Keresés

Részletes keresés

Pitykéné Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2342
Felháborító!:-(((
Előzmény: brummadra (2341)
brummadra Creative Commons License 2007.07.12 0 0 2341
brummadra Creative Commons License 2007.07.12 0 0 2340
Bátorság! Más nem jut az eszembe :(
Előzmény: dracaena (2338)
Pitykéné Creative Commons License 2007.07.12 0 0 2339
Te jó ég!
Sajnálom!
Én még mindig reménykedem, hogy vaklárma és egyszercsak jössz, hogy elnézték a leleteidet.
Jobbulást és nagyon vigyázz magadra!!!!!
Előzmény: dracaena (2338)
dracaena Creative Commons License 2007.07.11 0 0 2338
Sajnos, nem. A radiológus szerint tüdő- és vesebiopszia után lehet csak pontosabbat tudni. Az urológus szerint a vesémmel kell gyorsan kezdeni valamit. A tüdőgyógyász szerint a vese ráér, a tüdő a fontosabb, ő egyébként tüdő- és veserákra gyanakszik, de mindkettőt primernek tartja. A hab a tortán az onkológus, aki szerint ez áttétes, és ő a májamon meg a lépemen is lát áttétet. Kezdem úgy érezni, hogy talán már nem is élek, csak a kísértetem rohangál a filmekkel.
Előzmény: brummadra (2337)
brummadra Creative Commons License 2007.07.11 0 0 2337
Jól eltüntél, remélem megnyugtatóan alakulnak a dolgaid.
Előzmény: dracaena (2330)
brummadra Creative Commons License 2007.07.11 0 0 2336

További gyógyulást mamádnak! Lehet, hogy csináljátok, de a masszás talán oldhatja kicsit a görcsöt, gyógytornász is csinálja. Meg írtunk itt is aze lektromos izom/idegstimulálóról, orvos is felirhatja. Ürv.

Előzmény: hazardi (2335)
hazardi Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2335
Mindenki, aki írt és biztatott korábban! Köszönöm az információkat, hála Istennek Édesanyám jobban van. Igaz, hogy elég soká, 10 nappal a műtét után, de hazaengedték. Most nála vagyok és ellátom, mert 6 hétig nagyon vigyáznia kell magára. A görcsoldó-izomlazítót kapja azóta is, a fájdalmai lecsökkentek, ha nem is múltak el teljesen. Bottal aránylag szépen közlekedik, bár a fájós lába miatt eléggé sántít. (Inkább amiatt, nehogy meghúzódjon, mert aztán nehezen múlik a görcs.) Reméljük, hogy a gyógyulása zökkenőmentes lesz. Még egyszer köszönöm a hozzászólók jóindulatát és jó egészséget kívánok Mindenkinek!
dracaena Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2334
Oké, látom.:)
Előzmény: dracaena (2333)
dracaena Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2333
Igen, olvastam, csak a tüdőm miatt izgulok most. Írtam mailt, megkaptad?
Előzmény: kheiron (2332)
kheiron Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2332
Még a rosszindulatú vesedaganatoknak is nagyon jó a gyógyulási aránya.
Előzmény: dracaena (2330)
brummadra Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2331
1. Még lehet jóindulatú. 2. Fél vesével meg abszolút lehet élni. Sokan tudtukon kívül azzal élnek. A többit hesegesd el (de legalább próbáld) :)
Előzmény: dracaena (2330)
dracaena Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2330
Ez ijedelemnél több már most is. A bal vesémen 3 centis ciszta van, ezzel talán lehet együttélni, de a jobbon 4 centis daganat. Hogy jó- vagy rosszindulatú, azt még nem tudom, de állítólag a mérete miatt tökmindegy, ettől valószínűleg meg kell válnom, csak az a kérdés, hogy az egész jobbvesémtől, vagy csak a felétől.
Előzmény: brummadra (2329)
brummadra Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2329
...hmmm...inkább csak az ijedelem legyen nagy, épp elég az is
Előzmény: dracaena (2328)
dracaena Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2328
Ja, akkor titán.
A másik téma sajnos nem hipo. Holnap lesz meg az utolsó lelet, akkor áll össze valamennyire a már most sem túl rózsás kép.
Előzmény: brummadra (2327)
brummadra Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2327
Mi van veled a másik ügyben, ha nem indiszkrét? Remélem, szépen letisztulnak a dolgok és rendeződik. Együttérzek, mert én is óriási hipo vagyok...
Előzmény: dracaena (2322)
brummadra Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2326
Te hule :))) Nem vas. Nem is platina. Titán!! A fémdetektor sem jelzi ki!
Előzmény: dracaena (2324)
brummadra Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2325

gondolom hegesedés is van, csak a nudli :)

Nem lemezzel vasalják, hanem egy "targoncát" raknak be. Két darab mutatóujjnyi csavar két végén rögzítve. Állítólag tutijó :) Alig várjuk... A doktorbácsi megnyugttatott, hogy olyan stabil, hogy a páromat is túléli. Biztató, csak nem tudom mihez kezdek egy csavarral...

Előzmény: Pitykéné (2323)
dracaena Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2324
A kórházban volt egy negyvenes hölgy, aki fiatalkorában ifjúsági futóbajnok volt. Azt mondta, a betonon futotta szét a gerincét. Neki 20 cm-es lemeze volt, de nem vas, hanem platina.
Előzmény: Pitykéné (2323)
Pitykéné Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2323
Szia!
Azt hittem, hogy "csak" a heg van nála. Mintha ezt írtad volna.
Ez rettenetes lehet szegény párodnak. Mindenkivel együtt tudok érezni, főleg most, hogy megint egy hete nem tudok járni sem aludni. Azt hiszem most már nem fogom szégyelni és legalább itthonra beiktatok egy botot még mielőtt pofára esek valahol.
Ha ez a vasalás arról szól, hogy egy lemezlappal stabilizálják a gerincet hosszában, akkor olvastam róla a neten. Nekem is meglebegtették az arthrosis miatt. Végkifejlettként az egész gerincemet egy vaslemez tartaná.
Remélem nem jutok el odáig mostanában:-)
Jobbulást mindenkinek!
Előzmény: brummadra (2320)
dracaena Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2322
Szia, lehet, hogy anyukádnak tényleg a gerince miatt vannak a fájdalmai.
Engem 2000. januárjában műtöttek, utána jól voltam, pontosabban: egyik nap jól voltam, akkor talán kicsit virgoncabb a kelleténél, másnap meg rosszul. Még pár hete is itt nyafogtam a topicban, hogy fáj a derekam, ami lesugárzik a csípőmbe is, és nekem is sokszor görcsöl éjszaka a lábam.
A görcsölést még nem tudom, hogy mitől van, a derékfájásomat a háziorvos sem, meg a reumadoki sem vette túl komolyan.
A napokban etem egy lángost, utána iszonyatos epegörcsöm lett, ezt elmentem kivizsgáltatni, és az derült ki, hogy a bal vesémen 3 centis ciszta, a jobb vesémen 4 cm-es tumor van, és ettől fáj úgy a derekam.
Szóval érdemes másra is gondolni. Néhány orvos meg visszaadhatná a diplomáját, és inkább újságot kéne árulnia.
Előzmény: hazardi (2314)
brummadra Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2321
tényleg: van köztetek, akinek tapasztalatai vannak a "vasalásról"?  nem ing...:(
Előzmény: brummadra (2320)
brummadra Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2320

Szia! Nagyon-nagyon együttérzek a mamáddal... Mit mondott előtte az orvos? Kísértetiesen hasonlít a párom esetére. 9 hónapja operálták. Elviselhetetlen fájdalmai voltak hetekig. Utána valamennyire javult (bénulás rendbejött), de aztán néhány hónapja kiújult.  Azóta két idegsebész is megerősítette, hogy műtét után nem fájhatott volna így! Nála az a helyzet, hogy a porckorong lecsippentése után instabil lett az érintett gerincszakasz, ez csillapíthatatlan fájdalommal jár (bár folyamatosan gyógyszert szed...) Úgyhogy most "megvasalják" a csigolyáját. Ettől a műtéttől reméljük, ..nem: várjuk hogy rendbejön végre.

Nem akarlak elkeseríteni. Tényleg nem lehet jósolni, minden eset más és más. Én ennyire széles skálát semmilyen más betegségnél nem tapasztaltam... minden lehetséges, és ebbe a javulás/gyógyulás is belefér :))

Sok erőt és türelmet, eléggé megzilálja a kapcsolatokat.  Krónikus fájdalommal nem lehet "megtanulni" együttélni.

Ja, kap anyukád kifejezetten gyulladáscsökkentőt? Nálunk ez elfelejtődött...

És főleg! Elkezdték az óvatos mozgássorokat tanítani? Nálunk műtét után nem (pedig kellett volna), később már a fájdalom miatt nem ment. Azt mondják rendkívül fontos a mielőbbi mobilzálás.

b

 

Előzmény: hazardi (2319)
hazardi Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2319
Az orvos azt mondja, minden rendben lesz, csak idő kérdése. Szerinte sokkal csúnyább volt a sérv, mint azt a leletek alapján előre sejteni lehetett. De mi van, ha csak nyugtatni akar minket?
Előzmény: Pitykéné (2318)
Pitykéné Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2318
Én nem fognám fel velejárójaként.
Előzmény: hazardi (2316)
Pitykéné Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2317
Szerintem semmiképpen nem normális, hogy ennyire fáj neki.
Az orvos nem mondd semmit??????
Ha nem mondd, akkor sürgősen el kell vinni máshoz.
Nekem is eszeveszett fájdalmaim voltak a műtét előtt, de a műtétből úgy ébredtem fel, mintha a menyországban lennék, mert egycsapásra megszűntek és csak 2 hónappal később jöttek újra elő a hegesedés hatására. De ebben az esetben erről szó sem lehet.
Nekem közvetlenül utána a zsibbadás okozott problémát, ami előtte nem volt, de a doki leült az ágyam mellé és elmagyarázta, hogy sokkolták az idegeket, mikor felszabadították és, hogy ha sérült, akkor elkezd lassan deréktól lefelé felépülni az idegrost, de ha nem akkor meg kell tanulnom vele együtt élni. Megtanultam:-)
Akkor ki voltam akadva a dokira, de mindennél többet jelentett, hogy elmagyarázott minden lépést.
hazardi Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2316
Már az is megnyugtató - ha lehet ezt a kifejezést használni -, hogy ez a nagy fájdalom tulajdonképpen a műtét természetes velejárójaként is felfogható. Vagyis egyéntől függ, és nem tragikus (mégha úgy is érzi az ember, hogy már nem bírja tovább), mert valamikor javulni fog, ugye?
Előzmény: Sfakutya (2315)
Sfakutya Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2315
Ne haragudj, nem akarlak elkeseríteni, de minden műtét más és más. Minden műtét, minden beteg más következmény. Nekem a műtét után három hónapon keresztül volt erős fájdalmam. Egy hónapig annyira fájt, hogy állandóan fájdalomcsillapítót kellett bevennem. Amikor a sok fájdalomcsillapítótól már alig forgott a nyelvem (annyira letompított), akkor kezdtem elhagyni, és akkor kezdett csökkenni a fájdalom. Egy hónapig csak az ágyat nyomtam. Ha felálltam, majdnem leszakadt a karom a fájdalomtól. Emlékszem, hogy néha-néha a férjem erőszakkal levitt az utcára, és úgy sétáltunk, hogy ő tartotta a karomat. Ha elengedte, úgy éreztem, hogy szétszakad a nyakam és a vállam. És ugyanilyen nyaki műtéttel mások már egy hónap múlva dolgoztak.
Előzmény: hazardi (2314)
hazardi Creative Commons License 2007.07.03 0 0 2314
Köszönöm! Azért is aggaszt a dolog, mert szombaton rögtön azzal indított az orvos - amikor látta, mennyire görcsöl Édesanyám lába -, hogy ez egy ötnapos infúziókúra lesz. Ez holnap fejeződik be, akkorra már 7 nap telik el a műtét óta, és az állapota szörnyű. Semmi javulás, csak egyre rosszabb. Nem hiszem, hogy akár néhány napon belül is hazaengednék, ugyanakkor mások 4-5 nap múlva hazamentek. Ráadásul mit fog csinálni szegény otthon, ha ez a fájdalom nem múlik? Nagyon tűrőképes, mégis a műtét előtti héten, amikor már egész éjjel nem aludt és a gyógyszerek semmit sem hatottak, egy hajnalban Édesapám elvitte az orvosi ügyeletre, nem bírta nézni a szenvedését. Ott majdhogynem kidobták, azzal, hogy ha eddig kibírta (=reggel 1/2 5-ig), miért nem várta már meg, hogy a háziorvos nappal rendeljen. (Közben pedig már majdnem a falat marta kínjában.) Ők, vagyis az orvos és az asszisztens fáradtak, csak akkor menjen bárki, ha életveszélyben van. Na, így mi lesz vele, ha hazajön és nem hatnak a gyógyszerek továbbra sem?
Evicke Creative Commons License 2007.07.02 0 0 2313
csak közvetett infóm van: a mellettem lévő ágyon feküdt egy beteg, akinek szintén erős fájdalmai voltak a műtét után is, és a lába továbbra is el volt zsibbadva. eleinte jobb, utána a 3.-5. nap körül újra erősödhetnek a fájdalmak, majd ez több hétig egyre csökkenően még megmarad, a lábzsibbadásnak is kellhet több hét, míg elmúlik. neki ezt mondták. ő csak 1-2 napig kapott infúziót összvissz. 4. napon hazament. 50 körüli korú.
Előzmény: hazardi (2312)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!