Keresés

Részletes keresés

Ladybee Creative Commons License 2010.05.12 0 0 3018
Nyilván az van a dolog mögött, hogy elsőbbségivel, ha délután feladod, másnap reggel ott van. Kevesebb idejük van a posta szarkáinak, hogy lenyúlják ! :-)
Előzmény: Vadista Szandál (3017)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.05.12 0 0 3017
"mi köze a vaterának ahhoz hogy elsőbbségivel adom -e fel?
elsőbbségivel nagyobb biztonságban érkezik meg a csomag"

Nem kevered az "ajánlott" küldeménnyel?

Jellemzően felesleges az elsőbbség, vaterás vásárlásnál legtöbbször mindegy, hoyg másnap vagy harmadnap van ott. Ráadásul simán is ottvan másnapra 60%-ban.
Ráadásul az elsőbbség sem garantálja, hogy másnap megkapja.

Tényleg olvasgatnod lenne érdemes a posta feltételeit, tarifáit.

Előzmény: themebuilder (3003)
gepesz Creative Commons License 2010.05.12 0 0 3016
Most mondja, hogy nem szerencsés.
Vagy az a szerencse, ha nincs szerencse? Nem éri kudarc? :-))
Előzmény: Real Putyur (3007)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.12 0 0 3015
Remek gondolat! Remélem hamarosan eftásnővé változtatom...
Előzmény: Vadista Szandál (3013)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.05.12 0 0 3014
Ha ekkora teher nem kell postázást vállalni.

Utánvéttel meg nem küldünk semmit a 21. században, azt hagyjuk meg a meghülyített nyugdíjasoknak a teleshopból, a 10 ezerért adott 500 Ft-os vacak haszonkulcsa elbírja.
Előzmény: themebuilder (3004)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.05.12 0 0 3013
Dalolj neki ebből a könyvből:)

Daloskönyv
Előzmény: Garbai Sándor (3012)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.11 0 0 3012
És majd elsütöm az Auróra ágyúját... :-)

Előzmény: Real Putyur (3011)
Real Putyur Creative Commons License 2010.05.11 0 0 3011
Lehet, hogy 1919-nél már a lábaid előtt fog heverni. ;-)
Előzmény: Garbai Sándor (3010)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.11 0 0 3010
Majd mesélek neki a munkásmozgalom harcairól az osztályharcban az élre törésig...
Előzmény: Real Putyur (3009)
Real Putyur Creative Commons License 2010.05.11 0 0 3009
Egy Garbai Sándornak nem jelenthet problémát valami lehengerlő szóáradat elkövetése... ;-)
Előzmény: Garbai Sándor (3008)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.11 0 0 3008
Most töröm a fejem ezerrel, hogy hogyan is keep in touch...
Előzmény: Real Putyur (3007)
Real Putyur Creative Commons License 2010.05.11 0 0 3007
:-D
Szerencsééés...
;-)
Előzmény: Garbai Sándor (3006)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.11 0 0 3006
Ma olyan jó nénivel találkoztam Vatera biznisz nyélbe ütése címén, hogy csak na. :-)

A biznisz létre is jött, de a nyélbe ütés elmaradt. :-(
Real Putyur Creative Commons License 2010.05.11 0 0 3005
Momentán tök közömbös, miképp vélekedsz arról, hogy nekem igazam van-e, vagy sem. A Vatera diktálja a feltételeket, ezek szerint kell játszanod, vagy szankcionálni fognak. Én csak elmagyaráztam, hogyan gondolkodik a Vatera. Nem írok nekik, mert már nem érdekel az egész. Valamikor sokat foglalkoztam a dologgal, most elpártoltam tőlünk, amióta listázási díj van. Több tízezer ember van, aki ezzel trükközik; mai napig azt vallom, hogy pitiánerség, de - mint említettem - már nem nagyon érdekel.

Utánvéttel nem adunk fel semmit, ez alapszabály, eleve ki kell kötni - hacsak nem akarsz örökjegyet váltani a pofozógépre.
A postai díjszabást illik fejből tudni (ha valakinek rövid az esze, legyen notesze; vagy nyomtassa ki: 1 db. A4-es oldal az egész). Ha ezek után a postás megvezet, és rádsóz valami drága szolgáltatást, az az "IJ" (így jártál) tipikus esete.
A Vatera nem tolerálja a drága csomagolóanyagokat. (Én pl. megoldom olcsó anyagokkal, olcsó forrásokból; az általad említett 175 Ft-os borítékot pl. a szomszéd utcában lévő dekorboltban 70 Ft-ért veszem.)
A Vatera nem tolerálja a postára-menés díját, a parkolójegy-váltás-a-postánál díját, az ollókopási díjat, 5 cm cellux árát, a munkaidőkiesést, és még sok egyéb hajánál fogva előrángatott lehúzást - aminek nagyon nagy része a jutalékfizetés alóli kibújás részét képezi.
Ha futárral küldöd, az nem postaköltség. Nem is szankcionálható az összeg valós/nem valós volta. Ezt külön feltüntetheted; más kérdés az, hogy hányan fognak kifizetni egy 1500 Ft-os futárköltséget, ha a posta pl. 390 Ft-ért is elhozná. Kikötheted; csak elbuksz egypár vevőt.

Száz szónak is egy a vége: a Vaterán a Vatera játékszabályai a mérvadóak. Ha valaki nem tartja be, az popsin billentik. És ehhez semmi köze annak, hogy nekem igazam van-e, vagy sem. Csak segíteni akartam elmagyarázni, hogy hány óra van.
Előzmény: themebuilder (3003)
themebuilder Creative Commons License 2010.05.11 0 0 3004
És akkor még azt nem is írtam, hogy Utánvételnél
10-ből 1 vevő nem veszi át a csomagot

akkor buktam a postaköltséget
és a vissza postát is fizetnem kell

ezt ki fizeti ki nekem talán a Vatera??? a lÓfAst fizet az a szemét
Előzmény: themebuilder (3003)
themebuilder Creative Commons License 2010.05.11 0 0 3003
Akkor javaslom írj a vaterának, mert 1000-nél is több ember van aki 1-200ftal többet kér a valós postaköltségnél

a postára eljutni ingyen van? 3-4km
szerinted a postán mindig a legolcsóbb csomagot ajánlják
tévedsz, mert szinte mindig a drágábbat sózzák a feladóra

mi köze a vaterának ahhoz hogy elsőbbségivel adom -e fel?
elsőbbségivel nagyobb biztonságban érkezik meg a csomag

meg ugye úgy be kell csomagolni ne sérüljön meg
erre 1 sima boríték nemigen alkalmas
a légpárnás boríték meg pénzbe kerül

pl Müllerbe a legkisebb 175Ft

nem fogok én órákat kínlódni meg utánanézni meg futkosni , hogy mi a legolcsóbb megoldás a piacon

azt meg ne a vatera döntse el, hogy érték biztosítva küldöm e el


és futásszolgálattal küldöm akkor mi van: 1500ft-ért

szóval egyáltalán nincs igazad
Előzmény: Real Putyur (3002)
Real Putyur Creative Commons License 2010.05.11 0 0 3002
A webshopok nem mérvadók. Ők nem fogadták el a Vatera szabályzatát, miszerint nem lehet irreálisan magas postaköltséget felszámolni.
A Vatera értelmezésében a 700 Ft. irreálisan magas. Az alábbiakban részletezem, miért értek ezzel egyet:

Egy telefontok nem törékeny, tehát nem igényel különösebben drága csomagolást (pl. légpárnás borítékot); bőségesen megfelel egy 10 Ft-os közönséges boríték is. Valószínűleg a súlya 250 g alatt van, tehát a Magyar Posta jelenlegi díjszabása szerint a bérmentesítés 175 Ft. Erre jön rá az ajánlás 215 Ft-os díja, ami így összesen 390 Ft. Ez messze felette van az általad említett 700 Ft-nak.
Ha a tok csak az 500 g-os súlykeretbe fér bele, akkor is csak 315+215=530 Ft. a postaköltség - még ehhez képest is sok a 700 Ft.

Elsőbbségi díjat (65 Ft) teljesen felesleges fizetni, tapasztalataim szerint a NEM elsőbbségi levél is max. 2 napon belül célba ér Magyarország területén.
Előzmény: themebuilder (3001)
themebuilder Creative Commons License 2010.05.11 0 0 3001
Szerinted 700ft olyan irreálisan magas postaköltség?

Telefontoknál?

nézz körül a webshopoknál
a posta költség mindenhol 1000ft felett van
van olyan ahol 1800Ft

http://www.argep.hu/product_1072621.html


nos akkor menjen a pIcsÁba a vatera, mert én ennél kevesebbet mertem kérni
Előzmény: Real Putyur (2996)
gepesz Creative Commons License 2010.05.09 0 0 3000
Jaj, jaj. Azért értetlenkedek, mert össze kevertem a fix árral. Bocs. Persze.
Előzmény: Vadista Szandál (2999)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.05.09 0 0 2999
Nem. Ha elérte a minimálárat köteles odaadni. A minimálár nem emelhető ha már van licit a terméken.


Csökkenteni azt hiszem lehet menet közben is, úgy rémlik.
Előzmény: gepesz (2998)
gepesz Creative Commons License 2010.05.09 0 0 2998
Villámáras terméknél levédett ajánlatként kisebb összeget adok meg, mint a villámár, akkor az aukció lejártakor az eladó határozza meg, hogy oda adja-e annyiért vagy nem?
Olvasgattam a Vatera oldalon is, de nem jutottam ezzel a kérdéssel semmire.
Elég öreg vaterás vagyok, de ez valahogy kimaradt.
Kösz a választ: fabing
Előzmény: Garbai Sándor (2978)
boxer-gs Creative Commons License 2010.05.09 0 0 2997

Igen, a valószínűsítésig én is eljutottam, de mivel az a hozzászólás egy nagy katyvasz, amit olvasni is szörnyű, jobbnak láttam rákérdezni a konkrét lényegre.

 

Ha pedig tényleg az a gondja, amit te is sejtesz, akkor én a Vaterának drukkolok ez esetben hozzád hasonlóan. De konkrét véleményt csak akkor formálok, ha érthetően is leírja, mire vár választ.

Előzmény: Real Putyur (2996)
Real Putyur Creative Commons License 2010.05.09 0 0 2996
Vélhetőleg irreálisan magas postaköltséget adott meg (ez jutalékkijátszásnak minősül), és ezért szankcionálták.
Teljesen jogosan.

(Én ezt tudtam kibogozni belőle...)
Előzmény: boxer-gs (2995)
boxer-gs Creative Commons License 2010.05.08 0 0 2995
Most akkor mi a konkrét problémád?
Előzmény: themebuilder (2994)
themebuilder Creative Commons License 2010.05.08 0 0 2994
Ilyet, hogy tud megcsinálni a szemét vatera? Köszönjük levelét! Legutóbbi szabálytalansága az aukcióin kiírt irreálisan magas postaköltségek megadása volt. Általános Felhasználási Feltételeink 3/7. pontja értelmében nem megengedett olyan aukció indítása, amelynél a meghirdetett mennyiség nem a valós értékesítésre vonatkozik (pl. a vételár egy adott mennyiségre vonatkozik, de valójában csak nagyobb mennyiségben vásárolható meg), vagy amelyben a vételárat terhelő, egyéb költség kerül feltüntetésre, illetve annak feltüntetés nélküli felszámítása sem engedett (pl. nem valós szállítási költség, a fizetendő jutalék, csomagolási költség). Az eladó a valós szállítási költségen kívül nem számolhat fel semmilyen egyéb költséget. ez nagyon változó, mert eladótól függ hogyan kalkulálja bele az árba a postaköltséget. Egy parókás példa: Van olyan eladó, aki hozzáadja a paróka árához a postaköltséget, és után úgy hírdeti hogy ingyenes szállítás, van aki pedig a parókát kínálja rettenetesen alacsony áron, de a postaköltség meg nagyon magas (pont azért mert oda “rejti bele” a paróka árának a másik részét). A többi pedig valahol e két véglet között helyezkedik el. Parókáknál inkább árkategóriákat lehetne körülírni, egy hosszú paróka például - szállítással együtt - átlagban 8-13 ezer körül mozog (minőségtől, hossztól, fazontól függően), a közepesek és rövidek pedig valahol ez alatt. A parókák súly tekintetében a könnyebb kategóriába esnek, nehezebb termékeknél már megint másképp számolják a postaköltséget, ez mindig boltfüggő. http://blog.cosplay.hu/yuriko/2009/12/25/ebay_paypal_utmutato/
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.05.06 0 0 2993
Dehogy harapom:)

Egyetértek azzal, hogy alapdíjnak hívják az zavaró, bár ezen eddig nem lamentáltam mélyebben, örültem, hogy van egy ilyen opció ami kitölthető és kevesebb sorozatosan ismétlődő kérdést kapok.
Előzmény: Garbai Sándor (2992)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.06 0 0 2992
Ne harapd le a fejem, nem szoktam pénzt kérni a borítékragasztásért, meg a postára sétálásért. Ha egy levél ajánlottan 390,- akkor annyit kérek érte, nem többet.

Engem csupán az zavar, hogy alapdíjnak nevezik, miközben odaírják, hogy attól mert 1 db. valami postaköltsége 390,- attól még nem biztos, hogy kettő valami postaköltsége 780,-.
Előzmény: Vadista Szandál (2988)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.06 0 0 2991
Így már világos, csak azt nem értettem, hogy miért irogatnak olyan kétségbeesetten...
Előzmény: Real Putyur (2987)
digicat Creative Commons License 2010.05.06 0 0 2990
A probléma inkább az, hogy a vevők külön nézik a postaköltséget, aminek semmi értelme, hiszen csak az számít, hogy összesen mennyit kell fizetni (termék ára + postaköltség). Vámolásnál is az összérték számít, nem a termék ára.

Engem soha nem érdekel mennyi a posta, meghatározom mennyit ér nekem az a valami, ebből levonom a postaköltséget, a maradék pedig megy maximális licitként. Ha külföldi rendelés akkor a vám-áfa értékét is beleszámolom, így soha nem ér csalódás ha netán vámolnak.

Magyarországon még nem láttam, de angliai eladónál már volt kiírva hogy személyes átvétel a raktárban X font.

Az én véleményem az, hogy kellene hagyni a piacot dönteni. Annak sosem volt jó vége mikor adminisztratív úton próbáltak piaci kérdéseket megoldani. Ha nincs kínálat akkor az ár amúgy is fel fog menni, ha pedig nagy a kínálat akkor annak nem fog menni az üzlet aki drágábban postáz.
Kivételek vannak, elismerem, hogy néha be kell avatkozni (pl. kartellezés esetén).
Előzmény: Vadista Szandál (2988)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.05.05 0 0 2989
S hogy azért árnyaljam is a képet, pl. egy fűnyíró eladása az olyan szitu, hogy alapban nem szívesen postáznám. De ha mégis mindenáron kell akkor azért szarul esne órákig csomagolni, majd bevarázsolni az autóba, elvinni a postára, mindezt egy szimpla feladási költségért.

Szóval nem fekete-fehér a dolog az biztos.

De egy emberi léptékű dolgot ami belefér borítékba, vagy egy cipősdobozba azért én sosem adnék csomagolási pluszpénzt, elvből. Kínálat meg van dögivel, megveszem olyantól akinél nincsenek bújtatott költségek.
Előzmény: Vadista Szandál (2988)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!