Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

DonIsu Creative Commons License 2018.03.24 0 0 221734

Ez véletlenül nem egy letisztult Imi-team-es jármű? :-D

Előzmény: _c_ (221703)
DonIsu Creative Commons License 2018.03.24 0 0 221733

Szevasz!

Én úgy látom, hogy alkatrész ügyben e fórum már kevésbé pörög, inkább a fbook-on menj rá az E30 adok-veszek csoportra.

Szakmai tanácsot viszont itt érdemes kérni.

Hajrá!

Előzmény: András19790531 (221732)
András19790531 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 221732

Üdvözlet mindenkinek. Még új vagyok itt és a segitségeteket szeretném kérni. A mai napon vásároltam egy 1990-es E30 316i sedánt.(életem első autója is egy 1985-ös E30 318 karbis coupé volt.) A szerelem nem múlt el azóta sem. Ezt az autót szeretném most rendbe rakni. Hirtel most kettő alkatrészre lenne szükségem. Homlokfal alatti koptató és egy napfénytető nyitó tekerőkar. Biztos vagyok benne,hogy késöbb is kellenek majd alkatrészek ha lesz időm jobban belemerülni. Előre is köszönöm a segítségeteket!

hornyaz Creative Commons License 2018.03.22 0 0 221731

A szénkefék nullán voltak, kettőnél már csak a rugók érték a forgórészt. Vásároltam egy újat a boltban, azzal indul.

Előzmény: e30nick (221723)
Andriska318is Creative Commons License 2018.03.21 0 0 221730

Toronymerevítők. Bilstein vagy KONI lengéscsillapítók valamilyen ültetőrugóval. Esetleg állítható stabilizátor. 

Előzmény: horvathzsolt94 (221729)
horvathzsolt94 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 221729

Sziasztok! Futómű terén szeretnék tanácsot kérni tőletek. Van egy kis 318i kupém, és a terv egy olyan hétvégi élményautó létrehozása, amivel alkalmanként pályanapra is ki lehet menni, esetleg amatőr csúszkálós rendezvényekre. Jelenleg van egy stabilan működő, egészséges karosszériájú autóm, következő lépésként pedig a rövid difi- feszes futómű jönne. Mindent úgy szeretnék megcsinálni, hogy m42 kompatibilis legyen, mert ez lesz majd az utolsó legó darab ami bele kerül. Van konkrét típus amit ajánlani tudtok, vagy esetleg keményíttessem fel a gyáriakat, mit gondoltok? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok. 

Köszi,

Zsolt

e30funatic Creative Commons License 2018.03.19 0 0 221728

Ami még kimaradt..ezen a képek a piros karika mellett balra talán látszik, hogy két csatlakozó is le van húzva valahonnan, egyelőre ezeknek sem találtam meg a helyét, de lehet nem is látszik jól a képről, hogy mik lehetnek azok.

Előzmény: e30funatic (221727)
e30funatic Creative Commons License 2018.03.19 0 0 221727

Itt a kép a légtömegmérőről (remélem most feltölti, ha nem akkor segítsetek hogy kell mert béééééna vagyok....:))

 

Előzmény: e30funatic (221726)
e30funatic Creative Commons License 2018.03.19 0 0 221726

Sziasztok!

 

Még új vagyok itt, de segítséget szeretnék kérni. Röviden: sajnos úgy hozta az élet, hogy egy 318i olyan felújítását fejezem be, amit nem én kezdtem el. Szerencsére van segítségem és nem tartom magam botkezűnek a szereléshez, de a nagyobb dolgokat, vagy olyat amit még nem csináltam, azt hozzáértőre bízom legalább első alkalommal. Jelenleg ott tartok, hogy az autó átment műszakin, látszólag egyben van, de vannak hiányosságok és hibák.

 

Az első ilyen a fűtés. Ventillátor minden fokozatban működik, szélvédő-láb-műszerfalra a csatornák állíthatóak, de meleget egyáltalán nem fúj, csak hideget. Annyit tudok, hogy volt gond a fűtéssel, de azt hittem, orvosolva lett. Pár hónapja egy nagyobb mosás után beázás-féle foltot találtam a pedálsornál. Száraz, de hideg helyen tárolva az autót a folt azóta sem tűnt el teljesen, most már tartok tőle, hogy köze van a fűtéshez. Van esetleg valahol fűtéscsap vagy bármi ami esetleg el lehet zárva? Bármi ötlet, merre induljak a hibakeresésben? A szőnyeget ha felhajtom, alulról száraz, és felülről is csak inkább a folt látszik, a nedvességet kevésbé érezni.

 

Az első lámpák fénye sötétben elég gyenge sajnos, keveset látok vele. Javítható, orvosolható? Ezek is cserélve lettek, talán a nagylámpásé lett belerakva (projektoros(?)).

 

A légtömegmérőnél hiányzik egy kis fedél. Sajnos a felhalmozott alkatrészeket hiába túrtam át, nem találtam meg köztük, úgyhogy ilyet szeretnék venni, ha valakinek esetleg van vagy tudja honnan szerezhetném be. Erről rakok be majd egy képet, ezen pirossal be van karikázva a helye, így tudni fogjátok mire van szükségem.

 

 

Ha más ötlet nincs, a Facebookos adok-veszek csoportokat ismerem, ott fogok próbálkozni.

 

A km óra egységben a mutatók mérnek, de a km és a pillanatnyi km számláló meg sem mozdul. Ezt még nem volt időm szétszedni, így nem is nagyon várok nagy ötleteket, lehet csak egyszerűen nem lett összekötve minden rendesen. Ami kicsit még aggaszt, hogy a vízhőfok mérő kb a skála negyedéig megy fel, tudtommal kb a felénél kellene megállnia. Észrevettem még azt is, hogy az üzemanyag szintjelző mintha nem a pontos szintet mutatná. Néha kilométerek megtétele után mintha kicsit feljebb menne, aztán megint vissza, de ebben nem vagyok biztos, még csak kb 150 km-t mentem vele.

 

Na és a végére a jelenlegi legnagyobb probléma. Hétvégén hazaértem vele, egetrengető nagy problémát nem vettem észre. Leálltam a ház előtt, aztán kb fél óra múlva álltam volna be a garázsba, már meg se nyikkant. Az AC hangját a szokásos 1-2 másodpercig lehetett hallani, de az önindító nem mozdult. Az akksiban meg volt a feszültség, semmi baja. Mikor sokadjára próbáltuk, egyszer elkezdte azt csinálni, hogy ha ráadtam a gyújtást az AC folyamatosan zúgott és nem állt meg, közben a motortérben halk sziszegő hang hallatszott. Megpróbáltuk belökni, indult rögtön, de gázadáskor csak puffogott és erősebben füstölt, mint szokott, nem pörgött fel. Igazából nem nagyon tudtam eldönteni, hogy olyan-e mintha sok üzemanyagot kapna, vagy olyan mintha a gyújtásával lenne valami. Előzményként megjegyzendő, hogy a hosszú hétvégén mikor jártam vele, napközben jól indult, de mintha kicsit gyengébb is lett volna mint kellene (bár nem sok viszonyítási alapom van sajnos, csak a régebbi halvány emlékek..) és ha pihent egy éjszakát akkor másnap sokára indult be. Ekkor még az önindító gond nélkül tekert, itt inkább mintha az üzemanyagnyomás ment volna el egy fél napnyi állás alatt. Sajnos csak hétvégente vagyok otthon, csak akkor tudok vele foglalkozni. Tegnap is így hagytam ott, hogy ha gyújtást adok az AC zúg, de az önindító nem teker. Leghamarabb hétvégén tudom megnézni/megnézetni.

 

Ezek a fontosabb dolgok, amik most eszembe jutottak, bár biztosan lesz még más is. Nem csodát várok, csak amíg várom, hogy teljen a hét, próbálok ötleteket gyűjteni, hogy merre keresgéljem a hibák okát, hátha járt már más is így mint én. Powerfanatics fórum már úgy látom nem pörög úgy mint ez, remélem itt is találok hozzáértőket. Bocsi, ha valamit tudatlanul írtam, még kell a tapasztalat:)) Előre is köszi a segítséget!

robertodinero Creative Commons License 2018.03.19 0 0 221725

az electronic c felkerül a padlásra... a kazi része vhol el van törve, fel-le lötyög, illetve a rádió is néma volt, a kijelzőn meg a szokásos dk és félig látszó számtöredékek

 

 

Előzmény: jozefe30 (221722)
hornyaz Creative Commons License 2018.03.18 0 0 221724

Le fogom kötni, igen! Most nem tudok hozzányúlni, mert ahonnan elindultam az eső esett, itt most Siófok mellett meg a hó. Fel kell mennem Pestre mert holnap meló, max Húsvétkor tudok hozzányúlni.

Előzmény: e30nick (221723)
e30nick Creative Commons License 2018.03.17 0 0 221723

Nyugtass meg, hogy nulladik lepesnekt az akksit lekototted. :)

FB-on van egy e30 adok-veszek csoport. Nem eselytelen, hogy a kornyeken talalsz oninditot.

Előzmény: hornyaz (221721)
jozefe30 Creative Commons License 2018.03.17 0 0 221722

Helló. 

Hasonló volt a helyzet nálam is. Kaptam egy Reverse RDS-t csatlakozöval és némi vezetékkel. Nem akartam szétvágni a köteget, ezért önmetszős csatlakozóval raktam össze. Hibátlanul működik minden funkciója. 

Segítségnek kaptam egy ilyen átalakító köteget.

Lehet tudni hogy mi lett a Electronic c-vel?

Előzmény: robertodinero (221709)
hornyaz Creative Commons License 2018.03.16 0 0 221721

Nem vagyok autószerelő de amit narancssárgával bekarikáztam, onnan lekötöm a kábeleket, a két piros nyíllal bejelölt anyát leveszem és kihúzom a zöld nyíllal jelzett irányba az egész önindítót?

 

Előzmény: JORGEE (221719)
hornyaz Creative Commons License 2018.03.16 0 0 221720

Köszi! Írtam a felhasználónevedre kattintva elérhető email címre.

Előzmény: JORGEE (221719)
JORGEE Creative Commons License 2018.03.16 0 0 221719

Szia. Cserélni egyszerű,  nem kell akna, se semmilyen speciális szerszám. Ha Pesten lennél, adni is tudnék öncsit.

Előzmény: hornyaz (221718)
hornyaz Creative Commons License 2018.03.16 0 0 221718

Sziasztok,

Van itt egy kis probléma: Az ország másik felén beszálltam, hogy induljak tovább. Kulcs fordít, semmi. Akksi három hónapos, töltés van, (próbáltam másik akksiról is). Önindító hibára gyanakszom. Lejtőnek álltam szerencsére, így begurult kettesben. A önindítóról levettem a csatlakozópontokra menő kábeleket, csiszolópapíroztam, kontaktokat megnéztem. Nem indít, nem teker. Van, hogy néha kattan de amúgy semmi. Lehelletnyi tolásra indul.Természetesen semmi nincs nyitva, egy autószerelővel beszéltem aki csak megerősítette a gyanúmat de nem ért rá. Még egyszer be kell tolnom, hogy Kaposvárról Siófok mellé juttassam fix védett helyre ahol hozzá tudnék nyúlni. Két kérdésem lenne csak: Akna nélkül cserélt már valaki önindítót, ill. honnan szerezhető be egy önindító M40B16-ba? (Arra csak egy lottóötösnyi esélyt látok, hogy Kaposvár környékéről olvassa ezt valaki, akinek otthon van önindítója és képben van ennek az E30-ba való beszereléséről.) Köszi ha valaki reagál!

R100 Creative Commons License 2018.03.15 0 0 221717
Előzmény: soldi3r (221716)
soldi3r Creative Commons License 2018.03.15 0 0 221716

Ez igaz, de 33k-t nem szivesen adnek ki egy antennara.

Előzmény: R100 (221713)
Swedishrunner Creative Commons License 2018.03.11 0 0 221715

Ez a járgány baromi cool, bejön a piros, ilyen gyárias mivoltú autón.

Előzmény: petrolhead (221706)
Swedishrunner Creative Commons License 2018.03.11 0 0 221714

Helló Urak!

 

Van valakinek eladó felújítandó E30-a? Low cost E30-azást szeretnék megvalósítani, már így is sok a hobbiautó, cserébe nem M3-ra vágyom. E21 is jöhet az is tetszik.

 

Köszönök előre is bármilyen info-t.

 

Üdv.: SR

R100 Creative Commons License 2018.03.08 0 0 221713
Előzmény: soldi3r (221712)
soldi3r Creative Commons License 2018.03.08 0 0 221712

Elektromos antenna beszerzesi forrasa nincs veletlen valakinek? Ebay-t nezegettem, de nem tudom melyik lehet jo minosegu. Sajnos a gyari elgorbult..

robertodinero Creative Commons License 2018.03.06 0 0 221711

Sajna nem csak átalakító, azt megnéztem.

Köszi! Ez lett volna a tippem, h az iso-t kell majd levágni, mert másfélét nem találtam. Meg is rendeltem az új átalakítót.

Előzmény: Zsland (221710)
Zsland Creative Commons License 2018.03.05 0 1 221710

Először is megnézném, hogy az a csatlakozó nem csak egy átalakító rész-e. Mert ETK szerint külön lehet venni ilyet, ami az eredeti BMW csatit átalakítja ezekhez a Beckerekhez. Ha igen, akkor egyszerűen leveszed és az "eredeti" elvileg belemegy a C ii-be. Ha nem, akkor a legolcsóbb megoldás az, ha veszel egy BMW-ISO átalakítót, levágod az ISO részt, azt ráforrasztod a bent lévő kábeleidre, a BMW rész pedig megy a rádiódba.

Előzmény: robertodinero (221709)
robertodinero Creative Commons License 2018.03.05 0 0 221709

nemrég vettem egy e30at, sajnos a gyári rádió halott, bavaria c electronic van/volt benne

 

tud vki segíteni, hogy milyen adapterrel tudok másik rádiót betenni?

 

van a háznál egy bavaria c II, de teljesen más a csatlakozó és adaptert se igazán találtam!

 

 

petrolhead Creative Commons License 2018.03.02 0 1 221708

azt mar csak zarojelben jegyzem meg, hogy mindegy milyen autot arulok, az 1000 euros is megerdemel egy nyomorult par szonyeget de minimum kitakaritom. de ez 25-ert szeretne eladni... vicc!

Előzmény: petrolhead (221707)
petrolhead Creative Commons License 2018.03.02 0 1 221707

"Ilyet láttatok már?"
nem, meg megvan a szemem vilaga! :)

de most komolyan: megneztem ezeket a nagyfelbontasu kepeket, jol latszanak a reszletek. az izlestelenseggel aranyban van az igenytelensege. ez az auto nincs lelakva/elhasznalva, latszik, hogy mar ujkoraban is egy takolmany volt. egy uvegszalas szemetdomb. szegeny 25i amikor legordult a gyartosorrol, nem tudta mi var ra rogton az elete hajanalan.
de erre is van igeny, ezt legjobban talan az bizonyitja, hogy a ceg el es virul a mai napig es kesziti valtozatlan lelkulettel az atalakitasokat, a jo autok elb*szasat.

Előzmény: Gyok2 (221702)
petrolhead Creative Commons License 2018.03.02 0 1 221706
_c_ Creative Commons License 2018.02.28 0 0 221705

Én mindig diplomatikus vagyok. :)

Előzmény: Gyok2 (221704)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!