Keresés

Részletes keresés

vani-lia Creative Commons License 2016.10.15 0 3 5434

Ha meningeoma, akkor én is hozzászólok, engem 1998-ban műtöttek ezzel, 8 órás műtétem volt, mert nehezen hozzáférhető volt a daganat.

Utókezelést, gyógyszert nem kaptam, 4 hónap múlva dolgoztam (szellemi munkakörben )..

Néha, főleg, ha huzat éri a fejemet, akkor jelentkezik egy agresszív fejfájás, ezért a sapka, kendő nélkülözhetetlen számomra.

És volt már néhányszor erős szédülésem

, de azt inkább egyensúlyszervi probléma okozza.

Máskülönben azóta "kutya bajom " , úgyhogy igazán nincs okom panaszra.

Neked is teljes felgyógyulást kívánok!

Előzmény: lábadozás (5427)
Remény123 Creative Commons License 2016.10.15 0 2 5432

Gondolom a meningeoma nagy kiterjedésű volt, ezért operáltak meg, vagy olyan súlyos mellékhatásokkal járt. Nekem is van meningeomám, az orvos szerint nem  kell műteni. Sokszor szédülök,  elfelejtek egyszerű szavakat, van hogy gyorsan szeretnék valamit mondani, és nem találom az odaillő szót. Kellemetlen,  a nevekkel is bajban vagyok.

 

Remélem rosszabb nem lesz.

 

Mielőbbi gyógyulást kívánok Neked!

Előzmény: lábadozás (5427)
lábadozás Creative Commons License 2016.10.15 0 1 5431

Már 4. hete tart a gyógyszercsere: Levetiracetam adagjának csökkentése, Gerolamic növelése, a 4. hét végén lesz kontroll, addig már nem akarom zaklatni az orvost. ...viszont azóta sem múlik az időnkénti szédüléses émelygős rosszullét... normális ez? 

Majommacska Creative Commons License 2016.10.14 0 0 5430

Édesanyámat privát betegszállitóval szállittattam, a küldő kórház rendelte, én is vele mentem,  pontosan érkeztek, udvariasak voltak. Igaz, ez nem volt ingyen, de az ingyen szállitásra sokat kell várni, és ahogy irtad is, több beteget visznek egyszerre. Mivel én nem szerettem volna édesanyámat kitenni egy akár egész napos várakozásnak, ezért a privát betegszállitást választottam. Agyműtét után 5 nappal pedig személygépkocsival vittem haza egy másik beteget, semmi baja nem történt, az úthibákat kikerültem.

Előzmény: Lina0208 (5428)
Everdeen Creative Commons License 2016.10.14 0 0 5429

Abban az országban semmire sem figyelnek.

Egy taxi egyszerűbb lett volna.

Mi is azt csináltuk. 

Lina0208 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 5428

Csak kíváncsiságból szeretném megkérdezni, hogy a betegszállítót a küldő vagy a fogadó kórház intézi?

Azért kérdezem, mert a mai napig nem fér a fejembe, hogy lehetett, hogy Anyát az agyműtétet követő 6. napon nem fekve szállították, hanem olyan betegszállítóval, ahol csak ülni volt lehetősége több másik beteggel együtt. Az út előtt 4 órát kellett a csomagjaival várnia (Apa vele volt) majd nem is a legrövidebb úton, hanem a többi beteg miatt szükséges kisebb kitérőkkel érkezett meg a kórházba. Ez általános vagy csak nekem fura, hogy ennyire nem figyelnek egy agyműtéten átesett betegre?

lábadozás Creative Commons License 2016.10.07 0 2 5427

Időközben szerencsére megtudtam a neurológusomtól, hogy ezek a tünetek, amik miatt kezdtem behisztizni, a gyógyszerváltás kísérőjelenségei. Azért írom le ide, hogy talán más is okulhat belőle: Július elején kanalaztak ki belőlem egy meningeomát. Volt Medrol, Levetiracetam, Quamatel (a Medrol miatt) A Medrol elhagyása rendben lezajlott, a Levetiracetam kísérőjelenségei közül nálam a napközbeni aluszékonyság, az éjszakai álmatlanság és gyomorémelygés valamint időnként a daganat eltávolítása előtti időkre emlékeztető homályos látás, illetve szédülés jelentkeztek. ... Kontrollon csináltak kontrasztos CT-t ott minden rendben ment és időarányosan jó képet is produkáltam. A laborleletek is rendben vannak. A sebészorvos a panaszaimra  ajánlotta a gyógyszerváltást a neurológus szoros kontrollja alatt. Eredmény: Levetiracetam helyett Gerolamic ... A lassan felépülő (25 mg emelés hetente) Gerolamic mellett a Levetiracetamot sem lehetett még elhagyni. Azért én unva a kísérőjelenségeket a második héten panaszkodtam a neurológusnak, hogy bántja az épp elhagyandó gyógyszer a gyomromat, lehetne-e hamarabb csökkenteni? ... Belement azzal, hogy ha bármit érzek, jelezzem felé. Már a 3. hétnél tartok, de a Levetiracetam csökkentésének  válaszreakciójaként kissé felerősödtek a kísérőjelenségek, ... ma már úgy megszédültem, hogy a mellettem állónak úgy kellett elkapnia, hogy össze ne essek. Gyors vérnyomásmérés: az egyébként kimondottan alacsony értékeim a rosszullét után közvetlenül megugrottak. ... 1 órával ezelőtt tudtam ismét beszélni a neurológussal, aki azonnal a gyógyszermegvonás ütemének gyorsaságát tette felelőssé. Jelenlegi helyzet: Levetiracetamot (ami csökkentve lett) ne hagyjam abba, hanem még szedjem. (de ne emeljem vissza az adagot) Az újat (Gerolamic) az eltervezett ütemben emeljem, jelenleg 50 mg-ról 75 mg-ra: kedden ismét konzultáció.  ... Itt tart ez a csodálatos romantikus történet. Egyetlen tanulságom van jelenleg, amit le tudtam vonni az egészből. A megvonás ugyanolyan vacak, mint a bevezetés. Ja igen és mégegy: bármennyire is dögunalom, nem lehet türelmetlenkedni. 

lábadozás Creative Commons License 2016.10.07 0 0 5426

Lehet-e a Gerolamic hatása szorongásos álmatlanság? 

_chillout_ Creative Commons License 2016.10.01 0 1 5425

Mérnökök vagyunk mindketten, de elég speciális területen. Férjem bankoknak dolgozik, én pedig aktív orvosi eszközök kockázatát elemzem.

Előzmény: Everdeen (5424)
Everdeen Creative Commons License 2016.10.01 0 0 5424

És mi volt a szakmátok? 

Én most sem hallok jókat sajnos. 

Én nagyon régen, több mint 20 éve kerültem ki Angliába, így már rég állampolgár vagyok. 

Minisztériumban dolgozó de aztán onnan elmenekülő jogász-kozgazdász nettó 250-et említett meg napi 10 óra munkát, ha belevesszük, hogy szombaton is be kellett menni, megírni a miniszter beszédét, és egyéb olyan kutatást végeznie, ami nema munkaköre.

 

Előzmény: _chillout_ (5408)
kuttyomfitty Creative Commons License 2016.09.29 0 2 5421

Rákos betegeket sorolj bárminemű gyógyulással, ne sportolókat, akik vitaminnak szedik.én is szedtem lenkei vitamint, ès tök jól feldobott. 

Előzmény: JammieB. (5418)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.28 0 2 5419

Ugye nem rákos betegeket soroltál fel? :))

Előzmény: JammieB. (5418)
kuttyomfitty Creative Commons License 2016.09.28 0 2 5417

jaj de cukin kiragadtál egy szót. jaj, de cukin :-D a többit-lelet, bizonyítás, eredmények-ezt persze nem ragadtad ki...

éljen az mlm rendszer a kamu termékeivel

Előzmény: JammieB. (5416)
kuttyomfitty Creative Commons License 2016.09.28 0 1 5415

nem az a topic??? nem az, amelyikben gyógyulást igérsz? ja, hogy nem tudsz bizonyítani, egyből hagyjuk, ugye? :-) kis cuki vagy

Előzmény: JammieB. (5414)
kuttyomfitty Creative Commons License 2016.09.28 0 2 5413

akkor mutasd! ne csak dumálj

Előzmény: JammieB. (5412)
kuttyomfitty Creative Commons License 2016.09.28 0 2 5411

hihi:-D neeeem, nem fenyvesic vagyok,de  iggen cuki vagy :-D perszehogy belédkötök. mert még egyetlen kicseszett konkrétumot se sikerült belőled semmivel se kiszedni! egyet se! csak nagy ködösítő szarságokat :-D de kedelek megszeretni, komolyan :-D ekkora kamust :-D hozzám gyüssz? :-D

Előzmény: JammieB. (5410)
kuttyomfitty Creative Commons License 2016.09.28 0 3 5409

ittenem, te mindent tudsz. haldoklónak gyógyulást, ápolónőnek milliomos állást! isten éltessen sokáig!

Előzmény: JammieB. (5406)
_chillout_ Creative Commons License 2016.09.28 0 1 5408

Már lényegesen magasabbak otthon a fizuk. Mi úgy jöttünk el 5 éve, hogy annak, amit leírtál, kb az ötszörösét kerestük fejenként (férjem kicsit több, én kicsit kevesebb mint 5x annyit), és pont most nézegettük, hogy azóta olyan jó 20%-kal nőttek otthon a fizuk a mi szakmánkban. Tény persze, hogy így sem összemérhető a kinti jövedelmekkel.

Előzmény: Everdeen (5391)
Lina0208 Creative Commons License 2016.09.28 0 0 5407

Igen, az aljas talán jobb szó.

 

Előzmény: Everdeen (5403)
Everdeen Creative Commons License 2016.09.23 0 0 5404

Vidéken élő rokonoknál nagy szórás van, van aki 8 elemi+ szakmunkásképzővel infúziógyártósoron 60 ezret keres...hajnali 4-től-14-ig nyomja.

A másik angol nyelvvizsga+ főiskola= 110 nettó.

A 3. gyerekjátékgyárban nem szalag mellett nettó 150 de 3 műszakban. 

Budapesti két nyelvet folyékonyan beszélő-bilingual- jogi diploma+ ügyvédi szakvizsga nettó 300 és az már igen jó fizu...már akinek. Csal minimum 10 évet kell tanulni folyamatában, és nem is akármit. 

Everdeen Creative Commons License 2016.09.23 0 0 5403

Alattomos? A Glioma? Inkább aljas. 

Lina0208 Creative Commons License 2016.09.23 0 0 5402

Az egészségügy itthoni helyzetével egyetértek, katasztrófa. Csak a szerencséden múlik, hogy mennyire lelkiismeretes orvossal/nővérrel hoz össze a sors, és ezen bizony rengeteg múlik. Nagymamámnak 5 hétig nem vették észre a combcsonttörését, mert nem voltak hajlandóak röntgenezni, a korábbi sugárkezelésből adódó gyengeségre fogták. Megismerkedtem és jóba lettem egy onkológus főorvossal, ő mondta, hogy a két legalattomosabb rák a glioblastoma és a hasnyálmirigy. Ő a rendszeres ellenőrzésben hisz, de sajnos sok szakorvos későn küld el CT-re. 

A fizuk azért nem ilyen szörnyűek itthon, legalábbis itt NY-Magyarországon nem, gyárban szalag mellett hazavisznek 120-150-et ahol lakom.

Arthur Philip Dent Creative Commons License 2016.09.22 -1 1 5401

Kellemetlen...

Everdeen Creative Commons License 2016.09.21 0 1 5398

Köszi, de  már nem sokat fogunk visszajárni és már nagyon -nagyon óvatosak vagyunk. 

Mi soha senkitől nem kérünk szívességet, hanem megfizetjük, vagy a rendszer részeként el kéne látni egy beteget, de nem úgy nézett ki hogy ellátnának minket...

Amúgy a Szent Lászlóba hogyan kerültünk mivel a Budai Várhoz közel volt egy lakásunk- víziváros-de már eladtuk így semmi kötelékünk nincs. De onnan- az I. kerületből átvittek minket a Lászlóba- merta többi kórház nem fogadott minekt. 

Arra emlékszem hogy éjfél után egy másik kórteremből kirohant egy jó ötvenes nő és közölte hogy háromszor hívta a nővért és a füle botját sem mozdítja és hogy a hozzáállásuk kritikán aluli, úgyhogy most már ne is jöjjön.

Egy nővér volt közöttük aki aranyos volt, egy molettke, erdélyi, mondta hogy ő neki olyan betegsége van-vizesedik a lába- , ami miatt őt nem veszik fel küldöldi kórházba sohva mert már rég elment volna. 

Na, ennyit a magyar ápolóknől...Aki akar dolgozni és aki felveszi a külföldi munkamorált azt alkalmazzák, aki itt maradt, nem véletlenül maradt itt...de ezeket a nőket egy nap alatt kidobnák akármelyik kórházból abban biztos vagyok. 

 

Everdeen Creative Commons License 2016.09.21 0 0 5396

De leírok egy másik esetet is, ha néha itthon vagyunk úgylátszik mi mindig belebotlunk az eübe. 

Hátfájással elment anyu egy maszek doktornőhöz, aki 16 ezerért ugyan megvizsgálta és belerakta a bogarat a fülbée hogy ezek a tünetek nem jók ez nem gerincbetegség tünete, menjen el egy MR vizsgálatra. 

Elküldte mindeféle fájdalom vagy gyulladás csillapító nélkül.

És ő egy ismert maszek reumatológus. 

El is ment, felhívott egy kerületi kórházat, ahol mondták hogy 4 hónap múlva tudnak adni első időpontot...

Anyu mondta hogy fizet, erre modnták miért nem ezzel kezdte. 

A gerinc MR- 28 ezer ft volt tehát nem is drága...

Megállapították hogy sérve van, épphogy nem kell műteni irány a házirovos- beutaló- azzal irány a reumatológia- egy idős katonaorvosnő kérdezte hogy az előz őmaszk orvos milyen gyógyszereket írt fel mondta anyu hogy semmit...

Az orvosnő mondta hogy ilyen nincs ezt nem hiszi el, mert ezzel nem lehet közlekedni és nem üvölteni a fájdalomtól.

Kapott egy Xilox nevűt de attól rosszul lett, így nem szedte adtak neki egy másikat. 

A kezeléseken rendesek voltak az ápolónők, de nem is várta el ingyen adott 500 ft/alkalom.

Az egyik ápolónő mondta hogy ő nettó 110-ért dolgozik itt és 28 éve itt van.

 

Everdeen Creative Commons License 2016.09.21 0 1 5395

Egy bírónő ismerősöm fia kezdőként nettó 100 ezer forintot keresett egy cégnél miközben a Corvinuson végzett mint közgazdász, aztán a Wizzairnél keresett nettó 210-et és az már nagyon jó fizetésnek számít. 

Nem kell a témába belemenni, de ahogy látom amit én írok az közelebb álla valósághoz. 

Minisztériumokban adnak nettó 250 et egy jogásznak és az már nagyon komoly fizetés....

Everdeen Creative Commons License 2016.09.21 0 0 5394

Amit a nővérekről írok Darling az felháboríthat nyugodtan én úgy utálom őket mint a xart.

Történesetesn tavaly januárban itthon voltunk egy hosszabb időre. 

Anyukám megbetegedett influenzával és amikor 40 fokos lázzal hívtuk a mentőket 3 másodperc alatt csapták le a fülembe.

Végüla reggel óta 'zaklatott" kerületi ügyeletes orvos mondta hogy majd ő kihívja a mentőket nekünk, így ki is jöttek. 

El sem tudtak anyuval indulni annyira ki volt száradva hogy fél órát kellett várni amíg lecsöpögött egy só infúzió.

Egy jó öreg hatvanas mentőápoló jött ki, aki egy vaskos tűvel kötötte be az infuziót amit eg nagy vékony tűvel lehetett volna...

Na mindegy bekerültünk a Szent László kórházbaa...

Bedobták anyukámat egy kórterembe ahol volt egy TBC-s beteg...

Kb 30 perc után szóltam az egyfolytában a számítógépre meredő harminc körüli orvosnak hogy jöjjön be, mert anyukámnak nagyon fáj a lába és lehet hogy ez lázgörcs, erre közölte hogy ne oktassam ki...mondtam neki hogy kihívom a rendőrséget meg a TV2-t mert ebből elég volt hogy behoztak egy 66 éves beteget 41 fokos lázzal a kevés kis infúzió lecsopögött és maga fél órája rá sem nézett a betegre...

Utána kiküldött és anyuval beszélt vagy fél órát, anyu mondta hogy milyen gyógyszer érzékenysége van egy csomó gyógyszerre, amidozafénra stb allergiás így csak Paracetamol infúziót kötöttek be neki és só oldatot én éjfél után hívtam egy taxi aki 8000 ezerért haza is vitt...amúgy jól elbeszélgettünk mindkét fia Londonba él LOl

Másnap megint nem kapott infúziót még sóoldatott sem  és ráüvöldöttt anővér hogy ad egy gyógyszer mit tudja ő hgyo mi van benne, itt ez a szokás vegye be és kész - Természetesen nem vehette be mert amidozafén tartalmú volt...

Éjfél körülre már megint 40 fokos láza volt és a harmincas kis új doktornő meg egyfolyátban telefonált...

Anyukám elunta és megmondta doktonőnek hogy ő most hív egy taxit és hazamegy és holanp Ügyvédekkel visszajön és leülnek beszélgetni a főosztályvezető orvossal hgoy egy 70 felé közeledő nőnek 40 fokos lázzal mi okból kellett elhagynia a kórházat...

Ekkor már mi is bent voltunk apukámmal, mert felhívott minket mobilon két ápolónő volt a egyik egy negyvenes kékszínű hajjal, puffogott, sziszegett, vágta a pofákat- elküdltem a jó kurv. an-ba szó szerint...előző nap amúgy kapott 5 ezer forintot... kár volt-

Az orvosnő mondta hogy ad egy infúziót és egy másika tis hogy reggel csinálnak egy vizetelt és vérviszgáalott jó lesz e így?

REggel meg is csinálták és rohant be k 4 orovs egy csomó sóoldattal mert anyu kálium szintje a nullán volt...

 

3 nap múlva végül is elhagyta ezt az ocsmány, lerobbant, nyomorult, koszos cigótelep kórházat- Lehet mélységes felháborodni újra- és még vagy hetet Londonban Kórházban töltött....

Ami az ápolónőket illeti, én rámosolyogtam az egyikre- aki nem hogy vissza mosolygott vágott egy pofát, ez akkor volt amikor a mentő felvitt minket...

Az egyik nagydabab fiatal, jókedélyű mentősápoló lepedőt kért az ápolóktól mondták hogy menjen a picsába mert nem tudnak adni nekik sincs...

Nekem ezek voltak a tapasztalataim.

Nem tudom hogy miért tüntetnek az ápolónők- itt Anligában egyetlen magyarral sem futottam még össze, de akikkel tavaly januárban a Sznt Lászlóban azokat meg tudtam volna ütni, annyira primitívek, nagyképűek, iskolázatlanok, érzéketelenek, szavakkal nehéz kifejezni mintha nem is szocializálódtak volna, mintha egy erdőben nőttek volan fel mint Casper akit a farkasok neveltek Németországban az 1800-as években...

Lehet felháborodni....

 

600 euró az 320-al számolva=192.000 nettó- ennyit kapsz? 

Tücsi59 Creative Commons License 2016.09.21 0 1 5392

Mélységesen felháborít a nővérekről írt véleményed.Jól képzettek csak fele már nyugaton dolgozik. 1 nővér 12 órában 24 betegre Nőgyógyászaton személyes tapasztalatom .Mútétes osztályon.

Előzmény: Everdeen (5391)
Everdeen Creative Commons License 2016.09.20 0 0 5391

Inkább fogalmazzunk úgy hogy a világ minden táján keresnek nem 300-400 eurós állást a magyar orvosok...

Itt N-Brittanniában is hihetetlenül xar az eü ha nincs pénzed, mert nagyon sok embernek nincs...

Ennek történelmi okai is vannak a munkáspárt nem véletlenül több száz éves múltra tekint vissza! :)

De! Egy agyi MR viszgálatot ha reggel 8-kor odamész akár déli 12-kor is el tudnak végezni, vagy max másnap és nem kell hónapokat várni. Vannak spéci vérvizsgálatok stb, ami Mo-n nem lehetsége.

A magyar állami része az eü-nek lassú, tele érdektelen orvosokkal, és nincs diagnosztika. 

A magán orvosi részleg, ha egyáltalán vannak magán kórházak- arra meg nem vonatkoznak törvények, nulla a szankció, az ellenőrzés. 

Bár az államinál is kb ugyanez, az orvosok egymást védik, a nővére akármilyen etikátlan, iskolázatlan, taplók akkor is egymát védik miközben akárkitől hallok róluk infókat, csak horror amit mesélnek velük kapcsolatban. 

Minden azért rohad, mert annyira alacsonyak a fizetések, és mellé annyira nincs munka, ha van, akkor is dolgozói szegénységről beszélünk.

Itt Londonba, egy jó egyetemmel, vagy fősulival, ha van egy jó állásod, ha felküzdöd magad egy pozícióba akár 8-10 ezer fontot is meg lehet keresni. A 2 ezer font egy teljesen átlagos bér- ha jó a képesítésed nem a 8 elemisekről beszélek. 

Ezt nem lehet össze vetni a 400 eurós vagy max piaci szférában adnak egy 6-700 eurós jövedelmet, könyörgök az mi?!!

Ebből indul ki az 'ország rákfenéje".

forgoszel Creative Commons License 2016.09.20 0 1 5389

Azt nem mondanám hogy a diagnosztika szar, inkább azt hogy mérhetetlen hosszú időbe telik míg szakorvoshoz kerül a beteg. Ráadásul nem az a jellemző hogy a betegek az első gondra elmennének a házi orvoshoz, hanem még hosszú hetek telnek el mire rászánják magukat hogy egyáltalán oda elmenjenek. Akkor ha a házi orvos jól méri fel a problémát és elküldi további vizsgálatokra jó esetben hónapok telnek el, és tudjuk jól hogy némely fajtája ennek a betegségnek képes hónapok alatt igazi rombolást művelni.

Előzmény: Everdeen (5388)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!