretném megkérdezni, hogy mikor kiveszitek a fürdőből, akkor letörlitek a felesleges vizet, vagy csak hagyjátok megszáradni?

Alapvetően gomolya, és félkemény (gouda jellegű) sajtot szeretnék, majd csinálni, de még csak elméletben álltam neki a sajtkészítésnek. A gouda jellegűt tudom, hogy érlelni kell, és arra gondoltam, hogy borospincében lehetne? Nem találtam erre korábban infot, azt tudom, hogy 14-15 fok és relatív magas páratartalom kell. Most veszek majd páratartalom mérőt, nem tudom, a pincében mekkora lehet a pára, majd ezzel megmérem, mert a hőmérsékelt nagyjából ideális, csak egy dologtól félek, hogy a pincében nagyon könnyen megpenészedne a sajt, a sok penészgomba miatt, ami ott van. Vagy ennek ellenére lehetne ott érlelni?

Előre is köszi minden segítséget!

genziana Creative Commons License 2011.02.16 0 0 4109

Asszem elszúrtam a túrót, oltós alvasztású, de kimelegítettem.

Lehet, hogy hülye vagyok de mintha Elafada azt rágta volna a számba, hogy azt nem kell.

Tényleg olvasgatnom kell. Igen sokat feljetettem. Még jó, hogy van bocitej, amiből próbálkozhatok.

Mert az énkecske lányaim "elfelejtettek" szülni. Kettőnek van, a többi meg csak cipelgeti a gyereket a hasában....(vagy remélem, hogy cipelgeti)

elefada Creative Commons License 2011.02.16 0 0 4108

Félve kérdezem meg....

Volt egy hátsó gondolatod ???????????

Előzmény: Kriszta721 (4106)
Kriszta721 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 4107

Ezek még "csak " R2-k, de már 1 hónaposak. Tényleg szépek.

Előzmény: L.Myke (4095)
Kriszta721 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 4106

Mostmár ne szomorkodj! Fogsz Te még ugyanolyan jót csinálni. Nekem egyébként az a tapasztalatom, hogy mindig a kiemelkedő képességűekkel van probléma, én kiegyeznék 100 db 3 literessel is.

Előzmény: elefada (4097)
genziana Creative Commons License 2011.02.16 0 0 4105

Úgy általában vagyok ki...

Előzmény: genziana (4104)
genziana Creative Commons License 2011.02.16 0 0 4104

Nem a képek miatt, majd az öcsémet megkérem, ha hazakeveredik az egyetemről, hogy valamit csináljon már, mert hiába kicsinyítem a képeket, így is nagy a méret.

Előzmény: Törölt nick (4102)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.15 0 0 4103

Ha nincs sajtüzemed, állandóan tartott hőmérséklettel és páratartalommal, úgysem lesz soha ugyanolyan, legföljebb néha nagyon hasonló. :)

 

Én a kecskéket a mezőre nem is merem kihajtani, túl sok a szagosító növény. A szikesebb mezőkön és a bozótosban legeltetünk, ahol többnyire fűféléket, gyümölfalevelet, ostorfát és akácot esznek. Egy erősebb szagú gyógynövény, vagy pár levél bodza képes hazavágni az egész esti tejet... Erről jut eszembe, a reggeli, etetés/legeltetés előtt fejt tej íze mindig jobb, legalábbis nálunk. Mikor annyi tejünk volt, a reggeli és esti fejésből külön csináltam sajtot.

Előzmény: tavaszváró68 (4100)
tavaszváró68 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 4100

Köszi a tájékoztatást, Crystalheartnak is, amint lesz alapanyag, kipróbálom. Attól félek picit, hogy nem lesz egyszerű standardizálni. Igen, ez a kecsketej nagyon genya. Engem főleg az őszi időszakban szivat, amikor  megnövekszik a zsírtartalom. Annyira nem mindegy, hogy mit eszik, legel, vagy szárazat kap, laktáció elején van-e vagy a végén, de azt gondolom, hogy ami ebben a nehézség, talán ez a kistermelői színvonal előnye is. Ezek a hatások sokkal inkább megjelennek a sajtban, mintha nagyüzemi gyártásból származna. Ja! És ez nem a kevésbé áhított minőségű sajtok ideológiája, természetesen törekszem megfelelni a kihívásoknak.:-))

Előzmény: elefada (4081)
elefada Creative Commons License 2011.02.15 -1 0 4099

Naa... mi a baj?

Valaki  tech zsenivel állítasd be a fényképezögéped, s akkor nem lesz probléma a képfeltöltés.

Előzmény: genziana (4093)
elefada Creative Commons License 2011.02.15 0 0 4098

Krisztától 10 naposan, cumis volt.

Kecskefüggő. Van amelyiket 3*

Előzmény: L.Myke (4096)
elefada Creative Commons License 2011.02.15 0 0 4097

Soha nem fogom.

Zsani volt a leg!

Előzmény: Kriszta721 (4094)
L.Myke Creative Commons License 2011.02.15 0 0 4096

elefada

 

Te hol vetted a bakot? Hányszor fejitek egy nap a kecskéket?

L.Myke Creative Commons License 2011.02.15 0 0 4095

Szia! Üdv Néked is. :)

 

Kriszta721

 

Gyönyörűek. Most születtek? Núbiaiak?

Előzmény: genziana (4092)
Kriszta721 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 4094

Már elfelejtetted?

Előzmény: elefada (4075)
genziana Creative Commons License 2011.02.15 0 0 4093

Iszonyatosan kivagyok.........

genziana Creative Commons License 2011.02.15 0 0 4092

Szia!

Köszöntelek itt!

Előzmény: L.Myke (4090)
genziana Creative Commons License 2011.02.15 0 0 4091

 

Készül a fetám alapja, azóta már kész is, de megint túl nagy, nem tudom feltenni, és nem tudom már ennél jobban lekicsinyíteni. Majd próbálkozom még képet csinálni, és azt lekicsinyíteni.

L.Myke Creative Commons License 2011.02.15 0 0 4090

Sajnos már nincsenek. Muszály volt megválnunk tőlük...

 

Köszönöm a dícséretet Ámor és a többiek nevében is... :P

Előzmény: elefada (4076)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.14 0 0 4089

Én úgy emlékszem, megpróbáltam mindent aszerint, ahogy mondtad, bár rettentő szórakozott vagyok... Már nem tudom, mit csináltam rosszul. :S :)

Előzmény: elefada (4084)
elefada Creative Commons License 2011.02.14 0 0 4088

1 citrom héja reszelve, 1/4 leve 1 vanicukor, pici porcukor,

Összekavarty, foliára ráteszem, felhengerlem, be a fagyoba 10-15 percre( ne fagyjon meg)

Csokit mikroban megolvasztani, pici vajat belekeverni, ha langyos, a rudira kenni, s ujjra fagyóba pár percre.

Ez a tegnapi volt, már elfogyott.

Ma pár szem kekszet porrátörtem, közékevertem, de idöm már nem volt lefényképezni, korán hazajöttek a fiúk, egy perc alatt eltüntették.:-))

Előzmény: Törölt nick (4085)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!