Keresés

Részletes keresés

teokata Creative Commons License 2008.10.09 0 0 560
Elküldtem pár képet mailben, nézd már meg légyszi, ha van rá időd. Én nem találok semmi ilyesmi lehetőséget:(
Előzmény: skolikagi (559)
skolikagi Creative Commons License 2008.10.09 0 0 559
Amit én írtam a tükrözésről, azt nem találtad meg? Mert -állítólag a CE200 as és a 350-es nem különbözik másban, mint a betűtipusok számában. Én és tudok tükrözni, duplázni, stb...
Előzmény: teokata (548)
skolikagi Creative Commons License 2008.10.09 0 0 558

Küldtem nekem levelet, képekkel, tegnap, nem kaptad meg.

Szerintem az 50 az kb. 5 mm-nek felel meg, ahogy én méregettem a kész hímzést.

Ma kicsit elkeseredtem, mert a naplóborításokon lévő hímzés ( számok) némelyike kezd bomlani, pedig elvileg nem szabadna neki. Akkor ezek szerint nem is jól dolgozza el befejezésnél a szálat...?

Előzmény: Törölt nick (546)
Mums Creative Commons License 2008.10.09 0 0 556

Szia Kata ! eloszor is orulok , hogy talaltal olyan programot ami neked megfelel.

http://www.madeira.de/ ez egy nemet oldal itt minden van ami a himzeshez szukseges.(tobb nyelven is lehet elohivni az oldalaikat )

http://varrogep.mw4.hu/ ez itt a masik Bp. ten van , biztos lehet rendelni is toluk, ha videken laksz.Ha jol emlekszem tobb cerna marka is van nekik.Kb 3evvel ezelott vettem ebben az uzletben egy --Madeira himzo cerna dobozt 80db +2 also cerna igaz csak 200m esek  28 ooofr ert - eleg sok szinarnyalat van benne es szerintem igy volt gazdasagos.Ezt csak tajekoztatasnak irtam , gondolom az arak valtoztak.

Ha mondhatok valamit? :o) elso nekifutasra ne vegyel tul sokat de gazdasagost ,amikor tapasztaltad, hogy melyik az a szin amire szukseged van akkor vegyel nagyobb gurigat ,esetleg valtoztatsz a markan.

mums

 

 

Előzmény: teokata (554)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.10.09 0 0 555

Én is a VGC-ben vettem annak idején. A feltett képen látszik is a doboz egy része.

 

Sue

Előzmény: teokata (554)
teokata Creative Commons License 2008.10.09 0 0 554

Mettlert csak külföldről lehet rendelni? Vagy itthon is kapni valahol?

 

Én még mindig a mezei Coats Moonommal hímzek, egyelőre jól megvagyunk, de nem bánnám, ha már kezemben lehetne pár hímzőcérna... Még egy-két-három hónap és "tehermentesedek" a családi kölcsön alól, ami hozzásegített a géphez és akkor jön a cérna... Eddig a Falc tűnt a legszimpatikusabbnak, ár és elérhetőség szempontjából is. De még érdeklődök és kérdezősködök...:)

Előzmény: Törölt nick (552)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.10.09 0 0 553

Nagyon elegáns és nőies is egyben. Szép lett, ez keresztszemes minta?

 

 

Sue

Előzmény: Törölt nick (549)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.09 0 0 552

Szia teokata!

Van egy nagy Mettler készletem, meg pár hozzáválogatott, szintén Mettler cérnám. Ez több mint sok a hozzá nem értők szerint, de úgy vagyok vele, hogy ha jól nekiállok hímezni mindig olyan árnyalat kellene ami nincs. Bár gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

Üdv  Bea 

Előzmény: teokata (551)
teokata Creative Commons License 2008.10.09 0 0 551

Nagyon elegáns lett, tetszik! Biztosan örülni fog neki.

 

Milyen cérnával hímzel?

Előzmény: Törölt nick (550)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.09 0 0 550
Elrontottam. Egy képet kétszer sikerült feltenni ez meg lemaradt.2
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.09 0 0 549
Sziasztok! Renátának készült "ajándékszütyő" több lépésben:13Sok szép munkát mindenkinek! Bea44
teokata Creative Commons License 2008.10.09 0 0 548

Köszönöm a segítséget, közben két linket is kaptam, csak még nem volt időm kipróbálni a programokat.

 

A hétvégén merült csak fel bennem, két terítőre szerettem volna tükrözni mintát (ágy két oldalán egy-egy éjjeli szekrényre) és próbálgattam volna... Tehát még nem volt konkrét tervem, mit hímezzek.

 

Meg egyébként is, olyan nehezen választom ki a hímzendő mintát... A bőség zavara:) Szóval sok-sok mintába belehabarodok, mire a végsőt kihímzem. :)

Előzmény: Mums (547)
Mums Creative Commons License 2008.10.08 0 0 547

Szia Kata!

Ha , PES-be( vagy HUS ba)  el tudod kuldeni a rajzot at tudom tenni , nagyitani , kicsinyiteni, tukorkep sokszorositani.......

Ird meg mekkora a kereted .Utanna vissza kuldom Pes-be .Sajna en csak a HUS-t tudom atalakitani Pes re.

mums

Előzmény: teokata (538)
skolikagi Creative Commons License 2008.10.08 0 0 545

Igen, szeretném, köszi  segítséget!

Még ma csinálok képet róla:-)

Zárójelben jegyzem meg, hogy a magyar singer képviseletbe is írtam, ott azt válaszolták, hogy 100-nál kisebb betűket nem lehet szépen írni...Na most akkor kérdezem én hogy miért van a jelölőnégyzetben már 50-tól a számozás....?

Akkor miért nem azt írják, hogy 100 és ettől nagyobb méretet lehet csak választani:-(

Előzmény: Törölt nick (544)
skolikagi Creative Commons License 2008.10.07 0 0 543
Ezt Singer Futurával csináltad? Ha igen akkor írdd meg nekem lécci a beállításokat, mert én 5-6 mm-es betűt szeretnék, de nekem az sem szép, és nem tudom hogy a gép, vagy én vagyok a hibás...:-(
Előzmény: Törölt nick (522)
Hanna4901 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 542
most, hogy közelednek az ünnepek, lesz elég hímezni való, csak a gép bírja a tempót. Ettől függetlenül óvatosnak kell lenni, mert nem szeretném, ha idő előtt leamortizálnám a gépet. Bár ki kell használni a garanciális időt, nehogy utána mondja fel a szolgálatot.
Előzmény: teokata (541)
teokata Creative Commons License 2008.10.07 0 0 541
No igen:) Most még én is abban a nagy lelkesedésben leledzek, amikor MINDENre hímezni akarok valamit... Régebbi géptulajdonos lányok, enyhül majd ez az édes kín?:) Kíváncsi vagyok, mikor varrok olyasmit, amin nem lesz hímzés:))))
Előzmény: Hanna4901 (540)
Hanna4901 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 540
senki nem gondolta, hogy csak a szádat jártatod.)))))))))
Én is annyira örülök a gépnek, hogy szinte minden szabadidőmet hímzéssel töltöm. Nem gondolnám, hogy lanyhadni fog a lelkesedés, mert mindig van mit tanulni és a foltmunkákba beletenni. A tábor idején amit a lányoknak hímeztem, már bedolgozták valamibe. Remélem, holnap a képeket le tudom kicsinyíteni, mert ezeket fényképeztem és túl nagyok, majd felteszem ezeket is.
Előzmény: teokata (538)
teokata Creative Commons License 2008.10.06 0 0 538

Segítséget kérnék:)

 

Sajnos a szoftveremmel nem tudok sem tükrözni, sem pedig többszörözni mintákat. Nem tudtok véletlen olyasmi ingyenesen letölthető szoftverről, amivel lehet ilyeneket művelni és el is lehetne menteni? Ha már konvertálni lehet, hátha erre is van megoldás... És hogy lássátok, nem csak a számat jártatom, ezek ma lényegültek át terítőkké:

Hanna4901 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 537
hát igen. a mintákat egy mintakollekcióban akarom gyűjteni, mert a család már mielőbb válogatni szeretne.
Már több quilt- tűzést hímeztem 3 réteggel, nekem nagyon bejött. Mivel legtöbbször fehér anyagon fehérrel tűzöm, ezért nem lehet nagyon fotózni, inkább csak skennelem őket, hogy nyomtatható is legyen.
A minden mintán azt értem, amit a gép ad és a netről sikerül levenni.
Kösz az eddigi segítséget.
Lonci
Előzmény: sunbonnetsue (535)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.10.06 0 0 536

Nem hiszem,hogy erre van egyértelmű válasz.

Van mikor csak akkorát, amekkora a keretbefogáshoz kell, de előfordult, hogy lányegesen nagyobbat hagytam. Biztos, ami biztos....

Gyakran előfordul, hogy csak azért kihyímzek valamit, mert tetszik a minta. Aztán pihen sokáig, míg megtalálja a helyét. De előbb vagy utóbb meglesz...

 

Sue

Előzmény: teokata (525)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.10.06 0 0 535

Erre mondják, "ha egy üzlet beindul...."

Látom nagyon belejöttél.

Szeretnél minden mintát kihímezni??

Az én tapasztalatom az, hogy sokszor szebb, ha több rétegre ( azaz a fedlap+stab.+vatelin) hímzek és utána már csak a bélés jön, pl. táskáknál, neszeszereknél....stb.

 

 

Sue

Előzmény: Hanna4901 (526)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.10.06 0 0 534

Kipróbáltam már sokszor. Vannak ilyen quilt tűzésminták, nagyon jól használhatóak a 3 rétegen. Lehet alkalmazni nagyobb darabokon is. Amire nagyon kell figyelni , az a pozicionálás.

Annál nincs rosszabb, ha egy pl. négyzet alakú helyre egy négyzet alakú mintát varrunk és egy kicsit csáléra sikerül!!!

Előnyük, hogy kevés az öltésszám, gyorsan kivarrhatóak.

 

Sue

Előzmény: A maranta (528)
Hanna4901 Creative Commons License 2008.10.05 0 0 533
hogy könnyebben ráhangolódjatok az ünnepre, még egy kép.
Előzmény: gabicza (531)
kárpit joe Creative Commons License 2008.10.05 0 0 532
Sziasztok!
Ha valaki hímzőgépet keresne.........
Most találtam a vaterán. :)))


itt a linkje
gabicza Creative Commons License 2008.10.05 0 0 531
Hanna4901! Csudajók lettek, nagyon megtáltosodtál, ügyesek vagytok így ketten Jolánnal. Egyébként üdv. az új nevedet, még egy kicsit szokatlan
Előzmény: Hanna4901 (530)
Hanna4901 Creative Commons License 2008.10.05 0 0 530
De igen ez quilt tűzés, már 3 réteget is tűztem, de csak párna méretűt. Gondolom nagyobbat nem lenne könnyű, mert azt igazgatni és fogni kellene állandóan , meg a súlya miatt sem.
Küldök karácsonyit, most hímeztük ???????? mármint a GÉP (kit Jolánnak hívok) és én.
hogy ki volt az ügyesebb az látszik)))))))))))
A három réteg az nem gond a gépnek, de a méret az már nagyon necces.
Előzmény: A maranta (528)
Hanna4901 Creative Commons License 2008.10.05 0 0 529
a belépésnél nem fogadta el a nick nevet, vagy a jelszót, hol egyiket, hol másikat. De mindegy majd valamikor mikor nem a hímzéssel foglalkozom próbálok az ügy érdekében valamit csinálni. Kösz a tippet.
Előzmény: A maranta (527)
A maranta Creative Commons License 2008.10.04 0 0 528

Ami a harmadik képen van két hímzés, az nem lenne jó quilttűzéshez is?

 

Kipróbálta már valaki? Nem nagyon tudom elképzelni, hogy egy nagyobb darabot, hogyan teszek be a keretbe, plána ha az legalább három réteg vastag.

Előzmény: Hanna4901 (526)
A maranta Creative Commons License 2008.10.04 0 0 527

Nem szoros nagyon a felső szál? Az is okozhatja az összehúzást én jártam úgy. Az anyagvastagságtól is függ szerintem. Ha nem hozza fel az alsószálat, akkor elvileg jó, de lehet, hogy az anyag miatt mégis lazábbra kellene venni, vagy mégjobban megpróbálni megfeszíteni a keretben. Csak figyeld eleinte, hogy ne legyen túl laza.

 

Na ezt kellően túlragoztam :-)

 

Csak nem tudtál belépni a nick neveddel, vagy szóltak is, hogy letiltottak? Mert ha az előbbi, akkor nem a moderátornak kellene írni, hanem a TechHelp-nek. nekem segítettek az elején, nagyon kedvesek voltak.

Előzmény: Hanna4901 (526)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!