Keresés

Részletes keresés

Karima01 Creative Commons License 2006.04.13 0 0 141

Hi All

 

Engem is most kezdett el érdekelni ez a stock photo dolog, nem is annyira a pénz miatt (bár nem lenne rossz, ha valami csurranna-cseppenne is:)), hanem kíváncsi vagyok rá, hogy mennyire keltik fel az emberek érdeklődését a képeim, illetve milyen lesz rá a kereslet. Igaz, nem profi géppel, csak egy Sony DSC-H1-el "dolgozom", úgyhogy lehet hogy a sample image-ek se mennek át a rostán.Még csak az iStockPhoto-n regisztráltam (tegnap), és még csak elbírálás alatt vagyok, de elég nagy a kezdeti lelkesedésem. (Remélem nem törik le hamar:)).

 

Keresgélésem során találtam ezt az oldalt, hátha érdekel valakit: http://fotougynokseg.lap.hu/

 

Itt van egy csomó Stock Photo-s oldal, nem tudom, hogy melyik milyen hatékony, de lehet köztük csemegézni.:)

 

Na jó keresgélést, töltögetést Mindenkinek.

 

U.i.: Nem tudjátok véletlenül, hogy kb mennyi idő az iStockPhoto-n az elbírálás? 1 nap? 1 hét?

Előzmény: d12 (140)
d12 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 140
Hello mindenki.Kaptam ma egy reklámot egy Swéd(azthiszem) képügynökségtől:www.stockphotomedia.com,ha vkit esetleg érdekel,ja és van egy Angol is:www.alamy.com(állítólag jövedelmező).Tán érdemes kipróbálni,ha unjuk az Amikat.
[sn4ke] Creative Commons License 2006.04.12 0 0 139
köszönöm szépen! egyébként én káromkodtam csak azóta dobtam azt a nicket és ez vagyok az aki vagyok. szóval mégegyszer köszönet érte!

most egy másik problémával állok szemben ... miért is ne lennék ügyetlen ;o)
a shutterstock elfogadta a jelentkezésemet. most kérik a 10 fotót...
kérnék ... csak nem találok egy darab olyan menüpontot sem ahol a feltöltést elintézhetném. szóval már megint velem van a baj.... grrrrrrrr
Előzmény: medveh (138)
medveh Creative Commons License 2006.04.11 0 0 138
Nem nagy ügy, ne törődj vele ha nem helyes az angolod, szokva vannak a nemzetközi felhasználók rossz angolságával. Bátorság!

Megfogalmaztam egy levelet, bár lehet elkéstem vele, azért lehet hasznos lesz még valakinek:

Dear Dreamstime Admin,

I’m photographer number “behelyetesíted” on your stock photo site. I decided to turn to you with a problem that affects my uploaded photos to your site. I heard about the exclusivity program on your site, but I decided not to participate in it. I never signed up for this program or ticked any of my uploaded images at the respective field, so I don’t understand why some of my photos and the newly uploaded ones appear as Dreamstime Exclusive. I can’t change this thing, and I would really appreciate your help to solve this problem.
Looking forward to your answer,
Sincerely
“Neved.”


A megfelelő részeknél behelyetesíted amit kell. Hajrá!
Előzmény: fleetmark (137)
fleetmark Creative Commons License 2006.04.09 0 0 137
most nem arról van szó hogy ne tudjak eligazodni a web angol nyelvterületű oldalain. csak annyi hogy nem igazán tudok angolul megfogalmazni ilyesmiket.
Előzmény: Majdnem (136)
Majdnem Creative Commons License 2006.04.09 0 0 136
aha, akkor elég kockázatos azon a nyelven üzletet kötni...
Előzmény: fleetmark (135)
fleetmark Creative Commons License 2006.04.09 0 0 135
nemsokkal ezelőtt jeleztem hogy egy kanyit sem tudok angolul .... :(
Előzmény: Majdnem (134)
Majdnem Creative Commons License 2006.04.09 0 0 134
mi a pikulának nem fogalmazol egy levelet az adminnak?
Előzmény: fleetmark (133)
fleetmark Creative Commons License 2006.04.09 0 0 133
nem tudjátok miért lehet az hog yaz elfogadott képeim ahogyan kerülnek felfelé úgy azonnyomban bekerülnek az exclusivity képek közé kipipálva úg yhogy nem lehet róla levenni? feltöltéskor messzire elkerülöm annak kipipálását! ezt nem értem.....
d12 Creative Commons License 2006.04.08 0 0 132
Azért ezek nem 100%-ok az biztos.Amúgy a DREAM-nál erre a szerződésre be kell írni azt az I Agree-t attól függetlenül,hogy nem X-elem be a képnél,vagy nem.Amióta megjelent nálam lefagyott az élet:az összes képet visszaküldték,a képeket nem,hogy nem töltik le de nem is nézik.De lehet,hogy csak így alakult?
Előzmény: madgie (131)
madgie Creative Commons License 2006.04.08 0 0 131
Engem be se vettek az iStock-ba :D
Előzmény: d12 (130)
d12 Creative Commons License 2006.04.08 0 0 130
Ez haláli amit a Dreamsite visszaküld,hogy vmiért rossz(poor lighting,lock composition,filtered stb)azt az Istock elfogadja,azt ami a Dream-on van(sőt 3-an letöltötték)azt az Istock küldi vissza a hülyeségeivel.Na most legyél okos ha tudsz.
fleetmark Creative Commons License 2006.04.08 0 0 129
egy kanyit sem tudok angolul ... tudjátok ezekre a helyes válaszokat?
iStock
fleetmark Creative Commons License 2006.04.06 0 0 128
annyira nem fontos ez a két kép... csak azért remélem nem csinálja ezt majd a többi képpel is
Előzmény: Majdnem (127)
Majdnem Creative Commons License 2006.04.06 0 0 127
küldj egy levelet, hogy nem ex   ...  már föntvan máshol is, valszeg szoftrver, vagy géphiba lehet  a pipa (szerinted) :)
Előzmény: fleetmark (126)
fleetmark Creative Commons License 2006.04.06 0 0 126
már csak azért kérdem mert fogta magát a dreamstime és a fent levő 2 db képemet kipipálta hogy exclusivity. jött is a mail és a management résznél nem tudom levenni róluk a pipát. ez a nem semmi ...
d12 Creative Commons License 2006.04.06 0 0 125
20 cent/image
Előzmény: fleetmark (124)
fleetmark Creative Commons License 2006.04.06 0 0 124
nos, pontosan milyen plusszal is jár az ha exkluzív képeket adunk a dreamstime-nak?
medveh Creative Commons License 2006.04.06 0 0 123
Hát tényleg nem és ha rájönnek hogy ilyesmivel próbálkozol annak akár eltíltás is lehet a vége.
Előzmény: fleetmark (122)
fleetmark Creative Commons License 2006.04.06 0 0 122
hááááát ha van lehetőséged közel azonos képet készíteni ugyanarról a témáról akkor itt nyomhatsz rá egy exclusivity-t és akkor majd azt az egy képet amiről amúgy van majdnem ugyanolyan , majd csak ide töltöd fel. bár lehet hogy nem a legetikusabb megoldás!
medveh Creative Commons License 2006.04.05 0 0 121
Nem jársz jobban az exkluzivitással, hidd el. Esetleg rövid távon, de hosszú távon semmiképp sem. viszont ha jól értem itt képenként lehet exkuzivitásra szerződni, tehát ha úgy érzed ezeket a képeket ugyse tudnád/fogod/szeretnéd eladni máshol akkor belemehetsz. Én mégse tenném. Vannak ugyanis olyan képek amelyek egy oldalon nagyon jól szerepelnek, egy másikon pedig még az elbírálók rostályán se kerülnek át, vagy ha igen senki se veszi őket. Szóval inkéább mindddel mindenhol mint egy helyen kicsit többért szerintem.
Előzmény: d12 (120)
d12 Creative Commons License 2006.04.05 0 0 120
Hát evvel nem tudom mit kezdjek?Azt is olastam,ha elfogadja vki minden fentlevő képért kap 20 centet.
paller Creative Commons License 2006.04.05 0 0 119

Hát, igen. Nagyvonalakban azt jelenti, hogy máshol nem árusítod a fotóidat csak itt. Illetve, az itt árusított fotókat máshol nem árulod!

 

Zs

Előzmény: d12 (118)
d12 Creative Commons License 2006.04.05 0 0 118
Hello mindenki.Aki a Dreamsite-n van ahhoz lenne egy kérdésem.Megjelent nekem ma egy új szerződés darab amivel nem tudok mit kezdeni: "Enable my account as that of an exclusive photographer of Dreamstime.com. I acknowledge and warrant that I have read and agree with the Exclusivity Terms and Conditions and that I am able to enter such agreement. I am not represented by another agency and I will work only with Dreamstime.com for selling my images as Royalty Free.". Nem tudom ezt más is megkapta,és mi a frász ez,kizárólagos jogot akarnak a képek árulására,vagy rosszúl értem?Előre is kösz a segítséget.
madgie Creative Commons License 2006.04.05 0 0 117
Nekem rá se bagóznak a képeimre... lehet tojásokat kéne fotózni, meg kütyüket :DDD
Előzmény: medveh (116)
medveh Creative Commons License 2006.04.05 0 0 116
Megjött a kedvem a Dreamstime-hoz, eddig egyetlen képem volt fenn és már avval is elég szépen kerestem, úgyhogy most nyomok fel egy párat még, hátha veszik.
fleetmark Creative Commons License 2006.04.05 0 0 115
a dreamstime-on is variálnak a pendig time-al. egyszer azt írja ki hogy 34óra van még hátra aztán azt hogy 112 ... szóval szeretnek variálni kitudja milyen okból kifolyólag.
Előzmény: d12 (102)
Majdnem Creative Commons License 2006.04.05 0 0 114
bocs, de ez a kép csak kilóra van meg...  nincs méretaránya, nincs mélysége, tere, a térbehelyezéshez látószög, vagy világítás variáció/többlet kellene pl.
Előzmény: maci.laci (113)
maci.laci Creative Commons License 2006.04.05 0 0 113
glad Creative Commons License 2006.04.05 0 0 112
Ezer köszönet!
Előzmény: medveh (93)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!