Keresés

Részletes keresés

themebuilder Creative Commons License 2010.05.26 0 0 3045
Ezek az emberek kellenek a Vaterának a hírneve öregbítésére:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1415183&avatip=1

Aki becsületes azt meg leszarják és kibaXXXák a rendszerből koholt vádakkal
teljesen igazságtalanul

Mindig valami olyanra hivatkoznak aminek semmi köze a másikhoz.
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3044
Nem értek veled egyet: kapják el azokat, akik nem fizetnek, vagy nem annyit, amennyit kellene. Ne rajtam akarják behajtani a mások által be nem fizetett lóvét.

Olyan, mintha azért nem vehetnék autót, vagy azért nem kaphatnék jogsit, mert sokan megszegik a KRESZ előírásait.
Előzmény: Törölt nick (3043)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3043
Jó, tulajdonképpen képben vagyok, én is utáltam kifizetni az illetéket, ráadásul újépítésűt vettem, meg még a tároló utáni igenfájdalmas illetékről ne is beszéljünk... de ez van, amikor sokan nem adóznak le, és mégis vásárolnak. Hidd el, sok ismerősöm van bejelentett minimálbérrel, és hitelből fizetett szuper ingatlannal.
Ha mindenki megfizetné a JÖVEDELMEI után az adót, nem kéne különböző erőltetett jogcímet sápot szedni. Úgyhogy el kell csípni a jövedelmeket a keletkezésük helyén vagy a kiadásukkor.
Én már régen megnéztem volna az aukciós oldalakat, és az autó- (motor, és ideértve a hajót is) és ingatlanvásárlókat is a vétellel párhuzamosan jövedelemvizsgálatnak vetném alá.
Remélem, ez lesz a következő lépés.
Off vége :)
Előzmény: Garbai Sándor (3042)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3042
Az adónak egy célja van: hogy bekerüljön a lóvé a költségvetésbe. Ami már egyszer adózott, az olyan sokszor, főleg rövid időn belül ne adózzon újra.

Nálam pl. a vagyonszerzési illeték veri ki a biztosítékot: ha az szja-val és kamatadóval csökkentett húszmilliómból veszek egy húszmilliós házat, az hol vagyonszerzés? Annyi történt, hogy a vagyonom anyagi megjelenési formája átalakult, nem pénzben, hanem téglában van húszmillióm. Ezt mire fel kell megadóztatni? Illetve illetékeztetni?
Előzmény: Törölt nick (3041)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3041
Az adórendszer átalakítással egyetértek, de amiket felsoroltál, azok különböző célú adók. A kommunálissal és az öröklési adóval nem értek egyet, a vagyonszerzésivel sem, sőt, a benzin árába épített jövedéki adó nagyságával sem.
Előzmény: Garbai Sándor (3039)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3040
Tudnám, hogy mi az ára annak, hogy eladom. Könyvelő vagyok :) de ha nem az lennék, megkérdeznék egy hozzáértőt. És ha nem járnék túl jól, nem adnám el.
Előzmény: Vadista Szandál (3038)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3039
Tény és való, hogy nem egy és nem kettő bolt és vállalkozás költözött fel a Vaterára, akik így (is) kerülik az adót, a hazai kisvállalkozók többségéhez hasonlóan.

Ennek ellenére vagy ezzel együtt azt mondom, hogy a csalókat is rúgják seggbe, ha ipart űznek az adócsalásból, de az adórendszert is alakítsák már át, nem kell mindig mindent kétszer-háromszor-négyszer megadóztatni különböző jogcímeken.

Keres az ember: jövedelemadó
Beteszi a bankba: kamatadó
Vesz belőle egy házat: vagyonszerzési illeték (vagy adó?)
Adott esetben, politikai pálfordulás esetén: vagyonadó, ingatlanadó
Bizonyos önkoriknál: kommunális adó
20 milla felett vagy nem egyenesági öröklésnél: örökösödési illeték (adó?)

És még lehetne sorolni...

Előzmény: Törölt nick (3037)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3038
Azért kaján vigyor ülne arcomra mikor eladod 10 millióért az akár sokszorosát érő családi örökséget mert meg vagy szorulva és kopogtat az APEH, hogy kellene akkor ebből 9 millió a köznek, de gyorsan, így jártál.
Előzmény: Törölt nick (3037)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3037
Én ehhez csak annyit mondok, épp itt volt az ideje. Bőőőőőven!!
Előzmény: Garbai Sándor (3031)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.21 0 0 3036
Hahó emberek...
Hog ylehet, hogy az első 3 károlyhozta ládikó sacc 16 másodperccel a felrakása után már el is kelt? 16 másodperc nem hosszú idő.
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.05.20 0 0 3035
Én valamit nem értek. Ha eladók egy autót 3 millióért nem adóköteles.
Ha a garázsomból eladom a lomokat 801 ezer forintért az adóköteles?
Pavel Creative Commons License 2010.05.20 0 0 3034
Pl. számtech/mobil fronton könnyen összejön a 800k, én is váltottam már reget hasonló okból.
Előzmény: Riska66 (3032)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.20 0 0 3033
Az a legnagyobb probléma szerintem, hogy a legtöbben a vaterázást "rendes" munka után csinálják amolyan fizetéskiegészítésként. Nagyon változó a nyereségük, havi 10 és 50ezer forint között ingadozik, esetleg van 1-2 jó hónap is, amikor pl. 100ezret is hoz. Ha valamit jó áron tud venni (neadisten készíteni) és drágábban el tudja adni, akkor ez már üzletszerű tevékenység. Ezek vannak nagyon nehéz helyzetben. Erre nem lehet / érdemes vállalkozást nyitni, lemondani pedig nem szeretne erről a pénzről. Márpedig nincs más választása: vagy bezárja a boltot, vagy csal.
Riska66 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 3032
Adó???
Még mindig ott vannak az alternatívák: Expressz, Apronet, stb... (nincs adó)
Posta???
Alternatíva a GLS. Egy mobil feladása 1450Ft(értékbiztosítva, garantált másnapi kiszállítás)

Mellesleg aki eljut a vaterán 800e.Ft eladásig az vagy nagyon fegyelmezett, vagy jól csapkod a nyelvével...
(O:
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.19 0 0 3031
Internetes árverezőkre vetette ki hálóját az APEH

2010. május 18., kedd 9:02

Tömegesen küld leveket az állami adóhivatal az internetes árveréseken az eladói oldalon álló magánszemélyeknek, melyekben a licitálás után a magánszemélyekhez befolyó jövedelmek után érdeklődik - értesült a Magyar Nemzet.

A lapnak nyilatkozó Angyal József adószakértő szerint az ingó vagyontárgyak internetes értékesítése után az adóhatóság a törvényben rögzítettnél magasabb személyi jövedelemadót, egészségügyi hozzájárulást és áfa befizetését is követeli az adózóktól. Példaként egy 2008-ban vagyontárgyak értékestéséből tízmillió forint jövedelmet szerző asszony esetét említette, akitől két év után összesen - bírsággal és késedelmi kamattal együtt - kilencmillió forint megfizetését várja a hatóság.

Angyal szerint az adófizetési kötelezettség a törvény betűje szerint ennél jóval csekélyebb. Az szja törvény értelmében ugyanis ingó vagyontárgyak átruházásából származó jövedelem után (58.§) 25%-adót kell fizetni. Az adó alapját pedig kétféleképpen lehet megállapítani. Amennyiben a vagyontárgy megszerzésére fordított költségek megállapíthatóak, úgy a bevételből ezeket, az értéknövelő beruházások költségét valamint az átruházás költségeit kell levonni.

Gyakoribb eset ingó vagyontárgyak átruházásánál, hogy a tárgy szerzéskori értéke az eladáskor már igazoltan nem állapítható meg, ekkor a bevétel 25%-a számít jövedelemnek, vagyis az eladási ár 25%-ának 25%-a (6,25%-a) lesz az adó. Az egy éven belül értékesített összes vagyontárgy után fizetendő adó együttes összegéből ráadásul 50 ezer forintot le is vonhat az eladó, vagyis évi 800 ezer forint bevételig a magánszemélynél nem jelentkezik adófizetési kötelezettség. Továbbá eddig a bevételi összegig bevallási kötelezettség sem terheli az adózót, ugyanis ingó vagyontárgyak átruházásánál ez csak 200 ezer forint éves jövedelem felett kötelező.

Fontos megjegyezni a fenti szabályokkal kapcsolatban, hogy csak abban az esetben alkalmazhatóak, amennyiben az adózó nem üzletszerű értékesítést végez, és ha az értékesítésből származó bevétel nem haladja meg a vagyontárgy szerződéskötés időpontjában ismert szokásos piaci értékét.
Előzmény: Vadista Szandál (3030)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.05.18 0 0 3030
http://penzcentrum.hu/cikk/1023581/1/internetes_arverezokre_vetette_ki_halojat_az_apeh

Real Putyur Creative Commons License 2010.05.16 0 0 3029
Legjobb tudomásom szerint a discogs.com nem tartalmazza az elérhetőségeidet; tehát nem követtél el szabálytalanságot.
Előzmény: Robzie70 (3027)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.15 0 0 3028
Attól függ, hogy automatika intézi, vagy valaki eszes azért rá is néz... magyarán: passz!
Előzmény: Robzie70 (3027)
Robzie70 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 3027
Srácok, egy LP üzenetváltásába beszúrtam egy dsicogs-os linket. Nem én vagyok az eladó. Ebből szerintetek lehet gondom, kizárás, eltiltás, stb...?
Pavel Creative Commons License 2010.05.13 0 0 3026
Az biztos :(
Mondjuk jóval ezren felül vagyok és csak néhány, ám elég fájdalmas eset volt. Most egy jó ideje már átálltam egy futárszolgálatra, csak a nagyon kis tömegű/értékű cuccok mennek postán. Vagy ha kézbe szeretném kapni az utánvétet :)
Előzmény: Real Putyur (3024)
Pavel Creative Commons License 2010.05.13 0 0 3025
Nekem már időgarantált csomagom is tűnt el sajna, és arra persze csak az értéket+feladási díjat térítette a P.

Egyébként ma egy kisméretű, 10 dekás dobozkát kaptam időgarantált csomagként, ajánlottan az is eljött volna 400 Ft-ból, de gondolom a postás néni ezt nem közölte szegény feladóval.
Előzmény: Vadista Szandál (3023)
Real Putyur Creative Commons License 2010.05.13 0 0 3024
Meg kell állapítsam, hogy peched van... :-)
Több száz (!) ajánlott, nem elsőbbségi levelet küldtem/kaptam az utóbbi ~3 évben; egyetlenegy sem veszett el a postán.
Előzmény: Pavel (3022)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.05.13 0 0 3023
Ez szerintem is egy tévhit.
Marketing, szegmentálta a posta a sebesség fontossága alapján a tarifákat. És fizetik az emberek, ha kell ha nem, szoktam figyelni. Rákérdez mindig az ügyintéző, ki van nekik adva, az egyszeri ügyfél meg kéri ha kell, ha nem. Aztán pislog milyen drága a levél:)

Kisértékű pótolható dolognál kimondottan jó üzlet ha eltűnik, valami feladási díj x 15 szorzóval fizet a posta.

Nem is tűnt még el semmi ajánlottan küldött dolgom.

Amit a pofátlanság, hogy mindent ajánlottan kell küldeni akkora mértékű a szarkaság.
Plusz adminisztráció, macera és baromi drága. Legalább lenne annyi becsület a postában, hogy olcsón adná, ha már üzemszerűen lopnak és muszáj ezt az opciót igénybe venni...
Előzmény: Pavel (3020)
Pavel Creative Commons License 2010.05.13 0 0 3022
Tudom, de én akkor is bízom benne, elsőbbségi küldeményem még sosem késett/veszett el, sima ajánlott annál többször. Meg vagyok győződve róla, hogy kisebb az elsőbbségi fennakadásának esélye, plusz 2 nap múlva verem az asztalt, ha nem jött meg, simánál még várhatok napokat.
Az ajánlás alap, anélkül semmit nem adok fel :)
Előzmény: Real Putyur (3021)
Real Putyur Creative Commons License 2010.05.13 0 0 3021
Az elsőbbségi küldemény egyáltalán nem biztonságosabb, mint a közönséges feladás (postaládába dobás!) - hiszen nincs lekönyvelve, semmilyen bizonyíték nincs arról, hogy bármi is feladásra került. (A kapott nyugta/számla nem sokat ér.)
A könyvelt levélpostai küldemény (ajánlott/ajánlott-tértivevényes) ad bizonyos fokú védelmet, bár a sima ajánlott levél bizonyos esetekben akár postaláda útján is kézbesíthető. Ha valaki ténylegesen biztonságra törekszik, akkor; tértivevény, vagy "saját kézbe", vagy csomag (ami önmagában könyvelt küldemény).

Az elsőbbségi különdíj egész egyszerűen egy lehúzás.
Előzmény: Pavel (3020)
Pavel Creative Commons License 2010.05.13 0 0 3020
Én is csak a biztonság miatt használom az elsőbbségi opciót, időben nem lenne sürgős.
Előzmény: Vadista Szandál (3017)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.12 0 0 3019
Még dolgozom az ügyön...
Előzmény: gepesz (3016)
Ladybee Creative Commons License 2010.05.12 0 0 3018
Nyilván az van a dolog mögött, hogy elsőbbségivel, ha délután feladod, másnap reggel ott van. Kevesebb idejük van a posta szarkáinak, hogy lenyúlják ! :-)
Előzmény: Vadista Szandál (3017)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.05.12 0 0 3017
"mi köze a vaterának ahhoz hogy elsőbbségivel adom -e fel?
elsőbbségivel nagyobb biztonságban érkezik meg a csomag"

Nem kevered az "ajánlott" küldeménnyel?

Jellemzően felesleges az elsőbbség, vaterás vásárlásnál legtöbbször mindegy, hoyg másnap vagy harmadnap van ott. Ráadásul simán is ottvan másnapra 60%-ban.
Ráadásul az elsőbbség sem garantálja, hogy másnap megkapja.

Tényleg olvasgatnod lenne érdemes a posta feltételeit, tarifáit.

Előzmény: themebuilder (3003)
gepesz Creative Commons License 2010.05.12 0 0 3016
Most mondja, hogy nem szerencsés.
Vagy az a szerencse, ha nincs szerencse? Nem éri kudarc? :-))
Előzmény: Real Putyur (3007)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!