Keresés

Részletes keresés

skolikagi Creative Commons License 2008.10.15 0 0 583

MMtzM háromszor próbáltam neked levelet küldeni, de mindhárom visszajött olyan hibaüzenettel, hogy a címlett blokkolta a levelet.

Ezt ugyan nem tudom mit jelent, de ha van másik címed akkor írdd meg, vagy megpróbálom holnap újra elküldeni a levelet...

Előzmény: Törölt nick (567)
skolikagi Creative Commons License 2008.10.15 0 0 582

Szia, én varrtam avalonra igaz csak néhány monogramot türcsire, de nekem bevált.

Másra még nem használtam:-)

Előzmény: teokata (575)
teokata Creative Commons License 2008.10.15 0 0 581

Ez elég friss, most készült egy órája. Sue képeslapjaitól már akkor is el voltam ájulva, mikor még a fórumról se ismertem, mostanában meg egyre erősebb volt bennem a vágy... Karácsonyra terveztem, de ma az utolsó pillanatban eszembe jutott, milyen frappáns lenne, ha ilyet vinne anyu a szomszéd néni névnapjára... Fél órám volt rá összesen (egyébként ennyit a mintaválasztással is simán elszuszakolok...), így a ripsz-ropsz összekapott alapanyagokkal dolgoztam, de meglepően stabil lett a végeredmény.

 

És képzeljétek, úgy tűnik, holnapután megkapja a gépem a jól megérdemelt hímzőcérnáit:))) Ki voltam én békülve a Moonnal, csak az a sok szösz ne lenne rajta... Már úúúúgy várom:)))

sunbonnetsue Creative Commons License 2008.10.15 0 0 580

Az én tapasztalatom, hogyha ilyeneket akarsz gyártani, használj inkább Soluvliest.

Tökéletes, nem nyúlik és nem szakad el, nem vágják el az öltések, mint a fóliát. B&Zs-nél vettem, nem is olyan vészes az ára, csomagban lehet kapni.

Ill. én használtam már olyant is, ami forróvízben oldódik, az is nagyon jó stabil.( ezt a neten keresztül külföldről vettem, ha gondolod, küldök neked belőle mintát, hogy ki tudjad próbálni.)

Előzmény: teokata (578)
teokata Creative Commons License 2008.10.15 0 0 579
Köszönöm, megnéztem. És vajon ez a solvy erősebb, mint a Székesfehérvárról rendelhető Avalon márkájú fólia? Bocsánat a sok kérdésért, de eléggé tanácstalannak érzem magam... Pedig általában megyek a saját fejem után, de most megtorpantam:))
Előzmény: Mums (577)
teokata Creative Commons License 2008.10.15 0 0 578
Az önálló csipkedíszeket szeretném kipróbálni. Tehát ahol csak stabilizátor és a végén marad a cérna:)) Vagy ezt mindig meg kell erősíteni organzával? (Sue, mióta láttam a hóemberes tálad és a 3d-s szitakötőd, azóta tudom, hogy csipkehímzés nélkül lehet élni, de érdemesebb vele együtt:))))
Előzmény: sunbonnetsue (576)
Mums Creative Commons License 2008.10.15 0 0 577

http://www.presto.hu/index.php?lay=gutermann&lang=hu&page=termek&op=keres&keres=folia&x=19&y=10

 

Szia Kata! itt talalsz nemi segitseget is . Sot cernat is!

mums

Előzmény: teokata (575)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.10.15 0 0 576

az attól függ, mire szeretnéd használni?!

 

Előzmény: teokata (575)
teokata Creative Commons License 2008.10.15 0 0 575

Napsütéses reggelt mindenkinek:))

 

Segítsetek - kicsit elvesztem a vízben oldódó fóliák-vetexek tengerében (mármint még csak az infók között, valóságosan sajna még nem). MIntha azt olvastam volna régebben, hogy az avalon nem jó, mert elvágja a sok tűszúrás, ugye? Vagy vannak vele kapcsolatban pozitív tapasztalataitok? Ha nem, akkor mit érdemes venni és honnan (Magyarországon belül)?

 

Köszönöm előre is:))

 

Kató

Mums Creative Commons License 2008.10.13 0 0 574
Szia! MMtzM megigerte , hogy felteszi ide a beszelgetesunket csak tisztazni akart valamit.
Előzmény: Hanna4901 (573)
Hanna4901 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 573
Ma voltam vcg-ben, mert megérkezett a fekete bobinom. Remélem jó hasznát veszem vastag varrócérnához (gomblyukvarró) kicsit drága volt, remélem nem bánom meg.
Meséltem barátosnémnak , hogy jártam, jót nevetett, aztán mondta, hogy nem rajtam, hanem, ő sem gondolt volna , hogy ilyen hangot ad, ha az orsózó be van kapcsolva. Ő még nem járt így, jó tanulság neki is. Ki is próbálta és neki is neoncsőt játszott.
Előzmény: Mums (572)
Mums Creative Commons License 2008.10.12 0 0 572
Szia Hanna!Igazad van neha masok karabol is tanul az ember.
Előzmény: Hanna4901 (571)
Hanna4901 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 571
A problémák másoknál is előjöhetnek, szerintem mindenki tanulhat belőle. Én 1 apró hibát vétettem, ha nincs a fórum, akkor rohanok 1 csomó időt elpazarolva a vgc-be . Bekapcsolódott az orsózóm és olyan hangot adott, mint amikor a neoncső tönkre akar menni. Gondolhatod, hogy mindenre gondoltam csak az orsózóra nem. szerintem a gép okosabb, mint mi, figyelmeztet, csak néha az ember nem tudja mire.
Előzmény: Mums (570)
Mums Creative Commons License 2008.10.12 0 0 570

Szia!! biztos igazad van de ugy gondoltam mast nem erdekel az en problemam.Akkor MMtzM legyszives es ide valaszolj, hogy mas is tanuljon.:o))

Nem akartam nagyon leterhelni az en problemammal, ezt a topikot.Vegul is ezert van ez a topik.

Előzmény: Hanna4901 (569)
Hanna4901 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 569
na-na,(((((((( mi az, hogy a téma senkit nem érdekel. Légyszi itt kivesézni a dolgot,
(ha lehet kérni), mert ebből mindenki csak tanulhat! )))) köszi
Előzmény: Mums (568)
Mums Creative Commons License 2008.10.12 0 0 568
Szia! Irtam egy E-mail mert ugy gondolom ez a tema itt nem erdekel senkit.
Előzmény: Törölt nick (567)
Mums Creative Commons License 2008.10.10 0 0 566

Sajna nem tud senki segiteni mert mar probaltam .Na de azert lassuk,-amikor cikk-cakk "rajzolok"es szelesiteni akarom a rajzot kovetve nem tudom, hogy kell csinalni, na jo van egy megoldas de az nagyon maceras es nem fokozatos ,nem egyenletes. Ez lenne az egyik , a masik meg bonyolultabb de azt csak akkor irom le ha ebben tudsz segiteni.Ahhoz kell keresni egy rajzot vagy pelda varras , hogy megertsd.

Elore is koszonom  mums

Előzmény: Törölt nick (565)
Mums Creative Commons License 2008.10.10 0 0 564

MMtzM! Szia! Szeretnek kerdezni valamit toled , mert ugy latom ertesz a gepi himzeshez, szoftverekhez is ertesz? Nekem L&Editingem van , ha gondolod hogy tudsz segiteni kerdeznek 1-2 dolgot.

Elore is koszonom  mums

teokata Creative Commons License 2008.10.09 0 0 560
Elküldtem pár képet mailben, nézd már meg légyszi, ha van rá időd. Én nem találok semmi ilyesmi lehetőséget:(
Előzmény: skolikagi (559)
skolikagi Creative Commons License 2008.10.09 0 0 559
Amit én írtam a tükrözésről, azt nem találtad meg? Mert -állítólag a CE200 as és a 350-es nem különbözik másban, mint a betűtipusok számában. Én és tudok tükrözni, duplázni, stb...
Előzmény: teokata (548)
skolikagi Creative Commons License 2008.10.09 0 0 558

Küldtem nekem levelet, képekkel, tegnap, nem kaptad meg.

Szerintem az 50 az kb. 5 mm-nek felel meg, ahogy én méregettem a kész hímzést.

Ma kicsit elkeseredtem, mert a naplóborításokon lévő hímzés ( számok) némelyike kezd bomlani, pedig elvileg nem szabadna neki. Akkor ezek szerint nem is jól dolgozza el befejezésnél a szálat...?

Előzmény: Törölt nick (546)
Mums Creative Commons License 2008.10.09 0 0 556

Szia Kata ! eloszor is orulok , hogy talaltal olyan programot ami neked megfelel.

http://www.madeira.de/ ez egy nemet oldal itt minden van ami a himzeshez szukseges.(tobb nyelven is lehet elohivni az oldalaikat )

http://varrogep.mw4.hu/ ez itt a masik Bp. ten van , biztos lehet rendelni is toluk, ha videken laksz.Ha jol emlekszem tobb cerna marka is van nekik.Kb 3evvel ezelott vettem ebben az uzletben egy --Madeira himzo cerna dobozt 80db +2 also cerna igaz csak 200m esek  28 ooofr ert - eleg sok szinarnyalat van benne es szerintem igy volt gazdasagos.Ezt csak tajekoztatasnak irtam , gondolom az arak valtoztak.

Ha mondhatok valamit? :o) elso nekifutasra ne vegyel tul sokat de gazdasagost ,amikor tapasztaltad, hogy melyik az a szin amire szukseged van akkor vegyel nagyobb gurigat ,esetleg valtoztatsz a markan.

mums

 

 

Előzmény: teokata (554)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.10.09 0 0 555

Én is a VGC-ben vettem annak idején. A feltett képen látszik is a doboz egy része.

 

Sue

Előzmény: teokata (554)
teokata Creative Commons License 2008.10.09 0 0 554

Mettlert csak külföldről lehet rendelni? Vagy itthon is kapni valahol?

 

Én még mindig a mezei Coats Moonommal hímzek, egyelőre jól megvagyunk, de nem bánnám, ha már kezemben lehetne pár hímzőcérna... Még egy-két-három hónap és "tehermentesedek" a családi kölcsön alól, ami hozzásegített a géphez és akkor jön a cérna... Eddig a Falc tűnt a legszimpatikusabbnak, ár és elérhetőség szempontjából is. De még érdeklődök és kérdezősködök...:)

Előzmény: Törölt nick (552)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.10.09 0 0 553

Nagyon elegáns és nőies is egyben. Szép lett, ez keresztszemes minta?

 

 

Sue

Előzmény: Törölt nick (549)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.09 0 0 552

Szia teokata!

Van egy nagy Mettler készletem, meg pár hozzáválogatott, szintén Mettler cérnám. Ez több mint sok a hozzá nem értők szerint, de úgy vagyok vele, hogy ha jól nekiállok hímezni mindig olyan árnyalat kellene ami nincs. Bár gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

Üdv  Bea 

Előzmény: teokata (551)
teokata Creative Commons License 2008.10.09 0 0 551

Nagyon elegáns lett, tetszik! Biztosan örülni fog neki.

 

Milyen cérnával hímzel?

Előzmény: Törölt nick (550)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.09 0 0 550
Elrontottam. Egy képet kétszer sikerült feltenni ez meg lemaradt.2
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.09 0 0 549
Sziasztok! Renátának készült "ajándékszütyő" több lépésben:13Sok szép munkát mindenkinek! Bea44
teokata Creative Commons License 2008.10.09 0 0 548

Köszönöm a segítséget, közben két linket is kaptam, csak még nem volt időm kipróbálni a programokat.

 

A hétvégén merült csak fel bennem, két terítőre szerettem volna tükrözni mintát (ágy két oldalán egy-egy éjjeli szekrényre) és próbálgattam volna... Tehát még nem volt konkrét tervem, mit hímezzek.

 

Meg egyébként is, olyan nehezen választom ki a hímzendő mintát... A bőség zavara:) Szóval sok-sok mintába belehabarodok, mire a végsőt kihímzem. :)

Előzmény: Mums (547)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!