Keresés

Részletes keresés

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1237

Itt van egy hasonló eset leírása, a Békéltető Testület a vevő javára döntött:

 

http://www.bkik.hu/egyeb/bbt/3-06_a.htm

 

Aztán:

 

http://gondola.hu/cikkek/58625

 

Speciális elállási lehetőség 

Speciális védelmi lehetőséget biztosít a jogszabály a vásárlónak. Eszerint a vásárlástól, illetve az áru átvételétől számított nyolc napon belül indokolás nélkül elállhat a vásárló a szerződéstől – azaz visszajár a vételár és a termék is. Az eladó erről az elállási jogról köteles írásban tájékoztatni a vevőt legkésőbb a szerződés megkötésekor. Ha ez nem történik meg, a szerződés semmis. 

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1236

Benne van a szerződésben az elállásra vonatkozó határidő?

Egyébként - ahogy Cumpika is írta - a teljesítéstől számít a 8 nap, nyugodtan hivatkozhatsz arra!

 

Itt van némi infó:

 

http://www.mhk.hu/hj/200103/1.htm

 

A lap alja felé görgesd, eddig:

 

Mi tekintendő házaló kereskedelemnek?

 

Szerződéskötés. Az eladó köteles legkésőbb a szerződés megkötésekor (vagy a fogyasztó ajánlatának megtételekor) a fogyasztót írásban tájékoztatni elállási, vételár-, illetve díj-visszakövetelési jogáról, valamint annak a személynek a nevéről és székhelyéről (lakóhelyéről), akivel szemben e jogát gyakorolhatja, továbbá a szerződés azonosításához szükséges adatokról. Ezzel egyidejűleg köteles a fogyasztó részére jótállási jegyet vagy a jótállásról szóló tájékoztatást, valamint magyar nyelvű használati, kezelési útmutatót adni. Ha az eladó e kötelezettségeinek nem tesz eleget, a szerződés semmis, illetve a fogyasztót nem köti az ajánlata.

A fogyasztó a szerződéskötéstől számított nyolc munkanapon napon belül a szerződéstől elállhat. Ebben az esetben úgy kell tekinteni, mintha a szerződést meg sem kötötték volna. Ha pedig a szerződést már teljesítették, akkor a fogyasztó a szerződéskötéstől számított nyolc munkanapon belül követelheti az áru eladó részére történő visszaszolgáltatásával egyidejűleg a teljes vételár (szolgáltatás esetén a szolgáltatás még igénybe nem vett részére arányosan járó díj) visszatérítését.

 

 

Ha te még nem vetted át az árut, akkor NEM TELJESÍTETTÉK a szerződést!!!!!

 

Tehát jogosan követeled vissza a pénzedet.

 

 

Előzmény: kinben (1234)
vilagito Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1235
Nem vagyok jogász de szerintem nyertesen is ki jöhetsz belőle. Itt lent láttam egy linket ami arról szól, hogy az áru átvételétöl számít a nyolc nap. De nézz utána.
Előzmény: kinben (1234)
kinben Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1234

Sziasztok!

 

Szeretném a segítségeteket kérni, voltunk egy zepter elöadáson és vettünk hitelre egy 180000Ft értékü bioptron lámpát 2008.03.10-én.

Aztán húsvétra kapott anyu egyet ajándékba. 2008.03.25-én jeleztük, hogy nem kívánjuk átvenni a terméket mivel időközben kaptunk egyet.

Ők a 8 napra hívatkoznak, meg arra, hogy nem telefonon kellett volna jelezni.

Kérdésem az, hogy 8 nap aláírástól számít vagy ha a termék a kezemben van?

A bank még nem utalt nekik, 6500Ft adminisztrációs díjért leállítják.

Mit tegyek? Hova forduljak? Kijöhetek nyeretesen az ügyből?

Köszi elöre is a segítséget!

 

 

vilagito Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1233
Azért ez nem ilyen egyszerű, mert senki nem a terméket szidta, hanem az etikátlan értékesítést.
Előzmény: galvagin (1215)
vilagito Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1232
Ez a beírás ide csak véletlenül került mert a másik fórumba kérdeztek rá. Ugyanis az igaz hogy a lámpa átmérője de úgy tálalják mind az előadáson, hogy ez a lámpa szövettani mélysége, hát erre reagáltam, hogy ez kamu de nagy. A nóbeldíjal kapcsolatba is a másik fórumon tettek kijelentést, én csak helyesbítettem.
Előzmény: potya8609 (1190)
Zuzm Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1231
Nyugodtan viselkedj velük brutálisan, Juszt nélkül is, ha igazad van. Az ilyen típusú cégek marketing, kommunikációs és ügyfélszolgálatai szakemberei (=zombik) általában csakis ebből értenek, és talán békén hagynak, ha ugyanolyan agresszív baromnak tűnsz, mint ők.
Előzmény: Törölt nick (1226)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1230

:-DDDDDDDDDDDDDDD

 

 

Megérzés volt, meg némi fórumozós tapasztalat. :-)

 

Remélem, árfolyamgaranciával adod a kütyüt... :-))))

 

 

Más:

Ezt is érdemes nézegetni:

http://www.fogyasztok.hu/

 

Jobb oldalon középen ott a link:

 

 

Átverte? Hazudott? Jelentse fel!

Előzmény: Zuzm (1229)
Zuzm Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1229
Talált, kedves Otto! Nyertél egy biodinamikus légtisztító berendezést, impulzusedzett mágnesrezonanciás elektroakusztikus Seeger-gyűrűvel.
Csak Neked, féláron, félmilláért. Holnap fizetsz, 2010-ben szállítom, késő ősszel, holdfogyatkozáskor, ha enyhe DK szél van.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (1225)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1225
Rákérdezhetek? :-) FLP?
Előzmény: Zuzm (1223)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1224

Nem mondom érdekes... Torz pszichéd lehet... Saját bevallásod szerint is jól átvágott a cég, és itt véded őket ezerrel.

Tera LOL! :-DDD

Előzmény: galvagin (1222)
Zuzm Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1223
Nem hiszem, hogy a Zeptert különösebben érdekelné a jog, különösen egy olyan országban, ahol az ököljogon kívül más jog alig működik...
Talán előbb-utóbb kifulladnak ezek az MLM bizniszek, végülis jobbérzésű ember ilyenbe nem lép be. Ha nem jobbérzésű, akkor se nagyon éri meg, féregként kell viselkedni az ismerőseivel és a kiszemelt ismeretlen áldozatokkal egyaránt, hogy valahogy eladja nekik a józan piaci értéküknél 5-10x drágább cuccokat. A meggazdagodás esélye meg ennek ellenére is minimális.
Egy MLM ügynökölésbe beleszédült ismerősöm büszkén elmesélte, hogy az ő cégük Magyarországon tudta beszervezni a teljes lakosság százalékában számítva a legtöbb embert a rendszerébe. Ha ez igaz, minden gazdasági és egyéb paraméternél többet mond a szellemi és erkölcsi állapotainkról.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (1221)
galvagin Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1222
Szerintem nem foglalkoznak ilyen emberekkel,igy is van egy pár milliárdjuk,mit tudnának töletek elvenni:)))))))))
Előzmény: Otto Normalverbraucher (1221)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1221

Az előbb még akartam hozzátenni valamit:

Ezzel az erővel az összes cég beperelhetné pl. a fogyasztovedelem.com fórumot, en bloc. :-DDDDDD

 

Oda is írtam már egyet s mást, Zepter témában is. pl itt (lap alján)

http://www.fogyasztovedelem.com/forums/lofiversion/index.php/t462.html

 

Milyen érdekes, a fogyasztóvédők közbelépésére a Zepter hirtelen elállt a követeléséstől.... Nyilván tudták, hogy esélyük sem lenne. Sőt, egy esetleges per olyan negatív hírhullámot hozna, hogy "arrul kódulnának". :-DDDD

Előzmény: galvagin (1215)
galvagin Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1220

szia

 nem bántottál meg csak azért irtam be mert lehetséges és azt hiszem senkinek sem hiányzik az esetleges kellemetlenség még a szépnevü kolégának sem

csak leirtam hogy nyugaton mivel keresik a ´fiatal jogászok a kenyerüket,az ilyesmit lesik,ha nem is gond neki de szerintem kelemetlen lene honapokat vagy éveket perseskedni semmiér,föleg ha hiányolnánk a forumrol,nélküle elég unalmas lenne :))

 kedves vevönek már elmondta otto hogy hogyan áll,amint irtam hogy én sem helyeslem,hiszen én is ráfáztam már erre a cégre de nem hibáztatom csakis magam,az emberi butaság,tudatlanság,figyelmetlenség

Előzmény: yamahakata (1217)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1219

Szerintem akkor jó eséllyel elfelejthetik az ügyet, mint egy rossz álmot. :-)

Végül is, ráutaló magatartással felmondták a szerződést. És erre joguk van. :-)

Előzmény: yamahakata (1216)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1218

OFF: nem zárattunk ki sehonnan, saját magad zártad ki magadat a primitív stílusoddal. A moderátorok tudják a dolgukat, ennyi. ON

 

Ennél röhejesebb linket nem is hozhattál volna. Na persze... Egy anonym nicket feljelent a Zepter. Hát persze! Mega LOL :-DDDDDDD

Tudják ők, hogy vaj van a fejükön, hiszen ahány becsapott vásárló feljelentette őket a Fogyasztóvédelemnél, annyi negatív reklám áramlott szét a neten. A Feosz feketelistáján is fenn vannak/voltak.

Mondjuk azt nem értem, miért véded őket ennyire, cska nem ebben a biznicben is érdekeltséged van....??? :-D

Előzmény: galvagin (1215)
yamahakata Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1217

Szia galgavin!

 

Bár Otto nem hiszem, hogy védelemre szorul, azért én leírok neked néhány gondolatot!

 

Nem szeretnélek elkeseríteni, de ha egyszer engem beperelne a Zepter "üzletrontásért", sokkal nagyobbat bukna, mint én!

1. Tennék róla, hogy egy büdös fillért ne tudjon "legombolni" rólam, nemhogy x%-os forgalmakat.

2. Neki fájna jobban, mert akkora nyilvánosságot adnék az ügynek, hogy Magyarországon nem 10%, hanem legalább 50% forgalom-visszaesésük lenne! Minden legális eszközt felhasználnék arra, hogy az ország legkisebb szegletébe is eljusson a megtévesztett emberek története!

 

A jogi "tanácsaidat" pedig a másik fél szemszögéből is vázold fel kérlek szépen, szeretném ha a kedves vevő is tudná, mi a teendő ha SZÁNDÉKOS MEGTÉVESZTÉSRŐL van szó!

 

Ne haragudj ha megbántottalak, de azért az éremnek 2 oldala van! Üdv.: Kata

Előzmény: galvagin (1215)
yamahakata Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1216

Szia!

Nem fizettek előre semmit, abban állapodtak meg, hogy otthon átbeszélik a családdal majd a postán kapott csekkeket "törlesztgetik".

Nem kaptak semmit a Zeptertől, még 1 fedőcsavart sem... :) a követelés pedig 80.000 forint körül van.

 

Úgy tudom, hogy kb fél éve nem jött felszólító levél, de erre azért még rákérdezek...

Előzmény: Otto Normalverbraucher (1214)
galvagin Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1215

 Ebbe is tisztába vagy biztos,gondolom nem esne jol ha egy ilyen cég egy 10% os forgalmát rádverné meg esetleg elraknának egy pár évre hüvösre

Ez nem fenyegetés csak megemlités szerintem a te érdeked,németbe sokan ebböl élnek ,lesik hogy ki hol téved és azonnal támadnak

Hiába zárattatok ki a masik topikbol és trültétek el a hozzászolásaimat engem nem érdekel neked irtam amit biztos el is olvastál,én nem szoktam fenyegetözni,nincs érdekeben,esetleg itt elolvashatod hogy mit csinálsz

 

http://www.progressziv.hu/index.php?link=magazin.tmp&sz_id=1046&funk=5

Előzmény: Otto Normalverbraucher (1214)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1214

Semmit se fizettek, vagy legomboltak tőlük valami foglalófélét????

Szerintem nem lehet következménye, főleg, ha csendben van a Zepter. Már elég sok perrel "megfenyegették" őket a törvénytelen eljárások miatt, de aztán valahogy az utolsó pillanatban nagy kegyesen elálltak a követelésüktől. Ezt csak fórumozós tapasztalataimból írom, semmiféle kapcsolatban nem állok zepteres ügyfelekkel, és jogi szakember sem vagyok. Csak amolyan harcos önjelölt civil fogyasztóvédő. :-))))))

Előzmény: yamahakata (1210)
potya8609 Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1213
A jutalék nem egységes, a teljesítménytől és a szinttől függ. Azt nem tudom mennyi pontosan, az edény nem az én "hatásköröm".

Előzmény: Zuzm (1212)
Zuzm Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1212
Potya, mennyi az ügynök jutaléka egy Zepter edény után? Gondolom, legalább 30-40%, mert a cuccban levő haszonkulcs hasonló lehet a drogkereskedelemben szokásoshoz...
Vagy titeket is alaposan átbaxnak?
Előzmény: potya8609 (1198)
tuutuu Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1211

Kösz, különösebben nem érdekelt eddig.

Én a saját cuccaimat öt év után is kicserélem...:}}

( Már ha néha el-elromlik egy).

Nekem többet ér a cég hírneve, mint az a 0.5-1 ezrelék kár.

Előzmény: Otto Normalverbraucher (1209)
yamahakata Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1210

Nekem van két ismerősöm aki ilyen szerződést kötött (előtakarékosság), természetesen nem magyarázták el nekik a bemutató alatt, hogy ez valójában mit jelent...

A bemutató amire +invitálták őket tartott kb 4 óráig, aztán volt 5 perc a szerződés átfutására (valóban nem atomfizikusokról van szó, de nem is aluliskolázott emberekről)...

 

Otthon átrágták együtt a családdal a történéseket, kb 1-2 hét múlva döntöttek (osztottak-szoroztak), arra az elhatározásra jutottak, hogy nem kérik a készletet. Nem csináltak belőle problémát, egyszerűen nem fizettek, nem foglalkoztak a dologgal. Úgy voltak vele, hogy mivel nem kaptak semmit a cégtől, kb ugyanezt követelhetik tőlik.

 

Természetesen megkapták ők is a felszólító leveleket, amelyben (azt hiszem) 80.000 forint körüli összeget akar behajtani tőlük a Zepter.

Nem fizették ki, azóta se kép, se hang.

 

Lehet ennek valami komolyabb következménye?!?!

Sajnos én csak később tudtam meg, hogy bemutatón voltak, lebeszéltem volna őket eleve arról is, hogy odamenjenek...

Előzmény: Otto Normalverbraucher (1192)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1209

Ez egy rosszul rögzült tévhit. :-)

A törvényben semmi ilyen nincs rögzítve. A tartós (elektromos) háztartási készülékekre vonatkozik a 3 nap, de csak meghibásodás esetén van csere.

Természetesen az eladó megteheti, hogy kedvezőbb feltételeket ad, mint ami törvényi kötelezettsége lenne, de a törvényi minimumot be kell tartania.

Lsd. IKEA - akár nemtetszés esetén is 90 napon belül cserél, vagy pénzt visszaad.

C&A: 4 héten belül visszaviheted

 

De ezt mind nem a törvény miatt teszik, hanem üzletpolitikai megfontolásból.

Előzmény: tuutuu (1203)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1208
Nem-nem!!!!!! Az üzleten kívüli kereskedelemre teljesen más jogszabály vonatkozik, az előbb linkeltem+idéztem.
Előzmény: joy (1202)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1207
Nézd, én nem állítom, hogy 100%-ban a cég a hunyó. De azért az érdekes, hgoy mindig megtalálják azokat az embereket, akik nem képesek arra, hogy a 2000 Eurot helyben-nyomban át tudják számítani ft-ra.....  Azért jellemzően nem az atomfizikusok között térítenek Zepterék.... :-DDDDD
Előzmény: joy (1201)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1206

Így van!!!! Ezt persze szeretik elhallgatni a dicsó MLM cégek, de attól függetlenül a törvény rájuk is vonatkozik:

 

http://www.fvf.hu/data/cms9156/370_2004_Korm_rendelet.pdf

 

370/2004 sz. rendelet, a 4. paragrafusban ott az ide vonatkozó passzus!!!!!

 

4. § (1) A fogyasztó nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállhat a szerződéstől.
(2) A fogyasztó az (1) bekezdés szerinti elállási jogát a szerződéskötés, vagy ha ez későbbi, az áru kézhezvételének napjától gyakorolhatja.

 

 

 

Itt egy magyarázó infó is:

 

http://tudatosfogyaszto.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=22&Itemid=37

 

A korábbi jogszabály (a házaló kereskedésről szóló 44/1998. (III.11.) Korm. rendelet) szerint a szerződéskötéstől kellett számítani az elállási jogot, ami sok esetben problémát jelentett, hiszen a termékbemutatókon megkötött szerződések esetében gyakran előfordul, hogy az áru kiszállítására nyolc napon túl kerül sor. Az új jogszabály viszont kedvezőbb, mivel azt mondja ki, hogy a fogyasztó az elállási jogát a szerződéskötéstől, vagy ha ez későbbi, az áru kézhezvételének napjától gyakorolhatja. Az eladó köteles legkésőbb a szerződés megkötésekor írásban tájékoztatni bennünket az elállási jogról, és annak a személynek a nevéről és címéről, akivel szemben e jogot gyakorolhatjuk Ha nyolc munkanapon belül állunk el a szerződéstől, nem kell megtérítenünk az árunak a rendeltetésszerû használat következtében előálló értékcsökkenését, és használati díjat sem kell fizetnünk.

Előzmény: cumpika (1200)
joy Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1205

Löhet, nemtom, mert én olyant még sosem vettem, ami három napon belül nem tetszett volna.

:o)

 

De épp a múlt hónapban történt, hogy a Lidi-ben vettem egy külső-rádiós érzékelős időjárás állomást, és beüzemeltem, másnap estére meg elvesztette a kapcsolatot a kültéri egységel. Semmi sem használt, így vissza vittem. Mivel nem volt cserelehetőség, símán visszaadták az árát.

Ritkán vásárolok náluk tartós fogyaszási cikket, ódzkodok az olcsó, de épp műxik készülékektől, ám van, amit próbaképp épp megéri, oszt, ha hamar bedöglik, legalább megtapasztalom, érdemes-e komolyan beruházni.

Ilyen lett a 8 tálkás Raclette-grill készlet. 4,5 eHuF-ért.

Bejött.

Amíg műxik jól elleszek vele, de 25-30 eHuF-ot nem adnék egy lávaköves szupercsicsáért.

Ujjaim összeégetni vele ez az ár bőven megteszi...

:o)

Előzmény: tuutuu (1203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!