Keresés

Részletes keresés

albim Creative Commons License 2009.03.23 0 0 208
Keltetésig ugy 10-napig. Az öregebb tojás is kikel, csak minnél öregebb annál kissebb eredménnyel. És persze az sem mindegy hogy hány fokon tárolod öket.
albim Creative Commons License 2009.03.22 0 0 207
Sajna csak eggyesével megy.
albim Creative Commons License 2009.03.22 0 0 206
Remélem mostmár lesz kép!!
albim Creative Commons License 2009.03.22 0 0 205
Bocsi a kép lemaratt!!! Én Balatonakarattyai vagyok, és kb 1-honapig.
palagics Creative Commons License 2009.03.22 0 0 204

Sziasztok van közötetek Siófok környéki fürjes?A tojásokat mennyi ideig tárolhatom keltetésig?Köszönöm

 

albim Creative Commons License 2009.03.22 0 0 203
Sziasztok! Itt egy pár kép, annak aki kertben akar fürjet tartani. Nem túl nagy, olcsón ki lehet hozni, és mobil ha már kiették maguk alol a füvet. Ha lenyitod az ajtaját abból lessz a lejáró. :)
palagics Creative Commons License 2009.03.22 0 0 202

Sziasztok.Érdeklődnék,hogy valaki megy-e Siófok irányából a bőrzére szertnék onnan egy pár darab fürjet,de én sajnos most nem tudok elmenni.Ha valaki eltudná hozni nekem az nagyon jó lenne.

zumiizgi Creative Commons License 2009.03.22 0 0 201

 

Szia!

Köszi!

 

Azért ez nem mindegy :-)))

Holnap szerzem be én is a kellékeket.

Már majdnem kész a házikójuk :-)

Szerdán érkezik a csapat :-)

 

 

 

Előzmény: fapeter (199)
fapeter Creative Commons License 2009.03.22 0 0 200

Anyagár...

 

ezért írtam én is, hogy tetőléc, és csibeháló... :-)

Előzmény: Feketemarcsi (196)
fapeter Creative Commons License 2009.03.22 0 0 199

Szia!

 

én éppen tegnap vettem, egy "gazdabolt"ban 5 literes, asszem 450HUF volt

Előzmény: zumiizgi (194)
kacsamama41 Creative Commons License 2009.03.20 0 0 198
Egyetértek Marcsi! Szia!
Előzmény: Feketemarcsi (196)
gergosrac Creative Commons License 2009.03.19 0 0 197

Hello Feketemarcsi!

Az lenne egy  kérdésem. Hogyha postagalambokkal keltetném ki a fürj tojást akkor körülbelül egyszerre csak olyan 6-8db ot tudnék keltetni. Ez függ ugye hogy menyire tojnak egyszerre le a galambok, plusz benne van az is hogy nem kell ki mindegyik.

Tehát ha lennének 5-6db os csoportok akkor azokat később öszetudnám e szoktatni?

Mert gondolom egy 5napos fürj mellé nem nagyon lehet berakni egy 1naposat.

Köszi előre is!

Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.19 0 0 196

Tudjátok min filóztam? Ez a ketreces pasi igencsak nagyokat mond!

 

MEgtérülési idő 15-28 nap... Ha azzal számolunk, hogy a 100 madárból 75 a tojó és ha nagyon szerencsések vagyunk, el is tudjuk adni a tojást, bár nagy tételben sokkal olcsóbban veszik.

Én 30 Ft-ért szoktam adni, az idén már 35-ért.

 

Vegyünk 28 napot, ha nagyon jók a madarak, akkor megtojnak minden nap, az 75x28 tojás, összesen: 2100 tojás, piszok ideális esetben 73500-at kapok érte, a ketrec 75 000...

 

És még nem beszéltünk arról, hogy a madarak esznek, vitamint kapnak, mesterséges tartásnál pedig ugye fűtenek, világítanak is nekik (én mondjuk nem). Száz madár heti táplálékadagja 40 kg, ami 4500 Ft körül van, 28 nap az 4 hét, az összesen 18000 Ft, ahhoz jön a vitamin és ásványi anyag utánpótlás, ami megint 4-5 ezer Ft, persze még minden egyéb költséget figyelmen kívül hagytunk és most ott tartunk, hogy maradt : 51 000 Ft-unk. Az még nagyon messze van a 75 000, csak kétharmada, a 15 napba már bele sem merek gondolni!

 

Bocsi, de szakmai ártalom, közgazdász vagyok.

 

Egyébként nagyban a fogyasztóvédelem az ilyen nagyot mondásért szokta kiszabni a szép nagy bírságokat...  Nem kéne felnyomni?

 

Kár, hogy nincsenek meg a méretek, de szerintem anyagárban nincs több az egész 20000 Ft-nál...

Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.19 0 0 195

Ha tudod biztosítani számukra a nyéri időszakban a szabadon tartást, akkor az a legjobb, persze ehhez azt el kell érni, hogy ők ne jussonak ki, ragadozó pedig ne jusson be hozzájuk.

 

Én parazita mentesítésre félévente használok SH ivermectint, a nyakra kell egy cseppet és ezt megismétlem két hetente még kétszer.

 

Etetésre bábolnai morzsalékos tojótápot használok, a zöldet szeretik, ami nem mérgező, az mehet, arra kell figyelni, ha elkezd tőle menni a hasuk, akkor kevesebbet és ritkábban. A fürjecskék kedvence a tök magja közül lévő szivacsos rész, de a tök húsát is szeretik.

 

Ha mód van rá, akkor olyan helyet csinálhatsz nekik, ahol benti rész is van és hozzá egy kis kifutó, ami esetleg éjszakára lezárható. Tisztafürjpardicsom lenne!

 

A zeolitot én a takarmányboltban szoktam venni, Zoolit néven árulják 5 kg-os csomagokban, ha jól emlékszem nálunk 420 Ft egy zacsival.

 

Szerintem inkább kérdezz, mint elrontsd őket.

 

 

Előzmény: zumiizgi (189)
zumiizgi Creative Commons License 2009.03.19 0 0 194

sziasztok!

 

Ismét nyaggatlak titeket :-)

 

Zeolitot hol szereztek be? A nagy bevásárló központokban kicsit drága lenne. :-)

Csinálnék nekik egy jó kis madárfürdőt :-)

 

Előre is köszi

 

 

zita

fapeter Creative Commons License 2009.03.18 0 0 193

A nyár, az más... pláne árnyékosban :-)

Úgy voltak kint nekem is, szeretik!

A hírtelen záporoktól azért óvni kell őket, és persze figyelni a macskára! :-)

Itt egy kis pofozás után messziről figyelték a madarakat, de nem bántották őket.

Előzmény: zumiizgi (192)
zumiizgi Creative Commons License 2009.03.18 0 0 192

Köszi a választ!

Úgy gondoltam, hogy nyáron, az árnyékosban elcsipegthetnének :-)))

rosszul gondoltam?

:-)

 

vagy ne is piszkáljam őket?

 

Előzmény: fapeter (191)
fapeter Creative Commons License 2009.03.18 0 0 191

Szia!

 

Bár, nem írtad, mik a még nyitott kérdések, azért, ami gyorsan eszembejut...

 

Szerintem a "szabadtartás" nem annyira jó a fürjeknek, bár sosem próbáltam, de ilyenkor a hideg talajjal nekem lennének fenntartásaim. esetleg beforgácsozva, de akkor meg mindegy, hogy ketrec, vagy nyititt alju ketrec.

 

A fürjek délutáni-esti órákban tojnak, kb 16-24 óráig.

Előzmény: zumiizgi (190)
zumiizgi Creative Commons License 2009.03.18 0 0 190

Közben sok mindenre választ kaptam, mert volt időm visszaolvasni!

:-)

Azért a dobozépítés továbbra is érdekelne, meg hogy a fűre kitehetem-e őket napi pár órát "bogarászni" ketrecestől természetesen (ez egy jó nagy ketrec)...

 

Van-e meghatározott idő, hogy mikor tojnak (reggel-este) stb.

 

 

köszönöm.

 

sziasztok

Zita

Előzmény: zumiizgi (189)
zumiizgi Creative Commons License 2009.03.18 0 0 189

Sziasztok!

 

Családi tojástermelésre szeretnék én is fürjet tartani, így a beszerzésük előtt a segítségeteket kérném.

Előjegyeztettünk kb 30 fürjet a jövő hétre, amit le is szállítanak nekünk "ketrecestől".

A kérdésem az lenne, hogy ha van egy kis terület, amit a részükre biztosíthatnék, érdemes-e nekik a kertben egy kis részt leválasztani? (nem szívesen tartanám őket abban a ketrecben, amiben érkeznek.)

Szeretném, ha jól éreznék magukat :-)

 

Ha szabadon tartanám őket (lekerítve) milyen alom kellene alájuk, illetve hogyan gyűjthetném be a tojásokat?

 

Vagy tartsam őket ketrecben? Ennek mik a kritériumai? Mire figyeljek? Méret? Alom, ha kell... ilyesmi.

 

Ti mivel etettek?

Milyen kiegészítőket adtok nekik? (ezeket előre szeretném beszerezni) Parazitamentesítésre mit használtok?

Lehet-e nekik zöldet (lekaszált füvet, kigazolt zöldet, zöldséget egyebet) adni?

 

Tudom, hogy hülye kérdéseket teszek fel :-) remélem megbocsátotok, de igyekszem hamar tanulni, ezért bármiféle tanács/praktika jól jöhet. :-)

 

Előre is köszönöm: Zita

Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.18 0 0 188
Nézd meg a fenekét, amelyik elkezdett tojni, annak szemmel láthatólag nagyobb a kloákája.
sanya 1978 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 187
Látható a különbség még nekem is(kezdő)!
VAN EGY TOJÁSOM(mármint tojtak nekem)!!!
A madaraim között van egy nagyobb tojó arra gyanakszom.Várom máris a holnapit.Két napja,reggeltől estig kint vannak (kalitkában).Nagyon élvezik.Tetszenek a fehér madaraid,Monoron nem találtam tiszta fehéret,pedig olyat is szerettem volna.
Majd legközelebb.
Előzmény: Feketemarcsi (186)
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.17 0 0 186

Taposórácson tartott madarak a börzén:

 

 

 

 

Telepadlón tartott madarak:

 

 

 

 

 

Szerintem azért van némi különbség a közöttük?

 

Ti melyikből választanátok magatoknak?

 

Szerintetek melyiktől várható életerősebb, szebb utód?

 

Melyik madárnak van kedve többet foglalkozni az utódok létrehozásával?

Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.17 0 0 185

Tudod a tökösebb kakasok 2:1 arányban nem is hagynának a tojókból...

 

De ilyen ketrecben melyik kakasnak van kedve azt csinálni!?

 

Nálam a 3:1 aránnyal is 90 % felett kelnek, sőt volt már 100 is és ilyen ketrecre rá sem néznék, max. ócskavasnak jó, vagy tolvajbiztos polcnak.

 

Nálam a kakasok a reggeli etetésnél már szépen hátulról megközelítik a tojókat, aztán esznek a jól végzett munkára, vesznek egy porfürdőt, szépen elhevernek, az oldalukra dőlve, hátra elnyújtják a lábukat (ez az a pozitúra, amiben a tökéletesen elégedett fürj pihen), ilyenkor érik a tojás, termelődik a tökéletes sperma, aztán kezdik előről.

 

Minél elégedettebb egy állat és minél nyugodtabb, annál többet várhatunk tőle. Egy természet ellenes helyzetbe kényszerített, természeténél fogva szükséges teendőitől megfosztott jószág sosem fog úgy termelni, mint egy nyugodt, elégedett.

 

Csak nézzetek meg egy telepadlón tartott madarat és egy taposórácson tartottat: az előbbi olyan, mint a porcelán, az utóbbi tolla fénytelen, lekopott, sokszor egyszerűen retkes, mert nincs biztosítva számára az egészséges toll és bőrápolás, a rácsra tett koszos deszkákon pihen, legalább is próbál meg pihenni.

 

Ha van rá lehetőségük, naponta többször fürdenek a homokban, vagy nálam a zeolitban, forgácsban és nem kopaszok.

 

 

Előzmény: fapeter (179)
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.03.17 0 0 184

Szai Sanya!

 

Hát persze, hogy nem tojnak szegénykék, valószínűleg fűtött, világított istállóból valók, de legalább nálad még nőnek egy kicsit, mielőtt tojnának.

 

 

Na épp a lent feltett ketrec, amitől feláll a szőr a hátamon!

 

Rácsra kárhoztatni egy profürdőt, kaparászást kedvelő madarat pont olyan, mint a tojóhibrid a ketrecben. Állatkínzás!

 

Ebben sem tisztább a tojás, mint  a forgácsban, mert ahogy gurul, a rácson fennakadt kaki ugyanúgy ráragadhat, emellett még a madarat is kínozzák.

 

Már a tyúkoknál is egyre kevesebben kérnek az ilyen módon termelt tojásból, inkább adnak többet a természetesen tartott állatok tojásáért, nagyon szomorú, hogy egyesek még reklámozni merik, hogy ezeket a szép madarakat is ilyen körülmények között tartsák.

 

Ilyenkor azt kell mindenkinek eldönteni, hogy mit szeret, a madarait, vagy a pénzt.

 

Aki a pénzt szereti, inkább foglalkozzon olyan dolgokkal, ami nem él, érez!

sanya 1978 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 183
Kösz a megnyugtatást!Várok(türelmetlenül!).
palagics Creative Commons License 2009.03.16 0 0 182

Szia Sanya.

Az említett pártól én is vettem tojókat,kakasokat egy másik helyről,amik már akkor elrendezték a dolgukat,amikor összeraktam őket.Nekem ma tojtak elöszőr két tojást,már én is kezdtem kicsit türelmetlen lenni.Én tojótápot adok nekik papagájeleség és kukoricadara illo. búza keverékével.Várj türelemmel meg lesz az eredménye.

sanya 1978 Creative Commons License 2009.03.15 0 0 181
Sziasztok.Említettem nemrég,hogy vettem monoron japán fürjet.Egy idős házaspártól vettem,volt nekik rengeteg.Hetenkénti korosztályok.Elvileg a legidősebbekből vettem,azt mondta az illető,hogy már ivarérettek és tojnak.Na ezek még egy darabot sem tojtak(lehet hogy türelmetlen vagyok?)Kb 10-15 c -ban vannak,lehet hogy fáznak?Csibetápot kapnak+1/4 rész pinty magkeveréket.
pávika Creative Commons License 2009.03.14 0 0 180
Szia Fürjes! Fürjeket is árulsz? azokat mennyiért?és hol?
Üdv.
fapeter Creative Commons License 2009.03.14 0 0 179

úgy még piacképes is lenne...

így, ilyen áron, nem ebben a topicban kellene "hírdetni" :-D

de persze, CSAK ebben lehet, ehető, és keltethető tojást termelni, másban nem is érdemes megpróbálni :-)

Előzmény: pávika (178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!