Keresés

Részletes keresés

andrew7 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34675
Így igaz. Alaposan körbejártam a témát én is.
Ettől persze nem rosszabb (!) a Gaggiáknak ez az újabb szériája, ár/érték arányban helytálló. Végülis a Turmix-oknak is alumíniumból van a főzőfejük, és ott még csúszássegítő, védő teflonos műanyag sincs..., és ettől még jól működnek (pedig a karjuk, és a kazánjuk is alumínium...)

Összességében a Gaggiák közül ami bronz (főzőfej ÉS szűrőtartó kar egyaránt) és jó technikai adottságokkal rendelkeznek, az a Gaggia Classic (régi Gaggia) és a Gaggia Baby Class. Nem véletlenül írom, képben vagyok a témával kapcsolatosan, utóbbi időban túlzottan is:-))
Előzmény: SiD- (34669)
monyesz Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34674
Szilikonzsírt ezeregy helyen lehet kapni, mondjuk az összes barkácsáruházban is.
Előzmény: pepppeee (34668)
pepppeee Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34673
Dee...krómozott réz/bronz a fej, nem alu...ezértsem értem ezt a sin dolgot...
Előzmény: SiD- (34669)
monyesz Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34672
Na, a kép alapján egyértelmű mi ez.
De hogy ilyen G. nem vennék, az is biztos...
Előzmény: andrew7 (34666)
SiD- Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34671

Egy kis érdekesség:

Szétkaptam jobog Faema Family-jét és kicsit meglepődtem, ugyanis láthatóan kisebb a bojlere, mint a neten látott Family-knek.

 

 

Valószínűleg ez egy régebbi modell, a vízpumpán 1987-es dátum áll.

pepppeee Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34670
Expoligon...ghááá...sose fogok eljutni oda...de lassan már összegyűlik annyi minden, ami onnan kéne, hogy megéri kiszállittatni :S
Előzmény: andrew7 (34667)
SiD- Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34669

Na ez valami nagyon gáz!

Ezeken a Gaggiákon már nem krómozott réz/bronz a fej, hanem egy kétrészes rozsdamentes acél bojlerrel vannak szerelve, ez a bajonett pedig aluminium és azért teszik rá ezt a műanyag csúszósínt, hogy ne az aluminium kopjon.

Borzalmas költségcsökkentő megoldások, szerintem ezzel nagyon gyorsan sikerül majd lerombolniuk a Gaggia jóhírét.

Előzmény: andrew7 (34666)
pepppeee Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34668
Köszi az infót...
Digitall-ban vettem, visszavinni nem szivesen vinném, ha nem muszáj, elég sokáig elvacakolnának vele :S

Tudsz javasolni valami hőálló ragasztót, ami ilyen célra alkalmas lehet?
Szilikont lehet, hogy megpróbálom...abból van kis kiszerelés valahol, ami nem literes? :D
Előzmény: andrew7 (34666)
andrew7 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34667
Szilikozsírt tegyél rá 2-3 naponta vékony rétegben, vagy a szűrőtartó kar karmának alsó részére vékony rétegben!!! (Expolygonnál kapható!)
Ne izgulj, semmi gond nincs...
Hol vetted a Gaggiát?
Előzmény: pepppeee (34661)
andrew7 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34666
Na akkor még egyszer, a kéepek lemaradtak...
Kedves pepppeee és SiD!

Ez egy belső/felső perem a sínen, a Gaggiák közül "csak" az újabbakban van. A Gaggia Pure és Color bajonettzárjában is ez van (ld. ábra). Igen, többször előfordult, hogy gépeken kitört vagy kilazult, többen panaszkodtak erre, nálam nem okozott problémát.
Egy barátomnak igen, épp a tegnap javítottam meg a Gaggiáját, nála el is tört a sín három darabba...! Megismétlem: jó, ha szilikonozzuk, de nem csak a Gaggiák eme típusánál..., hanem minden gépnek jót tesz, a tömítéseknek is!!! (Pl. tengerparti kávébárokban rendszeresen szilikonzsírozzák vékonyan a tömítéseket, hogy a "sós levegő" maró hatását csökkentsék, és óvják a gumit..., tehát a rendszres szilikonzsírozás védi a tömítéseket és meghosszabbítja az élettartamukat is).

Egyébk ez a műanyagszerű képlet a Gaggiában (legalábbis ezekben az újabb típusú Gaggiákban) arra szolgál, hogy jobban, simábban csússzon a szűrőtartó kar. Teflont is tartalmaz ez a képlet, éppen azért, hogy jobban csússzon rajta a szűrőtartó kar "karma". Érdemes időszakonként szilikonzsírral ártkenni, úgy még jobb, kisebb a súrlódás, kevesebb terhelés éri.

Pepppeee, hol vetted a gépet?

Próbáld valahogy visszaragasztani hőálló ragasztóval, ha nem sikerül, alkatrészpótlás rá nincs, a főzőfej teljes alját cserélik, pl. erre (ld. kép, lefotóztam az alkatrészt).

A Gaggiák közül "csak" az újabbakban van ez a "sín"...

Képek:

abc
Előzmény: andrew7 (34665)
andrew7 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34665
Kedves pepppeee és SiD!

Ez egy belső/felső perem a sínen, a Gaggiák közül "csak" az újabbakban van. A Gaggia Pure és Color bajonettzárjában is ez van (ld. ábra). Igen, többször előfordult, hogy gépeken kitört vagy kilazult, többen panaszkodtak erre, nálam nem okozott problémát. Arra szolgál, hgy jobban, simábban csússzon a szűrőtartó kar. Teflont is tartalmaz ez a képlet, éppen azért, hogy jobban csússzon. Érdemes időszakonként szilikonzsírral ártkenni, úgy még jobb, kisebb a súrlódás, kevesebb terhelés éri.

Pepppeee, hol vetted a gépet?

Próbáld valahogy visszaragasztani hőálló ragasztóval, ha nem sikerül, alkatrészpótlás rá nincs, a főzőfej teljes alját cserélik, pl. erre (ld. kép, lefotóztam az alkatrészt).

A Gaggiák közül "csak" az újabbakban van ez a "sín"...

Képek:





Előzmény: pepppeee (34656)
SiD- Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34664
Gondolom, ki van számolva, hogy az esetek nagy részében a garanciális idő lejárta után (nem sokkal) kell széttörnie ennek az alkatrésznek.
Előzmény: pepppeee (34663)
pepppeee Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34663
Baromira nem értem, minek egy ilyen plusz peremet beleszenvedni oda?!?!
Csak egy plusz meghibásodható alkatrész (ami meg is hibásodik) és semmi haszna nincs...

Érthetetlen
Előzmény: SiD- (34662)
SiD- Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34662

Úgy tűnik, a Gaggia kezd az anyacég műszaki szintjére süllyedni...

Előzmény: pepppeee (34660)
pepppeee Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34661
Nah, főzött rendesen...és benne is maradt a kis perem, de azt hiszem figyelni kell rá...pffff...
Előzmény: pepppeee (34660)
pepppeee Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34660
Műanyag, ahogy a kart rátekerek, ez segit jobban fixálni, a kar menetébe való (ahogy rájöttem, miután hozzá tudtam nyúlni)...
Nemtom nélküle mennyire lehetne rászoritani a kart...
Előzmény: SiD- (34659)
SiD- Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34659

Én ezt az alkatrészt sehova nem tudom tenni.

Arra gondolnék, hogy a zuhanyrózsa pereme...

Aluminium?

Előzmény: pepppeee (34658)
pepppeee Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34658
Espresso dose...

Most ahogy már párszori átmosás után hozzá tudtam nyúlni, azt hiszem vissza tudtam tenni...csak kérdés, hogy meddig marad ott...
Előzmény: SiD- (34657)
SiD- Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34657
Ez milyen Gaggia?
Előzmény: pepppeee (34656)
pepppeee Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34656
Grrr...

Egy ilyen esett ki a 3 hetes Gaggiam fejéből:



Nem néz ki töröttnek, de mintha ragasztva lett volna, ahogy néztem így forró állapotában talán a kar "csúszkája" lehet...
Találkoztatok már ilyennel, hogy ez esett le volna a gépről?
Ennek van valami tömítési szerepe, tehát vigyem 2 hetes szervizútra? :SGRRR
_MrB_ Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34655
OFF
HO-ból Hegyi árnika. De nagyondrága kint is. Itthon meg Repce, akác, és van egyfajta mézünk ami idén sajna nem volt. Feketeméz, mézharmat-méz... nemtudom mi a pontos neve. Ezen kívül 2 évvel ezelöttig a kedvencem az édesdohány virágának méze volt, jártunk bérporzásra. 2 évvel ezelöttig. Itt is.. Több milliós kár. Méhállomány fele elpusztult (szerencsére csak annyival vándoroltunk arra).
Előzmény: H_G (34654)
H_G Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34654
OFF

Ménfőcsanaknak van levendulája, amit Horváto.-ban nagyon megszerettem (a zsályát még inkább, de az sajnos nekik sincs).
Előzmény: _MrB_ (34652)
H_G Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34653
Mondom, ezt már megkérdeztem személyesen őtőle is e-mailben, de úgy sem sikerült megtudnom...

Amíg gyakrabban változott a munkám, úgy figyeltem meg, hogy minden vidéki vállalkozás amúgy is küld hetente legalább egyszer kocsit BP-re mindenféle vegyes elintézni/beszereznivalók miatt, de lehet, hogy a győriekre ez már nem általánosan érvényes (azok azért közelebbiek voltak), vagy h. időközben megváltozott a helyzet (mert ez régen volt, a net előtti korban).
Előzmény: pepppeee (34651)
_MrB_ Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34652
Hja, mézből nincs gondom, összegyűjtöm ki melyikből mennyit, oszt ha hazamegyek, kimerem a hordókból, s felhozom Bp-re. ~ : D
Bár a kínálat koránt sem széles most (repce, akác, s ha még nem adták le, akkor vegyesvirág, de az olyan viszonyban van a boltival, mint az átlag kocsmai KV az általunk otthon jónak ítélttel, értelemszerün a hordóban lakó a pozitív véglet)
Előzmény: H_G (34650)
pepppeee Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34651
Ebben biztos vagyok, hogy lehetne ilyet találni...csak kérdés, hogy Kapucziner miért nem gondol ilyesmi terjeszkedésre?!?!
Előzmény: H_G (34650)
H_G Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34650
"Viszont ahhoz, hogy jó helyen elérhetők legyenek, személyesen kipróbálhatóak, annak igen húzós költségvonzata lenne."

Nem igazi kávéházra gondolok, csak egy bemutató polcra vmely édesságboltban/büfében stb., ahol amúgy is főznek kávét automatával, és eddig nem nagyon érdekelte őket, hogy pontosan miből.

Ilyen hely és üzletmenet sokfelé van már a fővárosban, pl. az ugyanarról a környékről származó ménfőcsanaki mézhez is pont így lehet hozzájutni: bemegyek egy bizonyos csokiboltba, ők felírják, melyikből kéne, egy-két hét múlva benyitok és vagy tényleg meghozták, vagy nem, mert azért az olajozottól még messze van ott a szervezés :/
Előzmény: _MrB_ (34647)
H_G Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34649
Éppen az lenne a lényeg, hogy a friss pörkölés előnyeit élvezendő, hetente vehessen az ember negyed kilót büntetősarc nélkül.
szőri Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34648
Én most készülök rendelni tőlük egy kilót, ha valaki úgy gondolja, társuljon. Nem egy óriási spórolás az a 400 Ft, de akkor is...
_MrB_ Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34647
Viszonylagos. Bp-ről Bp-re kiszállítás szintén nem olcsó, bár olcsóbb lehet futárcéggel, vagy saját futárral.
Viszont ahhoz, hogy jó helyen elérhetők legyenek, személyesen kipróbálhatóak, annak igen húzós költségvonzata lenne. ÉS akkor még mindig ottvan a személyzet ami ugye nagyban meghatározza a kapott italt. Igy a forgalmat is.

Annak meg nincs értelme, hogy mint pl Expolygon, kitelepüljenek a fenébe, ahol bár a hely olcsó, de mivel istenhátamögött lenne, a személyes forgalom elég hullámzó-kicsi tud lenni.
Előzmény: andrew7 (34645)
blaze73 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 34646
igen, sajnos.

en ezert beszeltem ra oket a nem csomag hanem ajanlott level verziora.
ugy 2 kiloig 770 Forint - az kibirhato

az 1680 forintos csomag dij amivel eloszor megkerestek nem az....
Előzmény: andrew7 (34645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!