Keresés

Részletes keresés

bankfan Creative Commons License 2013.06.09 0 0 1457

Reggel vettem egyet fogyasztásmérőt. 09:30-tól 19:00-ig 1,14kw fogyasztást mutat. Ez viszont évesítve több mint 1000kw és messze nem a névleges. Várok még egy-két napot és megnézem a fogyasztást és leírom ide, hátha tanulságos lesz...

Előzmény: ANONYMOUS (1453)
bankfan Creative Commons License 2013.06.09 0 0 1456

...mert unom...

elnézést!

Előzmény: bankfan (1452)
laci19791202 Creative Commons License 2013.06.09 0 0 1455

Sziasztok.

 

Van egy olyan problémám hogy a hűtő (Régi Zanussi) belseje nagyon csöpög,(alul hűtő felül fagyó),a hűtő rész fölső részén összegyűlik a viz és szépen csöpög mindenre,van esetleg valakinek ötlete hogy miért?van itt egy kis csövecske is de be van fagyva és álltalába egy fél diónyi jég is van pont a csönél.Köszi válaszaitokat.

bankfan Creative Commons License 2013.06.08 0 0 1454

Tényleg kéne venni egyet, mert egyre többször merül fel ez a probléma különböző eszközöknél itthon...

Előzmény: ANONYMOUS (1453)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.06.08 0 0 1453

Veszel egy fogyasztás mérőt(3000ft körül) vagy kérsz kölcsön.

Előzmény: bankfan (1450)
bankfan Creative Commons License 2013.06.08 0 0 1452

Köszönöm!

Tehát akkor 0,16kwX10hX365nap = 584kwh éves fogyasztás.

584kwhX45Ft/kwh=26280Ft/év ~26eFt

285kwhX45Ft/kwh=12925Ft/év ~13eFt

Tehát a nyereség 13eFt/év. Azaz egy hasonló minőségű hűtő árát 10 év alatt termelné ki, ha minden jól megy.

Ha nem vétettem valahogy valamilyen hibát, az eneregia nyereség okán nem éri meg cserélni. Nyilván ha van egyéb cél -méret probléma, lecserélem, mert únom stb...-, akkor az érv lehet a csere mellett.

 

Előzmény: interlevin (1451)
interlevin Creative Commons License 2013.06.08 0 0 1451

Az elektromos készülékek dobozán, leírásában feltüntetik a teljesítményt (Watt) nálad ez 160W, ezt átszámítva kWattra (osztva ezerrel (0,16), majd megszorozva a napi használati óraszámmal kb 8 óra(de lehet, hogy még több) az 1,28 kWh/24, megkapjuk a napi energiafogyasztást, ezt szorozd 365-el. Az én hasonló méretű most vásárolt hűtőm 285 KW-ot fogyaszt éves szinten.

Előzmény: bankfan (1450)
bankfan Creative Commons License 2013.06.07 0 0 1450

Megfogtatok ezzel az áramfelvétel kérdéssel. Van egy 15 éves Siemens hűtőnk (237l normál és 96l fagyasztóval). Az EN 28187-es szabvány szerint 160w-t fogyaszt névegesen, gondolom 15 éve, amikor a gyárból kikerült. Szóval hogyan tudom ezt néveleges éves fogyasztássá alakítani? Esetleg tudtok segíteni ebben?

Előzmény: interlevin (1448)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.06.06 0 0 1449

Azért ez nem minden esetben igaz.

A volt hűtőnk 12éves (volt)és havi 6kwh körüli a minusz,az a 30 azért nagyon durva hűtőre vall:)

A mosógép is 12éves és kb 140wattos a fogyasztása igaz nem ő csinálja a melegvizet ami azért pörgetné az órát.

Előzmény: interlevin (1448)
interlevin Creative Commons License 2013.06.06 0 0 1448

Örülök, mi is ezt magyarázzuk állandóan az ügyfeleknek, hogy az elektromos cikkeket cseréljék le kb. 8 max.10 évente, mert megdöbbentő az energia számlában a különbség.

Én is most cseréltem a hűtőt a mosógépet, a TV relativ új, még van a porszivó:) Nem baj ugye, hogy idézek majd a hozzászólásodból, hogy más is elhiggye:)Biztos szép is az új konyhában várom a képet.

Előzmény: Yany (1447)
Yany Creative Commons License 2013.06.05 0 0 1447

Újabb info: azóta túl vagyok két villanyszámlán. Havi kb. 160 kWh ment el korábban (néha több, de akkor többet voltam otthon) és most 2 hónapja 30-cal kevesebb a fogyasztásunk. Semmi más nem változott, csak a hűtő. Brutális, hogy milyen különbség van a régi, alig hűtő, de folyton berregő és mindig jegesedő hűtő és az új között. Hamarosan a kikapcsolt állapotban is 15W-ot elnyammogó TV-n a sor és a többi förmedvényen... csak szép lassan, ahogy sikerül. A fényképpel pedig kb. Két hónapon belül jelentkezem (fényképpel), hogy milyen egy új konyhabútorba integrálva.

interlevin Creative Commons License 2013.05.24 0 0 1446

Szia! Hát igen a feleség szava ...:) Jövőre is biztos lesz fejlesztés, de ezek inkább már a nagyon drága, nem igazán a mi igényünknek és pénztárcánknak való un. számitógépes fejlesztések, amikor pld. jelzi, hogy mi fogyott ki a hűtőből, mindent regisztrálni lehet rajta 3-5000 dollár csupán. Biztos jövőre is lesznek szépek és jók addig pedig lehet gyűjtögetni:)

Előzmény: hbbst (1445)
hbbst Creative Commons License 2013.05.19 0 0 1445

Közben megszületett a döntés, nem lesz semmi. :) Feleségem lefújta, idén beosztjuk a jelenlegi kombi hűtúnket, jövőre meg hátha már 4 pluszos hűtők lesznek. :)

Tényleg Interlevin, Te mint jártas a témában, lesz valami újdonság szerinted jövőre, tudnak még valami nagyot dobni, javítani a gyártók? Szigetelésen kívül.

Előzmény: interlevin (1444)
interlevin Creative Commons License 2013.05.18 0 0 1444

Szia! Én a samut venném, bár én elfogult vagyok most vettem én is egyet és nagyon imádom:) Halk, jól hűt és gyönyörű.

Előzmény: hbbst (1443)
hbbst Creative Commons License 2013.05.17 0 0 1443

Sziasztok!

Kiszemeltem ezt a hűtőt:

http://www.edigital.hu/Egyajtos_huto/Samsung_RR82PHIS1_egyajtos_hutoszekreny-p60490.html

Nagyon tetszik, de találtam egy másik esélyest is:

http://www.edigital.hu/Egyajtos_huto/Bosch_KSV33VL30_hutoszekreny-p329388.html?backurl=clear

 

A samu előnye, hogy külső kijelzős (italtároló nem izgat különösebben), a bosch meg 2 pluszos.

Melyik érné meg jobban az árát vajon?

Pulguinha Creative Commons License 2013.05.10 0 0 1442

Köszönöm a linket, meg is néztem. :) Hát jelenleg eléggé nagyteljesítményűek volnának a kis lakásunkba, de elrakom, ki tudja mit hoz a jövő. :)

 

A hűtővel kapcsolatban: Mi már nem cserére tartunk igényt, hanem visszakérjük a pénzünket. Szerencsére erre van lehetőség a törvény alapján (egy kedves jogászhölgy segítségemre volt). Bízom benne, hogy partner lesz benne a forgalmazó és elsőre egyetért velünk, hogy sajnos nem tudták jeljesíteni a "szerződés" rájuk eső részét, miszerint megfelelően működő hűtőt adnak el nekünk. Ezt még intézzük. :)

Előzmény: interlevin (1441)
interlevin Creative Commons License 2013.05.10 0 0 1441

Kedves Pulguihna! Igen foglalkozunk háztartásival is, de főleg kereskedelmi hűtőkkel. Elérhetőségeink itt: www.kereskedelmihuto.hu Próbálunk segiteni itt is, mint minden fórumon, nemcsak eladni kell tudni:) Kösz a bizalmat.

Előzmény: Pulguinha (1435)
interlevin Creative Commons License 2013.05.10 0 0 1440

Háát azért én nem mondanám, hogy a minusz 30 az normális. Lényeg, hogy kicserélik, remélhetőleg nem ugyanilyenre:)

Előzmény: Pulguinha (1437)
interlevin Creative Commons License 2013.05.10 0 0 1439

Kedves Erababa! Szerintem semmi gond nincs, ha a hőmérsékletet tartja. Ha szabadon áll és pl. nincs beépitve akkor egész nyugodtan hallhatod a kompresszor bekapcsolását és akár a gáz áramlását is a rendszerben. Szerintem ne figyeld a hűtőt ennyire, az autó is ad hangot, nincs olyan hűtő ami teljesen csendes. A hőfokot ha nem tartja, olvad, vagy jegesedik, na akkor van gond:)

 

Előzmény: erababa2 (1438)
erababa2 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 1438

SZIA kedves" interlevin"!Nem tudom jo helyen jároke kérdésemmel de ha tudsz  kérlek segíts!Van nekem egy IKEA WHIRLPOOL 4éves hütőszekrényem használtan vettem 266 literes egy R600as kompresszorral alul fagyasztó felül a hütőszekrény kivitelezéssel.A kérdésem az lenne hogy 3as fokozaton 25 percet megy 35 percet áll ez normális?A másik és legfontosabb pedig az hogy amikor indul el bekapcsol a kompresszor lehet hallani a csendes hangot késöbb következik egy erölkődö hang ami 2 3 percig tart utána meg valami elkezd  fortyogni mint mikor a panelba fölöttem engedik a vizet:Amikor a kompresszor leáll  még egy keveset fortyog aztán ez is megszünik.Kérdésem az, ez e fortyogás normális?Miért erölködik a fortyogás elött?mit tegyek vagy mit ne? Mire számíthatok?Kérlek segíts! köszönöm

Előzmény: interlevin (1337)
Pulguinha Creative Commons License 2013.05.03 0 0 1437

Sziasztok,

 

Kint volt ismét a szerelő és kiállította a 72 órás csere papírt! Remélem innen már sinen vagyunk.

Ok: párologtató rács visít, gyári hiba.

Elmondták, hogy sajnos ismert hibajelenség, előfordul. Azt nem tudom, hogy mely márkákra igaz, ezt sajnos nem kérdeztem, de ezek fényében érdemes körültekintően vásárolni.

 

A jelenleg - 32 fokos fagyasztóra azt mondta ez így jó, mivel a felső hűtőtér kerül szabályozásra, az alsó külön nem. Azt egyszer beparaméterezték és ha a rendszer úgy érzi felül, hogy hűlni kell, akkor hűl.

Ez nem tudom mennyire normális (de így érthető, hogy 90%-ban miért mértünk -30fokot, 10%-ban meg -28/-26 fokot). Hát erre nem tudtam mit mondani, mert azt mondta a saját oldalukon sem szerepel akkor jól a -18/-20 fok.

Pulguinha Creative Commons License 2013.05.02 0 0 1436

Szia,

 

Abban tudsz segíteni, hogy melyik az a fagyasztó hőfök, amit már nem tudnak kimagyarázni a csere igénynél?

Most -32 fok és -26 fok között ingadozik, és nem tudom mitől függ... 

Illetve elfogadható ha legkisebb fokozaton a legfelső polcon kb 4 fok van, legalsón 2 fok. Ez nagyon kevésnek tűnik (de mostanában ez is ingadozik 2 fokkal a pozitív irányba).

Előzmény: interlevin (1427)
Pulguinha Creative Commons License 2013.05.02 0 0 1435

Szia interlevin,

 

Nálad hol lehetne hűtőt venni? Már ha forgalmaztok?

Tetszik a hozzáállásod a vásárlókhoz és ha vééééééééééégre visszakapjuk a nyamvadt hűtő árát, akkor jó helyre költenénk :)

Bocsi hogy így kérdezem, de nem tudtam privit írni sehogyse.

 

Előre is köszönöm a válaszod!:)

Előzmény: interlevin (1424)
Pulguinha Creative Commons License 2013.05.02 0 0 1434

Sziasztok, 

 

Erről a hűtőről van valakinek tapasztalata?

Vagy ha nincs, mit gondoltok róla?

 

Samsung RL34HGMG1 vagy Samsung RL34HGMG, nem tudom a kettő ugyanaz-e :(

 

Előre is köszi! :)

Apama Creative Commons License 2013.05.02 0 0 1433

Sziasztok! 

 

Hűtőszekrény vásárlás előtt állunk. A méret adott: max 55cm széles, 179 cm magas, viszont nem bútorba épített, hanem "szabadonálló", tehát olyan kellene, aminek van normális fogantyúja. Legyen legalább két rekeszes fagyasztója alul és legyen a hűtőrész ajtajában zárhat tojástartós rész. No frost nem lényeg, szín is mindegy. Ötlet? 

ANONYMOUS Creative Commons License 2013.05.02 0 0 1432

Tul sok tapasztalat még nincs ezekkel hisz uj modellek,talán márciusol lehet kapni.

De ha azt nézzük,hogy a samu adott rá 4 a kompresszora 10év garit,talán nem rossz választás:)

bár a 2+ 2 évröl lekéstél,ápr 30ig volt.

Előzmény: Törölt nick (1429)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.05.02 0 0 1431

Mennyi az az annyira?Én is 5re raktam,de 5 felett még soha sem láttam a höméröt.

Jo a polc,de azért annyira nem huzhato ki ahogy a képen mutatja:)

Magyar használatit le tudsz tölteni a samsung oldalárol,de kb sokminden nincs benne.

Nekünk magyart adtak,elvileg nem is lehetne annélkül forgalmazni.

Előzmény: interlevin (1427)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.05.02 0 0 1430

Kösz,közben már én is meg vettem a 29est:)

 

Általában szépen elduruzsol amire azt lehet mondani,hogy halk,de van amikor kicsit hangosabb,nem tudom olyankor mit csinál.Egyébként érdekes mert közelröl halkabb min töle távolodva:)Valszeg a frerkvencia amit irsz.

nekem 22-48w között ugrál,egyszer láttam 146ot is,de lehet a mérö hülyült meg mert amikor nem ment akkor is annyit mutatott.

érdekes,nálunk is mindenki akkor lett  igazán oda amikor belenéztek,dicsérték kivülröl is.

45-50% között láttam a párát a hütö részében,ez 5foknál nem sok vizet jelent,mondjuk vigyázni is kell,nem igazán lehet szabadon hagyni semmit mert hamar  kiszárad.

amikor elöször lett inditvan akkor 2 és fél orát ment akkor 37fokra melegedett az oldala,mostanában nem mértem,de 30körül nem megy feljebb.

Előzmény: Yany (1426)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.01 0 0 1429

sziasztok

 

hűtőt vennék és nem 2 évre, ezt a modellt lestem ki Samsung RB29FSRNDWW/EF.

no frost, digital inverter, a+

119000 huf, ajánlható ez a márka? tapasztalat a modellel?

köszönöm.

papírmoly Creative Commons License 2013.04.30 0 0 1428

Sziasztok!

 

Hűtőgép vásárlás előtt állok, valakinek van tapasztalata az alábbi típusokkal (gyakorlatilag ugyaanazok, csak az egyikben nincs vízadagoló)?:

 

LG GB5240AVAZ (vízadagolóba csak csapvizet(szénsavmentes ávizet lehet tenni?)

LG GB5240AVCZ

 

Ugye, ahogy lentebb is írta valaki, nem 1-2 évre vesz az ember hűtőt, így gazdaságossági/esztétikai/belső elrendezés alapján jelenleg a fenti típusok a nyerők.

Samsungnak volt még egy tetsző típusa RL55V - vel kezdődő sorozat, csak sajnos azok nagyon sokat fogyasztanak és nem síkban nyílik az ajtajuk...

Használja valaki a fenti két típus valamelyikét?

 

Köszönöm,

Papírmoly

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!