Keresés

Részletes keresés

Real Putyur Creative Commons License 2010.05.27 0 0 3062
"... De ezzel is visszaélnének, gondolom azért fogják szigorúan. ..."

Ez a dolog lényege.
Előzmény: szakipeet (3060)
Real Putyur Creative Commons License 2010.05.27 0 0 3061
Nevetni fogsz; volt ilyen. Menő mobiltelefon: 1 Ft - postaköltség: 20 000 Ft.
:-)
Előzmény: Garbai Sándor (3054)
szakipeet Creative Commons License 2010.05.27 0 0 3060
Boccs, nem akartam pofátlan lenni..
Szerintem a postaköltség legyen annyi amennyit az eladó kiír, így a vevő mérlegelheti, hogy neki úgy is megéri-e. Azt miért nem hiszik el, hogy az effektív postaköltségen kívül is van költséged van a postára adással? Pl. a megfelelő csomagolás... De ezzel is visszaélnének, gondolom azért fogják szigorúan.
Előzmény: Real Putyur (3050)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 3059

Tudod, ebben az a szép, hogy most adtam el valamit, és 500 ft-t írtam a postaköltségre. Mire becsomagoltam, ez+az, 700 lett a vége.

 

Anélkül, hogy mártírt játszanék, egyszerúen lenyeltem a békát, nem hárítottam a másikra.

 

Sokszor volt olyan, amikor otthon megmértem, és a posta mérlege megint mást mutatott.

 

Tudom, hogy igazad van, és ki van kötve, de ha nem lóg ki a lóláb, akkor........

Előzmény: Törölt nick (3058)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 3058
Sajna az a baj, hogy mindkét magyarországon népszerű, magyar nyelven elérhető oldal kiköti, hogy csak a pontos postaköltséget számolhatod fel.
Volt olyan, hogy feltettem pár apró dolgot, mindegyikre odaírtam, hogy postaköltség 600 Ft és nemfelnyomtak????? Némelyik bunkó felhasználó azt sasolja, hogy hogyan köthet bele 5 forintba!! Mert pontosan 5 forint volt az, amit javítanom kellett, miután a cég felszólított, hogy korrigáljam, különben törlik az aukciómat.
Előzmény: Blue_Sky_007 (3056)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 3057
Igen, akár ezt is írhatta volna. Ha előre leírja, te tudod. Úgyis ennek fényében vásárol az ember, meglátja, kalkulál, postával együtt az ára megéri-e neki.
Én például nem szeretem csomagolás után méregetni, kitalálni, mennyi lesz a posta, pontos-e a mérlegem.
Az ebayen működik ez a dolog, van, hogy 20 font van odaírva postaköltségnek és kész. Sokan azt mondják, hogy ez az ára annak, hogy ő becsomagolja, elviszi a postára és feladja.
Csak a magyarok szaroznak száz forinton is.
Előzmény: Garbai Sándor (3054)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 3056

Ebben sajnos igazat adok annak, aki azt mondja nem kell megvenni. A nagytesónál (ibéj) pontosan ez megy. A termék fél dollár, a posta meg 50 dollár. Aki ott vásárol (köztük én is) azt nézi, hogy a kettővel együtt megéri-e.

 

A kutya nem foglalkozik azzal amit írtál.

 

Bosszantó, de fogadd el.

Előzmény: Garbai Sándor (3054)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 3055
Én sem értem ezt a vacakolást a postaköltséggel. Sztem is az a nagy helyzet, hogy ha előre beírják a postaköltséget, akkor adott, mindenki úgy licitál, hogy tudja.
Előzmény: Pavel (3053)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.27 0 0 3054
Én nem így látom, de mindegy. Ennyi erővel írhatta volna azt is, hogy sima levél: 1000, ajánlott levél pedig 5000.
Előzmény: Pavel (3053)
Pavel Creative Commons License 2010.05.27 0 0 3053
Tudom volt már téma, de ezt sose értettem.
Meg van adva a postaköltség, ha kell annyiért megveszed, ha nem, nem.
Előzmény: Garbai Sándor (3052)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.27 0 0 3052
Postai költséggel trükközést nem lehet bemószerolni?

Múltkor rendeltem négy kazettát, kijött ajánlottan levélben 390 forintért.

Tegnap akartam rendelni három kazettát, de a postaköltségnél 800 forint volt megadva!!!

A két személy persze nem ugyanaz, az elsővel semmi gond nem volt.

És mószerolni sem akarok, de egy picsán rúgást megérne az illető.
Real Putyur Creative Commons License 2010.05.27 0 0 3050
Reklámot ha lehet ne. Már a Vera-akciónál is uncsi volt. :-/
Előzmény: szakipeet (3049)
szakipeet Creative Commons License 2010.05.27 0 0 3049
Engem csak egyszer b.-tak át, jelentettem, törölték. Lehet, hogy a jó minősítésűek alá a konkurrencia kavar be? Viszont jók az akciók. Az Omega órát le kéne ütni egy ezresért... Cirka 720.000-et ér...
Real Putyur Creative Commons License 2010.05.27 0 0 3048
A minősítési százaléka alapján még (SAJNOS!) ott lehet; inkább abba kellene belekötni, hogy ez az izé tulajdonképpen egy jogszabályba ütköző (?) szerkezet (számítástechnikai rendszer illegális befolyásolása/feltörése, hackelés/crackelés, valami ilyesmi). Van valahol egy ilyen kitétel a szabályzatban, de most lusta vagyok keresgélni...
Előzmény: Blue_Sky_007 (3046)
Real Putyur Creative Commons License 2010.05.27 0 0 3047
Jaj, hagyjuk már.
Hidd el, nagyon sok ember "kibaXXXását" láttam már a Vaterán; elmondhatom Neked, hogy egyik sem volt igazságtalan és jogalap néküli. Az inaktiválások minden esetben (sorozatos) szabályszegések következményei voltak. Hja; hogy a delikvens nem ismerte a szabályzatot, vagy csak egész egyszerűen tett rá - ez a végeredmény szempontjából tökmindegy. Jó lenne, ha a kib...ttak elgondolkodnának azon, hogy mindent úgy csináltak-e, ahogy az a nagykönyvben meg vagyon írva, vagy volt-e ott valami kis stikliszerűségecske... :-/
Előzmény: themebuilder (3045)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 3046

Igaz, ennek semmi keresni valója ott, már a szabályzat alapján is ki kell dobni a fickót.

 

De: A becsületeseket nem dobják ki. Főleg nem koholt vádak alapján.

Olvasgass:

Például itt.
Előzmény: themebuilder (3045)
themebuilder Creative Commons License 2010.05.26 0 0 3045
Ezek az emberek kellenek a Vaterának a hírneve öregbítésére:

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1415183&avatip=1

Aki becsületes azt meg leszarják és kibaXXXák a rendszerből koholt vádakkal
teljesen igazságtalanul

Mindig valami olyanra hivatkoznak aminek semmi köze a másikhoz.
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3044
Nem értek veled egyet: kapják el azokat, akik nem fizetnek, vagy nem annyit, amennyit kellene. Ne rajtam akarják behajtani a mások által be nem fizetett lóvét.

Olyan, mintha azért nem vehetnék autót, vagy azért nem kaphatnék jogsit, mert sokan megszegik a KRESZ előírásait.
Előzmény: Törölt nick (3043)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3043
Jó, tulajdonképpen képben vagyok, én is utáltam kifizetni az illetéket, ráadásul újépítésűt vettem, meg még a tároló utáni igenfájdalmas illetékről ne is beszéljünk... de ez van, amikor sokan nem adóznak le, és mégis vásárolnak. Hidd el, sok ismerősöm van bejelentett minimálbérrel, és hitelből fizetett szuper ingatlannal.
Ha mindenki megfizetné a JÖVEDELMEI után az adót, nem kéne különböző erőltetett jogcímet sápot szedni. Úgyhogy el kell csípni a jövedelmeket a keletkezésük helyén vagy a kiadásukkor.
Én már régen megnéztem volna az aukciós oldalakat, és az autó- (motor, és ideértve a hajót is) és ingatlanvásárlókat is a vétellel párhuzamosan jövedelemvizsgálatnak vetném alá.
Remélem, ez lesz a következő lépés.
Off vége :)
Előzmény: Garbai Sándor (3042)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3042
Az adónak egy célja van: hogy bekerüljön a lóvé a költségvetésbe. Ami már egyszer adózott, az olyan sokszor, főleg rövid időn belül ne adózzon újra.

Nálam pl. a vagyonszerzési illeték veri ki a biztosítékot: ha az szja-val és kamatadóval csökkentett húszmilliómból veszek egy húszmilliós házat, az hol vagyonszerzés? Annyi történt, hogy a vagyonom anyagi megjelenési formája átalakult, nem pénzben, hanem téglában van húszmillióm. Ezt mire fel kell megadóztatni? Illetve illetékeztetni?
Előzmény: Törölt nick (3041)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3041
Az adórendszer átalakítással egyetértek, de amiket felsoroltál, azok különböző célú adók. A kommunálissal és az öröklési adóval nem értek egyet, a vagyonszerzésivel sem, sőt, a benzin árába épített jövedéki adó nagyságával sem.
Előzmény: Garbai Sándor (3039)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3040
Tudnám, hogy mi az ára annak, hogy eladom. Könyvelő vagyok :) de ha nem az lennék, megkérdeznék egy hozzáértőt. És ha nem járnék túl jól, nem adnám el.
Előzmény: Vadista Szandál (3038)
Garbai Sándor Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3039
Tény és való, hogy nem egy és nem kettő bolt és vállalkozás költözött fel a Vaterára, akik így (is) kerülik az adót, a hazai kisvállalkozók többségéhez hasonlóan.

Ennek ellenére vagy ezzel együtt azt mondom, hogy a csalókat is rúgják seggbe, ha ipart űznek az adócsalásból, de az adórendszert is alakítsák már át, nem kell mindig mindent kétszer-háromszor-négyszer megadóztatni különböző jogcímeken.

Keres az ember: jövedelemadó
Beteszi a bankba: kamatadó
Vesz belőle egy házat: vagyonszerzési illeték (vagy adó?)
Adott esetben, politikai pálfordulás esetén: vagyonadó, ingatlanadó
Bizonyos önkoriknál: kommunális adó
20 milla felett vagy nem egyenesági öröklésnél: örökösödési illeték (adó?)

És még lehetne sorolni...

Előzmény: Törölt nick (3037)
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3038
Azért kaján vigyor ülne arcomra mikor eladod 10 millióért az akár sokszorosát érő családi örökséget mert meg vagy szorulva és kopogtat az APEH, hogy kellene akkor ebből 9 millió a köznek, de gyorsan, így jártál.
Előzmény: Törölt nick (3037)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.22 0 0 3037
Én ehhez csak annyit mondok, épp itt volt az ideje. Bőőőőőven!!
Előzmény: Garbai Sándor (3031)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.21 0 0 3036
Hahó emberek...
Hog ylehet, hogy az első 3 károlyhozta ládikó sacc 16 másodperccel a felrakása után már el is kelt? 16 másodperc nem hosszú idő.
Vadista Szandál Creative Commons License 2010.05.20 0 0 3035
Én valamit nem értek. Ha eladók egy autót 3 millióért nem adóköteles.
Ha a garázsomból eladom a lomokat 801 ezer forintért az adóköteles?
Pavel Creative Commons License 2010.05.20 0 0 3034
Pl. számtech/mobil fronton könnyen összejön a 800k, én is váltottam már reget hasonló okból.
Előzmény: Riska66 (3032)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.20 0 0 3033
Az a legnagyobb probléma szerintem, hogy a legtöbben a vaterázást "rendes" munka után csinálják amolyan fizetéskiegészítésként. Nagyon változó a nyereségük, havi 10 és 50ezer forint között ingadozik, esetleg van 1-2 jó hónap is, amikor pl. 100ezret is hoz. Ha valamit jó áron tud venni (neadisten készíteni) és drágábban el tudja adni, akkor ez már üzletszerű tevékenység. Ezek vannak nagyon nehéz helyzetben. Erre nem lehet / érdemes vállalkozást nyitni, lemondani pedig nem szeretne erről a pénzről. Márpedig nincs más választása: vagy bezárja a boltot, vagy csal.
Riska66 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 3032
Adó???
Még mindig ott vannak az alternatívák: Expressz, Apronet, stb... (nincs adó)
Posta???
Alternatíva a GLS. Egy mobil feladása 1450Ft(értékbiztosítva, garantált másnapi kiszállítás)

Mellesleg aki eljut a vaterán 800e.Ft eladásig az vagy nagyon fegyelmezett, vagy jól csapkod a nyelvével...
(O:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!