Keresés

Részletes keresés

Vlaszij Creative Commons License 2005.01.12 0 0 15637
Help help...:) BIOS telepítéshez meg beállításhoz kéne segítség, mert valami naagy on el van cseszve... Heelp me:) THX:)
Ben_Synthetic Creative Commons License 2005.01.12 0 0 15636
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:

Amióta engedélyeztem XP alatt az integrált hálókártyát az ADSL miatt, amikor felállt a rendszer, minden autorun elindult kell még vagy 2-3 perc hogy teljesen magához térjen és látszólag nem csinál semmit, semmi vinyó tekerés meg ilyenek, viszont addig nem tudok semmit futtatni. Haveromnál ugyanezt tapasztaltam. Viszont ha letiltom a kártyát akkor minden OK.
Miért lehet ez? Ellenszer?

előre is köszönöm.
üdv.
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.12 0 0 15635
De miért is kéne DOS-ba belépni WINDOWS XP SP1 telepítése előtt (új gép esetén), ha nyers a winchester?
Előzmény: Zsoooti (15630)
lutetium Creative Commons License 2005.01.12 0 0 15634
Átvonszoltam ide, a víruskergetőktől, mert ott csak transzparens betűkkel jelenik meg :) - Szakemberek! ZoneAlarm SS.-t használok. A következő a gondom: ha be van kapcsolva akkor FTP-zni nem lehet alóla. Még akkor sem ha a programkontrollban az ftp klienst kiengedem. (passzív mód) . A ZA-ban alapból minden szerver kezdeményezés blokkolva van. Viszont: ha az application layer gateway (alg.exe) számára engedélyezem az internet felé szerverként funkcionálást (a 1028-as portot figyeli) akkor elindul az ftp. Csakhogy ez nem okozhat egyéb gondokat? (bár az auditmypc.com és a pcflank.com online testjei nem látnak nyitott portot, még ha célirányosan kiljelölöm ellenőrzésre a 1028-ast akkor sem) Ha lehet, akkor ne azt javasoljátok, hogy használjak kerio-t vagy sygate-t vagy akármit, mert ez a ZA egyrészt pénzért vásárolt másrészt meg amúgy tökéletesen jó, és a netmegosztás (adsl) ezzel zökkenőmentesen megy, míg a többivel valahogy mindig elakadok. A segítséget előre is megköszönöm. - (ha itt sincs jó helyen, akkor hová vigyem?)
NevemTeve Creative Commons License 2005.01.12 0 0 15633
(És hogyan tudok BeOs-t indítani üres gépen OS/2 telepítése előtt?)
Előzmény: Zsoooti (15630)
rage Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15632

Van egy javítókonzol

 

Bootolj a CD-ről  (előtte győződj meg, hogy a BIOS-ban az elsődleges boot device a CD meghajtó) s amikor bejön az üdvözlőképernyő, nyomd meg az R-t

 

Ezzel bejutsz a javítókonzolba, ahol ki lehet adni parancsokat, mint a DOS-ban.

Előzmény: Zsoooti (15630)
rali Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15631
Indítólemezzel.
Előzmény: Zsoooti (15630)
Zsoooti Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15630

Hogy tudok a DOS-ba belépni WINDOWS XP SP1 telepítése előtt (új gép esetén) ,ha nyers a winchester?

Gorcsev Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15629
"szerintem nem az alaplap hőrmérséklete emelkedik"
Nekem is ez volt gyanús...
Ja, nálam múltkor a borda 1ik rögzítőfüle tört le. Bezárt gépbe' :-O
Előzmény: Vissai (15626)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15628
Hmmm. Biztos jót mér? "Normálisan" mennyi az annyi? Kézzel érezni vmit? Maga az alaplap (setup-ban) mit mond (ha mond)?
Vagy szaraxik az érzékelő, vagy ha tényleg meleg, akkor pl. vmelyik "híd" vagy más IC döglődik.
Meddig megy föl? Mi történik?
A venti meg öregszik, gondolom... Mennyi idős?
(Olvass vissza kicsit, nemrég volt ilyen téma)
Előzmény: OWO (15625)
Vissai Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15627
Jah, a ventillátor.
Valszeg csapágyas - ilyenkor az ember vagy megjavítja, ha ért hozzá, vagy vesz egy újat. Egyébként meg k gyorsan pörög az, ne nagyon fogdosd. Jusson eszedbe, hogyan kér sört az egyszeri favágó. :))
Előzmény: OWO (15625)
Vissai Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15626
Ehem... szerintem nem az alaplap hőrmérséklete emelkedik. :)

A legmagasabb érték a processzoré, a másik kettő pedig a system zone 1 és 2.

Kivallattam egy Intel techsupportost, azt mondta, egy p4-es proc hőmérséklete 70 C fokig oké, onnéttól kezdve már visít és csapkod, és visszafogja magát, gondolom.
P3ast még nemigen vittem 60 fölé, szerintem annak is valami ilyesmi értékek a jók.

A 45 fok az egy király érték. (Nekem most épp 53/34/40, hogy legyen viszonyítási alapod. :)
Előzmény: OWO (15625)
OWO Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15625
Sziasztok!

Mondja meg már nekem valaki, hogy mi történik a számítógépben akkor, mikor az alaplap(maindboard) hőmérséklete látványosan emelkedni kezd. Egyszerűen nem értem, hogy amikor valamilyen CPU-igényes feladatot végzek miért az alaplap hőmérséklete emelkedik? Az ilyen programok mit mérnek ilyenkor? Egyáltalán hány fok lehet maximum a CPU és alaplap hőmérséklete?

Van egy másik gondom is. Mostanában a processor ventillátora időnként elég erősen berezonál. Ilyenkor nagyon felerősödik a hangja. Ha megfogom, akkor "csendben" marad. Persze néhány perc múlva magától is "megnyugszik". Mitől lehet ez? Köszi a segítségeteket.

mprobe


Bye: viszlát
BigFic Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15624
Via alaplapom van, aminek a setupjában be lehet állítani alarmot. Ez ok, csak elég kényelmetlen, meg nem is merem másnak ezt a módszert ...
Van-e olyan progi, ami ezt a beállítást "átírja" az Xp alól? Régen dosos progik voltak amikkel lehetett a setupban turkálni.

Másik kérdés: (ezt már a digitalizálás topicban feltettem, de nem hatott meg senkit)
Aviból készitek TMPgenc+-al VCDmpg-et, majd Authorral DVD-t. Van olyan progi amivel lehet ezt egy lépésben? Tehát amit tudnia kellene: input divx-es avi, ott kijelölése, hogy reklám ne, stb, majd a kimenet az a DVD struktúra legyen.

Kösz
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15623
Érdekes. Nálam csak 1ik 404... Esetleg érdekelne 1 jobb oprencer? ;-P
Előzmény: pasa_ (15622)
pasa_ Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15622
BAH micsoda site, 10 linkbol atlag 2 mukodik a tobbi 404. :(

Vagy ez a szelektalo palya, hogy csak az igazan eltokelt kitartok maradjanak?
Előzmény: Gorcsev (15621)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15621
Előzmény: rali (15620)
rali Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15620
Hol van az a lista?Meg szeretném ismerni.
Előzmény: hempergőisten (15612)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15619
:))))))
(Én most a free Solarison gondolkozom, csak az alá vsz. komolyabb vas kéne, mint az otthoni kis linuxomé...)
Előzmény: pasa_ (15616)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15618
Megpróbálnék csinálni 1 új júzert, és a doc&settings-ben átmásolni a régi alól a cuccait. 1* már bejött.
Előzmény: Badboysoft (15613)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15617
"2es gép: integrált LAN - 1es gépbe, fix IP (192.168.0.85), minden cucc telepítve, úgy van beállítva, hogy a DNS és az átjáró 192.168.0.1, azaz 1es gép. Pingre annyit tud, hogy "Nincs válasz..."
No és az 1es gépen dns-szerver is van? :-O Az 1-es gépnek mi a másik címe?
Ip-vel se megy a ping? Ha úgy jó, akkor a dns-t állítsd vmi fixre (pl. nézd meg az 1-esét).
Ha nem:
-jó a kábel?
-látja a kártya a drótot? (Ha kihúzod, elalszik a led? Ha begyugod, villog?)
-jók a kártya beálítasai? Próbáld meg mindegyiket fixre állítani (100M/fullduplex)!
Előzmény: LaseRkiD (15611)
pasa_ Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15616
... my other cat is a jaguar
Előzmény: Gorcsev (15615)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15615
Látom, közbe' a többire már van megfelelő reakció :))
Kieg: ha a linux már jól megy, lehet továbblépni freebsd-re, és lenézni a linuxosokat! ;-)))))))
Előzmény: Törölt nick (15602)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15614
"Valóban a KDE (például) mindazt tudja, amit a Windows, még ha rosszabul is"
Most már kb. ugyanúgy.
" -- de akkor mi szükség rá?"
Ha *csak* az kell, akkor OK. Viszont a linux (meg 1 csomó dolog hozzá) ingyé' van, sokkal biztonságosabb (és nem csak a beállítások miatt, amikhez XP-n is pilótavizsga kell, ha jól akarod csinálni!!, hanem az alapkoncepció miatt). Igaz, játcani nem annyira lehet rajta.

"Ha dugni akarok, ahhoz (számomra) legjobb partner a Nő, és semmi esetre nem kezdek ki egy nőnek öltözött férfival..."
Ez erősen szubjektív dolog. Kérdezd meg pl. Vissait! >;-P

"A konzolos megoldás érdekelne"
Userlinux (tkp. debian). Kb. 5 megás telepítő, arról bebutulsz, fölrakod a minimumot gui nélkül (netről), aztán csak válogatsz.
"ha pedig minde utasításhoz lapozgatni kell, akkor megette a fene"
A fenét... Man/info <parancs>+internet és kész. Ha az alapszemlélet meg a "kulcsszavak" megvannak, akkor már jó.
"De ebbe az irányba mindenképpen el kell mozdulnom, már csak azért is, hogy én is nagyképűsködhessek a szerencsétlen, idióta, beavatatlan nyomoroncok (windows-userek) előtt"
:)))))
Próbáld csak meg. Van egy csomó dolog, ami élből nagyságrenddel flottabbul megy, mint vindózon.
Előzmény: Törölt nick (15602)
Badboysoft Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15613

Sziasztok!

 

   Ismeri valaki annak az okát, hogy a Win XP mitől tud úgy meghülyülni, hogy egyik napról a másikra nem tölti be a profilt csak szépen megáll az üres képernyőnél és csak sokadszori újraindítás után hajlandó normálisan bootolni.

Ha valaki tud valami értelmes gyógymódot az újratelepitésen kivűl kérem  segítsen.

THX

   Badboy

hempergőisten Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15612
Tisztelt Ti Mind!

Rövid szenvedés árán sikerült újra regisztrálni. Pár gondolat:

1. Linuxos segítséget leggyorsabban, legjobbat, legrendesebben az mlf levelezőlistákon kaphat az egyszeri magyar ember. A kezdő lista urlje alant.

2. az index fórumait tudtommal nem moderálják szakmailag, az mlf listákat igen.

3. Én, valamikor 98'ban tényleg azért váltottam, mert olyan dolgokra volt szükségem, amit a windows nem tudott.

4. Manapság a Windows pár elég fontos apróságot nem tud, pl. minimális biztonságot nyújtani az Interneten. Ezért igen sokan váltanak, akiknek semmi speciális igényük nincsen, csak szeretnének levelezni, webböngészni, írni, olvasni, filmet nézni, zenét hallgatni.

5. Ennek a csoportnak is létezik Linux, például a Knoppix, ami egy teljes irodai/otthoni/multimédia környezet egy szem bootolható cdn. Bedugod a cdt, bebootolsz, örülsz. Van hálózat, látod a windowsos fájlokat, szerkesztheted azokat, örvendezel vala. Aki ennél egyszerűbbet mutat, az hazudik :)

6. Jómagam ugyan parancssorban használom általában a világot, de nem igazán érzem a retro-feelinget. Ha gondolod, mutatok olyan színes-szagos doksit, amit tisztán konzolról csináltam. Nyilván azért, mert a szerencsétlen nyomoroncok előtt akartam felvágni, és nem azért, mert meguntam a kattintgatást...

7. A fent említett levelezőlistán kizárással jár a "nyomoroncok" gúnyolása és lenézése.

8. A KDE nem "rosszabb", hanem más. És van, amiben jobb - például ha rákattintasz a "help" menüpontra, nem tömi tele vírusokkal a gépedet. Ez egy apró, de hasznos kis plusz :). És nem is annyira más, annyirap ont eléggé windows-feeling, hogy én kiütést kapjak tőle. De Vissainak tetszett, és elboldogult vele.

Legyetek jók, és mivel ez Windows fórum folytassuk a linux-flame levlistán. Vagy magánlevélben.
Előzmény: Törölt nick (15602)
LaseRkiD Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15611
Sziasztok Guruk!

Segítségre lenne szükségem. Már a Windows XP topicban feltettem a kérdést, de nem született eredmény, ill. úgy látom más userek olvassák. A problémát itt írtam le:
http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=41045137&t=9045980
Részletesen:
http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=41046554&t=9045980

Megköszönném, ha tudnátok segíteni!
Vissai Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15610
A félreértések elkerülése végett: akiknek megmutattam Teve hozzászólását, Linux/Sun/egyéb ilyesmi rendszergazdák, akik usersupportolnak is munka- és szabadidejükben, tehát mondhatni tudják, mit beszélnek, és a 'valós ok' kérdését, mint olyant, hanyagolhatjuk is az esetükben. :)

Ha nem tetszenek a linuxfórum kérdései, ne látogasd a fórumot. Itt, a windowsos fórumban is akadnak ilyesféle szintű kérdések, mégsem láttam még olyat, hogy "mit kérdező' ilyen baromságot, hülyegyerek??", mert ebbe a fórumba azok írnak, akiknek segítségre van szükségük, és azok, akik tudnak és hajlandóak is segíteni.

A linux-fajták közül jópár kimondottan sima usereknek készült, gondolok itt pölö suséra meg knoppixra. A többihez több-kevesebb hozzáértés kell, na meg idő, hogy a user megtanulja, mi hol és mit hogyan. Erre nem megoldás az, hogy ha nem tudja csinálni, használjon windowst. Ezt javasolni szvsz a javaslatot tevő hozzáértéséről ad bizonyítványt. (Mellesleg sokak szerint a windows egymagában "valós ok" a linuxra való áttérésre.)
rali Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15609
Igen, van valami megejtő bája a linuxos fórumoknak...
Előzmény: NevemTeve (15608)
NevemTeve Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15608
Ne csak kacagjanak, hanem jöjjenek ide a Linux-fórumra szupportálni a kezdő felhasználókat a "Valami baj van, segítsetek!" meg "Nem megy a CD-írás, miért?" -szerű kérdéseikkel.
Előzmény: Vissai (15605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!