Keresés

Részletes keresés

exxo Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1767

Én úgy érzem ezáltal, hogy mi itt a véleményünket veletek megosztjuk, próbálunk nektek segíteni.

 

Lehet, mi kissé másként látjuk innen, közüllünk is mindenki a salyát véleményét írja.

Hogy még miben segíthetnénk, nem értem.

Nem gondoljátok, hogy egyrészt, a ti hibátok ... aki a cigánnal cimborál?, magára vessen.

Ez a téma nem új és csodálkozok, hogy még mindig akadnak emberek, akik hagyják magukat becsapni.

Előzmény: tttunde (1766)
tttunde Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1766

Tudjátok az a baj,hogy mindenki beszari,és nem mertek az ilyen tetvek ellen lépni!

Megérdemlitek,ha továbbra is belefuttok ilyenekbe,de akkor mire mentek ezzel a kiírásokkal?

Felesleges,ne háborogjatok,fizessetek még száz ilyen csalónak.

Én csak egy vagyok a sok ezer közül,de akkor is,legalább ezt az egyet kiírtom, vagy legalább megpróbálom megfékezni!!!

További szép napot kívánok nektek!

Előzmény: Törölt nick (1753)
exxo Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1765

 

Itt téves az információ!

Teljesen más lenne a helyzet, ha nyugdíjazása elött pár évet itt Ausztriába dolgozott volna.

Akkor, persze ha tudná a min. 15-éves, magyarországon és ausztiában együttesen ledolgozott munkaéveket bizonyítani,

lenne a min. nyugdíjra, ami 800 euró körül van, jógosult.

De, hát így?, magyarország átutalja az ott megállapított nyugdíjat, és ennyi.

Előzmény: Blazerke (1756)
flash.gordon Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1764

Én biztos nem keseredem el mert nem én tettem fel a kérdést. De amit válaszoltál csak még kuszábbá teszi a képet.

 

1. Miért kell a hozzátatozónak igazolni, hogy el tudja tartani, amikor saját nyugdíja van egy nyugdíjasnak? Mi van ha nincs hozzátartozója?

 

2. Hogy kerül képbe a rendőrség? Ez inkább idegen rendészeti dolog. Vagy tévedek?

 

3. Ez a "PVA" pontosan miben nyomoz? Hiszen ha valaki nem felel meg a feltételeknek nem kap támogatást.

 

4. Pontosan melyik hazai "Intézetet" és miről értesítik? Az eu-ba mindenki oda megy, ahová akar.

 

Privát véleményem, hogy túl szép ez az egész, hogy igaz legyen. És nem értem, hogy ha tényleg így van miért nem hemzsegnek itt a környező országok nyugdíjasai.

Előzmény: Piri1498 (1763)
Piri1498 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1763

nem akarlak elkeseriteni, de nem fog kapni kiegeszitest. 1. ha kikoltozik hivatalosan, ahhoz bizonyitani kell a min. jövedelmet, ami a nyugdij összege lenne, tehat ha nem eri el a 800-as nyugdijat, akkor pl. Neked kell igazolni egy Unterhaltserklärunggal, hogy el tudod tartani.  2. ha nem tudod igazolni, atkerul a kerelem a rendorsegre nyomozasra 3. a PVA pedig  mindenkepp ellenörzi, hogy milyen feltetelekkel kapta meg a letelepedesi igazolast.  4. be fog kerulni minden aktaba, hogy a nyugdij miatt jott volna at , valszeg a hazai Intezetet is ertesitik.

persze, azert meg lehet probalni, de emiatt ne adjatok fel mindent itthon! sok sikert! ;-) 

 

 

Előzmény: flash.gordon (1761)
asx Creative Commons License 2012.04.10 0 0 1762

Nem az adó a lényeg hanem a biztosítás! Abból viszont valamennyinek meg kell lenni, hogy jogosult legen rá (gondolom én...)

Vagy megveszi a szükséges éveket (ha van rá lehetőség)

Előzmény: flash.gordon (1761)
flash.gordon Creative Commons License 2012.04.10 0 0 1761

Utánakérdeztem állitólag tényleg van ilyen. Csak nem értem, hogy miért jó egy államnak, hogy nyugdíjat fizet egy olyan polgárnak, aki soha nem fizetett egy fillér adót az államnak

Előzmény: Törölt nick (1760)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.10 0 0 1760

kap...  

A pontos feltételekt nem tudom, de kap nyugdíkiegészítést.

Előzmény: flash.gordon (1759)
flash.gordon Creative Commons License 2012.04.10 0 0 1759

miért kapna nyugdíjkiegészítést? A nyugdíjat a magyar államtól kapja bárhol is legyen a világon.

Előzmény: Blazerke (1756)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.10 0 0 1758

És végül az autót is hazapateroltuk, otthon vár minket majd. Nekünk a használt, régi Suzukit nagyon nem érte meg átíratni ide, pláne, hogy nem örökre tervezzük az ittlétet. Ebből kifolyólag viszont van kettő darab eladó vonatjegyem Bécsből Pestre, még csütörtökig jók. Ha bárkit érdekel, írjon.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.10 0 0 1757

Szia és sziasztok!

 

Köszi, majd megnézem akkor a Lidl-t, érdekes, amit a hentesről írsz, én azt hittem, hogy itt is jobb és olcsóbb a hentes, mint otthon. De most jól bevásároltam a hétvégén otthon, az szépen kijött a fagyasztóba, úgyhogy a következő hazamenetig el vagyunk látva hússal:)).

Előzmény: Törölt nick (1724)
Blazerke Creative Commons License 2012.04.10 0 0 1756

Sziasztok! Lenne egy pár kérdésem, nem tudom, hogy hol tudnám megérdeklődni, ezért megpróbálkozok itt, hátha valaki tudna segíteni. Anyukám 60 éves lesz idén, és az itteni körülmények miatt ki akarunk költözni osztrák szomszédainkhoz. Ha eléri a nyugdíjkorhatárt ugye, akkor kap 800€ nyugdíjkiegészítést. Az lenne a kérdésem, hogy ha dolgozik mellette, vagy rész vagy teljes munkaidőben, akkor kaphatja azt a kiegészítést, vagy azt csak akkor kapja, ha nem dolgozik, csak van bejelentett lakcíme kint? Mert ez ugye lakcímhez és életkorhoz kötött. Ezen kívül még valaki tud adni egy linket álláskeresés céljára? Melyikek a legnagyobb ilyen oldalak?

Aki tud segítsen légyszives. Köszi!!

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1755

Igen, boldog nyulat mindenkinek! :-)

scillla Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1754

Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok :)

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.06 0 0 1753

Azért majd számolj be itt hogy mi volt.

 

Viel Spaß!

Előzmény: tttunde (1751)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 1752

Sok sikert kívánok!

Előzmény: tttunde (1751)
tttunde Creative Commons License 2012.04.05 0 0 1751

Hello!

 

Én úgy gondolom,megéri!!!

Sokunkat szívatott meg,kamu aláírás,a cég már nem is létezik,amelyik nevében kiadta a bizonylatot a 40 euróról,és az előszerződést is erre az UNA BAU Kft-re.Csalás,megtévesztés,és a rendőrök és az apeh kapnak az ettől kisebb bűncselekményre is.

 

Higgyétek el,én indítom a feljelentést már 2012.04.06-án.

 

Aki úgy érzi,tegyen feljelentést,bármelyik rendőrségen,majd egybe szedik, mert ez az ország tele van ilyen szemét ügyeskedővel,és ritkítsuk már.

Megszívatott kellően bennünket,hát kapjon pár álmatlan éjszakát ő is!

Ebből él,hisz még mindig bátran teszi az ilyen dolgokat! Ne adjunk esélyt neki,hogy még több embert megetessen,és lehúzzon.

A bíróság fizeti az útiköltséget, ha kell ügyvéd,azt meg ,mivel ő lesz a vesztes,neki kell állnia.

Rátok bízom,én lépek!

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 1750

Én is így gondolom. A végén könnyen lehet, hogy a nyakukban marad még az összes költség is...

Nekem nem érné meg ezen variálni, hacsak nincs jogvédelmi biztosításom....

Előzmény: exxo (1749)
exxo Creative Commons License 2012.04.04 0 0 1749

 

Az összeg nem olyan nagy, hogy megérje.

Egy ilyen per általában évekig eltart és az ilyen fickók a végén úgyse fizetnek " Ich bin mittellos ".

Ez egy tanulság volt, a tandíjat megfizették és az élet megy tovább ... .

Előzmény: Törölt nick (1748)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.04 0 0 1748

Ha összefgnának a károsultak, akkor lazán megtidnák fizetni az ügyvédet. Sőt olyanról is hallottam amikor az ügyvéd úgy vállalta az ügyet hogy majd a kártérítésből kifizetik. Szerintem nem a per megnyerése reménytelen, hanem a károsultak összefogása.

Előzmény: Törölt nick (1747)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.04 0 0 1747

Én a helyedben hagynám, csak további pénzedbe fog kerülni.

Ha Osztrák céggel lett volna élőszerződésetek, azt mondanám rohanj az AK-hoz. De hogy Magyarországon kihez fordulhatsz ingyen ilyen esetben, azt nem tudom. Az ügyvéd meg nagyon drága...

Előzmény: tttunde (1746)
tttunde Creative Commons License 2012.04.04 0 0 1746

Sziasztok!


Mi is bele estünk ennek a mocsok " tejüzemes" csapdájába!


Szeretnénk csatlakozni hozzátok,mert felettébb szemét dolognak tartom,hogy ilyen szemét emberek élnek,és virulnak,kihasználva az emberek csóróságát!

Mi is vidékről utaztunk fel kétszer, 200 km,és oda is adtuk a 12 000.- Ft fordítási díjat,ami szerintem nem ment sehová,csak zsebre rakták.Azt mondta,kb.300 jelentkező közül választottak,akkor képzeljétek el,még ha 200 ember fizette be ezt az összeget,akkor is mennyit tett zsebre ebből az egy állás keresésből,de mikor beszéltem vele márciusban,azt mondta,most hegesztőket keres éppen,tehát több ilyen hirdetése lehet,és kaszálja a pénzeket!


A párom ment volna Bécsbe dolgozni,nem volt munkája,ez a lehetőség után nem is kerestünk semmit,hisz garantálta,ha befizetjk a fordítás díját,akkor megy ki ő is.Az előszerződést is megkötöttük december 16-án,folyamatosan hívtam,hogy mi nem kapunk semmit postán,majd a titkárnője küldi,ne agonizáljak. Februárban is hívtam,azt mondta,nem fért be a gép az üzembe,ki kellett bontani a falat,ezért csúszik 1-2 hetet az indulás és munkába állás,és ne is keressünk neki munkát,mert indulnak nem soká.

Szívtelen dög az ilyenmondtam neki,ne akarjon hülyíteni, mert közben az én munkám is megszünt,nem tudunk létezni se már.Válasza: legyek nyugodt,menni fog hamarosan!!!


Márciusi telefonnál már azt mondta,nem tudja,miért nem kaptunk levelet tőlük,de garantálja,hogy május 5-ig biztos elviszi.


Postán ugyan nem jött,se erkölcsi vissza,se szerződés,viszont a kezemben van az előszerződés és a 40 euro befizetéséről szóló elismervény.Ezek után elindítom a feljelentést ellene,kérve a két felutazástól,a telefon költségeket ,a 40 euro,azaz 12 000.-Ft-ot,de beperelem megkárosításért és elfogom kérni az előszerződésben leírt összeget is tőle, 1800 euro,mivel szerepel egy édes mondat az előszerződés 10. pontjában:


A munkaszerződés előszerződés,a szerződést mindkét fél előre nem látható okok miatt esetlegesen 30 napon belül felmondhatja következmények nélkül!

Na már pedig,annyi esze sincs ennek a tuskó embernek,hogy a saját pénzünkből küldjön egy ajánlott levelet,amiben felbontja az előszerződést!!!

 

Nem tudom,ti hogy gondoljátok,de ha összefogunk,akkor legalább ezt az egy gazembert kiírthatjuk az ilyen csalók közül!!!

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.03 0 0 1745

Igen, el is fogadták.   Kieferhöhlenentzündung.   :-(

Előzmény: Törölt nick (1744)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.02 0 0 1744

ok, ez így már tiszta. Köszi

Előzmény: asx (1743)
asx Creative Commons License 2012.04.02 0 0 1743

GKK az GKK, teljesen mindegy, hogy OÖGKK, NÖGKK vagy WGKK. Ha két helyre fizetsz (mondjuk az egyik GKK és a SVA) azt látni fogja az e-Cardon és megkérdez, hogy melyikre kéred a kezelést.

 

Előzmény: Törölt nick (1742)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.02 0 0 1742

Mi igen? :-)

Két variációt soroltam fel.

Előzmény: asx (1741)
asx Creative Commons License 2012.04.02 0 0 1741

igen

Előzmény: Törölt nick (1740)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.02 0 0 1740

Sziasztok!

 

Ha egy orvoshoz  csak annyi van kiírva hogy GKK elfogadó, akkor az minden GKK kártyáját elfogadja, vagy csak egy bizonyos (pl NÖGKK) kártyát fogad el? Azért kérdezem mert az orvos honlapján a GKK van írva, ha rákattintok bejön a burgenladi GKK oldala. Egy másiknál szintén GKK van írva, ha rákattintok bejön a bécsi GKK oldala. 

Válaszokat előre is köszöntem!

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.02 0 0 1739

A felszolgálást és konyhai munkát lehet hogy a nagyonn síhüttékben nem, de a kisebbekben mindenki osztrák.

Előzmény: flash.gordon (1738)
flash.gordon Creative Commons License 2012.04.01 0 0 1738

én úgy hallottam, hogy a hütte munkát osztrák már nem csinálja

 

Előzmény: Törölt nick (1737)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!