Keresés

Részletes keresés

T.Dorina94 Creative Commons License 2016.01.07 0 0 12005

Nem az a cél,hogy nekem jó legyen hanem a mamának. A nővérem külföldön él és itthon van a férjével egy házuk így nincs veszélyeztetve szerintem. Köszönöm a választ! 

Előzmény: arrius7 (12004)
arrius7 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 12004

Ügyvéddel kellene elindítani a bíróságon. Viszont a 20 év miatt nem tűnik esélyesnek a dolog. A nővéred feltehetőleg amúgy is arra hivatkozna, hogy a lakás visszaadása a létezésében (egzisztenciájában) fenyegetné, azaz a lakás visszaadásával hajléktalanná válna. Ez már önmagában is elég lehet a bíróságnak, hogy a keresetet elutasítsa, de a nővéred ügyvédje majd talál egyéb okokat is. A legfőbb akadály viszont az eltelt idő: a nővéred a kérdéses ingatlant több mint 15 évig sajátjaként birtokolta. Azaz ha elméletben a bíróság az ajándékot vissza is adná a nagymamádnak, a nővéred elbirtoklásra hivatkozva rögtön vissza is kapja.

 

Ami viszont fontos, hogy a nagymamád a lakás haszonélvezője, a haszonélvezet pedig erősebb a tulajdonjognál. A nagymamád elvileg perrel kilakoltathatja a nővéredet, és míg él, megengedheti neked hogy te lakjál benne, vagy bárki más (pl. kiadhatja bérbe). Sőt, beköltöztethet oda bárkit akkor is, ha a nővéred még benne lakik. Ez az a tényező, amivel rákényszerítheti a nővéredet pl. a haszonélvezeti joga pénzbeli megváltására (amivel hozzájárulhat pl. a te lakásvásárlásodhoz - mert gondolom ez a jelen probléma forrása).

Ha a haszonélvezeti jogra hivatkozva szeretnétek tenni valamit, akkor viszont nem ártana, ha a nagymamád (a saját nevében) kérne a földhivatalban egy hiteles tulajdoni lap másolatot (kb. 7eFt), mivel ha 20 éven keresztül nem rendelkezett semmi módon a haszonélvezeti jogával, úgy a nővéred még ezt is elbirtokolhatja (a tullajdoni lap kiváltása viszont megszakítja az elbirtoklást, mivel törődött a tulajdonával).

Előzmény: T.Dorina94 (12002)
T.Dorina94 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 12003

És ezt bíróságra kell vinni vagy elég egy ügyvéddel elindítani? 

Előzmény: arrius7 (12001)
T.Dorina94 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 12002

Persze, hogy tud róla, együtt kerestük meg, kb 20 éve történt. 

Előzmény: arrius7 (12001)
arrius7 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 12001

Ez is ajándékozás, ezt is vissza lehet követelni, ha az indokok fennállnak. De hol találtad egyébként a szerződést? Átkutattad a nagyi holmiját? Ő tud róla, vagy már meghalt? Hány éve volt egyáltalán ez az ajándékozás?

Előzmény: T.Dorina94 (12000)
T.Dorina94 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 12000

Sikerült megtalálni a szerződést amiben az van, hogy a nagymamám vásárolja meg a lakást a nővérem részére. De minden felmerülő költséget a lakással kapcsolatban a nagymamám fizetett ki, így is megvalosítható a visszqkövetelés? Előre is köszönöm a választ! 

Előzmény: arrius7 (11991)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 11999

akkor nincs mese, léc felszed, és elfenekeled a szomszédot :)

Előzmény: trix29 (11998)
trix29 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 11998

Köszi a szép sorokat. Igen, mélyen a lelkemben néztem és teljesen rendben találtam:) 5 éve lakunk itt teljes békében az összes szomdzéddal, soha egy hangos szó nem hangzott el senki közt. Egy 4 éves Ford Focusunk van és két kisgyerekünk, akik miatt nem hallgatunk hangosan zenét és mi sem hangoskodunk. Kutyánk nincs, míg neki kettő nagy németjuhász egy pici helyre zárva, de sosem szóltunk a kutyaugatásért, mert szeretjük az állatokat. A többi szomszéd szerint szimplán féltékeny ránk. Most válik, ellopták a saját autóját és ez a ház a szüleié. Apjával próbáltam megbrszélni a helyzetet, kitalálni mi a baj (szerencsére apuka normális, de sajnos nem ő lakik itt), de semmi konkrétumot nem tudott mondani...( Ja annyit, hogy sztük én 1x nem köszöntem a csajnak, ezért a szöges léc...). Na ennyit erről és köszönöm mindenkinek, aki segített!

Előzmény: GeriSoft07 (11997)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 11997

nem ba..tatásképp, de magatokat külső szemlélővel megnézetted már?

lehet, te úgy érzed, semmit nem teszel, csak épp a kocsid 5méter hosszú, kanyarodáskor legyalulod a növényeit, vagy épp lyukas a kipuffogó, vagy neked természetes a THX 8.1 hangzás 200W-on miközben filmet nézel, vagy hajnalban mész dolgozni és beba...od az ajtót?

 

eleget laktam ársasházban ahhoz, hogy tudjam, egyesek nem értik, a másiknak mi a baja.

A panelt hagyjuk, nem ér, 26 évig ott is laktam, de pl 16 lakásos társasházban, agglomerációban, símán volt olyan, aki minden nap hajnal 4-kor ment dolgozni, kb 95 kilós nőszemély, másodikról, kopogós tűsarkúban mint egy elefánt, majd kiment, és elengedte a kaput, hogy a behúzó csukja be. hát voltak páran, akik le tudták volna ütni. Neki meg természetes volt.

Biztos nem azért áll rád 1cm-re, mert te a "középvonalra" állsz, és ő emiatt nehezen állna be, és bosszúból ő is a középvonalra áll?

vagy mondjuk vasárnap délután nyírsz füvet, vagy darabolsz láncfűrésszel tüzifát?

 

nyilván akkor sem reális válaszlépés a "háború", de nem biztos, hogy az ő az őrült.

 

Minket is tartott már szomszéd ebben a jelzett házban "őrültnek", pusztán mert földszinti lakóként meguntam, hogy a felettem lakó a teraszon bagózva a kertbe dobálja le a csikket. Szóltam, nem ment, összeszedtem az összeset, és bedobáltam a postaládájába.

Vagy amelyiknek a 14 éves fiacskája a somogyi féle 300W-os ládáit üvöltette, és hiába verted az ajtót ököllel, nem nyitotta ki. rácseszett, mert a földszinten volt a villanyóra, kimentem, lekapcsoltam.

Lehet a szomszédod őrült, mert szögesléccel védi a területét, de nézz utána, miért, vagy kitől védi!

Előzmény: trix29 (11995)
ikon75 Creative Commons License 2016.01.02 0 0 11996

Üdv.

Valaki tud valamilyen fórumot ahol gyámügyi segítséget tudnak adni. Köszönöm

trix29 Creative Commons License 2016.01.02 0 0 11995

Hát igen, ez is benne van. Próbálnánk normális keretek közt ezt megoldani, de egyre inkább úgy tűnik nem fog menni. Időnként rájön a dili és éjszaka hord még rá léceket pluszban ( mondjuk tény, hogy a saját feljárójára teszi ki, nem lóg át hozzánk, de rettentően megnehezíti a beállást). Ráadásul a kint lévő autónkra ( ami a saját házunk előtt áll) 1 cm-re áll rá direkt. Biztos, hogy nem százas. Volt hogy teljesen magából kikelve üvöltött velem az utcán, habár egy fűszálat nem tettem neki keresztbe. Félelmetes, hogy ilyen emberek szabadon járnak- kelnek :(

Előzmény: GeriSoft07 (11994)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.01.02 0 0 11994

szerintem a földre helyezett szöges léc minimum balesetveszélyes, és közveszély okozásért fel lehetne jelenteni. mi van, ha elesik valaki, és ráesik? Meghalhat.

Előzmény: arrius7 (11992)
trix29 Creative Commons License 2016.01.02 0 0 11993

Köszi szépen! Beszélni képtelenség vele. Vagy pszichikai eset vagy iszik, nem tom... Felvételre már én is gondoltam, hátha később sajnos szükség lesz rá.

Előzmény: arrius7 (11992)
arrius7 Creative Commons License 2015.12.31 0 0 11992

Először meg kell próbálni beszélni vele. Ha ez nem megy, ugyanolyan önkényesen eltávolíthatjátok az akadályozó tárgyakat, ahogy ő odatette. Ha fenyegetően lép fel, vagy megtámad, lehetőleg készüljön videofelvétel a történésekről (egyébként is érdemes a helyszínt fényképekkel dokumentálni).

Lényeges, hogy ha magántulajdon is egy terület, de közforgalomban van hagyva (közforgalomban hagyott magánút), akkor azt annak tulajdonosa csak a közlekedési hatóság engedélyével kerítheti le, a hatóságnak pedig figyelembe kell venni az érintettek véleményét, érdekeit is. A hatóság döntésével szemben is lehet fellebbezni, bírósághoz forduli.

Mivel ez esetben egy jogotok csorbul, megpróbálhatjátok az eredeti állapot helyreállítását kérni az önkormányzatnál is birtokvédelmi eljárás beadásával. (Oda azonban már nem árt ügyvéd, legalább a beadvány átnézésére, mert abban mindennek rögtön szerepelni kell.)

Előzmény: trix29 (11990)
arrius7 Creative Commons License 2015.12.31 0 0 11991

Akkor ez az ajándék visszakövetelésének esete. A birosag.hu-n olvashatsz erről pontosabbakat:

http://projektjeink.birosag.hu/sites/default/files/allomanyok/ptk_e_learning/ptk9/lecke5_lap3.html

Az ajándékot visszalehet követelni:

- ha az ajándékozónak arra létfenntartása érdekében szüksége van, és a megajándékozott létfenntartását nem veszélyezteti

- ha a megajándékozott, vagy ahhoz köthető személy jogsértést követ el az ajándékozóval szemben

- ha az ajándékozónak az ajándékozással kapcsolatos lényeges feltevése végleg meghiúsult.

 

Előzmény: T.Dorina94 (11989)
trix29 Creative Commons License 2015.12.31 0 0 11990


A következőben szeretném segítségétek kérni. Sorházi lakásban lakunk és új szomszéd költözött mellénk pár hónapja. A szomszád a közös garázsbehajtóra ( ami a mindenkinek saját garázsába vezet és maga  a garázslehajtó egy-egy fele mindenkinek a saját tulajdona) középre szöges léceket helyezett ki és a lejáró elé az utcafrontra ( ami társasházi közös tulajdon) úgy áll meg az autójával, hogy e két kadályozó tényező miatt nem tudunk a saját garázsunkba behajtani. Kérdésem lenne, hogy van-e jogszabály amire hivatkozhatunk, hogy nem jutunk be a  birtokunkra, illetve szükség esetén elvihetjük-e a saját feljárójára kitett szöges léceket, ami miatt nem tudunk a mi garázslejárónkra ráhajtani? Előre is NAGYON köszönöm!

T.Dorina94 Creative Commons License 2015.12.30 0 0 11989

Csak a nagymamám szeretné semmissé tenni. 

Előzmény: arrius7 (11988)
arrius7 Creative Commons License 2015.12.30 0 0 11988

Már amennyiben az az eset van, hogy mind az ajándékozó, mind a megajándékozott szeretné semmissé tenni a dolgot - nem pedig esetleg egy külső harmadik fél...

Előzmény: T.Dorina94 (11985)
T.Dorina94 Creative Commons License 2015.12.30 0 0 11987

Köszönöm a segítséget! 

Előzmény: Laci/Zápolya (11986)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2015.12.30 0 0 11986
Előzmény: T.Dorina94 (11985)
T.Dorina94 Creative Commons License 2015.12.27 0 0 11985

Tisztelt Ügyvéd úr!A nagymamám a lakás haszonélvezője a tulajdonjogot pedig a nővéremnek adta vissza vonható-e a tulajdonjog és ha igen hogy? A választ előre is köszönöm! 

dr_ius Creative Commons License 2015.12.25 0 0 11984

Szökés csak akkor merül fel, ha nem jelentkezett időben a büntetés-végrehajtásra. Rendőrségen tehetsz bejelentést.

Előzmény: Törölt nick (11982)
dr_ius Creative Commons License 2015.12.25 0 0 11983

Nem tudhatod meg, kívülálló alatt azt értjük, hogy még sértett se vagy. Persze ha ott voltál a tárgyaláson, az nyilvános akkor tudod.

Előzmény: Törölt nick (11981)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.24 0 0 11982

Bocsi, ismét egy kérdés! :) Nem fogyok ki belőlük! ;) Ha valaki külföldre szökött a börtönbüntetése elől és ha tudom, hogy hol rejtőzködik... Hol tehetek feljelentést, bejelentést? :D

Előzmény: Törölt nick (11981)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.24 0 0 11981

Egy utolsó kérdés! :) Kívülállóként meg tudhatom ügyészségen vagy bíróságon, hogy valaki letöltendő vagy felfüggesztettet büntetést kapott? Köszi!

Előzmény: dr_ius (11980)
dr_ius Creative Commons License 2015.12.24 0 0 11980

Felfüggesztett szabadságvesztéssel lehet külföldre utazni.

Előzmény: Törölt nick (11979)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.24 0 0 11979

Köszönöm a gyors válaszod! Lenne még két kérdésem. Felfüggesztett ítélettel lehet külföldre utazni hosszabb távra? Ha nem lehet, akkor mi jár érte?

Előzmény: dr_ius (11978)
dr_ius Creative Commons License 2015.12.24 0 0 11978

ha fogvatartott (előzetes letartóztatásban van), akkor azonnal foganatba veszik. Ha szabadlábon védekezik, akkor írásban megkapja a másodfokú ítéltet postán, az ellen általában már nincs helye fellebbezésnek, csak felülvizsgálatnak. Amikor leírják az ítéletet, akkor ezzel egyidőben az alapján kiállítanak egy értesítő lapot a b. csoport részére, és továbbiakban ők intézik a Bv-vel a behívást, azaz kap egy külön behívót postán, hogy melyik napon, hol és mikor kell megjelenjen.

Előzmény: Törölt nick (11977)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.24 0 0 11977

Üdvözlet! Szeretnék egy olyan kérdésre választ kapni, amennyiben lehetséges, hogy büntető ügyben másodfokú ítéletet meg fellebbezését követően az ítélethozatalkor azonnal elviszik az elítéltet vagy levélben kapja az értesítést a börtönbevonulásról? Hálás köszönet a válaszért.

arrius7 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 11976

Mindenképpen tudnia kell róla, hiszen el kell fogadnia a tulajdont, illetve ajándékot.

Annyit tudsz csinálni, hogy ha már ki van nézve a lakás, akkor saját nevedre megveszed, aztán mikor jónak látod, neki ajándékozod (ami illetékmentes). Viszont ha az ő nevére és tudtával történne a vétel, akkor esetleg állami támogatást is igénybe lehetne venni. Amúgy mért kell ezzel annyira sietni, ha megvan a pénz? (Egyébként meg úgyis húzni fogja a száját, hogy ő nem ilyet akart, nem ott, stb. - amennyire a mostani fiatalokat ismerem.)

Előzmény: ike58 (11975)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!