Keresés

Részletes keresés

anita30 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1909

Szió !

 

Nagyon köszönöm, egy picit megnyugodtam :)

 

Előzmény: VKOrsi (1908)
VKOrsi Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1908
saját tapasztalat.
Most Lilivel nekem is volt amnionszalagom a méhemben. Nem tudom, a tied mennyire van a méh szélén. ha a széléhez közelít akkor tuti, hogy nem akad bele a babó, problémát nem okoz.
A 24. héten nálam már csak egy ici-pici rész látszódott, és a 30. hétre már teljesen visszatapadt a méhfalhoz.
Előzmény: anita30 (1907)
anita30 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1907

Kedves Kheiron !

 

Ma voltam a 19 hetes genetikai uh-n.

Rendellenességre utaló jelet nem találtak, az AFP-m is jó lett a doki szerint (0,93), viszont találtak egy 25 mm-es független amnionszalagot a fundusban jobb oldalon :(

Egy kicsit megijedtem !

Két hét múlva visszarendeltek kontrollra.

Mi a véleményed ? Baj lehet ?

zsazsi30 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1906
Szia Kheiron!
30. heti uh eredményeim a következők:
BPD 77mm, FL 56mm, AC 280mm, AFI 130mm, súly 1764g, súlypercentil 90%, a. umb. 3
Ezek jó értékek? Mit jelent az AFI, a 90%os súlypercentil és a 3as keringés?
Válaszodat köszi: Zsuzsa
Zsucero Creative Commons License 2007.10.23 0 0 1905

Kedves Kheiron!

 

Segítséget szeretnék kérni tőled. 23.hetes ultrahangomat szerintem nem hozzáértő személy készítette. Szeretném, ha megnéznéd az adataimat, hogy szerinted megfelelőek e. Súlybecslésem nem volt, vagy ilyen korban még nem nézik?

 

BPD-63mm

FL-41mm

THQ-62mm

Harántfekvés.   -ez gond?

 

A hölgy aki készítette MSZNUT:Sz23

 

Előre is köszönöm válaszod!

 

Zsuzsi

Maggancs Creative Commons License 2007.10.22 0 0 1904

Eszti írok neked.

Előzmény: Eszti26 (1903)
Eszti26 Creative Commons License 2007.10.22 0 0 1903
Maggancs neked mennyivel született a babyd és mikorra?Remélem én is hogy semmi gond nem lesz a lényeg hogy egészséges legyen.
Előzmény: Maggancs (1902)
Maggancs Creative Commons License 2007.10.21 0 0 1902
Eszti! Ilyen nekem is volt, hogy változik amit mérnek. Olyan is volt hogy egyáltalán nem találtak keringést a méhemben, rá pár perccel igen. Egyik nap minden tökéletes volt, egy másik napon meg még magzatvíz sem volt. ezek az értékek változnak állandóan. Mostmár semmin ne izgasd magad, holnapután már a kezedben lesz!
Előzmény: Eszti26 (1901)
Eszti26 Creative Commons License 2007.10.21 0 0 1901
Köszia biztatást Maggancs:minden nap be kell mennem NST-re szerdáig.Reggel egész megijedtem mert nem akart reggeli után mocorogni de aztán beindult tökéletes letta z NST:Én is várom a szerdát csak azt nem értem hogy lehet egyik nap centralizált áramlás a másik nap meg tök jó,ezért várom Kheiront,hogy visszaírjon,biztos volt már ilyen tapasztalata.
Maggancs Creative Commons License 2007.10.20 0 0 1900

Eszti! Szerdán már többszörös anyuka leszel, ne aggódj semmin. Figyeld a mozgását, ha lassul, akkor menj be a kórházba, azzal szoktak jelezni. A fejméreten nem kell aggódni, az én Lőrincemé (megnéztem a leletet) ugyenennyi lehetett mint a tiedé (35. héten: bpd 79). Azóta sem nőtt bele a normál tartományba. Én vittem a méhen belüli nem megfelelő növekedése miatt mindenféle kivizsgálásra, teljesen biztosan rendben van az értelme. A fejméret részben genetika is, az enyém oylan kicsi (és uborka alakú), hogy gyermek szemüveget tudok csak hordani,mégis két diplomám van :) Szóval ne aggódj, de azért figyelj is oda rá ebben az utolsó pár napban.

Előzmény: Eszti26 (1899)
Eszti26 Creative Commons License 2007.10.20 0 0 1899
Az én adataim kisebbek 36 hetesen BPD 81 OFD 107 HC 300 AC 293 FL 69.
Győri kórházban szülök,múltkor volt egy centralizált keringes mérés utána két nappal meg tökéletes szóval azt mondta a dokim nem vár tovább,mivel lemaradás van de nekem is a 18 hetes ultrahang óta bár mimind a ketten magasak vagyunka az előző babánk is 2450 grammal és 46 centivel születte én igazából csak a fejméreten aggódom hogy nem lesz e gond ez a nagy lemaradás?
Manó11 Creative Commons License 2007.10.20 0 0 1898

Kedves Kheiron!

 

19 hetes kismama vagyok. A 16 hetesen végzett AFP vizsgálat eredménye nem volt jó, túl alacsony a MOM érték. Az UH vizsgálat szerint a csigolyák zártak, a koponyaüregek megfelelő nagyságúak, a szívműködés jó. A vizsgálatot megismételték, ám sajnos ugyanazt az eredményt hozta. Az AFP MOM csupán 0,57 , pedig a vérvétel idején már elmúltam 17 hetes. Ez túl alacsony érték.

A kérdésem a következő:

A szakirodalom szerint a határértéken kívül eső, túl alacsony AFP MOM érék genetikai rendellenességekre (pl. down-szindróma) utalhat. Ha véletlenül ilyen jellegű problémái lennének a babának, a rá jellemző jeleket ki lehet mutatni UH vizsgálattal?

Vagy igazán biztos eredményt csak a kromoszóma vizsgálat adhat ilyen esetekben?

Szíves válaszát előre is köszönöm!

Mikolt Creative Commons License 2007.10.20 0 0 1897
a terhesseg idopontja es a baba kora kozott 2 het elteres van, tehat beleszamoljak a menzesztol a fogamtatasig eltelo atlag 2 hetet. van olyan, hogy a baba kisebb, vagy nagyobb. mi sem vagyunk egyenszaznyolcvan centisek.
Előzmény: Éloin (1896)
Éloin Creative Commons License 2007.10.20 0 0 1896
Ja igen, még ezt le akartam írni az előbb: szerintem az elején mért 1 hét eltérés simán betudható a fogantatás időpontjának is, kizártnak tartom, hogy a mensi első napján már megfogant a kicsike:)))
Előzmény: Eszti26 (1894)
Éloin Creative Commons License 2007.10.20 0 0 1895

Szia Eszti!

 

BDP:86mm

OFD:114mm

HC:317mm

AD1:114mm

AD2:102mm

AC:340mm

FL:66mm

Súlya: 2920(+-10%)

 

Nekem már kb: a 16. héttől kezdve mutattak ki eltérést (1 hét), és ez nőtt 3 hétnyire. De mivel én is csak 160 cm vagyok és 52kg-mal indítottam a terhességem, plusz még diétázom is, betudtam ennek. Végülis nekem kell megszülnöm és a természet bölcsen elrendezte a méreteket.

De nálam szó nincs császárról, fel sem merült. Melyik kórházban szülsz?

 

Mindenesetre kéz és lábtörést a császárhoz, minden rendben lesz veled is és a babáddal is!!!!

Előzmény: Eszti26 (1894)
Eszti26 Creative Commons License 2007.10.20 0 0 1894
Kedves Éloin

Nem adnád meg hogy milyen adatokat mértek,mert az én kisbabámat is kisebbnek mérik kb 3 héttel én jelenleg 36 hetes vagyok de szerdán megcsászároznak nem várnak tovább.
Éloin Creative Commons License 2007.10.20 0 0 1893

Kedves Kheiron!

 Segítségedet szeretném kérni: 38+5 hetes kismama vagyok, tegnap voltam egy utolsó ultrahangon. A leletre az volt ráírva, hogy tágult bélkacsok. Az orvosom szerint ez nem jelent semmit, ne foglalkozzak vele, csak szeretném megkérdezni, hogy ez mit is jelent pontosan és mitől alakulhat ez ki.Esetleg okozhat-e problémát a jövőre nézve.

Nem tudom mennyire fontos infó ez, de azért leírom: 31 éves vagyok, első bébi lesz, geszt. diabéteszem van, de 165 g-os CH diétával teljesen karban van tartva.

A baba súlya tegnap 2920 g-nak volt becsülve, magzatvíz mennyisége megfelel a terminushoz közeli terhességi kornak, placentáról nem kaptam infót, de gondolom ha gond lenne vele a cukor miatt, akkor azt leírták volna.

A baba méretei alapján 35+3 hetesnek felel meg, tehát 3 héttel kisebb, mint a 'hivatalos' kora. Emiatt nagyon nem aggódok, mert kb: a 16. héttől kezdve kisebbnek hozták ki, mint a kora (igaz 1 hét volt akkor az eltérés, és a hónapok alatt szépen kitolódott 3 hétre) és én sem vagyok nagydarab, se magas.

 

Egyébként 3 héttel ezelőtt egy másik szonográfus a 4D-s UH-on 2055g-nak mérte a kislányomat. Létezik az, hogy egy baba 3 hét alatt majdnem 1 kg-ot hízzon?

 

 Köszönöm a segítségedet előre is!

Éloin

ancseszka Creative Commons License 2007.10.20 0 0 1892

Kedves Eszti26!

 

Köszönöm válaszodat, remélem tényleg minden rendben lesz. Láttam a korábbi bejelentkezésekből, hogy nálad is hasonlóan kisebb értékek voltak és minden oké.

Pici vagyok én is és a férjem se óriás, de azért nagyon félek, nehezen jött össze a bébi.

Minden jót kívánok Nektek!

hubbabubba2 Creative Commons License 2007.10.19 0 0 1891
Szia Kheiron!

1.uh 14.hét+4 nap
2.uh. 19hét(ekkor úgy tudtuk 18 hetesek vagyunk)

Ma voltunk 30.heti uh-on.(utolsó menzesz alapján)
Adataink:

- BPD:81mm
- FOD:96mm
- AC:258mm
- FL: 60mm
Agykamrák tágassága normális,ritmusos szívműködés,szív normál nagyságú-Rekesz végig követhető, hasfalzárt.Gyomor, hólyag kp telt, magzati veséknél eltérés nem látható.

A baba becsült súlya:1609 gr
Terhesség mért kora 31.hét

Ugy tudtuk most járok a 30. hétben, előzőuh azt mondta.Most melyik a jó?Melyik hét számít?
Nem túl nagy a baba súlya korához képest?
Elképzelhető, azért ilyen nagy mert cukros vagyok?ügyelek a diétára.

Köszönöm Válaszod:Kriszti
Eszti26 Creative Commons License 2007.10.19 0 0 1890
Ancseszka

Szerintem cseppetsem aggódj az én kisbabámnak is kisebbnek mérték a fejét a mai napig kisebb de a zárójelben lévő értékbe belefér ez a lényeg más lehet a fejforma is a lényeg hogy nő szerintem.Bár azért Kheiron többet tud erről mondani.
Mikolt Creative Commons License 2007.10.19 0 0 1889
vagy a vernyomas, vagy a lepeny miatt.
Előzmény: VKOrsi (1883)
ancseszka Creative Commons License 2007.10.19 0 0 1888

Kedves Kheiron!

 

Nagyon örülök, hogy találtam az interneten egy hozzáértő szakembert, akihez bizalommal lehet fordulni. 26. hetes kismama vagyok az első bébivel 28. évesen és talán túlságosan aggódó. 25. hetesen voltam 4D ultrahangon, ahol az alábbi eredményeim születtek: bpd: 57mm, ac: 216mm, fl: 39mm, hc: 217mm, ofd: 75mm Hl: 36mm. A szonográfus kicsinek vélte a fejét és mondta, hogy 1 hónap múlva feltétlenül jöjjek újra. A 19. hetes 4d vizsgálati eredményeim: bpd: 45mm, ac: 131mm, fl: 25mm, hc: 160mm, ofd: 53mm, hl: 24mm. Az 5. héten még nem volt szívhang és az orvos azt mondta, hogy lehet, hogy 1 hét csúszásban vagyunk, amit a 19. hétig fenn is tartottunk. Kisfiúnk lesz és az orvosm szerint a fiúknak nagyobb a feje.

Mi a véleménye az eredményekről és milyen következményei vannak annak, ha a fej nem fejlődik a terhességi hétnek megfelelően?

Köszönöm előre is válaszát.

Maggancs Creative Commons License 2007.10.19 0 0 1887

Sziszi!

 

Azt akartam még megnyugtatásul írni, hogy bár nagyon komolyan kell vennia  magzatvizet, nekem a 28. héten vették először észre, hogy jóval kevesebb az átlagnál, és utána még hat hetet tudtak várni a babával. ez alatt végig kórházban voltam, de magától rendeződött a magzatvíz mennyisége többször (aztán újra előjött). nekem volt oka, nem biztos hogy ugyanaz az oka nálad, annyi biztos, hogy mindenben hallgass az orvosodra, mert ő tudja megítélni mennyire kevés. ez szubjektív kategoria hogy kevés, nekem olyan is volt, hogy ugyanaznap két különböző ultrahangos különbözőt írt a magzatvíz mennyiségére. De "irányában" eltalálták, csak egyik szerint átlagtól kicsivel kevesebb volt, másik szerint meg átlagtól kevesebb.... Próbálj nyugodt lenni és feküdni.

Előzmény: Maggancs (1885)
szisszi Creative Commons License 2007.10.19 0 0 1886
Nagyon köszönöm megnyugtató szavaidat. A kórházi gárdában abszolút megbízom, profi csapat. És remélem, minden rendben lesz velünk, illetve hát ezt szuggerálom magunkba :))
Előzmény: Maggancs (1885)
Maggancs Creative Commons License 2007.10.19 0 0 1885

Szia!

 

A kevesebb magzatvíznek fokozatai vannak, a kicsit kevesebb nem gond. A sokkal kevesebb veszélyeztetheti a babát (fertőzések, rossz tartás).

 

Szigorú fekvéssel és sok folyadékkal újratermelődik a magzatvíz, ha nem, akkor a baba állapotát mérlegelve beindítják a szülést. Ne ijedj meg, ha tüdőérlelőt, iylesmit akarnak adni, mindenben az orvosokra hallgass. Azért akarnak megfigyelni, hogy a babával ne legyen gond, remélhetőleg magától rendeződik.

 

Az is előfordulhat, hogy a következő kontrollon minden rendben lesz! Magától is tud az iylesmi rendeződni.

 

 

Előzmény: szisszi (1884)
szisszi Creative Commons License 2007.10.19 0 0 1884

Ő még nem mondott semmit, nem ő vizsgált, majd délután tudok vele beszélni.

A kevesebb magzatvíz mit jelent fejlődési szempontból?

Előzmény: VKOrsi (1883)
VKOrsi Creative Commons License 2007.10.19 0 0 1883
az orvosod mit mondott???
mert azért ez lenne az elsődleges.

a lényegesen kevesebb magzatvíz miatt akarhat esetleg befektetni.
Előzmény: szisszi (1882)
szisszi Creative Commons License 2007.10.19 0 0 1882

Kedves Kheiron!

 

32. hétben vagyok, és a mai uh eredmények a következők lettek:

medencevégű fekvés

BPD: 82 mm, AD: 76 mm, FL: 56 mm, Becsült súly: 1470 g

Placenta: fundusban, érettsége: Grannum I. - II. st.

Magzatvíz: átlagosnál lényegesen kevesebb

Gyomortelítődés nem észlelhető. Hólyagtelítődés van. Aorta: folyamatos, Köldökzsinór: folyamatos

Vérnyomásom: 130/90

35 éves vagyok, és előző kapcsolatomban volt 4 vetélésem korai időszakban.

Fentiek fényében szerdától be kell feküdnöm a kórházba, de nekem senki nem mondta el, hogy konkrétan miért, pedig kérdeztem többször is.

Segítségedet kérem, hogy szerinted miért kell befeküdnöm, és hogy nagy-e a baj?

Köszönöm.

Eszti26 Creative Commons License 2007.10.19 0 0 1881
Szaisztok

kedves Kheiron kérelek segíts.Ma újra volt flow és teljesen jó az áramlás nem értem akkor tegnap előtt hogy lehetett centralizált?

tegnap előtti adatok:ACM.A/B:2.6RI:0,61a.umb.A/B:2,6 RI:0,6
Mai adatok:ACM A/B:5,9.RI:0,83 A.umbA/B:2,9 RI.:0,65

Szerdán mindenképpen császár naponta NST ha az is gyanúsat mutat azonnal műtenek.ugyanaz az orvos csinálta az uh-át nem értem hogy lehet ez?
_Anda Creative Commons License 2007.10.18 0 0 1880
Köszönöm szépen a gyors választ!
Előzmény: kheiron (1879)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!