Keresés

Részletes keresés

BetonPrüntyi Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62190

Kikérem magamnak a "felelőtlen állampolgári elégedetlenség"-et, én igenis felelősen elégedetlenkedek! :)))

 

Hónapok óta bosszant az ügy, én már költözni akartam, mert tényleg azt hittem, hogy kutyasz..r szagról van szó, ami a szomszédtól jön. Ma akadtam erre a topicra, ezért ide írtam be legelőször. Mivel megtetszett a hely, nem tudtok egy könnyen lerázni! :) Úgyhogy maradok.

Előzmény: M. a deák (62182)
M. a deák Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62189

Az érdeklődők figyelmébe ajánlom a következő, szombat délelőtti programot: http://www.budafok-teteny.hu/programok/1519

M. a deák Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62188

Emlékeztetőül jelezném mindazoknak, akiket érint, hogy az irodalmi pályázat beadási határideje a hét végén lejár!

 

Részletek: http://www.budafok-teteny.hu/hirek/2389

bóz7 Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62187

regellén = reggelén

Előzmény: bóz7 (62186)
bóz7 Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62186

Valószínúleg a Duna u.-i aluljárót ezen az oldalon fogják szélesíteni:

 

   

 

Ahogy elnéztem jó sok autós nem tud még a lezárásról. Nem is csoda, hisz a lezárás regellén lehetett hallani és olvasni róla először. 

kerub Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62185

A szennyvíz átemelő telep nem folyamatosan dolgozik, legalább is Agárdon ezt tapasztaljuk.
Amikor a pangó kula elér egy szintet a rendszerben, akkor szokták a szivattyúkat bekapcsolni, ennek is ggé sajátos szaga van....

Előzmény: kékmedve (62181)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62184

Szerintem csak érdeklődött, hátha tud valaki valami újat. És igenis -engem pl.- nagyon érdekel, hol-mikor-mit szagolnak a kerületben.Volt már ügye dögszag, döglött halszag, fekáliaszag. Komolyan mondom, ez valami túlvilági, fantasztikus ügy. :O

Egyébként tavaly ürülékszag terjengett, Tétényben a kapun kilépve csapott meg, de még a XI. ker-ben is éreztem. (Állítólag Mosonmagyaróvártól Budapestig terjengett a dolog.) Miután beértem a munkahelyemre, tüzetesen átvizsgáltam a ruházatom, hátha én hordom magammal, azért követ. De nem.

Előzmény: M. a deák (62182)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62183

 

Ez lehet a dolog mögött.

Előzmény: BetonPrüntyi (62179)
M. a deák Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62182

Vélhetőleg félreértetted a bejegyzéseimet! Természetesen, mindent megbeszélhetünk ezen a fórumon, sőt nagyon szívesen olvasgatom magam is, mi történik a kerület egyes részein, mert nem egyszer, ez a fórum a leggyorsabb és nem egyszer az egyetlen helyi hírforrás is bizonyos ügyekben, kérdésekben. Tehát igen is, írj be ide is mindent! Csak azért jeleztem, hogy ha hivatalos választ vársz, esetleg intézkedést, azt tedd meg a hivatal felé is, mert egyébként bejegyzésedet csak hőbörgésnek, a köznyugalom megzavarásának, esetleg felelőtlen állampolgári elégedetlenségnek, zúgolódásnak, hangulatkeltésnek vélheti valaki, ami természetesen távol áll tőled is! Ugyanis a bűz-ügyben - hivatalos nejelentések szerint - a polgármester már hónapok óta vizsgálódik. Vizsgálata eredményességét esetleg ronthatja, ha más irányokból, mások is bekevernek ez ügyben. Hagyjuk csak, végezze nyugodtan dolgát és ha készen van, úgyis kapunk tájékoztatást. Mindössze erre szerettem volna a figyelmet felhívni...

Előzmény: BetonPrüntyi (62178)
kékmedve Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62181

Én csak mentem az orrom után a múltkor. Délkeleti szél fújt éppen, nálunk is nagyon büdös volt. Miután az önkormányzat és a rendőrség lerázott, elkezdtem menni a forrás felé, széllel szemben. Úgy a Vöröskereszt utcától délre nem érződött  már a szag, ezért átmentem a Vágóhíd utcán a Gyár utcára. Itt a volt kádár szövetkezet elött volt a legerősebb a bűz. A zománcgyár elött már nem volt érezhető. A szélirány által kijelölt területen három létesítmény van. Az egyik az átemelőtelep, amit körbeszagoltam, nem az a büdös. A másik a gyárak mögötti volt laktanya. A kis ösvényen hátramenve a szag nem erősödött. A harmadik az élesztőgyár. Oda nem tudtam bemenni "szaglászni". Nem vagyok szagember, ezért elvárnám hogy az illetékes hatóságok helyettem is szimatolnának. Ennyi.

Előzmény: villa (62161)
prizmama Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62180

"Tehát kívülre kell vinni az ügyet. "

 

Siess vele! Mert a Borvárosból - Bűzváros lesz.

Előzmény: BetonPrüntyi (62179)
BetonPrüntyi Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62179

Hát ezért nem bízom a hatóságban! Azt hiszem, hogy ez a kerületen belül nem fog megoldódni, mert valakinek érdekében áll ezt meggátolni. Tehát kívülre kell vinni az ügyet. 

Előzmény: prizmama (62177)
BetonPrüntyi Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62178

Köszi, azért még írhatok ide, vagy inkább a hivatallal vitassam meg a dolgaimat?

Előzmény: M. a deák (62176)
prizmama Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62177

Csak az élesztő!

 

De ezt tudja mindenki, évek óta bűzlik, mára már elviselhetetlen ez a szag.

Sajnos az illetékesek, valamiért nem találják a gyárat.

Előzmény: kerub (62171)
M. a deák Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62176

Nos, mindezt szépen összefoglaltad! Most már csak egy dolgod van, küldd el egy levél formájában is a polgármesternek, mert ez a fórum - ahogy arra már többen, többször is felhívták a figyelmünket - nem hivatalos hely. Lehet, hogy a büdös attól még továbbra is megmarad, de legalább a bejelentésed hivatalos útra terelődik ez által...  

Előzmény: BetonPrüntyi (62172)
Gondoló Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62175

Csirkegyár a MOL közelében?

Az elég régen megszűnt...

Előzmény: BetonPrüntyi (62172)
nyugiba2 Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62174

Szerintem az lehet a gond, hogy ide kötik be a kerület nagy részének vezetékes vonalait. Nem az a gond, hogy a ma már kisméretű elektronika odébb kerüljön, hanem az, hogy ehhez elég sok réz- ill. üvegszál vezetéket át kéne helyezni. Ettől még persze lehatárolhatnák azt a területet, amit tényleg használnak és a többit célszerűbben is lehetne hasznosítani.

 

Tudomásom szerint évek óta megy a Telekomban a költségcsökkentés, kivonulnak drágán bérelt irodaházakból. Ha itt van elég hely arra, hogy felújítás után irodákat telepítsenek be, azt is fel lehetne nekik vetni. Talán így több lehetne bennük is a motiváció. Ha pedig a Postának van rá pénze, az is jó lehet a Telekomnak, ha a nem használt részeket eladja (vagy akár az egészet és bérli a szükséges pár m2-t).

Előzmény: ax15 (62150)
BetonPrüntyi Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62173

esetleg cefre? de az nem ilyen rohadás büdös.

Előzmény: kerub (62171)
BetonPrüntyi Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62172

Csupán azért, mert én már tavaly is éreztem. MIért lenne okom bízni abban, hogy feltérképezik a dögszag forrását, ha eddig nem tették? Mit kell a lakosságnak ahhoz tennie, hogy valóban lépjenek is? Nem hiszem el, hogy hatósági szervek, hatósági jogosítványokkal, ennyi idő alatt nem tudják megtalálni a forrást. Mindenkinek van orra, menjenek utána!

 

Egyébként most jövök a Nagytétényi útról, a MOL kúttól lehet érezni a város irányába, a leégett háztól egyre erősebb, és utána van még valami átépítés, ott is cefet erős. Végig büdös van a vasúti "raktárak" mellett. 

 

Perpillanat fenn a hegyen, a temetőnél is érezni. (haloványan) Miféle dögszag ez, hogy esténként több km-re a forrástól is hány tőle az ember??

 

Egyébként ma kifejezett élesztő szaga volt!

Előzmény: M. a deák (62169)
kerub Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62171

Már az egykori csirkegyár is eszembe jutott, hátha volt ott valami dögkút amit valaki megnyitott.
Az élesztőgyáron kívűl van itt még valami üzem ami szóba jöhet?

 

Előzmény: Gondoló (62165)
Gondoló Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62170

Lehet, hogy a polgármester úr folyamatosan tájékozódik, de a szomorú tény az, hogy a dögszag marad.

Előzmény: M. a deák (62169)
M. a deák Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62169

Miért lenne okom kételkedni...

Előzmény: mauzi (62168)
mauzi Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62168

Jó, hogy van még valaki, aki ekkora bizalommal van a hivatalos szervek felé...

Előzmény: M. a deák (62166)
mauzi Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62167

Tudja a fene. A dögszag szerves anyagok rothadásának eredménye. Az élesztőkészítés és erjesztés során hasonló folyamatok mennek végbe. A szélirány határozottan dél-keleti, abban az irányban az élesztőgyáron túl meg más nem nagyon van, csak a Duna. Ha a Csepel-szigetről jönne, arról a túlpartiak is be tudnának számolni, mert az uralkodó észak-nyugati szélirány akkor őket szórakoztatná többet ezzel.

 

Előzmény: Gondoló (62165)
M. a deák Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62166

Ezt a büdös dögszagot időről-időre előveszitek. Nem értem, miért nem tudtok türelemmel lenni? Én is érzem a BMTE-pálya mellett, mégsem morgolódom! A polgármester az első észrevételek megtétele után, megtette a szükséges lépéseket a kivizsgálásra. A katasztrófavédelem nem tudott semmit megállapítani, most más szakirányban folyik a vizsgálat. Legyetek türelemmel, amikor eredmény lesz, a polgármester is megadja azonnal a megfelelő tájékoztatást!

Gondoló Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62165

Az Olajhegyen is érezhető volt, és konkrétan dögszag.

 

Ha a hivatalosságok nem intézkednek, akkor nem tudok mást elképzelni, mint hogy ha érződik a szag, akkor percre pontosan fel kellene írni a keletkezési idejét, és annak elmúlását, plusz rögzíteni a szélirányt.

Így adatokkal alátámasztva értesíteni lehet az ÁNTSZ-t.

Esetleg ha elég adat jön össze itt a topikon, akkor talán ki lehet következtetni a szag forrásának helyét.

Előzmény: mauzi (62164)
mauzi Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62164

Remek ez a dél-keleti széljárás. Mifelénk (Szent Erzsébet Promontor utca környéke) az elmúlt napokban a jól megszokott élesztőszagba keveredve volt érezhető egy kevés dögszag, ma csak simán élesztőszag van. Én még nem vagyok arról meggyőződve, hogy a dögszag nem az élesztőgyárból jön. El birom képzelni, hogy valami technológiai változtatást végeztek, vagy valami új alapanyag/melléktermék van a dologban. Bár, múltkor a híradások alapján Nagytétényből is érezték, arra az élesztőgyár szaga nem szokott markánsan jelen lenni.

Előzmény: BetonPrüntyi (62162)
ax15 Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62163

Miért a környezetvédőkkel akarod azt (is) megoldatni amire van állami/önkormányzati apparátus?

 

Előzmény: BetonPrüntyi (62157)
BetonPrüntyi Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62162
Sajnos én sem tudok semmit, csak azt, hogy kb. fél évig azt hittem, hogy a szomszéd megint nem üríti hónapok óta a kutyapiszkos edényét, mert konkrétan ilyen szag van nálunk a teraszon. És mindez fenn a hegyen, tehát távol a gócponttól. 
Valahogy az az érzésem, hogy valakiknek nagyon érdekében áll eltitkolni a forrást, és ezért nem derült még ki. Nem igaz, hogy nem lehet tudni, hogy egy ilyen mértékű szag honnan jön. Különben már tavaly nyáron is szenvedtem tőle, tehát nem újkeletű.
Előzmény: Törölt nick (62159)
villa Creative Commons License 2012.09.12 0 0 62161

Igen, a Kaláka koncert alatt jutott eszembe amit együtt néztük, + Lázár Imre Rózsavölgyből, hogy itt a Madárdal is játszhatna, nyilván jóval olcsóbb lett volna, és a helyi ipar működött volna, de a szervezőknek a naptárjában ők nincsenek benne, mert nem helyiek, már a szervezők.

Előzmény: Tilinkós (62154)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!