Keresés

Részletes keresés

szelica Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24862

Sziasztok! Segítségre lenne szükségünk.. Pénteken (aug. 2-án) indulunk vonattal Montenegróba. Kb 1 hónappal ezelőtt foglaltunk szállást Canjban, azonban több napja nem lehet elérni a szállásadót és a honlapokról is eltűnt. Előre fizetni nem kellett, ezzel nincs gond, csak most itt vagyunk az utazás előtt 3 nappal szállás nélkül. Hívtunk néhány magánszállás tulajt Sutomoreban, de mind tele. Nem ismertek valami helyet, ahol próbálkozhatnánk. 7 éjszaka lenne (2 fő) és max 12-13 eurót szánnánk egy éjre. Ha nem találunk, szerintetek ott helyben lesz valami szállás? Segítségeteket előre is nagyon köszönjük!!

Vályogos Róbert Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24861

Sziasztok,

Hátha akad egy-két hasznos info a blog-omon számotokra.

http://bobek-kirandulas.blogspot.hu/2012/08/montenegro.html

Üdv. R

era51 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24860

Jaj, igen ez az:)

Juhéj.

Hát ahhoz a benti homokos koszos hideg valamihez képest ez maga volt a csoda :)

Előzmény: Amaribp (24859)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24859

http://www.youtube.com/watch?v=d4uRQfO5pvA

 

Ez lenne az?:)   Nekem már nehéz lenne ennyi ribizlivel együtt tölteni egy napot, és hol van a tengerélmény???

Előzmény: era51 (24851)
fityók Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24858

Szállásadóként lenne pár gondolatom!

A szálláspiacon /és nem csak Montenegró vonatkozásában/ rengeteg online foglalási rendszer működik pl. a  Booking is ,de a hazaiakat is mondhatom / pl a szállás.hu/  teljesen biztonságosnak , ami a pénz útját illeti,ami nem mindegy  az a pénz mennyisége!!! És itt a lényeg a jutalék,mert ezek az oldalak igen magas  jutalékokat húznak le rólunk szállásadókról. Mivel szerződésünkben köteleznek a legalacsonyabb szolgáltatási árak megadására /ebből kapják ők a jutalékot/,így a szállásadók trükköznek! Próbálják ugyanazt a szobát kicsit más megfogalmazásban+ szolgáltatásokkal magasabb áron értékesíteni,hogy ki tudják gazdálkodni a jutalékot. Többnyire  sikerül is ,mert a közvetítő cégeknek csak egy a fontos: az ő lapjukon keresztül foglaljanak és már kattan is a kassza ! Természetesen valahol jó ez ,hisz nekünk  reklám lehetőség ,nekik pedig hatalmas jövedelem,csak a kedves vendég  jár kicsit rosszabbul . Ajánlom a személyes kontaktust a szállásadóval /még ha google fordítóval is/ szívesebben adjuk oda szobáinkat a vendégnek olcsóbban /persze alkudni kell!/ ,de min. 10-15%-ot   tudunk így  nyerni!  Érdemes megkeresni a direkt elérhetőségeket! A pénzen kívül,pedig egész más hangulata van az egésznek,főleg Montenegróban,szívesebben hív meg a tulaj egy pálinkára ,esetleg vacsorára ,ha már van valamilyen személyes kapcsolat közöttetek,arról nem beszélve ,hogy egy rakat dolgot meg is tudtok beszélni/ pl.hány méterre is van a tenger, a booking azt írja: 100,de csak légvonalban,mert lépcsős opciót nem lehet beírni stb.stb./.

era51 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24857

A dízel üzemanyagról tudok írni, mi azt tankoltunk.

Boszniában olcsóbb, 2,35 KM / liter= kb 351.-Ft

Horvátország: 1,29 euro / liter= 387.-ft

A cigaretta is olcsóbb Boszniában.

Montenegro: 1 üveg 1,5 literes ásványvíz 0,44 eu

barna kenyérke ( 7 zsemle megsütve virág alakban :)= 0,40 eu

ebéd: csevap sültkrumplival, kevés salátával 4 eu

           rázsnicsi sültkrumplival szintén 4 eu

           kebab : 4eu

húsos burek: 1 eu

rövid italok általában 1,5-2 eu

kávézóban kávé: 1,5 eu

Előzmény: Dorina95 (24850)
era51 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24856

Hát, igen :(

Előzmény: Amaribp (24852)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24855

Egy valamit vegyél figyelembe, ez csak egy 300km tengerpart, és sokan járnak arra,nehéz eldugott helyeket találni, 1-2km es strandok vannak, és sok ember. Szállást is találhatsz, ha rugalmas vagy, egyik sincs közel a parthoz...kalandra fel

Előzmény: Dorina95 (24850)
szabolcs75 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24854

Remélem, tényleg úgy lesz. :)

Előzmény: Amaribp (24853)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24853

Na igen, szeptember.... Az idő még akkor is hőség, de csúcsszezon levonult...

Előzmény: szabolcs75 (24848)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24852

Bizony így van :) Pláne július-augusztus.

Előzmény: era51 (24851)
era51 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24851

Tegnap érkeztünk haza Ulcinjból.

Indulás hajnali 2,30 perckor, érkezés 13.00

Az ország déli részéből indultunk, Udvar, Eszék 4,03 Eu vagy 30 kuna útdíj, határ Samac, Zenica, Szarajevo 2,84 eu (fém pénzt nem fogad el, csak papírpénzt)vagy  5,40 KM, Boszniában 10,5 fok éjjel brrr, Focsa fele, Niksics, Podgorica alagútdíj 2,5 eu, Ulcinj. Nagyon jól lehet haladni, kivéve a montenegroi határ előtti 20 kilométert.

Ulcinjban 26 euro 2 fő 1 éj aludtunk.

A tenger homokos, nagyon koszos. Rengeteg az Albán. Kitettük a törölközőt, hogy ússzunk egyet, mire visszamentünk nem látszott a homoktól. Itt senki nem figyel a másikra. A part tele szeméttel. A nylon zacskó, papír, kukorica cső, ott minden van. Köpködnek, átlépnek a fejeden, törekszenek mindenhol. Borzasztó. Hát ezen fürdő területre úgy döntöttünk, soha többet nem megyünk. A tusolóba úgy állsz be, hogy térdig a sárban vagy :(

Este vacsi, nem éppen olcsó helyen,  40 eurot fizettünk.

A szállás a kis homokos strand feletti első utcában, szép tiszta, 200 lépcső egy irányban. Nem is sok itteni viszonylatban.

Reggeli 1 eu húsos burek a péknél, nagyon fincsi. A homokos strand felett, nem a vár, hanem a másik irányban kb 10 perc fizetős 10 euros 2 ágy és napernyő. Aquvarius beach . Nagyon hangulatos, cipő kötelező. Szép tiszta tenger, sziklák, a sziklákra fa padlón rögzítve az ágyak, klassz. Míg nem jöttek a helyi "nagymenők a jetskisek, akik persze mit sem törődve a fürdőzőkkel bejöttek a bólya és a part közé. Tahók.

Na mindegy, elvoltunk, jókat ettünk ittunk, de soha többet nem vágyom vissza.

A Tivat, Kotor, Budva környékén az elmúlt évben nem tapasztaltunk ennyi bunkóságot, mint itt.

Nem akarom elvenni senki kedvét, én sem hittem el amit mondtak, míg saját bőrünkön meg nem tapasztaltuk. Ennyire közel Albániához nem szabad menni, mert már ez Albánia :(

Dorina95 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24850

Sziasztok!

Jövőhéten indulnánk nyaralni, eddig úgy volt, hogy Horvátországba, viszont rábukkantam Budvára, Sveti Stefanra és nagyon tetszik az egész családnak... viszont nem tudunk semmit sem a helyről, szállásról, árakról.

Amennyiben segítene nekünk valaki, lenne pár kérdésem.

Mi eddig mindig úgy mentünk nyaralni, hogy nem foglaltunk előre szállást, úgy voltunk vele, hogy majd ott keresünk valamit, ahol tetszik a környezet, strand, akármi, hogy ne legyen megkötve a kezünk, ha esetleg mégsem tetszik a környék. Volna olyan kérdésem, hogy a városokban tud valaki magánapartmanházakat, kiadó aparmanokat, amik tűrhetőek mind színvonalban, mind árban? És körülbelül hogy vannak a szállásárak mondjuk egy 5 ágyas apartman esetén?

Ezen kívül olvastam több kommentet és ilyen fórumot, az egyiken Horváthoz viszonyítva elég olcsónak tűnnek az élelmiszerek, üzemanyag, ilyesmi, másik fórumon pedig már azt írják, hogy drága. Most akkor mi az igazság? Jó volna kicsit tájékozódni ilyen ügyben, mert nem mindegy, hogy hol tankolunk és mennyiért.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Amaribp Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24849

Pl??? Kiváncsi vagyok a kulináris élményekre :)

Előzmény: nohab (24836)
szabolcs75 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24848

Sziasztok! Eddigi utazásaim során a booking-ra egy szavam sem lehetett. Korábban olyan szállásokat foglaltam, amelyeknél nem emeltek le előleget. Ez tiszta sor.

Idén viszont volt keverés, bőven. Ulcinjba készülünk, a lefoglalt szállás esetében 10% foglalási díj volt, amit azonnal leemeltek, még márciusban. Pár napja derült ki, hogy adminisztratív okok nem tudunk az eredetileg foglalt, augusztus eleji időpontban utazni, csak egy hónappal később. Egyeztettek a szállásadóval, simán áttették szept. 1-8-ra a foglalást, és a 10% foglalási díjat sem buktam el.

Ja, és közel 100 ajróval olcsóbb lesz így a szállás. :)

Amaribp Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24847

Szóval a speciális feltételekre, kell figyelni......mert az nem biztos,hogy a reggeli :)  De szerintem minden rendben lesz.

Előzmény: Hümi (24846)
Hümi Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24846

Ezért csupáztam be a szabályzat elérhetőségét...

Előzmény: Amaribp (24845)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24845

"Felhívjuk a figyelmet, hogy bizonyos (nem visszatérítendő) árak vagy speciális ajánlatok kiválasztása esetén a foglalás elkészítésekor, illetve annak visszaigazolásakor a szálláshely előzetes átutalással (amennyiben ez támogatott fizetési mód) vagy hitelkártyával történő fizetést igényelhet. A szálláshely előzetesen ellenőrizheti vagy megterhelheti hitelkártyáját (néhány esetben visszatérítési lehetőség nélkül). Kérjük, hogy még a foglalás előtt részletesen nézzen utána az esetleges különleges feltételeknek."

??????

Előzmény: Hümi (24843)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24844
Előzmény: nohab (24835)
Hümi Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24843
Hümi Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24842

A booking.com-on már tobb esetben foglaltam...többek között az idén is...de még sohasem emeltek le pénzt...

Előzmény: ZBE (24802)
Hümi Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24841

Közben megtaláltam...Tivatban az idén megnyitottak egy tengerészeti műzeumot és az előtt van két felíjított tengeralattjáró melyeket meg lehet tekinteni...a nagyobbik a P-821 Hero volt Jgoszlávia büszkesége...

 

Előzmény: Hümi (24796)
Bozó57 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24840

Megnéztem a foglalás visszaigazolását. Rajta van a foglalásiszám, minden adat a

 

szállásról, jelenlegi árfolyamon átszámitott szobaár, valamint, hogy foglaló nem kerül

 

felszámolásra.

 

Amennyiben az utazás előtt 4 nappal nem mondom le a szállást, akkor a teljes összeg

 

kerül felszámolásra. 4 napon tuli lemondás nem kerül semmibe.

Előzmény: ZBE (24802)
Bozó57 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24839

Mi 2010-ben foglaltunk szállást Eszéken, minden rendeben volt.

 

Az idén is a booking.com-n keresztül foglaltam szállást Szerbiába 09 hóra.

 

Nekem egyik alkalommal sem emeltek le pénzt a bankszámláról, csak meg kellet

 

adni a bankkártya számát.

 

 

Előzmény: ZBE (24802)
nohab Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24838

Nem beszélve arról,hogy nem vagy "időhöz" kötve.

 

Na erről nem is beszélve. Nem dolgozni megyek Montiba, hogy mások mondják meg, hogy mikor mit csináljak :)

 

Na jó, esetleg a nejem felmentést kap :)

Előzmény: BHJ-962 (24837)
BHJ-962 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24837

Nem beszélve arról,hogy nem vagy "időhöz" kötve.Akkor eszel-iszol,amikor jólesik és kedved van rá.

Egyszer voltunk félpanzión és a 10 nap alatt egyszer sem ettem csevapot,mert egyszerűen nem fért belém :-((

Előzmény: nohab (24836)
nohab Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24836

Félpanzió kérdése: biztos, hogy az a legolcsóbb megoldás, ha ezt választod, de nekem óriási élményt nyújt a helyi vendéglátó egységek felkeresése, mérlegeld ezt is, mert olyan morzsákat kapsz a helyiekből/helyiektől, amit én pl. a világért ki nem hagynék!

Előzmény: Tubyca (24834)
nohab Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24835

A Jaz alatt ott van még a Ploce is lőtávolban. Nekem a kedvencem a Budva környékiek közül.

Előzmény: Amaribp (24806)
Tubyca Creative Commons License 2013.07.29 0 0 24834

Nagyon köszönöm az iformációkat, igazán megnyugtattál! :-) Nekem is nagyon korrektnek tűnt a hölgy mikor foglaltam! Ezt a fépanziós dolgot akkor is eldönthetjük ha oda értünk??? Úgy érzem sohasem telik el az idő, annyira szeretnénk már indulni! :-)

Előzmény: efraim77 (24832)
Hümi Creative Commons License 2013.07.29 0 0 24833

Horvátországon keresztül mert megállunk oda és visszafelé is egy-egy éjszakára Plitvicében...

Előzmény: Amaribp (24820)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!