Keresés

Részletes keresés

sunbonnetsue Creative Commons License 2008.10.06 0 0 534

Kipróbáltam már sokszor. Vannak ilyen quilt tűzésminták, nagyon jól használhatóak a 3 rétegen. Lehet alkalmazni nagyobb darabokon is. Amire nagyon kell figyelni , az a pozicionálás.

Annál nincs rosszabb, ha egy pl. négyzet alakú helyre egy négyzet alakú mintát varrunk és egy kicsit csáléra sikerül!!!

Előnyük, hogy kevés az öltésszám, gyorsan kivarrhatóak.

 

Sue

Előzmény: A maranta (528)
Hanna4901 Creative Commons License 2008.10.05 0 0 533
hogy könnyebben ráhangolódjatok az ünnepre, még egy kép.
Előzmény: gabicza (531)
kárpit joe Creative Commons License 2008.10.05 0 0 532
Sziasztok!
Ha valaki hímzőgépet keresne.........
Most találtam a vaterán. :)))


itt a linkje
gabicza Creative Commons License 2008.10.05 0 0 531
Hanna4901! Csudajók lettek, nagyon megtáltosodtál, ügyesek vagytok így ketten Jolánnal. Egyébként üdv. az új nevedet, még egy kicsit szokatlan
Előzmény: Hanna4901 (530)
Hanna4901 Creative Commons License 2008.10.05 0 0 530
De igen ez quilt tűzés, már 3 réteget is tűztem, de csak párna méretűt. Gondolom nagyobbat nem lenne könnyű, mert azt igazgatni és fogni kellene állandóan , meg a súlya miatt sem.
Küldök karácsonyit, most hímeztük ???????? mármint a GÉP (kit Jolánnak hívok) és én.
hogy ki volt az ügyesebb az látszik)))))))))))
A három réteg az nem gond a gépnek, de a méret az már nagyon necces.
Előzmény: A maranta (528)
Hanna4901 Creative Commons License 2008.10.05 0 0 529
a belépésnél nem fogadta el a nick nevet, vagy a jelszót, hol egyiket, hol másikat. De mindegy majd valamikor mikor nem a hímzéssel foglalkozom próbálok az ügy érdekében valamit csinálni. Kösz a tippet.
Előzmény: A maranta (527)
A maranta Creative Commons License 2008.10.04 0 0 528

Ami a harmadik képen van két hímzés, az nem lenne jó quilttűzéshez is?

 

Kipróbálta már valaki? Nem nagyon tudom elképzelni, hogy egy nagyobb darabot, hogyan teszek be a keretbe, plána ha az legalább három réteg vastag.

Előzmény: Hanna4901 (526)
A maranta Creative Commons License 2008.10.04 0 0 527

Nem szoros nagyon a felső szál? Az is okozhatja az összehúzást én jártam úgy. Az anyagvastagságtól is függ szerintem. Ha nem hozza fel az alsószálat, akkor elvileg jó, de lehet, hogy az anyag miatt mégis lazábbra kellene venni, vagy mégjobban megpróbálni megfeszíteni a keretben. Csak figyeld eleinte, hogy ne legyen túl laza.

 

Na ezt kellően túlragoztam :-)

 

Csak nem tudtál belépni a nick neveddel, vagy szóltak is, hogy letiltottak? Mert ha az előbbi, akkor nem a moderátornak kellene írni, hanem a TechHelp-nek. nekem segítettek az elején, nagyon kedvesek voltak.

Előzmény: Hanna4901 (526)
Hanna4901 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 526
Akkora, amekkora a kerethez kell. Most nekem sajnos csak 2 keretem van, mert elég drága. a legkisebb és a 3. méret. a panda maci egy párna közepe lesz a kislány unokámnak. Most először megpróbálok minden mintát kihímezni, főleg most a karácsonyiakat. aztán majd kiderül
Előzmény: teokata (525)
teokata Creative Commons License 2008.10.04 0 0 525

Nekem is hímezgetni kéne netezés helyett...:)) Mi lesz belőlük?

 

Apropó, Lonci képeivel kapcsolatban felmerült bennem a kérdés, hogy ha csak úgy hímeztek egy képet, nem konkrét céllal, akkor mekkora anyagdarabot szoktatok feláldozni az ügy érdekében?

Előzmény: Hanna4901 (523)
Hanna4901 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 524
Bocs!
Lemaradt, hogy ki is vagyok tulajdonképpen :Lonci (régebbi nicknév, amit szeretnék előbb-utóbb visszakapni, csak nem tudom mikor, mert a moderátor nem válaszol)
Persze meg az is, hogy elkövettem valószínű azokat a hibákat, amit remélem később már nem fogok. Kissé gyűrött és nem szálaztam le még. Lehet, hogy csak vasalás kell, de lehet, hogy vastagabb merevítő kell alája.
na megyek tovább a hímzéshez és az oldalak nézegetéséhez.
Hanna4901 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 523
Lányok !
Suo!
Már ezen a nicknéven vagyok, mert a másikkal nem tudtam belépni. nem kinlódtam vele tovább.
Nagyon jó az oldal amit feltettél. Közben nekiláttam a mintákat amit az oldalakról levettünk kihímezni. néhányat felteszek ízelítőnek.
Előzmény: sunbonnetsue (521)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.10.02 0 0 521

Hátha valaki még nem ismeri ezt az oldalt.

http://www.allsortsembdesigns.com/designindex.html

egy Dél-Afrikai oldal, érdemes végigbogarászni, sok ingyenes mintát taláhattok a sorok között.

 

 

Sue

skolikagi Creative Commons License 2008.09.29 0 0 520

Igen, darázsszövet, közben én is kiderítettem:-)

A Singerre visszatérve pedig úgy gondoltam, hogy írok annak az amerikai nőnek akinek singer futurás honlapja van hogy segítsen...Aztán vagy válaszol vagy nem:-)

Gladiolusz Creative Commons License 2008.09.29 0 0 519
Ha belekotyoghatok ... :) én úgy tudom, hogy darázsszövetnek hívják.
Előzmény: sunbonnetsue (517)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.09.29 0 0 518

Én ehhez lőni nem tudok, az aurorához kapott szoftver egész máshogy működik.

Sue

Előzmény: skolikagi (516)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.09.29 0 0 517

Hát ez egy jó kérdés. Nem tudom, de ha arra járok, megnézem mi a hivatalos neve.

Nem rég egy hatalmas paplanhuzatot sikerült kifognom, aminek az eleje ( kb.2x2 m ) ilyen anyag volt. Most abból készülnek a kéztörlők.

 

Sue

Előzmény: skolikagi (513)
skolikagi Creative Commons License 2008.09.28 0 0 516

El vagyok keseredve....:-(

Nem tudok olyan szép egyenletes betűket írni, amilyeneket láttam már több hímzésen (élőben), bárhogyan is próbálgatom.

Azt kérdezném hogy kinek mekkora volt a legkisebb betű, amit szépen ki tudott varrni, esetleg ha képpel bemutatná azt sem bánnám...:-)

Sőőőőt megköszönném:-)

Egyébként nagyon érdekes a futura programja..vagy csak én vagyok -még mindig- béna...

Ha egy rajzon, -legyen az virág, vagy betűk- változtatni akarom az öltésssűrűséget, vagy bármi mást, egyszerűen nem tudom követni, hogy mit csináltam előtte.

Úgy értem hogy nem jegyzi meg a beálíltásokat....max. ha elmentem a rajzot.

PL. ha beálíltom az öltéssűrűséget 2-re, bezárom azt az ablakot, ahol a beállítást végeztem. Ha nem tetszik a rajz és még szeretnék állítani rajta, és kinyitom újra azt a kis ablakot, akkor nem a 2 szám látszik, ott, amire ugye előtte álíltottam, hanem az alapbeállítás, a 4.

Ugyanez van a többi beállításnál. Bejelölök, kipipálok valamit, becsukom az ablakot, és amikor legközelebb kinyitom nincs ott a pipa....:-(

Ez azért nagyon rossz, mert hacsak fel nem írom hogy mikor mit változtatok rajta, akkor tuti nem fogom tudni nyomon követni, hogy mikor mit csinálok...

Nem tudom hogy ez a másik hímzőgépeknél is így működik, vagy csak a Singernél...?

 

Naturita Creative Commons License 2008.09.28 0 0 515
Szombat óta a Bernina Deco táborát bővítettem.
Nagyon klassz kis gép. Most kezdünk összemelegedni ;-)
A maranta Creative Commons License 2008.09.26 0 0 514
Csak most tudtam letölteni a méled, és válaszoltam rá, remélem nem későn!
Előzmény: Naturita (512)
skolikagi Creative Commons License 2008.09.26 0 0 513
Sun, mi annak az anyagnak a neve amit a 147-es hsz-hez csatoltál, és konyharuha lett belőle?
Naturita Creative Commons License 2008.09.23 0 0 512
Írtam Email-t.
Előzmény: A maranta (492)
skolikagi Creative Commons License 2008.09.22 0 0 511

Én tennék felülre avalont, mert az lenyomja a bársony szálait, pihéit, és biztosan szebb lesz a hímzés.

 

teokata Creative Commons License 2008.09.22 0 0 510
Szeretnék kordbársonyra hímezni. Ahhoz is kell felülre az a vízzel lemosható stabilizátor, vagy elég csak alulra rakni?
teokata Creative Commons License 2008.09.21 0 0 509
gabogergo Creative Commons License 2008.09.21 0 0 508
Szia
Múlt héten vettem én is egy berninát.
Pont ez volt a problémám hogy nem tudtam konvertálni Art-ra.
De Exp formátumra lehet és ezt is felismeri a gép.
Tajima ambassador programmal lehet ez ingyenesen letölthető.
Üdv: Éva
Mums Creative Commons License 2008.09.21 0 0 507
 Talan a tesz-vesz oldalakon vagy az eBay- en talalsz szoftvert.
Előzmény: Tőzike 9 (504)
Mums Creative Commons License 2008.09.21 0 0 506
Előzmény: Tőzike 9 (504)
Mums Creative Commons License 2008.09.21 0 0 505

Szai Tozike!

http://designs.cuteembroidery.com/  itt minden nap van egy uj rajz amit le lehet tolteni az ART-hoz is  Home   Free designs: Designs | Redwork | Alphabets | Lace | Applique | Cross Stitch  ezekre rakattintva ujabb rajzokat tudsz leszivni szinten minden nap. Ez csak egy hely , de majd nezek mas oldalakat is , sajna most toroltem le jo par oldalt ahol ilyen Free Designs volt -veletlen volt. a helyzet az hogy nagyon sokat kell szorfozni mert sokszor el van dugva a rajz.

http://www.annthegran.com/ na itt viszont fel kell iratkozni es legalabb100 rajz van,kicsit kell, hogy beszelj angolul , na nem komplikalt csak pl, egy feliratkozas erejeig.Jo nezegetest   mums

Előzmény: Tőzike 9 (504)
Tőzike 9 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 504

Üdvözlet Midenkiek!

 

Néhány napja olvasgatom már a fórumot - amióta próbálok géppel hímezni. Jó sok mindent megtudtam a látottakból, köszönöm!

Segítséget szeretnék kérni. A netről próbálok letölteni mintákat, de art-ot nem találok, pedig a Bernina Decohoz az kellene. Nincs véletlenül valakinek eladó esetleg régebbi tervezőprogramja, ami jó ehhez a géphez?

Vagy hol lehetne venni hozzá elfogadható áron?

Az is nagy segítség lenne, ha megtudnám, hogy ehhez a géphez használható mintákat honnan lehet letölteni.

Előre is köszönöm a segítséget. Jó időtöltést Mindenkinek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!