Keresés

Részletes keresés

siokemeny Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2245

Az csak egy cég. Meg kell kérdezni másik kéménygyártókat, gondolok itt az ALU-KO Kft-re, KÉLÉG Kft-re stb...

Bármilyen méretben kérheted, meg kell adnod a fő méreteit (tisztítóajtó elhelyezés, teljes magasság, bekötőidom magassága). Választhatsz különböző falvastagságú belső saválló béléscsövet, megválaszthatod a szigetelés vastagságát, azt is megválaszthatod, hogy a külső "cső" alu, vagy saválló legyen. Nem kell a padlószintről indítanod, ha megvan a bekötési magasság onnantól 50 cm-t kell lefele mérni a koromzsákra. Tehát, ha 2 m-en van a bekötés máris nyertél 1,5 m-t. Érdemes minél hossszabban vezetni a füstcsövet, tehát nem közvetlenül a kéménybe csatlakozni, mivel érdemes kihasználni annak is a hőleadását.

Előzmény: szbalogh (2244)
szbalogh Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2244

http://www.fw.hu/kolozskemeny/

Ez durva azért. közel 200000 lenne a 200-as szerelt kémény.

szbalogh Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2243
Ennek az anyagköltsége olcsóbb, mint a falazotté? Lehet házon belül is ilyet alkotni? Én meg tudom csinálni egyedül? Tényleg nem kell rá engedély? Milyen méretekben van? A bekötéshez létezik ilyen bekötőidom? Mármint nekem pl. nem kell fúrni faragni az oldalán semmit? Mert akkor tényleg jobb, mit a falazott kémény. Miből van a belső cső?
Előzmény: _lala_ (2241)
szbalogh Creative Commons License 2008.02.07 0 0 2242
Amikor beköltöztünk jött a kéményseprő (kb. 9 hónapja) és az egyik kéményre azt mondta, hogy nincsen bejelentve, de megnézte és leellenőrizte nekünk. Azóta sem jött levél. Pedig ez a házzal együtt épült. AZ eredeti háznak egy részét meghagyták ehhez tartozott. Az új - földrengés után épült - részben 2 kémény van, de azok se terv szerint. Szinte az egész ház nem a tev szerint épült. Szinte csak a főfalak egyeznek. Mi van akkor ha csak be akarok jelenteni egy kéményt? Mennyit kell ilyenkor fizetni? Mert akkor felépítem az újat (szakemberrel) és akkor nem kell terveztetni. Gondolom ez a legdrágább.
Előzmény: _lala_ (2240)
_lala_ Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2241
Nincs neki falazott, épített kürtője.
Ez pl. egy szerelt kémény:
link
Előzmény: szbalogh (2239)
_lala_ Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2240
A főnököm simán felépíttette és nem jelentett be semmit.

Én sem mindig 50-nel megyek városban... viszont utána nem lep meg, ha jön a levél :)
Előzmény: szbalogh (2238)
szbalogh Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2239
Milyenre gondolsz? HOgyan néz ki egy ilyen?
Előzmény: siokemeny (2236)
szbalogh Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2238
A főnököm simán felépíttette és nem jelentett be semmit.
Előzmény: _lala_ (2235)
siokemeny Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2237
Ja, és legjobb tudomásom szerint nem kell hozzá építési engedély.
siokemeny Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2236
Miért nem raksz egy szerelt kéményt? Azt tulajdonképpen csak egy konzolra kell ráültetned, majd méterenként bilinccsel a falhoz erősítened. Ha nem tetszik, akkor tűzálló gipszkartonnal elburkolhatod. Legegyszerűbb megoldás. 200 mm-es belső átmérővel 5 cm-es hőszigeteléssel is csak 300 mm-es a külső átmérője.
Előzmény: szbalogh (2220)
_lala_ Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2235
Hát, olyan, ami elbírja. De azt ugye tudod, hogy ehhez építési engedély (meg minden velejáró, pl. tervező) is fog kelleni? Mert ez pontosan az a kérdés, amit a tervező fog tudni megmondani.

1. melléklet a 37/2007. (XII. 13.) ÖTM rendelethez

Építésügyi hatósági engedélyhez és bejelentéshez kötött, illetve engedély és bejelentés nélkül végezhető építési tevékenységek

I. A következő építési tevékenységek - a II. és III. fejezetben foglaltak kivételével - építési engedély alapján végezhetőek:

2. az építési engedélyhez kötött építmény felújítása, helyreállítása, átalakítása vagy korszerűsítése, ha annak során az építmény tartószerkezeti rendszerét vagy tartószerkezeti elemeit meg kell változtatni, át kell alakítani, el kell bontani, meg kell erősíteni,
10. az épített égéstermék-elvezető,

Előzmény: szbalogh (2233)
siokemeny Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2234
De igen. Te is? Akkor valószínűleg ismered ezt az előírást.
Előzmény: Törölt nick (2230)
szbalogh Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2233
Mondjuk egy 7 méter magashoz milyen alap kell ?
Előzmény: Törölt nick (2231)
szbalogh Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2232

20x20-as belső keresztmetszet ami tudtommal 45x45 kívül. Ebbe 1cm-es habarcsot számoltam a téglák között. De van egy kép is. itt http://tuzimado.hu/kandallo/kandallo-epites/a-kandallo-meretezes-alapjai-1-a-kemeny-meretezese/

 

Csak a negyed tégla nem a szélére menne lol

 

Előzmény: Törölt nick (2231)
micimacho Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2228
Sőt annyira kell neki alap, hogy mondjuk egy 7m-es 4 téglás kéménybe kell 350 tégla legalább. darabja úgy 3 kg. tehát legalább 1t fogja nyomni az a 30*30cm-es darabot...
Összehasonlítás képp, a ház alapján a nyomás ennek kb fele-harmada... valami ilyesmi rémlik korábbról.

mm
Előzmény: zsolt.trenyik (2226)
siokemeny Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2227
A kéménytestbe egyáltalán nem lóghat bele a gerenda, annak teljesen különálló szerkezetnek kell lennie (hőtágulás miatt)
zsolt.trenyik Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2226
a padló (parketta?) alatt is van alap, mondjuk legalább 10-15 centi beton. de ezt a kőmíves, aki rakja, úgyis ellenőrzi (ha nem, zavard el) gondolom kell neki alap, sőt, hiszen súlya van, az alapterület, amire eloszlik a súly, az meg elég kicsi...
Előzmény: szbalogh (2224)
szbalogh Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2225
Körbekeresgéltem és azt tapasztaltam, hogy ezek a beton béléstestek mind 50cm-esek. Szóval akár a 27cm-es kémény is megoldható. 20x20-as elég lesz szerintem.
szbalogh Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2224

Valószínűleg teljesen el lesz takarva a kémény gipszkartonnal. Kell alá alap? Milyen? Mekkora? A főnökömnél pl. simán felépítették a padlóra a kéményt.

Ha galériát csinálunk akkor egy csomó gerendát ki fogunk szedni, nagyjából a kéményig. Akkor lehetne szélesebbet is csinálni. Sajnos előbb lesz meg a kandalló és a galéria csak később.

Előzmény: zsolt.trenyik (2222)
szbalogh Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2223
Betonelemekből van a födém. Ez a kétlyukú elem. Szóval ha mondjuk 40cm a távolság, akkor azért 20-as kémény mehet oda? Az 45-ös kívül, vagyis mindkét oldalon 2.5 cm-re benyúlhat a gerenda a kémény falába?
Előzmény: Törölt nick (2221)
zsolt.trenyik Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2222
az önálló pilléren álló kéményt szerintem mindegy hogy hova rakod mármint falak szempontjából, lehet sarokba, de akár a szoba közepére is. pont az a lényeg: önmaga megáll a lábán, így független a körülötte lévő szerkezeti elemektől. ha fal mellé rakod, esetleg az eltérő mozgás miatt kis függőleges repedéseid lehetnek, de ezt ilyenolyan fóliákkal (mint a gipszkartonnál) meg lehet oldani. nálunk ez a probléma még nem jött elő (két harmincas fal sarkában van a kémény). inkább a födémet nézd, levetíted a megfelelő helyet függőlegesen a padlóra, és ha hülyén néz ki (valamelyik oldalon a kémény mellett mondjuk lenne egy 15 centis "légoszlop"), akkor azt kitöltöd tégával, gipszkartonal például. vagy odaállítasz egy pozsgást :)
Előzmény: szbalogh (2220)
szbalogh Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2220

Még mindig a kandallón filózok. Két hely jöhet szóba. Az egyik 1.3m itt volna egy 14-es kémény amiben elhúzás is van. A másik egy szerkezeti fal előtt lenne. Ide kéne egy kéményt csinálni. Lehet ilyen helyre kéményt építeni? Közvetlenül vastag fallal érintkezve? Ez a hely jobb lenne a meleglevegő elosztás szempontjából is és nem is beszélve a sokkal nagyobb helyről.

Még egy kérdés. Esetleg tudja-e valaki, hogy mekkora a távolság az olyan födém gerendái között amiben ezek a 2 lyukú beton födémtéglák vannak? Csak azért, hogy mekkora kéményt lehet ide építeni.

Előre is nagyon szépen köszönöm a véleményeket.

siokemeny Creative Commons License 2008.02.06 0 0 2219

Még hogy nem láttam ilyet??:-). A képen látható mennyiség szinte nem is mennyiség.

Siófokon már 3 kéménynél is én űztem el őket, majd égettem el a készítményüket, mert ugye a tűzoltók nem foglalkoznak vele, az általuk megadott méhész sem. Ki más csinálná akkor meg, mint a kéményseprő. Persze nem az éves díjért.

kentaura Creative Commons License 2008.02.05 0 0 2218

És megkóstoltad a füstölt mézet?

No ezek azok az esetek, amikor jön a hír, hogy x ember szénmonoxid mérgezést kapott....

Előzmény: Törölt nick (2215)
kentaura Creative Commons License 2008.02.05 0 0 2217
A látszat ellenére nem vagok ám diszlksziás!
Előzmény: kentaura (2216)
kentaura Creative Commons License 2008.02.05 0 0 2216

A fenyőfa em igazá fűtésre termett. A fűtőértéke is alacsonyabb, mint egy jó kis akácfáak és mivel gyanta tartalmú, ez lerakódást okoz a kéméybe. Arról nincs tapasztalatom, hogy mennyi idő alatt és milyen mértékűt, én csak akáccal tüzeltem amikor már drága volt az olaj és nem lehetett normális brikettet venni, illetve annak is felment az ára és a gáz még nem volt bevezetve. Mióta gáz van, azóta szépen pihenget a Totya kazánom a pincében és két csappal kizártam a fűtési rendszerből, gondolván az esetleges oroszországi csapokra, mint ahogy az a jó régi viccben van, amikor elverik a szovjeteket a meccsen a magyarok és jön a távirat Brezsnyevtől:

Gratulálunk a győzelmetekhez STOP Gáz STOP Olaj STOP

Előzmény: Törölt nick (2202)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.05 0 0 2215

Látom a kérdésemre(2202) senki se tudta választ....

 

Mindegy...  Mutatok valami mást. Szerintem ilyet még ti se láttatok.

Ezt a méhkast bányásztam ma ki a kéményemből, meg még egy félvödörnyi döglött méhet.

Nem egyszerű mi?  Biztos jót tett a kéményemnek... 

micimacho Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2214
Én az épített kéményre tokkal vonóval mondtam a 100e-et... asszem itt csúsztunk félre. Anyaggal, munkadíjjal.
Előzmény: zsolt.trenyik (2213)
zsolt.trenyik Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2213
kanizsai nagyszilárdságú bruttó 80 ft, friss ár. a teteje ebből van, a fej alatti rész sima kisméretű, az valamivel olcsóbb. az anyag annyi, amennyi. munkadíjra viszont (20*20-as, 7méteres kémény belülről kikenve, önálló pilléren, tehát nulláról, betonozott kalappal) kaptam egy 35ezres és egy 90ezres ajánlatot, egy évvel ezelőtt. az egyik srác, aki végül csinálta, teljesen korrekt árakkal, szépen dolgozik, négyen voltak, ha jól emlékszem, a másik meg palotát épített, gipszoroszlánok, plazmatévé, miegymás, és törleszt vagy százezret havonta. de nem az én pénzemből... nem szociális kérdés, hogy kivel dolgoztat az ember, meg szerencsénk is volt, mert a srác utcabéli ráadásul, de inkább annak adom, aki nem márványlapokra költi, hanem mondjuk a gyerkőcökre, főleg ha messze jobb az ajánlata...
Előzmény: gabocsiga (2211)
gabocsiga Creative Commons License 2008.02.04 0 0 2211
Kíváncsi vagyok hol veszel új kisméretűt 50Ftból!!!  Talán bontott....
Előzmény: micimacho (2210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!