Keresés

Részletes keresés

krampács Creative Commons License 2012.07.03 0 0 2542

2529.

Előzmény: Jbori (2541)
Jbori Creative Commons License 2012.07.03 0 0 2541

Tudja valaki hogy a TermoVital festéket érdemes beszerezni? "Klímakerámiás", hogy mik vannak! Penészedő falra mi a legjobb?

Jbori Creative Commons License 2012.06.30 0 0 2540

Hála a világgazdasági válságnak rájöttem hogy házilag festeni sokkal jobb mint festőt hívni. Mondhatni szórakozás, és öröm.

conrat Creative Commons License 2012.06.27 0 0 2539

Köszönöm, akkor elmarad most a csiszolás.

alázógyík Creative Commons License 2012.06.27 0 0 2538

Nekünk nem lett keményebb 2 hónap után se.

Előzmény: bicskeyd (2537)
bicskeyd Creative Commons License 2012.06.27 0 0 2537

Szia!

Van olyan ,hogy széria glett http://www.praktikerwebshop.hu/image.php?id=237541&m=t

de nem hallottam és nem tapasztaltam még azt ,hogy keményebb lenne 1-2 hét után.

Előzmény: conrat (2536)
conrat Creative Commons License 2012.06.25 0 0 2536

Fogalmam sincs. Az utolsó rétegnél lehet hogy széria glett? Van olyan? Vagy mit kellene nézni? A típusát?

Előzmény: Casio70 (2535)
Casio70 Creative Commons License 2012.06.25 0 0 2535

Milyen glett lett húzva?

Előzmény: conrat (2534)
conrat Creative Commons License 2012.06.25 0 0 2534

Sziasztok! Meg kell csiszolnom a glettelést. A festők azt mondták, minél hamarabb, mert ha kb fél év múlva, vagy csak tavasszal lesz csiszolva, addigra nagyon megkeményedik és nem nagyon lesz egyszerű. Vasárnap került fel, és szombat vasárnap (1 hét múlva) tudnám megcsiszolni. Érdemes valóban most megtenni?

bicskeyd Creative Commons License 2012.06.24 0 0 2533
Előzmény: TIR BÉCI (2531)
Casio70 Creative Commons License 2012.06.24 0 0 2532

Szia!

 

Fehér festhető akryl vagy direkt erre a célra gyártott stukkó ragasztó! Én az elsőt szoktam használni mert a stukkó ragasztó besárgul!

Előzmény: TIR BÉCI (2531)
TIR BÉCI Creative Commons License 2012.06.23 0 0 2531

Sziasztok!

segítségre lenne szükségem.A festett,fűrészporos tapétára szerettem volna felragasztani a holkerlécet.

sehogysem marad fent.Ötletek?egyáltalán lehet festett tapétára?Ha igen milyen ragasztóval?

Köszi előre is a válaszokat.

krampács Creative Commons License 2012.06.18 0 0 2530

Örülök, hogy leírtad  a tapasztaltakat !...)))

Beszélt erről a forgalmazó is, de igazából az számít, hog nagyjából olyan házon mint a miénk bevált a módszer.

Hát van két hónap - a nyár - , hogy nekilóduljunk, de baromi nehéz az első lépés...)))

A kerítésfestés egy horror...16 fm románbajusz mintájú az utcai oldal, - rémes volt az egész...(((

 

Előzmény: Bubo.Bubo. (2529)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.06.18 0 0 2529

nálunk is van 8 cm-es szigetelés a falon kívülről, a penész-probléma a külső falaknál jött elő (meg ahol kémény van a falban)

 

kentük régebben Chemocidos festékkel, férj találta ki a thermolite-os festést, héra színezett diszperzitbe kevertük bele, illetve először próbát festettünk fehér festékkel a konyhában a betonrészt tartalmazó falon, a sarokrészen, ott ahol minden télen előjött egy kis penész, egy év után kentük le az egyik kicsi szobának a külső falát, ott már színeztük is a hérát

 

megvan az adalék az egyik nagyobb szobához, a külső falra, de azt húzzuk két éve (lassan megy ez, kerítésfestés előbbrevaló volt)

 

az az érdekes, hogy tényleg melegebb lesz a fal felülete (kézzel érezhetően) ott, ahol benne van az adalékanyag a festékben (persze ez akkor igaz, amikor kint tombolnak a mínuszok, nem most...)

 

legalább kétszer át kell kenni, és kicsit rücskös lesz a felszín, de minket nem zavar

Előzmény: krampács (2526)
bicskeyd Creative Commons License 2012.06.18 0 0 2528

Hát már jóideje meg van száradva a lakk és ezért nem gondolnám ,hogy felmarná a lakkbenzinnel hígított festék. A nitro hígító már durvább anyag. De kipróbálod egy kis részen megdörzsölgeted hígítós ronggyal szerintem nem fogja bántani. (ha a vizes lazúrral lekent ablakot sem bántotta,mikor a tesa ragasztószalagot rajtahagytam pár hónapig és a papírt le lehetett szedni darabokba, de a ragacsot csak hígítóval dörzsölgetve)

Előzmény: FFeri (2527)
FFeri Creative Commons License 2012.06.17 0 0 2527

Igen, csak közben volt 1-2 átalakítás, bútorcsere, és már nem illik oda a natúr lambéria. Másik fórumban vízbázisú festéket ajánlottak, mert előfordulhat, hogy "összveszik" a kétféle festék higítója, és "feltúrósodik" az egész. Nem tudom, mi ebből az igazság.

Előzmény: bicskeyd (2523)
krampács Creative Commons License 2012.06.17 0 0 2526

Nos, ez már számít, köszönöm !

Nálunk a háló egyik fala - főfal - a nagyon hideg. Külső hőszigetelést már vittünk föl, de valszeg még az építés során használtak fel valami vacak téglát.

 Itt az utcánkban tudok olyan házról, ami selejt téglából épült, nem lepne meg, ha a miénkben is lenne mindenféle osztályos vagy osztályon kívüli termék a közeli téglagyárból.

Marha drága ez a festék, de jó, hogy elég csak a hidegnek kitett felületeken használni.

 

Előzmény: Bubo.Bubo. (2525)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.06.17 0 0 2525

mi használtunk ilyet (thermolite, ha jól emlékszem) és még szándékozunk is

 

olyan falra használtuk, ahol a szellőzés ellenére volt hőhíd, páralecsapódás és penészesedés (pl. konyha külső fal sarok, ahol valamiért beton részek vannak)

 

eddig bevált (2 éve kentük fel a konyhafalra, tavaly pedig egy kisebb szoba külső falára és felső sarkára)

Előzmény: krampács (2520)
krampács Creative Commons License 2012.06.16 0 0 2524

Köszönöm !

Nekem is vannak fenntartásaim, - azt hiszem, inkább átrendezem a szobát, hogy a falfelület szabadon maradjon, és jobban érje a levegő.

Még 1x kösz, amig nem lesz referenciám nem fogok próbálkozni.

Előzmény: bicskeyd (2522)
bicskeyd Creative Commons License 2012.06.16 0 0 2523

Helló! 

Én átcsiszolnám 120-as vászonnal a szőrösödés miatt is, és ha már többször volt lakkozva nem-e pereg le a lakk réteg. Ha stabil és leporoltad mehet rá 2-3 sor alapozó (trinát) és 1 réteg zománc (matt;selyemfényű;magasfényű). Még nem követtem el ilyet mert ha lambéria azt álltalában azért teszik mert fát akarnak :) De volt már ,hogy gipszkartont kellett a lambériás mennyezetre raknom és lefesteni fehérre.

Üdv.

Előzmény: FFeri (2521)
bicskeyd Creative Commons License 2012.06.16 0 0 2522

Szia!

Szerintem a penész szellőztetéssel, és a hőhíd megszüntetésével küszöbölhető ki hosszú távon (hő)szigetelések topikban sok okosság van.

Nem használtam még hőszigetelő festéket, de szerintem nem is fogok. Annyit érhet mint halottnak a csók. Belső oldalon amúgy sem tanácsos szigetelni, meg az a vékony réteg nem hinném ,hogy csinál is valamit.

Üdv:bicskeyd

Előzmény: krampács (2520)
FFeri Creative Commons License 2012.06.15 0 0 2521

Hali!

Bocs, ha nagy hülyeségeket kérdezek, de laikus vagyok a témában:

Van egy natúr lakkozott lambériás rész a lakásban, amit szeretnék fehérre lefesteni. Mi ilyenkor a teendő? Elég csak por- és zsírtalanítani a felületet (mivel?), és mehet rá a festék, vagy előtte teljesen el kell távolítani a lakkot (mivel? hogyan?)

Milyen festéket ajánlotok ehhez?

krampács Creative Commons License 2012.06.12 0 0 2520

Szervusztok, jó napot !

 

Kérdezhetek-e a hőszigetelő festésről, van-e  valakinek tapasztalata, hogy kevéssé engedi át a hőt, ill. megszüntethető-e a penészedés ennek a festéknek a használatával ?

conrat Creative Commons License 2012.06.10 0 0 2519

Senki? Sajnos holnap glettet kell vennem :(

Előzmény: conrat (2518)
conrat Creative Commons License 2012.06.08 0 0 2518

Sziasztok! A falak aljára (sajnos) légátersztő vakolat került a felújításnál. Először azt mondta a festő, hogy ugyanúgy lehet glettelni mint a fal többi részét, és nem látszik majd hol van a légáteresztő réteg. Ahogy olvasgatok, egyre inkább úgy tűnik ez nem igaz, sima glett nem jó a légáteresztő vakolatra. Mit kell használni erre, és mivel lehet festeni? A régi fal meszes festésű volt és ahol nem lett javítva ott most is az.

Yena5 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 2517

Sziasztok!

 

Tanácsra lenne szükségem. Felújítás előtt állunk. A konyha és a fürdőszoba lenne a soros. Azt találtuk ki, hogy csempe helyett Tikkurila festéket raknánk fel mindkét helységbe. A fürdőszoba nem lenne gond mert csak kád lesz, nincs tusolás. A konyha már kérdéses. Az egyik boltban javasolták is, hogy csepmpekiváltós festéket kell venni és rendben van, egy másik boltban meg leanyáztak, hogy ez milyen marhaság.

A húzósabb a tűzhely mögötti rész. A kérdés, hogy ezt mennyire lehet letörölni vagy mennyire szívódik be mondjuk a pörköltfolt, mennyire hagy nyomot. Van inkább maradjunk a csempénél a tűzhely mögött???

Kérlek mondjatok róla véleményt. Előre is köszi.

Yena

szlivka Creative Commons License 2012.05.27 0 0 2516

köszönöm!

Előzmény: ecsetes (2515)
ecsetes Creative Commons License 2012.05.26 0 0 2515

SZép Napot SZiasztok! SZia SZlikva. Kérdésedre mindenféleképpen két réteg festés javasolt a falfelületre és ha kell akkor a harmadik réteg úgyhogy jól mondta a festő kolléga neked! Én is szobafestő vagyok és nap mint nap csinálom a szakmát!

Előzmény: szlivka (2512)
szlivka Creative Commons License 2012.05.23 0 0 2514

Köszönöm szépen a válaszodat. Volt egy festő itt nálunk (lehet vele csináltatnánk esetleg...), ő három rétegről beszél (ismerős ember, csalódnék, ha azért mondta volna a három réteget, hogy többet kapjon...), és szintén duluxot.

Előzmény: Masgas (2513)
Masgas Creative Commons License 2012.05.23 0 0 2513

Mimden festés általában kétrétegű.

Ha szines akkor a duluxnak vannak kész színei nem is borzasztó árakon, egymással is keverhetők a színek, a reklámnak ne nagyon higyj, ha egyöntetűt akarsz akkor két rétegben fess az elsőt meg lehet hígítani esetleg a második réteget is hogy el tudd kenni.

Előzmény: szlivka (2512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!