Keresés

Részletes keresés

obi_van_kitobi Creative Commons License 2013.07.31 0 0 24875

Dehogy van, ezt nem gondolhatod komolyan...

 

Épp egy hegyi úton gyönyörködtünk a kilátásban, egyszercsak érkezik egy teherautó, tele szeméttel. Rátolat a szalagkorlátra, plató fel, szemetet leborít a hegyoldalba...én meg nézek döbbenten, majd miután elhajtott, kihajoltam ugyanott, ahol leborította a szemetet...nem ő volt az elő, pedig a mélyben egy kristálytiszta patak csörgedezett. Ez náluk a bevett gyakorlat, mindenhol ezt látni. A városaikban is hegyekben áll a szemét mindenütt, a járdán autóroncs, háztartási hulladék és sitt között kávézgatnak. 

 

Ettől független én is ajánlom Albániát, látni kell, és tényleg olcsóság van, de olyat ne állítsunk, hogy itthon is van olyan mocsok, mert nincs.

Előzmény: Buhul (24873)
efraim77 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 24874
tubycza..a fellanziot barmikor kerhetd masnaptil...

albania: nekunk nagyon bejott....tegnap tettunk egy napos kort....szemet van meg marha vagasbol maradvanyok belek a kukaban a foutcan skoderben....de ez az orszag nekem annyira kulonleges hogy nem bantam meg hogy kotor helyett albania lett az uticel....az egesz csaladnak tetszet...aki ulcinjban van ne hagyja albaniat annyira nagy az olcsosag hogy fwel sem sorolom miket vettem az ulcinji arak feleert:-D ne hagyja ki senki albaniat megeriven jovore innen ulcinjbol tobb tat tervezek albaniaba....
Buhul Creative Commons License 2013.07.31 0 0 24873

Nem olyan rossz azért Ulcinj és Albánia,és az albánok,nálunk is van annyi szemét mint ott hidd el...

Előzmény: era51 (24851)
szelica Creative Commons License 2013.07.31 0 0 24872

Elküldtem újra!

Előzmény: szervezkedő (24871)
szervezkedő Creative Commons License 2013.07.31 0 0 24871
Ha sikerult megirni, akkor most mar kuld is el, mert eddig nem erkezett meg!
Előzmény: szelica (24868)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24870

Lesz szállás, nyugi.

Előzmény: szelica (24862)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24869

Szia! Az említett két város szuper. Sveti Stefan a csillogásról szól, a szigeten a híres 118-as villágban pl 1 milla per éj per fő az ár..Stallone és ilyen kaliberek járnak oda. Persze van szállás egyszerű embereknek is 8 nem a szigeten), de szerintem inkább Budva vagy környező kisebb városkák. Sveti Stefanon vigyázat a strandokkal, mert többnél 50-75 eurót elkérnek per fő. Ez ki van írva, ezt figyeljétek. De ha jól emlékszem pár éve a sziget bejárata mellett balra ingyenes volt. Mi többször mentünk foglalás nélkül, mindig volt hely 5 főnek. Most is több 40 eurós szállás közül lehetett választani. Mármint 5 főnek ennyi egy napra klímával, wifivel, saját fürdővel, konyhával...Táblás emberek hirdetnek, könnyű megtalálni őket,harcolnak a vendégért, könnyen engednek az árból. Ulcinjról tudok írni, itt magyarországi árak vannak, de mondjuk a dinnye olcsóbb, 50 forint. Montenegrót kezdik felfedezni, közeledik a színvonal és az árazás horvátországhoz, de még olcsóbb. És van olyan szép. Pláne Budva környéke. Budva előtt a kotori öböl és Kotor város lenyűgöző, érdemes ott eltölteni egy napot. 95-ös benzin 403 ft, dízel 377 ft.

Előzmény: Dorina95 (24850)
szelica Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24868

Szervezkedő, elvileg sikerült emailt írnom! :)

Előzmény: szervezkedő (24863)
nohab Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24867

nálunk is szeptember nyert. remélem idén is :))

Előzmény: Amaribp (24853)
nohab Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24866

Eddig messze a legjobb a Kaldrma volt Bar óvárosában. Nehéz jellemezni, leginkább azt mondanám, hogy bensőséges, varázslatos hely.

 

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g608961-d1068309-Reviews-Kaldrma-Bar_Bar_Municipality.html

 

Azt már többször írtam, hogy leginkább azokra a helyekre járunk, ahol sok helyit látunk és relatíve kevés turistát. 6-7 éve még könnyű volt ezt megállapítani, mert ahol csak crnagorácul és szerbül volt étlap, az volt a mi helyünk. Ma már ezeken a helyeken is van többnyire külföldiül étlap (nem csak oroszul :)

Előzmény: Amaribp (24849)
szelica Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24865

Hogy tudok Neked emailt írni? Nem látom az adatlapodon.

Előzmény: szervezkedő (24863)
szelica Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24864

Ismered a szállásadónk?? :)

Előzmény: szervezkedő (24863)
szervezkedő Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24863
Kuld at emailban a telefonszamod es eljuttatom az este vagy holnap reggel a szallasadodnak! (Telefonon most en sem erem el. A hirdetes azert lett leveve mert egesz szezonra tele vannak!)
Előzmény: szelica (24862)
szelica Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24862

Sziasztok! Segítségre lenne szükségünk.. Pénteken (aug. 2-án) indulunk vonattal Montenegróba. Kb 1 hónappal ezelőtt foglaltunk szállást Canjban, azonban több napja nem lehet elérni a szállásadót és a honlapokról is eltűnt. Előre fizetni nem kellett, ezzel nincs gond, csak most itt vagyunk az utazás előtt 3 nappal szállás nélkül. Hívtunk néhány magánszállás tulajt Sutomoreban, de mind tele. Nem ismertek valami helyet, ahol próbálkozhatnánk. 7 éjszaka lenne (2 fő) és max 12-13 eurót szánnánk egy éjre. Ha nem találunk, szerintetek ott helyben lesz valami szállás? Segítségeteket előre is nagyon köszönjük!!

Vályogos Róbert Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24861

Sziasztok,

Hátha akad egy-két hasznos info a blog-omon számotokra.

http://bobek-kirandulas.blogspot.hu/2012/08/montenegro.html

Üdv. R

era51 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24860

Jaj, igen ez az:)

Juhéj.

Hát ahhoz a benti homokos koszos hideg valamihez képest ez maga volt a csoda :)

Előzmény: Amaribp (24859)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24859

http://www.youtube.com/watch?v=d4uRQfO5pvA

 

Ez lenne az?:)   Nekem már nehéz lenne ennyi ribizlivel együtt tölteni egy napot, és hol van a tengerélmény???

Előzmény: era51 (24851)
fityók Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24858

Szállásadóként lenne pár gondolatom!

A szálláspiacon /és nem csak Montenegró vonatkozásában/ rengeteg online foglalási rendszer működik pl. a  Booking is ,de a hazaiakat is mondhatom / pl a szállás.hu/  teljesen biztonságosnak , ami a pénz útját illeti,ami nem mindegy  az a pénz mennyisége!!! És itt a lényeg a jutalék,mert ezek az oldalak igen magas  jutalékokat húznak le rólunk szállásadókról. Mivel szerződésünkben köteleznek a legalacsonyabb szolgáltatási árak megadására /ebből kapják ők a jutalékot/,így a szállásadók trükköznek! Próbálják ugyanazt a szobát kicsit más megfogalmazásban+ szolgáltatásokkal magasabb áron értékesíteni,hogy ki tudják gazdálkodni a jutalékot. Többnyire  sikerül is ,mert a közvetítő cégeknek csak egy a fontos: az ő lapjukon keresztül foglaljanak és már kattan is a kassza ! Természetesen valahol jó ez ,hisz nekünk  reklám lehetőség ,nekik pedig hatalmas jövedelem,csak a kedves vendég  jár kicsit rosszabbul . Ajánlom a személyes kontaktust a szállásadóval /még ha google fordítóval is/ szívesebben adjuk oda szobáinkat a vendégnek olcsóbban /persze alkudni kell!/ ,de min. 10-15%-ot   tudunk így  nyerni!  Érdemes megkeresni a direkt elérhetőségeket! A pénzen kívül,pedig egész más hangulata van az egésznek,főleg Montenegróban,szívesebben hív meg a tulaj egy pálinkára ,esetleg vacsorára ,ha már van valamilyen személyes kapcsolat közöttetek,arról nem beszélve ,hogy egy rakat dolgot meg is tudtok beszélni/ pl.hány méterre is van a tenger, a booking azt írja: 100,de csak légvonalban,mert lépcsős opciót nem lehet beírni stb.stb./.

era51 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24857

A dízel üzemanyagról tudok írni, mi azt tankoltunk.

Boszniában olcsóbb, 2,35 KM / liter= kb 351.-Ft

Horvátország: 1,29 euro / liter= 387.-ft

A cigaretta is olcsóbb Boszniában.

Montenegro: 1 üveg 1,5 literes ásványvíz 0,44 eu

barna kenyérke ( 7 zsemle megsütve virág alakban :)= 0,40 eu

ebéd: csevap sültkrumplival, kevés salátával 4 eu

           rázsnicsi sültkrumplival szintén 4 eu

           kebab : 4eu

húsos burek: 1 eu

rövid italok általában 1,5-2 eu

kávézóban kávé: 1,5 eu

Előzmény: Dorina95 (24850)
era51 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24856

Hát, igen :(

Előzmény: Amaribp (24852)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24855

Egy valamit vegyél figyelembe, ez csak egy 300km tengerpart, és sokan járnak arra,nehéz eldugott helyeket találni, 1-2km es strandok vannak, és sok ember. Szállást is találhatsz, ha rugalmas vagy, egyik sincs közel a parthoz...kalandra fel

Előzmény: Dorina95 (24850)
szabolcs75 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24854

Remélem, tényleg úgy lesz. :)

Előzmény: Amaribp (24853)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24853

Na igen, szeptember.... Az idő még akkor is hőség, de csúcsszezon levonult...

Előzmény: szabolcs75 (24848)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24852

Bizony így van :) Pláne július-augusztus.

Előzmény: era51 (24851)
era51 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24851

Tegnap érkeztünk haza Ulcinjból.

Indulás hajnali 2,30 perckor, érkezés 13.00

Az ország déli részéből indultunk, Udvar, Eszék 4,03 Eu vagy 30 kuna útdíj, határ Samac, Zenica, Szarajevo 2,84 eu (fém pénzt nem fogad el, csak papírpénzt)vagy  5,40 KM, Boszniában 10,5 fok éjjel brrr, Focsa fele, Niksics, Podgorica alagútdíj 2,5 eu, Ulcinj. Nagyon jól lehet haladni, kivéve a montenegroi határ előtti 20 kilométert.

Ulcinjban 26 euro 2 fő 1 éj aludtunk.

A tenger homokos, nagyon koszos. Rengeteg az Albán. Kitettük a törölközőt, hogy ússzunk egyet, mire visszamentünk nem látszott a homoktól. Itt senki nem figyel a másikra. A part tele szeméttel. A nylon zacskó, papír, kukorica cső, ott minden van. Köpködnek, átlépnek a fejeden, törekszenek mindenhol. Borzasztó. Hát ezen fürdő területre úgy döntöttünk, soha többet nem megyünk. A tusolóba úgy állsz be, hogy térdig a sárban vagy :(

Este vacsi, nem éppen olcsó helyen,  40 eurot fizettünk.

A szállás a kis homokos strand feletti első utcában, szép tiszta, 200 lépcső egy irányban. Nem is sok itteni viszonylatban.

Reggeli 1 eu húsos burek a péknél, nagyon fincsi. A homokos strand felett, nem a vár, hanem a másik irányban kb 10 perc fizetős 10 euros 2 ágy és napernyő. Aquvarius beach . Nagyon hangulatos, cipő kötelező. Szép tiszta tenger, sziklák, a sziklákra fa padlón rögzítve az ágyak, klassz. Míg nem jöttek a helyi "nagymenők a jetskisek, akik persze mit sem törődve a fürdőzőkkel bejöttek a bólya és a part közé. Tahók.

Na mindegy, elvoltunk, jókat ettünk ittunk, de soha többet nem vágyom vissza.

A Tivat, Kotor, Budva környékén az elmúlt évben nem tapasztaltunk ennyi bunkóságot, mint itt.

Nem akarom elvenni senki kedvét, én sem hittem el amit mondtak, míg saját bőrünkön meg nem tapasztaltuk. Ennyire közel Albániához nem szabad menni, mert már ez Albánia :(

Dorina95 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24850

Sziasztok!

Jövőhéten indulnánk nyaralni, eddig úgy volt, hogy Horvátországba, viszont rábukkantam Budvára, Sveti Stefanra és nagyon tetszik az egész családnak... viszont nem tudunk semmit sem a helyről, szállásról, árakról.

Amennyiben segítene nekünk valaki, lenne pár kérdésem.

Mi eddig mindig úgy mentünk nyaralni, hogy nem foglaltunk előre szállást, úgy voltunk vele, hogy majd ott keresünk valamit, ahol tetszik a környezet, strand, akármi, hogy ne legyen megkötve a kezünk, ha esetleg mégsem tetszik a környék. Volna olyan kérdésem, hogy a városokban tud valaki magánapartmanházakat, kiadó aparmanokat, amik tűrhetőek mind színvonalban, mind árban? És körülbelül hogy vannak a szállásárak mondjuk egy 5 ágyas apartman esetén?

Ezen kívül olvastam több kommentet és ilyen fórumot, az egyiken Horváthoz viszonyítva elég olcsónak tűnnek az élelmiszerek, üzemanyag, ilyesmi, másik fórumon pedig már azt írják, hogy drága. Most akkor mi az igazság? Jó volna kicsit tájékozódni ilyen ügyben, mert nem mindegy, hogy hol tankolunk és mennyiért.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Amaribp Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24849

Pl??? Kiváncsi vagyok a kulináris élményekre :)

Előzmény: nohab (24836)
szabolcs75 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24848

Sziasztok! Eddigi utazásaim során a booking-ra egy szavam sem lehetett. Korábban olyan szállásokat foglaltam, amelyeknél nem emeltek le előleget. Ez tiszta sor.

Idén viszont volt keverés, bőven. Ulcinjba készülünk, a lefoglalt szállás esetében 10% foglalási díj volt, amit azonnal leemeltek, még márciusban. Pár napja derült ki, hogy adminisztratív okok nem tudunk az eredetileg foglalt, augusztus eleji időpontban utazni, csak egy hónappal később. Egyeztettek a szállásadóval, simán áttették szept. 1-8-ra a foglalást, és a 10% foglalási díjat sem buktam el.

Ja, és közel 100 ajróval olcsóbb lesz így a szállás. :)

Amaribp Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24847

Szóval a speciális feltételekre, kell figyelni......mert az nem biztos,hogy a reggeli :)  De szerintem minden rendben lesz.

Előzmény: Hümi (24846)
Hümi Creative Commons License 2013.07.30 0 0 24846

Ezért csupáztam be a szabályzat elérhetőségét...

Előzmény: Amaribp (24845)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!