Keresés

Részletes keresés

Tigabor Creative Commons License 2017.04.04 -1 0 6968

Kedves baratnonk osszerakta nekunk is a tervet. Berlunk egy nagy Lexus terepjarot es ez lenne :

 

1. kedd reggel érkezés, autó felvétele. Gelati kolostor és Kutaisi városnézés. délután irány Chiatura. latnivalók: városka, cableways chiatura és Katskhi Pillar. szállás a közelben Gori-ban.

 

2. szerda reggel Gori és Uplistshikhe. látnivalók: sztálin múzeum és sziklaváros. szállás Mtskhetaban.

 

3. csütörtök reggel irány észak: Ananuri, Jvari hágó. szállás fent a hegyen.

 

4. péntek flesselés, túrázás a hegyek között, Gergeti Trinity Church, truso gorge, juta valley, az álomhotelem megtekintése :D (Rooms Hotel Kazbegi). szállás ugyanott.

 

5. szombaton reggel irány tibilisi egész napos városnézésre. látnivalók: bridge of peace, aerial tramway, orbeliani baths. szállás Tibilisiben.

 

6. vasárnap visszaindulás kutaisi fele. Gelati. Sataplia Nature Reserve kirándulás. szállás Kutaisiben.

 

7. hétfő martvili kanyon, okatse kanyonés környéke kirándulás, prometeus barlang. szállás kutaisiben. hajnalban repcsi haza.

balage8888 Creative Commons License 2017.04.02 0 0 6967

kb. fel ora alatt bent vagy az airport ekspressel (50myr/ut korul) a sentral station-on, onnan kiindulva kipipalhatoak a kotelezok (uber van, olcso)

Előzmény: Zalka Dávid (6962)
Zs... Creative Commons License 2017.04.02 0 0 6966

Annyira nem, hogy meg legkondira sem volt szukseg a szobaban, ejszakara egesz lehult. Igaz ez Ubudban volt, a parton lehet h melegebb van. Itt egyebkent vannak olyan reszek amik megfelelnek az elkepzeleseidnek. Persze ez attol is fugg h mit szeretnetek valojaban csinalni, mert innen a tenger azert eleg messze van.

Előzmény: Márti30 (6965)
Márti30 Creative Commons License 2017.04.02 0 0 6965

Sziasztok!

 

Mi a párommal augusztus közepén szeretnénk utazni. Érdeklődni szeretnénk, hogy megéri-e abban az időszakban menyire elviselhetetlen a meleg, páratartalom?  A sziget melyik részén érdemes foglalni, hanem a túlnyüzsgő, de nem is a legnyugodtabb részre szeretnénk menni. Köszönöm!

Zalka Dávid Creative Commons License 2017.03.29 0 0 6964

Köszi, átgondoljuk:)

Előzmény: Ka Pál (6963)
Ka Pál Creative Commons License 2017.03.28 0 0 6963

Csak 1-2 óra fér bele...

 

A Malájzia topicban több adatot, ötletet és árat találsz, mérlegelj: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9055743

Előzmény: Zalka Dávid (6962)
Zalka Dávid Creative Commons License 2017.03.27 0 0 6962

Sziasztok!

 

Mi a véleményetek, Kuala lumpurban 7 óránk lesz a csatlakozásra, belefér egy gyors 1-2 órás városnézés?

voltbull0 Creative Commons License 2017.03.26 0 0 6961

kommented annyira korrekt,h írhatnál blog-ot v könyvet

de tényleg

én annyit tudok hozzátenni,h Kutában nagyon nagy a kereslet - kínálat kirándulásszervezéseket illetően

a Kuta Beach-en lévő úton kb 5 méterenként vannak ilyen mini irodácskák ( jellemzően ez egy asztalt jelent)

Az ajánlatok - a mi esetünkben - teljesen korretek voltak s nem volt mit alkudni

pl. azonnal elsőre 650eIDR-t mondott a srác az egész napos kocsibérlésre

seawalk-ra ugyan 120USD/fő volt kiírva,de ez fel sem merült azaz egyből 700eIDR/2 fő árban állapodtunk meg.

Nagyon plasztikus leírásod az árak hotelenkénti "belővését" illetően

Előzmény: Ka Pál (6959)
Fonemes19 Creative Commons License 2017.03.25 0 0 6960

Padang Padang jó kis stranddal bír, ahogy a Blue Point is, valamint ne felejtsük a Potato Head-et. Vannak Balin jó strandok, de mindenhol lesben állnak a makákók, amelyek visznek mindent. A PH árai viszont a csillagos ég, meg még afölött is vannak. Ubud, na az az igazi Bali.

Ka Pál Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6959

Nusa Dua jellemzően szállodák saját partszakasszal. Ezt konkrétan nem nevezném túrista gettónak, de kétségtelen, hogy ez a rész -nagyon kicsi túlzással- bárhol lehetne a világon. Miután a szállodák jellemzően felsőbb kategóriásak ezen a részen, ehhez igazodnak a szolgáltatások árai is. Nehéz innen jó árakat kialkudni túrákra + egyéb szolgáltatásokra >>> mindenki tudja, hogy képes voltál egy 4*, 5*  szálllodát megfizetni, ergo tömve vagy pénzzel, azaz magas árat is képes vagy kifizetni. A probléma ezzel az, hogy nem csak a területi elhelyezkedés, hanem a kínálat miatt sem leszel alku pozícióban. További probléma, hogy hiába laksz nyugis részen, ha körutakat is szeretnél csinálni,  a legsűrűbben lakott részen kell átautóznod minden kirándulásnál, ami órás araszolgatást jelent a dugóban jövet-menet.

 

Kutát én sem javasolnám, de kicsit távolodva Kutától, a túrista gettó központjától (Legian, Seminyak), azért még mindig lehet találni balinéz jellegű szállásokat, ami nem kommersz kinézetű, a tenger part pedig széles, homokos, nagy hullámos, viszonylag sekély vizű tenger.

Ne feled nem csak a túrista sok Kután (Legianon, Seminyakban), hanem a helyiek is, akik a turistákból élnek ( no meg a hitük szerint a sziget déli része a legjobb hely az élethez is), ennek pedig egyenes következménye a nagy választék: sok a fóka és a vadász is. Nem tudják, milyen szállodából léptél ki, + nagy a kínálat, összességében jó az alku pozíciód, számodra is van választási lehetőség, 5 perccel később vagy 5 méterrel odébb ugyan azt a szolgáltatást (étel, ital, soffőrös kocsi bérlés) megtalálod, és az alkut kezdheted előről. Ha belejössz az alkudozásba -azaz megérted, hogy legalább a duplájáról indul minden ajánlat, mint amennyiért még szívesen megcsinálják- elfogadható áron tudsz minden szolgáltatáshoz hozzájutni. Alább írták, a napi túrák 50-60 $, ezt meg kell próbálni kialkudni, még akkor is, ha 150$-ról indít a szállítmányozó kisiparos :o))) Persze megfelelő lazasággal kell kezelni ezt az ügyet, nem kell haragudni, hogy a gazdag, amerikai/német turisták árszinvonaláról indítanak...

Előzmény: lauraka (6956)
tomassos Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6958

Mennyi időt lesztek Balin?

 

Pár nap Ubudban, onnan túrázni. Aztán tengerpart, esetleg nézzétek meg a Gili szigeteket.

Sanur is szóba jöhető opció, bár Nusa Duával nem vetekszik, viszont olcsóbb...

Előzmény: lauraka (6956)
W.L. Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6957

Mindket hely totalisan turistas, ezek ugye udulozonak, az "Igazi Balit" nem errefele kell keresni.

Ezt elfogadva szerintem Nusa Dua sokkal szebb, hangulatosabb a zajos, tulzsufolt Kutanal, de nyilvan dragabb is. Furdesre strandja sokkal jobb, Kuta inkabb szorgolesre alkalmas.

Előzmény: lauraka (6956)
lauraka Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6956

Köszönöm a válaszokat!

 

A települések árai között mennyire van különbség egyébként? Ha Kután lenne a szállásunk, olcsóbban tudnánk kihozni a kirándulásokat? Gondolom ott alapból több választási lehetőség is van. Mi Nusa Duat néztük ki így elsőre az aránylag szép tengerpart miatt, de most picit elbizonytalanodtam, mert több külföldi oldalon is azt olvastam, hogy túlságosan turistás minden szempontból.

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6955

Tavaly áprilisban voltunk 10 napot Balin,nem igaz hogy a magyarok a többszörösét kérik,mi Anettől kértünk ajánlatot még itthonról,egész napos kirándulások,reptéri transzfer és nagyon korrekt árat és szolgáltatást kaptunk.A magyar idegenvezetésnek van felára,ami plusz költség ha valaki igényli,mi nem kértük (15USD/fő lett volna+a belépők neki is)

Amúgy az egész napos kirándulások ára 650000 és 750000IDR voltak Ubudi indulással+a belépők.mi 3 egész napos kiránduláson vettünk részt és azért sok mindent megnéztünk.

A reptéri transzfer Ubudból 300000IDR volt amit szintén ők intéztek.

Előzmény: voltbull0 (6948)
tomassos Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6954

Én két éve voltam először Balin.

Azért azt nem mondanám, hogy a magyarok többszörösét kérik az általad leírt árnak. Nyilván több, mint egy helyi iroda. De például az anyatemplomban még a helyi sem vezethet körbe, külön adománnyal fogadod meg a guide-ot aki kísér.Én például anno Kakassal voltam, és nem volt rossz az ár, de Anették se adnak rossz árat. Az általunk bejárt útvonal tervét én állítottam össze, és a sofőr mondta meg hogy mi fér bele és mi nem. Nem nagy sziget, de sok idő elmegy a helyszínek közötti utazással. Egy barátom utazott tavaly az I Love Bali-val, ők azért magasabb árat képviselnek, ezt ő is tapasztalta. Áraik nyilvánosak a weboldalukon.

 

https://www.water-sports-bali.com/seawalker-bali/

 

A seawalking-ért szerintem az a standard ár, amit fizettél.

 

Egyébként nagyon szép az az útvonal amit bejártatok, én is imádtam... :-)

Előzmény: voltbull0 (6948)
tomassos Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6953

Ugye az 50-60 USD az egy autóra vonatkozik, szerintem nem rossz ár. Itt akkor álltok meg és ott és annyit amennyit szeretnétek. Én ugyebár fotózom, nekem ez kényelmesebb.Kisbuszost én nem erőltetném. 

Kérdés, hogy milyen szinten beszéltek idegen nyelveket. Mert ahhoz hogy valóban élvezzétek a kirándulást, és ne csak a táj szépségeiben gyönyörködjetek, fontosak a háttér infók is amit kaptok. Ebben szerencsénk volt, a mi guide-unk nagyon jól beszélt angolul.

Alkudni én úgy tudtam még ebből az árból egy keveset , hogy három egész napos kirándulást rendeltem meg, így kaptam csomagárat.

Előzmény: lauraka (6947)
Cooper AoNang Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6952

Nincs semmi gond, honnan tudhatnád, ha most találkoztál vele először?! Csak a "nincs rá magyar név" nem egyenlő a "nem tudom a nevét" kijelentéssel. :-)

Valóban meg lehet találni wikipédián - bárkinek

Előzmény: voltbull0 (6951)
voltbull0 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6951

én kérek elnézést tudatanságomért,m akkor épp 16 magyar ember volt kint turistaként akiket ismertünk s -mit ad Isten- egyik sem beleértve jómagam- sem tudta ennek a magyar nevét

persze utána wikipédián meg lehet találni

de azért ezer emberből szerintem egy sem tudja Magyarországon ezt

Előzmény: Cooper AoNang (6949)
voltbull0 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6950

bocs én nem alkudtam,m végül négyen mentünk s 12.5 USD fejenként egy ilyen kirándulásért -ha finom vagyok -  bagatelle...:)

Előzmény: voltbull0 (6948)
Cooper AoNang Creative Commons License 2017.03.24 0 1 6949

"Mi inkább olyan nálunk s megkockáztatom máshol a közelükben Európában sem kapható gyümölcsleveket ittunk pl. soursol (erre még magyar név sincs!)"

 

Szerintem te a soursop-ra (ejtsd: szuorszop) gondolsz, aminek igen is van magyar neve, sőt több is! :-)

Tüskés annóna, savanyúalma, tüskésalma 

Előzmény: voltbull0 (6944)
voltbull0 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6948

Mi március 5-én voltunk ilyen egynapos ( 8:30-18h) kiránduláson

 

A nejem találta ezt a lehetőséget egy magyar utazási site-on .

Lényeg,h mindent úgy tettünk,ahogy ott le volt írva.

Kuta Beach-nél lévő délről északra menő legforgalmasabb JI Pantai Kuta nevű úton találomra választottam ki a kis utazási iroda(?) emberét.

650eIDR volt az egész.

200eIDR előleget kért,adott vmi papírt az előleg átvételéért ill a meglátogatni szándékozott állomásokról.

Ezek a következők voltak:

- UC Silver Batubulan Bali

- hindú templom

Sacred Monkey Forest Sanctuary Ubud

Tirtha Empul Holy Spring Tampak Siring Bali

Tegalalang Rice Terrace Ubud BALI

- Volcano Mount Batur Kintamani Bali

Tegenungan Waterfall,Blahbatuh,Gianyar

 

Kifogástalanul öltözött angolul ( nem túl jól,de) beszélő sofőr jött értünk halál pontosan makulátlan kinézetű 7 ülésen Toyotával ( nem kapható Európában ez a típus)

Lényeges,h a belépők az árban nincsenek benne 2 főre cc 200eIDR az összes együtt ( legdrágább a Monkey Forest 50.000IDR/fő).

Ennél több egyszerűen nem fért bele a majd 10 órába pedig nem sok időt töltöttünk egyik helyen sem.

 

Ha magyaroknál fizetsz be ennek a többszörösét kérik el s egy alkalommal nem is tudsz ennyit megnézni.

Igaz adnak kaját meg italt.

 

Velük voltunk még seawalking-on Tanjung Benoa, Nusa Dua Bali.

 

700eIDR két főre

 

Természetesen  ebben nincs semmi ital, ennivaló stb. Bocs a seawalking-on adnak (igaz nem nagyot,de ) vizet

Természetesen mindehhez jó angol tudás nem árt ill a kirándulás előtt nem hátrány elolvasni a wikipédián a meglátogatandó helyeket. Ezek is inkább angol nyelven érhetők el részletesebben.

 

Ha van még kérdés ahogy az intelligens angol mondaná - do not hesitate to contact me.

 

Bevásárlási helynek ajánlott ha Kuta-ban v Denpasar-ban van vki a Carrefour.

 

 

 

 

Előzmény: lauraka (6947)
lauraka Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6947

Sziasztok!

Visszaolvasva, illetve google szerint az egynapos kirándulások árai privát sofőrrel nagyjából 50-60 USD között mozognak, ezek mennyire fix árak, lehet még alkudni belőlük? Helyi utazási irodák által szervezett kisbuszos csoportos kirándulásokkal kapcsolatban van tapasztalatotok, melyik verzió éri meg jobban?

Amennyiben a privát sofőrös verziót választjuk, ráérünk helyben foglalni?

widiadari Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6946

sukotaj: írtam neked privátban, mi foglalkozunk esküvőszervezéssel is (egyszerű, pénztárcabarát). Kérlek nézz rá a spam-re is, mert néha oda mennek a leveleim... :/

 

Előzmény: sukotaj (6945)
sukotaj Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6945

Sziasztok!Eddig nem szoltam hozzá/peldat venni-"balin tul,Thaiföld hatizsakkal/2xvoltam Balin,sajat ut Most szimbolikKus esküvöt szeretnek kis faluban erkezes elefanton.Nem erdekelnek a szallodai ajanlatokat varok!ÍKomoly2018

voltbull0 Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6944

ami az éttermi árakat illeti két éttermet lehet megkülönböztetni

1. amelyik alkalmazza a 15% service charge-ot ( ezt fel is tüntetik az étlap alján lsd apróbetűs rész!)

2. amelyikben annyit fizetsz,amennyi az étlapon látsz

 

Előbbi esetében ritka a 100.000 IDR alatti egytál étel

 

Utóbbi esetében 

egy csésze rizs 5-8 ezer IDR

2 ember részére egy-egy főétel kb 100-130 IDR

 

Annyi kis étterem étkezde van mint égen a csillag

 

Alkoholt nem ittunk így erre vonatkozóan nem tudok információt adni.

 

Mi inkább olyan nálunk s megkockáztatom máshol a közelükben Európában sem kapható gyümölcsleveket ittunk pl. soursol (erre még magyar név sincs!)

 

Ezek bolti ára 24-28e IDR

 

Tájékoztatásul 1 USD = 13.250 IDR

 

 

Előzmény: lauraka (6941)
tomassos Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6943

Én nem találkoztam 200 Ft-os sörrel, a 700 reálisabb. A borok meg alsó hangon 2-3000 Ft-tól kezdődnek.

Javaslom itthonról egy kis pálinkát vinni gyomorfertőtlenítés céljából.

Az éttermi árak azok helytállóak, ahogy W.L. is írta...

Előzmény: lauraka (6941)
W.L. Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6942

100-200 Ft-os vacsorakra ne nagyon szamits utszeli kifozdekben sem, ennyiert max egy nagyon egyszeru levest vagy tal rizst kapsz.

Az 1000-5000 Ft-os fejenkenti arszint viszont mar tipikus turistaettermekre jellemzo.

Nusa Dua es Seminyak pedig vegkepp nem az olcsobb helyek koze tartoznak.

Előzmény: lauraka (6941)
lauraka Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6941

Sziasztok!

 

Az éttermi árakról szeretnék érdeklődni, google-ban keresgélve az alábbi infokat találtam:

 

"Számos jó étterem, és a különféle ételek széles választéka közül választhatnak az ideutazók, melynek köre évről évre bővül. A teljesen egyszerű kifőzdétől egészen a luxus éttermekig, az étkeztetés minden formájával találkozhatunk. Akár 100-200,-Ft-tól egészen 30.000,-Ft-ig is költhetnek fejenként egy vacsorára, attól függően, hogy éppen egy kifőzdében, vagy egy 5*-os szálloda éttermében kívánnak fogyasztani. A helyi éttermekben az átlag árak 1000,-5000,-Ft/ fogás között mozognak fejenként. A sör ára 200,Ft-700,-Ft között változik. Minőségi borok széles skáláját kaphatják 500,-Ft-10.000,-Ft közötti áron."

 

Mennyire helytállóak ezek az árak? Elsősorban tengerparti települések érdekelnének (Nusa Dua, Seminyak, Kuta).

 

Köszönöm a segítséget :)

voltbull0 Creative Commons License 2017.03.20 0 1 6940

idézet tőled

Egy másik hozzászólás kapcsán: Balin nincs monszun, csak száraz és esős időszakot különböztetünk meg. 

idézet vége

 

http://www.meteovista.com/Asia/Indonesia/Kuta/4721889

 

Ebből idézet

 

"he climate in IndonesiaIndonesia lies between Malaysia and Australia and consists of 992 inhabited islands. The climate is tropical: hot and stuffy. It can rain incredibly hard: you can have a free massage shower if you wish. Indonesia has two seasons: wet season (monsoon) from November to April..."

 

Si tacuissesphilosophus mansisses

Előzmény: Tourleader (6939)
Tourleader Creative Commons License 2017.03.20 0 0 6939

A víz alatti sétát tekintve, szerintem (voltam ezen a programon Tanjungon és Sanurban is) Sanur egyértelműen sokkal színvonalasabb minden tekintetben. A víz, tisztább, kevésbé hordalékos, ezért sokkal jobban látni mindent és nagyobb élményt nyújt. A személyzet is sokkal megértőbb és figyelmesebb a félénkebb turistákkal. Ugyanúgy készítenek fotókat-videót. Igaz drágább is ugyanakkor, de jobban megéri.

 

Egy másik hozzászólás kapcsán: Balin nincs monszun, csak száraz és esős időszakot különböztetünk meg. 

Előzmény: newman61 (6931)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!