Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.18 0 0 3932

Az az,,tenyleg olyan mintha az agyam beemelyegne,majd bizonytalansag-irrealitas erzes !!!,es ez stresszesebb helyzetekben jon elo nekem is..,,,

rivot hagytad el te is?

azt mondjak a rivo hosszutavon rontja a memoriat-tanulasi/koncetracio kepesseget..

pedig en sokkal jobban tudok koncentralni/tanulni rivoval,igy a memoriam is jobb volt vele,,

miert szivunk nelkule azt varva blindre,h majd egyszer vmikor javulni fognak ezek,mikor mar minimalis napi adaggal (0.5mg) ez elkerulheto?!?ja,hogy lassan tovabb rombolja?,...de lehet sok tiz eves folyamat lenne ami egyebkent is csak nelkule lenne erezheto?!?!

Előzmény: Viharsziget (3931)
Viharsziget Creative Commons License 2017.01.18 0 0 3931

Nekem mar lassan 2 éve tart, az elvonás óta, ha egyről beszélünk!! Ez egy sz@r fejtunet!

Nem is bírom elmagyarázni, hogy pontosan mi ez, de mintha az agyam megszedulne a fejemben hirtelen, ha autoval ramegyek egy bukkanora olyan liftes érzés... ha feszultebb vagyok felerősödik!

Előzmény: Törölt nick (3930)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.18 0 0 3930

Segitsetek mar lszi megfogalmazni mert sehogy nem sikerul megertetni orvossal sem, meg senkivel az erzest ami neha elkap.

Szoval kozel 20evnyi,napi 0.5-1 mg rivo szedese utan, szep lassan fel evente 0.5negyedevel csokkentve kozel nullanal tartok most.

ido kozben,kb 1eve erzek neha olyat amit egyszeruen nem tudok megertetni mert szinte elmagyarazhatatlan,,marpedig en tudni szeretnem h a rivo elvonas vagy esetleg szervi vagy mas pszihes baj lehet.

szoval az erzes:::mint amikor megindul le-fel a lift (sullyedes-emelkedes) erzes, kicsit rosszabb kozerzettel felelmekkel,es ugy latok-hallok-erzek mintha mas lenne minden,mintha nem lenne realis semmi,olyankor felek hogy elveszitem az onkontrolt,mindenre ketelkedve nezek,szo szerint felek hogy leall az agymukodesem es megzavarodok,,mintha valami kabitoszer v halucinogen v mereg kerulne a szervezetembe.

majd nyugodtabb helyen nagyon lassan elmulik kicsit konnyebb lesz.

ha mar kibirhatatlan ,meg egy negyed 0.5 rivo is konnyit mar 10perc utan.(lehet csak a tudat?)

na ez mi?

 

[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.01.10 -1 0 3929

(LauraX.) Megadnál egy alkalmi email-címet, hogy értesítselek? Kösz.

Előzmény: Lauraxanax (3927)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.01.08 0 0 3928

Én nevezem saak-tesztnek, mert jó a memória állapotának teszteléséhez. Semmi ptofiság és komorság, vidám ötpercek.

www.chess.com

Ingyenes.  Tobbit meglátod ott, ha van kérdés, itt írd be, remélem játszunk!

Előzmény: Lauraxanax (3926)
Lauraxanax Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3927

Szóval azok nyilván nem alprazolam, de ezeknél egy a közös a benzodiazepin és az elvonás ami jelentkezik az a benzodiazepin elvonás.

Előzmény: Lauraxanax (3925)
Lauraxanax Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3926

Nem ismerem, ezt hol láttad? :-)

Ok, de te ha versenyeken veszel észt, akkor szarrá versz . :-) Én soha nem jártam sakk iskolába, vagy ilyesmi, csak hobbi szinten játszok és az "átlag embereket" szoktam elverni. Egyszer elkeveredtem egy sakkversenyre, a kollégámat aki szintén nem tanult elvertem, de akik rendesen járnak versenyre, egy-két perc alatt elvertek. :-D Ők már az első lépéseimből tudták mire hogy reagálok majd. Sok időm nem volt sajnos. :-)))

Előzmény: [fidelio] Pirandus (3924)
Lauraxanax Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3925

Itt a benzodiazepin a lényeg és amíg arról nem állsz le teljesen, addig az nem pontos megfogalmazás, hogy Neked a xanax elhagyás nem okozott semmi. Persze, hogy nem, mivel a szervezetedben még mindig napi szinten jelen van. Próbáld meg az altató benzót elhagyni, na ha az is sikerül, akkor ok.

Előzmény: [fidelio] Pirandus (3923)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3924

Bocs, most látom, h ismered a sakk-tesztet. Akár játszhatunk is időnként online!

Előzmény: Lauraxanax (3921)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3923

Sajnos, persze, de gondolom, nem pontosan ugyanaz, tehát a hatása/mellékhatása sem pontosan.

Jól ismertek egyébként: 12 évig Stilnox, 2 éve Imovane.

Előzmény: Lauraxanax (3919)
Lauraxanax Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3922

Én is betettem régen és én elolvastam. Mindenkinek ajánlom. Csak sajnos vannak, akik a kifogásokat keresik, hogy miért ne hagyják el ezeket a drogokat... de nem ítélkezem, mert én is sokáig ezt tettem...

Előzmény: Tymos (3920)
Lauraxanax Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3921

Én itt vagyok példának, több mint 10 év szedéssel, rettentő nehezen jöttem le róla, óriási fizikai és pszichés tünetekkel és az elhagyás után hónapokkal vissza jöttek a tünetek, még a fogsor fájdalom is pár órára, az az elvonás alatt kibírhatatlan volt, csak a tegretollal bírtam elviselni, mikor előjöttek később a falshback-ek, akkor már nem volt olyan erős a fájdalom, de attól még nem kellemes. Az elhagyás után fél évig vannak flashback-ek ezt még az a pszichiáter is megerősítette, aki rajta hagyott engem több mint 10 évig.

És egyáltalán nem érzem magam olyan jól, mint xanax előtt, a rövid távú memóriám nagyon romlott, sokszor én is meglepődök. De sakkban én is ügyes vagyok pl :-) És pszichésen is rettentő nehezen váltam meg tőle sajnos.

Előzmény: Törölt nick (3913)
Tymos Creative Commons License 2017.01.07 -1 0 3920

Néhány hete ideírtam, hogy az Ashton kézikönyvek ennek a témának a legautentikusabb segítő anyagai.

Le lettem hurrogva, hogy az már azoknak, akik itt vannak, már alap mű, azaz már biztos mindenki olvasta.

A hozzászólások alapján nem ez jön le.

Továbbra is ajánlom, mert olyan kérdéseket tesztek itt fel, ami ott részletesen meg van válaszolva.

Előzmény: Törölt nick (3917)
Lauraxanax Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3919

Leírnád nekem kérlek az altatód nevét? Esetleg csak nem egy benzodiazepin származék? Mert ha igen, akkor persze hogy letetted a xanaxot, de ugyanúgy mengvan a napi benzo a szervezetedben, de írd le légyszi a nevét!

Előzmény: [fidelio] Pirandus (3912)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3918

Írtam már, hogy ezt ellenőrzendő minden évben szenior-sakkversenyen veszek részt. 

Előzmény: Törölt nick (3917)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3917

Pfffff🤔

"Tanulmányok kimutatták, hogy a "hosszú távú" felhasználóknál deficit mutatkozott a tanulási képességben, a memóriában, a figyelemben és a vizuális-térészlelési képességében. Egy 13 kutatás eredményeit összegző metaanalízis feltárta, hogy a benzodiazepineket hosszú távon szedő felhasználóknál a kontrollcsoporthoz képest mind a 12 kognitív (gondolkodás, emlékezet, észlelés, tájékozódás, stb.) területben közepes vagy nagy deficit mutatkozott [18"

[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3916

Nappal soha nem szedtem. Sajnos este nyugtalanság tört rám. Nappal nem. Nyáron este 7-ig, télen este 5-ig jól vagyok, semmi bajom.

Előzmény: Törölt nick (3915)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3915

nem mindegy h alszol vagy ebren tevekenykedsz/reagalsz/elsz nyugtatoval

Előzmény: [fidelio] Pirandus (3914)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3914

lásd lent

Előzmény: Törölt nick (3913)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3913

Megprobalom mostmar a nullaval is de megegyszer mondom sztem 5-10 ev szedese utan orokre tartanak azok a tunetek/erzesek igy feleslegesnek tartom az egeszet.Egy eletet leelni szorongassal es "elferdult" erzesekkel/ralatassal eleg gaz.

vagy ismertek olyat aki 10-20eV szedese utan lerakta es kutya baja mar mondjuk evek ota?!?!😃

Ugye (sajnos) sztetek sincs olyan?!

Levenni le lehet tenyleg minimalisra,mondjuk napi 0.5 esetleg 0.025 milligrammra 20evnyi 1-2mg szedese utan legalabbis ezt en bizonyithatom ,de total nullara mar nagyon nem biztos,legalabbis en most  kozel negyed ev 0.5 negyedevel igy gondolom.

Megprobalom most teljesen lerakni en is ezt a napi negyedet is de szinte biztos vagyok benne h kibirhatatlanra erosodik megint a szorongasom--szeduleses kabultsaggal es a zavartsag is.

Előzmény: Lauraxanax (3901)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3912

Nyolc-kilenc évig szedtem (csak este) 0,5 mg-os Xanax Retardot, majd felezve ugyanazt. Majd, fokozatosan csökkentve 3 hét alatt abbahagytam. Semmiféle elvonási tünetem nem volt. (sőt, sajnos, X-szal együtt altatót is szedtem, és sajnos az maradt).

Erre kössetek csomót.

 

Előzmény: Lauraxanax (3910)
Tymos Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3911

"Hat nem tudom megeri e total nullara letegyem ezt a rivot..."

Nem hogy megéri, hanem mindent tegyél meg ennek érdekében, ha jót akarsz magadnak.

Az Ashton könyvekben benne van a válasz az aggodalmadra, ezért nem is írok arról többet.

 

 

Előzmény: Törölt nick (3900)
Lauraxanax Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3910

Xanax
A Xanax, mint az antidepresszánsok többsége függőséget okoz, ezért drognak minősül és nemcsak Amerikában, hanem nálunk is csak vényre kapható.

Hatóanyaga, a benzodiazepin hatásosan csökkenti a szorongásos tüneteket, ezért a Xanax népszerű nyugtatónak számít világszerte, valamint kábítószerként is használják alkohollal fogyasztva.

Elvonási tünetei elég súlyosak lehetnek (nyugtalanság, rémálmok, görcsök) és az is előfordulhat, hogy aki nem jut hozzá, epilepsziás rohamot kap. A Xanax hosszabb távú használata májkárosodást, gondolkodási nehézségeket, beszédlassulást okoz. Túladagolásakor lassú, felületes légzés, nyálfolyás, könnyezés, izzadás, sőt kómás állapot is felléphet.

Előzmény: Lauraxanax (3909)
Lauraxanax Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3909

Ez egy nagyon régi cikk, de most találtam. Szóval már 2002ben is drogozásra használták a xanaxot, ráadásul Bush unokahúga.

 

http://index.hu/bulvar/bush0130/

Előzmény: Lauraxanax (3908)
Lauraxanax Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3908

Ő azt mondta az én hibám, mert én vettem be. Háttttttttt, ezeknél a kijelentéseknél megmondtam a véleményem. De ő világosított fel arról, hogy a xanax egy drog, hogy hagyjam abba, hogy az előző pszichiáter egy drogdíler és ő nekem soha nem ír fel ilyen szereket. Ha ezeket akkor nem mondta volna, még mindig szedném. A leszokásban is ő segített, ő adta azt a gyógyszert, amivel enyhültek a tünetek. De a véleménye az, hogy aki ezekre rászokik, az függő. Hát én biztos nem.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (3906)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3907

A szédülős, pánikos rosszulléteid, pláne ha nem voltak régen, el fognak ám múlni, ne aggódj.........Én a héten egy vérvétel alkalmával éltem át vmi hasonlót, hát nem volt vmi jó........

Előzmény: Lauraxanax (3905)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3906

Azért nem mindegy, hogy azt mondja h a benzotól vagy akaratlanul függő ( ez OK ), vagy függő típus vagy, aki szire- szóra rákap mindenféle vacakra........Én biztos h az utóbbit kikérném magamnak, vagy gondolatban kiosztanék egy jól irányzott ütést. Sajnos az ingyenpszi,akihez járnom kellett nem változtatta meg a hozzáállásomat ezekhez a lódoktorokhoz.....Aki ezért v hasonlóért még fizet is, hááát .......

Előzmény: Lauraxanax (3905)
Lauraxanax Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3905

Igen, én sem azért szedtem már egy év után, mikor rászoktam, mert hűűű de jól vagyok tőle, hanem mert rosszul voltam, ha nem szedtem. És az a függőség... amikor már az ember nem érzi jól magát nélküle.

Inni évente max 1 pohárral, cigizni soha, xanaxon kívül más drogot soha nem használtam... tényleg semmi káros szenvedélyem nincs, mégis azt mondta az orvosom, hogy függő vagyok. :-( De nem baj, azért kedvelem, mert ha ő nincs, még most is xanaxoznék.

 

Előzmény: Ezelvoltam:-) (3904)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.01.05 0 0 3904

Az ilyen kijelentésektől mindig égnek áll a hajam:-)...........Nem is érdemes meghallani sem, de értelmezni pláne. Fizikai és nem lelki függőségről beszélünk a legtöbb akaratlan függő esetében. Sztem nincs olyan ,aki nosztalgiával gondol a benzoval töltött időre ( legalábbis  nem hinném a dolog természetéből adódóan), csak a  GABA receptorok hiányolják, de nagyon......

 

Előzmény: Lauraxanax (3903)
Lauraxanax Creative Commons License 2017.01.05 0 0 3903

Az én orvosom szerint, mivel rászoktam a xanaxra és magamtól emeltem és nem használt, függő típus vagyok... hát szerintem ez nem így van! Mivel orvos írta fel és azt hittem szedni kell, szedtem. Aztán mivel ennek óriási az addiktív hatása, persze, hogy rászoktam. Ettől függetlenül semmi más káros szenvedélyem nincs.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (3897)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!