Keresés

Részletes keresés

dzsonivir Creative Commons License 2012.08.01 0 0 41091

Helló,2 hete jöttem haza Sunny Beachről, Hotel Lionból.

sokhasznos infót kaptam én is erről a fórumról,amit szeretnék ezúton is megköszönni mindenkinek.

Csakhogy mióta hazajöttem,hol működött a billzetem,hol nem és nem tette lehetővé nagyobb mértékű eszmefuttatások írását.

Sajnos mindketten hasmenést kaptunk a szállodában,nem tudom,mitől.

Lehet a  medencevíztől?

Mert az ételek frissnek néztek ki.

4 csillagos szálloda volt,de ez felénk inkább 3 lenne.

Kicsit távolabb volt a strandtól,mint azt az Ibusz írta.

Az ételek jók voltak,bár nem túl nagy választék volt.Én többféle nemzeti ételre számítottam volna.

De éhen nem lehetett maradni.Sok meleg étel volt reggelire is,de pl kakaó nem volt:(

Tiszta volt,alapvetően normális, magyar szintem három csillagos középkategóriás(ennek inkább alsó szegmense)  szálloda.

Nyugodt környéken,ami Naposparton azért elég jó.

száz méterre előtte buszmegálló, és a menetrendszerinti járatok mellett innen indul a naposparti aquaparkba tizenöt percenként a busz.

Kicsit sok ruhát vittem oda,mint mint kiderült,de tavaly Szlovéniában 3 csillagosban úgy öltözködtek a nők,mint a pávák,de itt pl sokan egész héten egy ruhában jöttek le kajálni.

Betegség pl elmaradt a szozopolii tervezett kirándulásunk.

Neszebárban és Várnában voltunk.Mert onnan indult a vonatunk.

Ez egy külön történet,de már intézkedtem a Mávnál.

Eléggé lerontotta a nyaralásunkavt,hogy ötven fokban ,légkondi nélkül kellett utaznunk nyolcvanezer fortintért.

De erről nem Bulgária tehet,hanem imádott állami vasúttársaságunk.

Ásványvizekről volt szó:most értettem meg,miért is vagyunk mi ásványvíz-nagyhatalom.

bolgár ásványvizeknek elég kevés tartalmuk van és soknak az íze is fura.

Szerintem a Klissura a legjobb.

 

Előzmény: gradinar (41085)
dzsonivir Creative Commons License 2012.08.01 0 0 41090

Elvileg igen,de ha kifogsz pl egy klimaxos határőrt ,akkor nem:))

Biztosabb a kártyás.Én inkább enm izgulnék ezen.

Előzmény: vore (41089)
vore Creative Commons License 2012.08.01 0 0 41089

Sziasztok!

 

Pénteken indulok Bulgáriába. Az lenne a kérdésem, hogy a határon régi típusú személyi igazolvánnyal átengednek-e, és hogy tud-e valaki valamint mondan a Hotel Arzena-ról?

tolnaimarti Creative Commons License 2012.08.01 0 0 41088

EZT a szöveget GEMIKE 7 nek válaszoltam egy sorral elnéztem ELNÉZÉST kérek Tőled!!!!!!

Előzmény: tolnaimarti (41087)
tolnaimarti Creative Commons License 2012.08.01 0 0 41087

Üdvözöllek!Mi 10 éve a Robinsonnal utazunk Bulgária külömböző szállodáiba 2*-4*ig még idáid maximálisan meg voltunk elégedve a szállásokkal és az étkezési arányokkal is.Ha adódott helyben apró probléma a recepcion szépen megkértem őket és már jöttek is megcsinálni,vagy potólni vagy az idegenvezető megoldotta.INkább az utastársak voltak néha elszálva akik igyekeztek a legolcsobban utazni de 5*kiszolgálást és szállást vártak el mindig vannak elégedetlenkedők.Én mindig úgy indulok,hogy most nyaralok és nem ronthatja el semmi és nem csinálok problémát semmiből minden megoldható ha úgy állok az ottani emberekhez,hogy ők is EMBEREK.

Előzmény: dzsonivir (41083)
gradinar Creative Commons License 2012.08.01 0 0 41086

Köszönöm a linket, ezt az oldalt még nem olvastam. A bookingon és még néhány oldalt olvastunk és nagyon nagyon megoszlanak a vélemények, de magyar véleményt még nem hallottam/olvastam.

 

A Tripadvisorra bárki beírhat, a Booking-ra csak néhányan azok közül, akik rajta keresztül foglaltak.

OFF

Bocsánat a kérdésért, de hányszor láttad a filmet és/vagy olvastad a regényt?

ON

 

G. 

Előzmény: shatakela (41082)
gradinar Creative Commons License 2012.08.01 0 0 41085

Nem értem,hogy attól ,mert valaki gyerek,miért kell egész nap ennie.

Ezért van annyi elhízott tinédzser,sőt kisgyerek is.

 

Szerintem ilyen érvet senki nem említett, én biztosan nem.

Egyébként én nem szeretem az AI-t, egy ilyen élmény öt évvel ezelőtt elegendő volt.

 

G.

Előzmény: dzsonivir (41083)
gemike7 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 41084

sziasztok!

Érdekelne a Naposparton a Hotel Isola Paradise ill. A Hotel Azurro . ezt a két szállodát néztem ki . mi a vélemény róluk ?? volt esetleg

valaki ?? néztem a tripadvisort de ott nem találtam róla infokat.

Eddig mindig a Neckivel utaztunk de most a Robinson Tourstól kaptam egy jó árajánlatot. Robinson toursról vélemény ??

szép napot mindenkinek

gémike

dzsonivir Creative Commons License 2012.07.31 0 0 41083

Nem értem,hogy attól ,mert valaki gyerek,miért kell egész nap ennie.

Ezért van annyi elhízott tinédzser,sőt kisgyerek is.

 

Előzmény: gradinar (41079)
shatakela Creative Commons License 2012.07.31 0 0 41082

Kedves Gradinar!

Köszönöm a linket, ezt az oldalt még nem olvastam. A bookingon és még néhány oldalt olvastunk és nagyon nagyon megoszlanak a vélemények, de magyar véleményt még nem hallottam/olvastam.

Ez elvileg 4 csillagos.

Egy biztos, az olvasott tapasztalat alapján, bármi gond van a takarítóknak kell szólni és ők megoldják. :)

Előzmény: gradinar (41080)
essyke Creative Commons License 2012.07.31 0 0 41081

Kedves Fiona!

 

Mi is augusztus 25-én megyünk Napospartra, de nem a burgas beach szállodába, hanem a mellette lévő Dune residence-be! A szolgáltatást mi is a BB-ben vehetjük igénybe (kaja, medence). Tavaly kifogástalan volt számunkra minden, ezért is döntöttünk újra Bulgária mellett! Nekünk teljesen megfelelt minden, minden nap takarítottak, tiszta törölközőt adtak, kedvesek voltak akár milyen problémával zaklattuk őket! Gondolom a szállodában is ilyenek!

 

Mivel utaztok?

 

Előzmény: fiona01 (40960)
gradinar Creative Commons License 2012.07.31 0 0 41080

Naposparton Riviera Blue & Blue Pearl Aparthotelről valaki valamit?

 

Ha ez az, hát...

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g499086-d1221159-Reviews-Riviera_Blue_Hotel_Apartments-Sunny_Beach_Burgas_Province.html

 

G.

Előzmény: shatakela (41077)
gradinar Creative Commons License 2012.07.31 0 0 41079

Minek megy valaki ekkora szálloda komplexumokba, és mire jó az all inclusive?

1) Olcsó. (De híg a leve.)

2) 6-16 éves gyerekekkel tényleg ez a legjobb megoldás.

 

3) Nem igényel idegennyelv-tudást.

 

G.

Előzmény: Törölt nick (41075)
musi62 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 41078

Nagyon szomorúan olvastam a tapasztalataidat a szállodáról. Mi augusztus 18-án megyünk Debrecenből két hétre és a Hotel Arsenalban fogunk lakni. Ráadásul félpanziót is kértünk. Nem sok véleményt találtam a szállodáról. Sejtettem, hogy nem  5*-os az ellátás sem, de  reméltem, hogy azért elmegy. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi vár ránk. Megtennéd, hogy teszel fel képeket, vagy küldesz priviben a potykaa@gmail.com-ra? A környék, a szálloda, a part, minden érdekel. Ha tudnál hasznos infókat küldeni a környék éttermeiről, illetve, hogy mit hol érdemes beszerezni (ásványvíz, strandcikkek, ajándékok, bármi), nagyon örülnék neki. Arra is kiváncsi lennék, hogy mit reagált a Robinson a panaszaidra. Mi is velük utaznunk. Az idegenvezető most melyik szállodában lakik? Azt mondták, tavaly ő is az Arzenálban lakott. Előre is köszönöm a segítségedet!  Kata.

Előzmény: juthy (41071)
shatakela Creative Commons License 2012.07.31 0 0 41077

Naposparton Riviera Blue & Blue Pearl Aparthotelről valaki valamit?

shatakela Creative Commons License 2012.07.31 0 0 41076

Szia, mi is repülővel, két kisgyermekkel, egyiknek babakocsi. Ti mikor utaztok és hova? Mi aug 25-én Napospartra. Mivel az ismerősöm, akinél foglaltam magasról sz@@@ik a kérdéseimre, egyáltalán az egész útra, és a Robinson Tours egyik vidéki irodája baromságokat mondott, felhívtam a pesti irodájukat. 3 perc alatt mindenre válaszoltak.

Egy 2 év alatti gyermekhez, egy babakocsit fel lehet vinni a gépre. 4 éve utaztunk repülővel, akkor a kisfiam egy éves volt. A babakocsit a gép ajtajánál összecsuktam és megmutattam az utaskísérőknek, hol a fogantyú rajta. Mikor a gép leszállt ott volt a betonon a lépcső mellett egyben.

Most már nincs Malév, így inkább utánajártam. Kaptam ám olyan választ is, hogy: "Hát, ha nem fogadjk el, akkor a tranzitból menjek vissza, fóliáztassam le és adjam fel csomagként."

Beszállás előtt nemsokkal?????

4 éve Krétára utaztunk, 4 napra, a férjem munkahelye foglalta a helyeket, átszállás Athénban. Mindegyik kapunál megmutattam a pelenkázó táska tartalmát, csak üveges bébiételt vittem, itatós poharat, .....stb. Ezekbe nem kötöttek bele, bólogattak, mosolyogtak. A férjem fémbetétes szandáljával töb gondunk volt. :) :) :) Minden kapunál vetkőzött. :) :)

Előzmény: zyzy78 (41000)
Laci8211 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 41074

Nem hangzik túl jól :S

Pontosan mikor voltatok? Melyik utazási iroda intézte az utat?

Előzmény: juthy (41071)
Ace Combine Creative Commons License 2012.07.31 0 0 41073
Nem provokációnak szánom, tényleg érdekel. Minek megy valaki ekkora szálloda komplexumokba, és mire jó az all inclusive? Pláne egy olyan országban, ahol egyszerűen nehéz rosszat enni, az alapanyagok legendásan jó minősége miatt.
juthy Creative Commons License 2012.07.31 0 0 41072

Hotel Arzenál Neszebar

Volt alkalmam idén nyáron 1 hetet eltölteni, de senkinek nem ajánlom. Bemásolom a saját panaszaimat, amit az utazási irodának írtam.( Robinson Tours)

2. Mire megérkeztünk az Önök honlapján 3*-nak hirdetett szálloda 2*-ra csökkent és köszönő viszonyban sem volt a feltett szoba képekkel.

3. A szoba nem vagy alig volt kitakarítva, az ágynemű szürke színű és lukas volt, valamint a törülközők is.( Igaz miután reklamáltunk, másnap lecserélték, ugyanolyan másik szürke, lukasra)

4.A fürdőben nem volt sem a tükör sem a többi dolog kitakarítva, és ez a hét folyamán sem változott, holott panaszoltuk.

5.Megérkezésünkkor a gyerekek szobájában (533) a víz zuhanyzás után befolyt a szobába, ezt panaszoltuk, de a válasz az volt, hogy rossz a lejtés.

6.A gyermekek szobájában a 2. nap után sem tudták a klímát többszöri kérésünk ellenére sem megjavítani, megnézték és azt mondták jó lesz,. Közben csak a szobai meleg levegőt forgatta.Idegenvezetői segítséggel kaptunk másik szobát  ( 316)

7. Tengerre néző kilátás a gyerekek szobájából(316) egyáltalán nem, a miénkből (532) részben volt élvezhető, mivel az előttünk álló épületek és fák eltakarták.

8. A gyerekeknek adott másik szobában a kilincs a kezünkben maradt, a férjem szerelte meg a zuhannyal együtt, aminek orrán- száján jött a víz, valamint vastag pókháló is volt a zuhany részben.Ezt sajnos nem fényképeztem le.

9. Pénteki nap reggelére sikerült elfognom a csótányok egyikét, melyet leadtam a recepción, és azt mondták ezt otthonról hoztam (fénykép mellékelve amint a falon mászik)

10. Mindkét szobában a falak a sarkokban omlottak, a zuhany ajtók belülről évezredes koszokkal szennyezettek voltak.

11. A szobai hűtő és tükör sem volt kitakarítva megérkezésünkkor.

12. Az ágy alját l és a lepedőket fénykép mellékletben csatolom Önöknek Nagyon elgondolkoztató!

13. A szúnyoghálón mindkét szobában hatalmas luk volt, ahol a repülő rovarok kedvükre közlekedtek (fénykép csatolva)

14. A reggeli nem volt "túl" változatos, és gusztusos, szinte minden nap a legolcsóbb minőségű felvágott és sajt volt. De mivel mi  (szerencsére) több utas társammal ellentétben nem kértünk félpanziót, így erről többet nem kívánok megjegyezni. Talán csak annyit, hogy két utastársam vérhas fertőzéssel kórházba került. Mi ezt megúsztuk.

15. Sok esetben csak hideg vízben tudtunk tusolni, mivel nem volt más.

16. A medencét a hét bégére teljesen "lelakták" az orosz gyermektábor lakói, akik egyébként nagyon hangosak, tolakodóak voltak. Íg éjszakai pihenés éjjel 2-től volt csak lehetséges.

 

 

Egy szóval nem ajánlom annak aki oda menne.

Egyébként egyetlen pozítivum az volt, hogy a tenger tényleg 30 m-re volt a szállótól.

juthy Creative Commons License 2012.07.31 0 0 41071

Hotel Arzenál Neszebar

Volt alkalmam idén nyáron 1 hetet eltölteni, de senkinek nem ajánlom. Az előttem szóló 6684 es hozzászóláshoz bemásolom a saját panaszaimat, amit az utazási irodának írtam.

2. Mire megérkeztünk az Önök honlapján 3*-nak hirdetett szálloda 2*-ra csökkent és köszönő viszonyban sem volt a feltett szoba képekkel.

3. A szoba nem vagy alig volt kitakarítva, az ágynemű szürke színű és lukas volt, valamint a törülközők is.( Igaz miután reklamáltunk, másnap lecserélték, ugyanolyan másik szürke, lukasra)

4.A fürdőben nem volt sem a tükör sem a többi dolog kitakarítva, és ez a hét folyamán sem változott, holott panaszoltuk.

5.Megérkezésünkkor a gyerekek szobájában (533) a víz zuhanyzás után befolyt a szobába, ezt panaszoltuk, de a válasz az volt, hogy rossz a lejtés.

6.A gyermekek szobájában a 2. nap után sem tudták a klímát többszöri kérésünk ellenére sem megjavítani, megnézték és azt mondták jó lesz,. Közben csak a szobai meleg levegőt forgatta.Idegenvezetői segítséggel kaptunk másik szobát  ( 316)

7. Tengerre néző kilátás a gyerekek szobájából(316) egyáltalán nem, a miénkből (532) részben volt élvezhető, mivel az előttünk álló épületek és fák eltakarták.

8. A gyerekeknek adott másik szobában a kilincs a kezünkben maradt, a férjem szerelte meg a zuhannyal együtt, aminek orrán- száján jött a víz, valamint vastag pókháló is volt a zuhany részben.Ezt sajnos nem fényképeztem le.

9. Pénteki nap reggelére sikerült elfognom a csótányok egyikét, melyet leadtam a recepción, és azt mondták ezt otthonról hoztam (fénykép mellékelve amint a falon mászik)

10. Mindkét szobában a falak a sarkokban omlottak, a zuhany ajtók belülről évezredes koszokkal szennyezettek voltak.

11. A szobai hűtő és tükör sem volt kitakarítva megérkezésünkkor.

12. Az ágy alját l és a lepedőket fénykép mellékletben csatolom Önöknek Nagyon elgondolkoztató!

13. A szúnyoghálón mindkét szobában hatalmas luk volt, ahol a repülő rovarok kedvükre közlekedtek (fénykép csatolva)

14. A reggeli nem volt "túl" változatos, és gusztusos, szinte minden nap a legolcsóbb minőségű felvágott és sajt volt. De mivel mi  (szerencsére) több utas társammal ellentétben nem kértünk félpanziót, így erről többet nem kívánok megjegyezni. Talán csak annyit, hogy két utastársam vérhas fertőzéssel kórházba került. Mi ezt megúsztuk.

15. Sok esetben csak hideg vízben tudtunk tusolni, mivel nem volt más.

16. A medencét a hét bégére teljesen "lelakták" az orosz gyermektábor lakói, akik egyébként nagyon hangosak, tolakodóak voltak. Íg éjszakai pihenés éjjel 2-től volt csak lehetséges.

 

 

Egy szóval nem ajánlom annak aki oda menne.

Egyébként egyetlen pozítivum az volt, hogy a tenger tényleg 30 m-re volt a szállótól.

gy_cs Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41068

Szia!

 

Ezt láttátok már, szerintem jó:

 

http://www.europe.org/hu/loc.html?id=301&Varna&geo=1

 

gycs

Előzmény: petrus1988 (41063)
tolnaimarti Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41067

Petrus azt elfelejtettem amikor mi voltunk a Delfinárium hétfőn nem tartott nyitva a többi napon 3 előadás volt 11.30,14,16.30 kb 45'-ig tartott és ez is a tengeri parkban van ha elfáradtok van kisvonat és külön üvegen keresztül is lehetett nézni a delfineket.

Előzmény: petrus1988 (41063)
tolnaimarti Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41066

http://varna.lap.hu/varna_terkepe/25602994

 

tegyél pöttyöket a látnivalókhoz.Szüz Mária katedrális maria lujza bulevard-vladislav sarka,ikon muzeum Graf Ignetiev-San Stefano sarka,Római fürdő Dondukov utca,Bogorodica templom Odesos-San Stefano sarka Régészeti muzeum Ruse-Selnovo utca sarka Tengerészeti muzeum Primorszki utcárol a tenger felé az akvárium is itt van közben vannak még apróbb látnivalók a sarkokat úgy értsd hogy onnan kb 10 m nem fogod eltéveszteni nagy épületek kényelmes túra szandál javasolt a muzeumokba,áruházakba van wc ott intézni mert az utcai felejtős és ritkán van.A maria katedrálitól kb 500 m van Billa áruház ha érdekel

Előzmény: petrus1988 (41063)
knorti Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41065

Megnéztem és nincs a GPS-emben Bulgária térkép. Szerbia még van. OK, hogy Stevie leírását követjük, de azért megnyugtatna kicsit a GPS. IGO-s a készülék, valakinek nincs ötlete, honnan tudnék letölteni Bulgária térképet?

sulep Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41064

Tervbe az van hogy megnézzük Burgast, Nessebart, Várnát, Naposparton körbenézegetünk, lehet hogy Aquapark is lesz, szárnyashajóval akarunk menni majd, meg a parton banánozás meg majd az ár függvényében lehet ilyen ejtőernyős dolog a többi meg majd jön.

Előzmény: petrus1988 (41062)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41063

Nagyon szépen köszönöm! Ez már így nagyon nagyon jó! Mi is úgy szeretnénk kirándulni ahogy ti! semmiképp nem szervezetten. Jajj alig várom! Hol találtad a térképet amit kinyomtattál? Be tudnád másolni nekem a linket? Köszönöm!

Előzmény: tolnaimarti (41052)
petrus1988 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41062

Szia sulep!

 

Már nagyon :) ! Én már ma elkezdtem pakolgatni :) Egyre izgatottabb vagyok! Most még kutatgatok a kirándulások után! Mit érdemes megnézni, hová érdemes elmenni! Állítólag a szállás nagyon jó lesz, legalábbis azt írták itt, úgyhogy meg is nyugodtam! Nektek vannak már terveitek?

Előzmény: sulep (41053)
Jeff. Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41061

Szia idegen!

 

Sajnos már nem. 

Előzmény: utazo idegen (41057)
Ace Combine Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41060
Felesleges időpocsékolás a búvárkodás. Nem véletlenül nem szerveznek túrákat a fekete tengeren. Mondjuk az Adrián sem nagyon van értelme szerintem. Ha komolyan foglalkoztat a dolog akkor minimum a vörös tengerrel kéne kezdeni, ami már néhány dologban versenyképes az indiai óceán legendás merülőhelyeivel.
Előzmény: Laci8211 (41044)
jéézus Creative Commons License 2012.07.30 0 0 41059

mi szombaton értünk haza napospartrol( CAMELOT RESIDENCE).igérem holnap bövebben beszámolok nektek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!