Keresés

Részletes keresés

djuice Creative Commons License 2018.01.14 0 0 1886

A hangfelvételnél is van pufferelés gépen belül, de én még a leghitványabb ósdi laptopon se láttam olyat, hogy egy beledugott mikrofon vagy bármi a vonaljelben latencyt okozott volna és ez probléma volna!

Amiről Te beszélsz, az a VST/DAW hangkártya kérdés, midi vezérelten! Homlokegyenest más mint amiről kérdeztek. Magában egyszem zongorát rögzíteni, mint anno régen magnóra venni, semmilyen különlegesebb követelményt nem támaszt hobbi szinten. Nem akar itt több hangszert felvenni meg elbonyolítani, + drága studio felvételt sem készíteni a kérdező. Már a kérdése megfogalmazása sem profi felvételi eljárásra utal szerintem. Demo anyagnak is teljesen elég ma egy PC-s rögzítés ha már a zongorája nem tud pendrivera felvenni audiot. Arra, hogy 10-ezreket beleöljön feleslegesen szerintem nincs szükség. Először vegye fel számítógéppel amit akar és ha alap szinten megtanulta a technológiát, majd följebb szeretne lépni szintben, akkor érdemes tovább boncolgatni.

Ugyan nem tudjuk milyen zongorája van, de gondolom ill. az a megérzésem, nem egy milliós hangszert szeretne 24/96 felbontással rögzíteni, kiemelkedő studio effektezéssel ellátni és díjat nyerni vele. :) Arra meg hogy pl. mp3-ban elküldje a távoli rokonának meghallgatni, tök mindegy hogy számítógépen veszi fel, vagy vesz egy 40 ezres Steinberg UR22-t, mert nem fogja hallani a különbséget.

 

Mellesleg ragyogó kis minőségi kézi felvevők is vannak már ilyen adhoc rögzítési célból vagy hogy visszahallgathassa magát igényesebben, akár zenekari próba stb. rögzítésére mondjuk, amelyek sokkal praktikusabbak, hordozhatók, kevesebb vesződséggel járnak, mint egy külön hangkártyás, számítógépes dolog... Próbáltam, tudom! :)

 

https://www.thomann.de/intl/hu/portable_recorders.html?oa=pra

Előzmény: ÁsítóSárkány (1885)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.01.14 0 0 1885

Nyilván a zongora line out és az audio kártya/intefrace között a késleltetés elhanyagolható.

A probléma az audio kártyában belül lehetséges. A gyenge alaplapi hangkártyák meg sokszor a CPU-t terhelik a jelfeldolgozásban is... ha meg a CPU túlterhelt valamiért, akkor a vonalbemenet értelmezésében így jártál...

Előzmény: djuice (1884)
djuice Creative Commons License 2018.01.14 0 0 1884

Beavathatasz minket hogy sima line out-ról milyen latencyket ismersz, mert a zenésztársadalom akkor igen nagy mellékvágányon van jópár évtizede megoldatlanul. :)

Előzmény: ÁsítóSárkány (1883)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.01.14 0 0 1883

Mint írtam, a latency akkor érdekes, ha más hangszereket is felveszel...

És latency nem csak MIDI esetében van :)

 

Szóval érdemes végiggondolni középtávon, mire lesz szükség.
Kár megvenni valamit, ha tudod róla, hogy hamarosan nem lesz elég. Persze fölösleges túlköltekezni is, ha tudod, hogy nincs szükség az extra tudásra.
Különösen érdemes tisztában lenni azzal, milyen kérdések lényegesek a választásban. Ebben próbáltam segíteni.

 

A legolcsóbb nyilván simán rákötni egy PC-re, azt feltételeztem, hogy ezt már megpróbálta... Az alaplapba integrált hangkártyák minősége sajnos sokszor olyan, amilyen.

Előzmény: djuice (1882)
djuice Creative Commons License 2018.01.13 0 0 1882

Ha csak a zongorajáték rögzítése a cél, elég rádugni egy megfelelő audio kábellel egy laptopra pl. és Wavosaurral felvenni...

Midi latencynek ehhez semmi köze. ;)

Előzmény: davidthepianist (1879)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.01.12 0 0 1881

Milyen célra rögzítenéd a hangot? Csak későbbi lejátszásra?

Vagy számítógépen kevernéd (pl. más hangszerek hangjával)? Szükséged van-e alacsony késleltetési időre (latency)?

 

Milyen árban gondolkozol?

 

A zongorának milyen audio kimenete van? Line out? vagy erősítésre alkalmas jack?

Gyorsan körbenéztem...

Én nem biztos hogy adnám alább a Behringer UCA202 vagy UCA222 alatt, feltéve hogy a zongorán van line out...

 

Ha meg tényleg fontos az alacsony latency, meg a sokféle csatlakozó, angol nyelvű fórumon a következőkről olvastam jókat Zoom U-24 / Zoom U-44 / Steinberg UR22

 

Előzmény: davidthepianist (1880)
davidthepianist Creative Commons License 2018.01.12 0 0 1880

Egyébként a digitális zongorám hangját szeretném rögzíteni.(ha ez egy fontos szempont)

Nem fontos hogy sok funkció legyen csak a lehető legjobb minőségben tudjam rögzíteni a hangot.(az árárához képest)

davidthepianist Creative Commons License 2018.01.12 0 0 1879

Sziasztok !

Külső hangkártyát szeretnék vásárolni. Nézegettem jó párat, egyenlőre nem szeretnék csak egy viszonylag belépő szintű hangkártyát. Ha valaki ért hozzá akkor írja már meg nekem hogy: Mi az amit érdemes nézni egy hangkártya vásárlásnál ? és hogy hangminőségbeli különbség van-e mondjuk egy 10.000FT-os meg egy 30.000 FT-os között? Idáig főleg Behringer márkában gondolkodtam. Pl ez: http://www.hangszerdiszkont.hu/hangkartya-interfeszek/behringer-umc202hd-u-phoria-kulso-hangkartya 

gyorsmanó Creative Commons License 2018.01.03 0 0 1878

Erre gondoltam, a szigetelő habcsíkra vagy gumira. Csak gondoltam abból is van minőségibb.

Előzmény: djuice (1877)
djuice Creative Commons License 2017.12.31 0 0 1877

Öntapadó ablakszigetelő habcsík v. gumi? Ettől könnyebben nem tudom mi volna beszerezhető. Esetleg kárpitosoknál szétnézni...?

Előzmény: gyorsmanó (1876)
gyorsmanó Creative Commons License 2017.12.27 0 0 1876

Konkrétan mit (márka, ki hol vette stb) javasoltok a filcek helyére? Találtam valakit aki kicseréli a filcet és ő hajlandó nem általános zongorafilcet beépíteni.

Imhof Bálint Creative Commons License 2017.12.14 0 0 1875

Sziasztok!

 

Eladó a képen látható, gyakorlatilag új állapotú digitális zongora. Kiváló választás kezdőknek, illetve MIDI master keyboardnak sem utolsó (én annak használtam)!
88 billentyűs kalapácsmechanikás billentyűzet, beépített hangszórók, jó minőségű zongora hangszín és még sok más!

Jár hozzá a gyári tápegysége, illetve a képen látható Bespeco puhatok!

 

Irányár:70.000Ft

Átvehető Pécsen illetve Budapest I.kerület környékén, vagy megbeszélés szerint.
Érdeklődni a +36/30/665-462 tel. számon, vagy a balint@imhof.hu E-mail címen.

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2017.12.12 0 0 1874

Egyszer rászántam volna magam egy B-stock zongora kapcsán, de elhappolták előlem. Konkrétan kb. 10 perccel előttem rendelte meg valaki...

Előzmény: davidthepianist (1870)
djuice Creative Commons License 2017.12.11 0 0 1873

Én a Thomanntól már rendeltem hangfalat cirka -25%-al jobb áron. Az F140 esetében viszont lehet hogy te netto lengyel árat látsz! A legolcsóbb pl. ha Szlovákban van rokonod, haverod, oda rendeled és ha közelben laksz vagy vki hazaviszi neked, akkor csak a szlovák áfát fizeted meg a magyar helyett. Persze ezzel együtt minden nyűg nagyobb ha pl. garanciális hibát kell érvényesíteni visszafelé. Akkor jön a "mit nyertél a vámon, megfizeted a réven!"

Előzmény: davidthepianist (1870)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.11 0 0 1872

nem, a Casio oldalon csak 1 csatlakozót kell használni, egy sztereo kialakítású jack dugót vár

korábban azt  írtad van 6.3mm - 3.5 mm jack átalakítód: https://www.muziker.hu/soundking-cc-309 ezt kell a Casio egyik fejhallgató kimenetébe dugni, és ebbe beledugod a 3.5mm sztereo jack  - 2 db RCA kábelt

 

(te mókázol velem, ugye?)

Előzmény: gyorsmanó (1871)
gyorsmanó Creative Commons License 2017.12.11 0 0 1871
Előzmény: Törölt nick (1868)
davidthepianist Creative Commons License 2017.12.11 0 0 1870

Sziasztok!

Rendelt már valaki közületek a szomszédos országok valamelyikéből valami digitális cuccot ? 

Mert én nemrég nézegettem lengyel hangszer áruházakat az interneten és a legtöbb boltban minden sokkal olcsóbb volt mint itt kis hazánkban. Én egy Roland F140R digitális zongorát szeretnék venni. Ez a típus itthon 360.000Ft Lengyel országban pedig csak 270.000. Ez most hogy van ?

Meglehet onnan is rendelni ? (Bocsi a tudatlanságomért de nagyon nem vagyok benne ebben a témában úgyhogy titeket kérdezlek)

djuice Creative Commons License 2017.12.11 0 0 1869

Hát a 3,5 és 6,3 között szemre sem nehéz különbséget tenni, de esetleg egy "vonalzó" sokat segíthet megmérni... :)

Előzmény: gyorsmanó (1867)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.11 0 0 1868

Hát akkor minden bizonnyal 6,3mm-es a Casion a csatlakozó, ugyanaz az átalakító jó lesz, vagy olyan kábelt kell venni, ami (1 db sztereo) 6,3mm jack-ra végződik.

Előzmény: gyorsmanó (1867)
gyorsmanó Creative Commons License 2017.12.10 0 0 1867

és azt hol tudom megnézni, hogy 3,5 v 6,3? Mert a gép elején a kettő dugaszba a mobilom (S6 na és annak ugye 3,5 mm a csatija) csatlakozója csak átalakítóval megy bele...

Előzmény: Törölt nick (1866)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.10 0 0 1866

nem tudom melyik kábelre gondoltál a linken lévőkről, de ha az AP-250 - UCA2x2 összekötés a téma, akkor Neked olyan kábel kell, aminek a hangszer oldala 1 db sztereo jack

pld. ez: http://bbstudio.hu/35mm-sztereo-jack-2-x-RCA-szerelt-kabel-1-meter (feltételezve, hogy 3.5mm jack csatlakozó van a Casio oldalon, nem 6,3mm-es)

 

/a Casio AP250-en kettő független fejhallgató kimenet van (vsz. tanár, diák), de ebből  Neked csak az egyiket kell használni/

Előzmény: gyorsmanó (1865)
gyorsmanó Creative Commons License 2017.12.10 0 0 1865

Szerinted ez a kábel jó? Innen rendelném a hangkártyát tudom itt drágább de erre azt írják h jobb minőségű..meg máshonnan a posta kb pont ennyi lenne...

 

http://bbstudio.hu/shop_search.php?search=2x+RCA+

Előzmény: Törölt nick (1850)
Legere Creative Commons License 2017.12.02 0 0 1864

Csak a Yamaha erényeiről tudok nyilatkozni, mert egyéb márkákban nincsen tapasztalatom. Illetve egy olcsóbb szériás Rolandot egyszer kipróbáltam, de annak nem tetszett a hangja. Ettől függetlenül kiváló hangszerek lehetnek, de érdemes egy bizonyos szint felettiekhez nyúlni.

Szóval egy Yamaha CLP-525-ös készségem van, ami új kora óta van nálam. Ár -érték arányban jó vételnek tűnt a 400 körüli árával. Csak az értékesítőre tudok hagyatkozni, aki kihangsúlyozta, hogy más márkákkal ellentétben a Yamaha billentyűjének mechanikájában a tartós fém alkatrészek dominálnak. Ez pl. a Kawainál műanyag dominanciával párosul. A CLP extrái teljességgel megfelelnek az elvárásoknak és a hangja is kiváló. Valóban kihallható egyfajta húros rezonancia, amely nagy mértékben életszerűvé teszi a hagyományos zongorához képest. Nem vagyok egy virtuóz zenész, de otthoni célra több, mint megfelelő a hangszer. Nem utolsó sorban esztétikus, kivitelezési minősége kiváló.  

Előzmény: Neti69 (1856)
djuice Creative Commons License 2017.12.02 0 0 1863

Ez nagyon érdekes! Eddig a Yamaha hangszereire volt jellemző, hogy hifis, laborsteril a megszólalás és a Roland, ami nyers, szőrös, borotválatlan. :) Úgy néz ki nem csak egyforma vélemények vannak ebben e szerint.

Előzmény: ZeneKari (1861)
Neti69 Creative Commons License 2017.12.02 0 0 1862

Kedves ZeneKari

 

Köszi a válasz. 

Előzmény: ZeneKari (1861)
ZeneKari Creative Commons License 2017.12.02 0 0 1861

Én Yamaha Clavinova párti vagyok, el is mondom, hogy miért. Szerintem a Yamaha hangja természetesebb. A Rolandok is nagyon jók, csak azok már alapból is olyanok, mint egy jól kikevert CD lemez. Ez valakinek jó, de nekem túl hi-fis, túl mű. Mondjuk pop zenére lehet jó. A Yamaha viszont nagyon pianínós, zongorás, azaz az akusztikus zongora minden rezdülését visszaadja, azaz a húrok reagálását a kalapácsokra, a pedálhaszatra.

Elképesztően részletgazdag. Amelyik modellben van Bösendorfer zongora, az egyszerre pop zenére is tökéletes (CFX zongora), és klasszikus zenére is (Bösendorfer). A 600-as Clavinova zongoráknak a billentyű talintása is nagyon kényelmes nekem. 

Előzmény: Neti69 (1856)
Neti69 Creative Commons License 2017.12.01 0 0 1860

Kedves Ásítósárkány

 

Köszönöm neked is az infókat.

Előzmény: ÁsítóSárkány (1859)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2017.12.01 0 0 1859

A Boogie Woogie és Regtime témához nem tudok hozzászólni, csak feltételezem, hogy az autentikus billentés ott is fontos.

A Roland RP501R, vagy ha nem kell Bluetooth meg az egyéb apró újdonságok, akár RP401R szerintem sem rossz választás, ha bútort keresel... Emellé a Kawai CN27-et vagy CN25-öt tudom ajánlani.

 

Kicsit körbenézve európai oldalakon, Roland HP504-et, látok valamivel 1500 euró alatt, Kawai CA-17-et kicsit fölötte.

 

Hordozhatóból a Kawai ES-8 amit ajánlanék, kb 1450 euróért látom külföldről.

 

Érdemes kipróbálni őket.

 

 

 

Előzmény: Neti69 (1856)
Neti69 Creative Commons License 2017.11.30 0 0 1858

Kedves davidthepianist

 

Köszönöm a válaszodat. 

Előzmény: davidthepianist (1857)
davidthepianist Creative Commons License 2017.11.30 0 1 1857

Heló 

Ha már kiadnál érte akár 400.000Ft-ot én az RP-501 et tudnám ajánlani. Az Rp501 hangzásban szerintem sokkal jobb( egy Steinway zongoráról vették a hangkivonatot míg a Yamaha hangzásvilága egy kicsit tompább lágyabb hangzású Bössendorfer zongorát idéz) mint a yamaha és a mechanikája is fejlettebb. Többet ad a funkciók terén is.

Én már próbáltam mindkettőt de azt ajánlom ha van lehetőséged látogass el egy szaküzletbe és próbáld ki személyesen.

Előzmény: Neti69 (1856)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!