Keresés

Részletes keresés

pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5623

Ra tudsz allni siman ha elszakad.Kicsit santitva .Ne kell draga MRI   T.A.  dokit keresd Sportkorhaz ha kimenne s terded.Nem ereztek nyilalast esetleg pattanast hallottal?

Előzmény: csillkat (5620)
Moody81 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5622

Sziasztok! Sajnos tavaly óta egyre hangosabb recsegéseket, cicergéseket hallok a térdemben 90°-os hajlításoknál, terhelés nélkül is. Régebben is halható volt kattogás ropogás, de ez most súrlódó recsegő hang . MR felvétel alapján a térdkalácsom izületi felszínén a hyalnporcon látható kisfokú egyenetlenség chondropathia, valamint a meniscuson van egy lap szerinti szakadás,de ez az orvosok szerint valami régi sérülés és nem ez a probléma, hanem a térdkalács. Kezdetben tablettás kezelésben részesültem (Codrosulf), de semmi változást nem tapasztaltam. Fájdalmaim szerencsére még nincsenek és ezért egyeztetve ortopéd orvosommal, megelőzése céljából nemrég kaptam meg életem első hyaluronsav injekcióját (Euflexxa). Az injekció beadásakor először csak egy kis szúrást éreztem -gondoltam nem is vészes, majd ahogy haladt befelé a tű hirtelen erős szúró fájdalmat éreztem, ekkor a doki picit visszahúzta, majd lejjebb irányította a tűt és akkor megszűnt az éles fájdalom. Szeretném kérdezni, hogy nektek is volt hasonló fájdalmatok. A doki szerint a térdkalácsomat találta el, ezért fájt, de állítása szerint ez nem okoz a fájdalmon kívül semmilyen problémát. Szeretném kérdezni, hogy ilyen módon nem sérül a térdkalács porca? nektek mi a tapasztalatotok?

köszönöm

csillkat Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5621

Akkor ha pihentetem még a duzzanat le fog apadni? Mennyi időt kell ennek adnom? Úgy értem,  mikor jön el az, hogy visszamegyek a traumára és csak kérek egy alaposabb vizsgálatot?

Előzmény: zar 116 (5619)
csillkat Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5620

Hát én rá tudok állni, sőt menni is tudok vele, csak picit sántítok még.

Előzmény: zar 116 (5619)
zar 116 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5619

Szalagszakadásnál (első keresztszalagnál legalábbis) nem tudsz rálépni, mert a lábad összerogyik alattad, Csak nyújtott, merev térddel tudsz rálépni. (Saját tapasztalat. És annyira fáj a járás rajta, hogy nem próbálkozol vele.)

Előzmény: csillkat (5618)
csillkat Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5618

Sziasztok!

Nagyon aggódok a térdem miatt; 3napja elestem, főként a bal könyökömre, de a jobb térdem is nagyon megütöttem és lett rajta egy nagyon mély sem. A traumatológián ellátták a sebet, de főleg a könyökömmel foglalkoztak, mert szinte egyáltalán nem tudtam mozgatni a bal karom. A térdemre ránézett a doki és azt mondta, ezt nem kell röntgenezni. Csak a sebet látták el. Akkor még valóban alig fájt és nem volt bedagadva (kb.3órával az esés után, sajnos ekkorra kerültünk sorra). Másnap alig tudtam ráállni, nem láttam mennyire van bedagadva, mert a tapasz az egész térdkalácsom beterítette. Azóta picit csökkent a fájdalom. Ma vehettem le a tapaszt, és látom, hogy minimálisan azért be van püffedve a térdem, de a csontok kitapinthatók. Picit zúzódott is, főleg az alsó részen. Tudom nyújtani és hajlítani is, bár az utolsó pár fokban fájdalmas. Guggolni nehezen tudok, mert fáj. Járás közben picit sántítok még, de tudom terhelni. Lehetséges, hogy ez mégis szalagszakadás? Nem érzem instabilnak. Talán mégis kellett volna röntgenezni?

pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5617

Mondjuk ha elhalt volna ott akármi is,akkor mi működteti  a lábfejem mozgását?Például  kuplungot ,hogy tudok nyomni? Nagyon kíváncsi vagyok T.A.  mit mond. 

Előzmény: Arzeen03 (5615)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 5616

Ezen az áron  nem akartam előtérbe kerülni.Most voltam (Te tudod már) nosztalgia ülésen .Volt munkatársak a egy  hotelben 28 éve után Ma sokat javult a lábam.Nem volt  már fárasztó az ülés.Azt gondolom,hogy magától rendbe jön.Azt mondják elhalt ínrész van,sőt van ahol nincs is.Az 1,5 hónap alatt tuti nem ment tönkre a gyulladástól (mert csak a genny eszi,de az meg nincs),vagyis ez már nekem régóta olyan.Sokan cserélnének velem,hogy 2900 métert futok 12:07 alatt , 18 km 1:25 perc alatt ,napi szinten tenisz egy rongyos szalaggal,mindezt kicsi fájdalom és tünet nélkül.Itt valami  nagyon nem stimmel.Kiderül ez 1-2 hónapon belül.Én fogom érezni,hogy mennyire erős az achillesem.  Lábujjhegyre állok, ha nem megy akkor biztos gyengült.Azt,hogy a doki mit látott az  egy dolog,azt nem tudhatja,hogy az most lett olyan vagy már 24 éve amikor elszakadt.

 

 

Előzmény: Arzeen03 (5615)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 5615

hello

pompom, most a te lábad lesz rendbehozva, milyen megint központi témának lenni

és.. ha azért nem fáj, mert esetleg a gyulladás miatt az idegek ott elhaltak azon a területen, vagy még mikor régen műtötték az miatt érzéketlen?de ez csak tipp volt

rendben lesz, most megint lehet orvost keresni, aki megcsinálja és okés lesz

addig kitartást

pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 5614

MOBILROL IROK MOST LATOM HOGY SZAVAZTAL .KOSZI.GRATULALOK A FUTASHOZ.MILYEN ERZES VOLT?

Előzmény: L0riana (5611)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 5613

Kk

Előzmény: L0riana (5611)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 5612

Valoszinu Te es en is orvosi csodak vagyunk.Remelem futunk meg egyutt a Szigeten minnel hamarabb.

Előzmény: L0riana (5609)
L0riana Creative Commons License 2015.03.20 0 0 5611

Szavaztam.
Megjöttem a futásból. Túléltem, de van hova fejlődni... Azért most örülök, majdnem 4 km volt :).

Előzmény: pom-pom57 (5610)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 5610

A barátnőm nagy állatbarát. Megint nevezte a kutyusainkat, cicáinkat egy fotóversenyen. Ha nektek is tetszenek a képek, szavazzatok! A gazdivonal.hu facebook oldalára kell belépni, a felső menüsorban szerepel a fotóverseny-játék, azon belül a keresőbe be kell írni, hogy Melinda és így felhozza az öt darab nevezett képünket. Egy nap egy személy egy képre egyszer szavazhat, naponta összesen öt szavazatot lehet leadni. Április 9-ig tart a játék. Köszönjük!

L0riana Creative Commons License 2015.03.20 0 0 5609

Szerintem lassan írhatsz a praxisblogra... Megdöbbentő! Mondjuk első hallásra mosolyogtam is a szarkazmuson :))). De tényleg, hogy a Betanint gennynek vélje, ez felfoghatatlan. Igen, az én szempontból is jó így az Achilleszed, bár sajnos már így is megelőzöl, de még mi lenne, ha normálisan ott is lenne :D. Én akkor most elkezdek erre rágyúrni: egy 4 km-es kör, kezdésnek.

Előzmény: pom-pom57 (5608)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 5608

Már 2x szakadt el. 24 évvel ezelőtt 16 hónapon belül . TA. szerintem tudja,hogy van lehetőség újabb műtétre ,de nem biztos,hogy kell. Nehezen hiszem el,hogy rossz achillesszel  tudnám nyomni a kuplungot pici fájdalom nélkül is és  aztán oda kell erő.Ugyanis ma voltam az SZTK-ban kötözésen kocsival.Azt mondta a nő,hogy ez tályog mert folyik belőle a genny és menjek be a kórházba holnap kötözésre. Tett bele drain csövet. Ez a hír megint lesújtott.Felhívtam a kórházban a kezelő orvosom.Mondtam neki a rossz hírt.És,hogy én is láttam azt a sárga pépes dolgot a seben.Azt mondta az a betadin amit ő tett oda. Atya Úristen!! mondtam neki. Ez eszméletlen,hogy egy sebész még ha általános is ne tudja megkülönböztetni  a gennyt a betadintól. Feleslegesen tette oda a csövet,szerencsére kárt nem okozott csak kellemetlenséget.

Mondta a nő is,hogy nincs achillesem ahol felvágták.Akkor mi lehet a baj,ha futok vagy teniszezem?Már elszakadt vagy nem?Jó nekem így is szakadtan futni 23 perc alatt 5 km-t és teniszezni.Vagy a gyulladás ette meg az int?Az meg azért érdekes mert egy picit sem fáj az achillesem. Azt mondta a kezelőorvos aki kezdte kötözni még a vágás előtt,hogy az achillesem megtartott,és csak a gennyes gyulladás tudja kikezdeni. Az pedig nem volt és nincs most se.

 

Előzmény: L0riana (5607)
L0riana Creative Commons License 2015.03.20 0 0 5607

Hmm... megdöbbentő, hogy itt mindekinek jut valami különleges... Nem tudok mást hozzátenni, minthogy remélem áprilisban, még a műtétem előtt futunk egy Margitsziget-kört. Vagy sétálunk, a(z) (nem létező) állóképességem miatt. Mert szerintem téged egy ilyen nem tud megállítani :). Figyelembevéve, hogy 24 évig elszaladgáltál ezzel. Mondjuk az nem lehet, hogy pótolják az Achillest? Azt csak varrni lehet? Szerintem az orvos ki fog találni valami okosat.

Előzmény: pom-pom57 (5605)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 5606

Jobbulást,de ne aggódj mer Svájcban egyszerre  több vonat is ugyan oda visz.

Előzmény: _chillout_ (5604)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 5605

Örülök  közvetve is de  jó helyre irányítottam Choppert ,Arzént és még egy pár embert akik csak passzív olvasói a topiknak.  Örömmel látom,hogy javul az állapota Arzénnak ,Choppernél  még nem látható. Nem értem vagy nem tudom,hogy T.A. miért nem tud rajta műtéttel javítani?

 Loriana végre nem leszel már mágneses. Nikke veled mi van?Neilnek olvastam a drámai leveleit. Ne add fel!!

 

 

Most jöjjön az én esetem.1,5 hónapja egy erőteljesebb  futás közben megdagadt a bal sarkam felett 5-6 cm-rel az Achillesem.24 éve 2x volt műtve,és a varrat magasságában lett a pukli. Egyáltalán  nem fájt,sőt futottam tovább. Mandula nagyságú volt. Pár napig pihentettem,nem javult ,de mivel nem okozott semmilyen panaszt megint elmentem futni. Ez volt az utolsó futásom. Borogattam kenegettem. Így ment  ez egy hónapig ,semmi változás de tünet se.Elmentem az SZTK-ba. A traumatológuson láttam,hogy még ilyet nem nagyon látott. Nagyon kedves és szakértőnek tűnt. Azt mondta ödéma szerű valami. Tapaszt írt fel. Semmit nem javult. Felvágott egy 1cm-ert.Porbálta kinyomni. Innentől kezdve már sántítottam  Nem igazán jött belőle akármi is,csak egy kis savó. Azt mondta szerencsére nincs genny. Visszamentem varratszedésre,semmi javulás. Azt mondat keressem X.Y-ont,hogy jobban feltárja. Nem akkut a dolog,de,hogy  ne sántikáljak már hívjam fel minél hamarabb. Bejelentkeztem T.A. hoz  is ,soron kívül fogadott volna kedden. Ezt már nem tudtam kivárni. Mert szombaton kocsival mentem vidékre sokat is gyalogoltam. Elég fárasztó volt. Este amikor  levettem a kötést már fürjtojás nagyságú lett és átterjedt  a pukli a bokámra is. Belázasodtam, kihívtuk a az ügyeletet,ráadásul a dudor már lilult,kezdett egy hulla színére hasonlítani .A nagyon kedves doktor néni azt mondta menjek be a kórházba azonnal. Trombózis gyanút is megállapított. Mondtam neki,hogy nem kellene talán mentőt hívni? Akkor csodálkozott,hogy mi a baj?”nem tudok vezetni?”Kissé szégyenkezve mondtam neki,hogy ezért dagadt be jobban a lábam mert vezettem,és nehezen kezeltem a kuplungot. Szóval ő úgy ítélte meg,hogy 38,2-es lázzal (már csak mankóval tudtam menni) trombózis gyanúval képes vagyok bemenni a kórházba . Végül is mentőt hívott. Viszonylag gyorsan a vizsgálóba kerültem. Nézte az egyik kezelő orvos,és kérdezte,hogy miért csak ilyen későn jöttem. Mondtam neki,hogy tegnap még pont az kollegája kötözte be a sebet és nem látta sürgősnek. Kérdeztem,hogy akkor ambulánsként kezelnek?Erre kissé csodálkozva közölte velem „haza akar menni? azért küzdünk,hogy a lába megmaradjon” azt az érzést amit ebben a pillanatban átéltem nem is tudom leírni. Betoltak a műtőbe,kaptam lidocain injekciót. A „pozitív” gondolkozású doki két kézzel lefogta a lábam ,és egy másik  fiatal sebész (ő  lett a kezelő orvosom,nagyon kedves szimpatikus doki) vágott be 2-3 cm. A „pozitív „ azt mondta magának nincs achillese egy ujjnyi szakaszon(nem folyamatos). Kérte,hogy mozgassam,feszítsem a lábfejem. Megtettem. Nem értette.  Kimosták a szövetet. Nyitva hagyták a vágást majd  bekötötték. Nem tudni a pontosan a mi a diagnózis mert még ilyet nem láttak. Flegmone genny nélkül. Kaptam napi 3x antibiotikumot intravénásan. Az első nap nem javult,de nem is terjedt a gyulladás. Egyedül voltam a kórteremben .Magamba voltam zuhanva,azt gondoltam rákom van és ennyi volt  az életem. Már túl voltam az első látogatókon (barátnőm,fiam menyem ,unokám) Mindenféle teóriát  kezdtem gyártani. Gondoltam talán már velük közölték ,hogy nekem annyi,és eljöttek elbúcsúzni .Különösen az volt gyanús,hogy barátnőm szemében visszatartott könnycseppek jelentek meg. Már azon gondolkodtam,hogy megkérdezem a nővért,hogy mondja meg az igazat. Meg is tettem. Azt mondta hipochonder vagyok  é semmi okom rá. A 3.-ik nap javult a daganat.

Megnézte a főorvos is. Csodálkozott,hogy nekem ezzel a rossz állapotban lévő achillessel nem volt semmi gondom a 24 év alatt. Azt mondta nincs több műtéti lehetőség ,ha elszakad,hagyjam abba a futást és főleg a teniszt. Nem épp a szalagom és ez a gyulladás még rátett egy lapáttal. A kezelő orvosom azért egy kissé optimistább ennél,de ezt akkor mondt amikor már csak ketten voltunk. Szépen javul a gyulladás, ismeretlen mi okozza a gyulladást.Nem találták meg a gócpontot.Tegnap jöttem haza.Nyitva hagyták  a bőrt 2 naponta kötözés és 1 hétig szedek Aktil duo tablettát. Azért egy kissé furcsának tartom,hogy 24 évi tenisz után semmi panaszom se volt soha ,hogy lehet lukas ,nem folyamatos  az achillesem,és miképp tudja tönkretenni egy nem gennyes gyulladás. És hogyan tudja kilukasztani?  Azt sem értem,hogy miért nem fáj most se az achillesem? Kinek mi erről a véleménye? Megyek T.A-hoz a hó végén.

 

_chillout_ Creative Commons License 2015.03.19 0 0 5604

Gratulaaa :-)) én a guggolásról már lemondtam :-)

Pompomról tudok, megüzente facebookon, de ha beszélsz vele, innen is üdvözlöm :-)

 

A kérdésedre: nem tudom, mitől van begyulladva a térdem, de ez nem fertőzéses gyulladás, inkább ilyen reumatikus lehet, mert nem elviselhetetlen, nem gennyes, nem meleg, de a színe más, dagad és fáj. Egy a chondrosulf-hoz nagyon hasonló gyógyszert kell szednem, napi 2x500mg-ot és egy hónap múlva meglátjuk. Sajnos az ízületi bajoknál nem előny a betöltött négy X. A mindennapi életemet tudom élni, semmiben nem vagyok korlátozva, csak a lefelé lépcsőzésben és a lejtmenetben. Vonat után pedig nem futok, majd jön a következő :-p

Előzmény: Arzeen03 (5598)
Nikke Creative Commons License 2015.03.19 0 0 5603

Mondtam én,  hogy jobban leszel. Benned biztos van kitartás. :-)

 

Előzmény: Arzeen03 (5598)
Nikke Creative Commons License 2015.03.19 0 0 5602

Tényleg, Pom-pom, mi van veled? Neked nem volt panaszod a térdedre, mi történt ilyen váratlanul?

Csak nem megerőltetted a futással?

Nagyon szűk szavú voltál.

 

Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 5601

nem, nem ott van, hogy hol, azt elfelejtettem, pedig emlitette..

Előzmény: L0riana (5600)
L0riana Creative Commons License 2015.03.18 0 0 5600

Ó, ha én ezt tudom, őhozzá is bemegyek látogatóba (már ha ott van, ahol Chopi)...

Előzmény: Arzeen03 (5599)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 5599

egyébként hogy pletykáljak, pompom kórházban van a lába miatt

mivel gondolom a jókivánságokat szivesen venné, igy irhatnátok neki pár sort ha van kedvetek, ő is mindig olyan kedves volt itt mindenkivel :)

majd hátha benéz ő is és hirt ad magáról

feltételezuem nem az iszlám államnál volt kint harcolni, és nem azért volt ez a nagy eltünése és ezért a sérülése, de ugysem mondaná meg, ha mégis igy lett volna

Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 5598

képzeljétek, ma leguggoltam, kétszer is egymás után.. kb 3 napja gyakorlom a guggolást két szék között támaszkodva. ma megpróbáltam magamtól szabadon és kétszer sikerült is, persze csak ameddig engedi a térdem olyan 110.120 fokban..

fájt, de nem volt vészes, de nagyon örültem neki 

csak alakul ez nagyjából..

úgyhogy minden nap guggolni is fogok, és majd emelem ahogy tudom az ismétléseket :)

 

L0riana Creative Commons License 2015.03.17 0 0 5597

Ja ez nem para, egy kisműtét altatásban, 1 nappal utána hazaenged, 3 napra rá dolgozom.

Előzmény: Arzeen03 (5596)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 5596

hát akkor nem maradsz műtét nélkül továbbra sem, nem semmi

Előzmény: L0riana (5594)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 5595

mondtam én hogy jó lesz.. év végére már sétálgatni fog boldogan a városban és tologatni fogja a karácsonyi bevásárlókocsit

Előzmény: L0riana (5593)
L0riana Creative Commons License 2015.03.17 0 0 5594

Kontrollon jártam ma, TA kiveszi a fémeket, és ezzel jubilálok is...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!