Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 616

Ügyi vagy!!:)!

 

Lehet ezeket fémszálas hímzőkkel is készíteni. Ünnepibb jeleget ad a dísznek a fán:)!

Előzmény: teokata (608)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 615
pzs tartó oldala leszhűtőmágnescsipke  60 micronos  watersolvyraszinténszinténaz, amit ráírtam, sajna vágásnál elszúrvacsipke többrétegű avalonra
Előzmény: Törölt nick (614)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 614
pohár alátétekfotostitch technikávalhűtőre készülthűtőre szintén
Előzmény: Törölt nick (613)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 613

Néhány azokból, amiket nem ajándékoztam el:)

 

 

sunbonnetsue Creative Commons License 2008.10.20 0 0 612

Előbb utóbb belejössz, nagyon aranyosak lettek. Talán ilyenek lesznek majd a karácsonyfán?

Sue

Előzmény: teokata (608)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.10.20 0 0 611

Minden elismerésem!

Nagyon szép!

 

Sue

Előzmény: Törölt nick (605)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 610
Ahogyan elnézem a hímzésedről betett képet, nos szerintem az volt a probléma ,amit az előzőekben írtam, azaz, a minta nem olyan textiliához készült, mint amilyenre varrtad. Ez abból látszik, hogy a hímzésnél az anyag hullámos. Tömörebb a hímzés, mint amit az anyag jelentősebb tágulás nélkül elviselt volna. Ezt talán kiküszübőlhetted volna azzal, ha alulra és felülre is tettél volna öntapadós papírstabilizátort, ami azonos méretű lett volna magával az anyaggal, amire dolgoztál.
Előzmény: teokata (600)
teokata Creative Commons License 2008.10.20 0 0 609
:)))))))))) kellenének lenni = kellene lenniük:))
Előzmény: teokata (608)
teokata Creative Commons License 2008.10.20 0 0 608

Jó reggelt!

 

Sikerült tegnap kipróbálnom az új fóliáimat - a rudolfost két réteg avalonra hímeztem varrócérnával, a hópelyhet pedig solvyra (alul varró., felül hímzőcérna). Egyik se szakadt, mindkettő viszonylag kemény (a rénszarvasos kifejezetten), nem tudom, milyennek kellenének lenni, de tetszenek, egyben vannak, várják a társaikat (lesznek még...). Mindkettő apró, 7 cm körüliek, a hópehelyben 14.600, a csillagban 10.100 öltés van.

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 607

Sziasztok!

 

Sok esetben nem csak attól függ, milyen lesz a himzés, hogy varrócérnát, vagy bobbinfilt használsz-e, hanem attól is, hogy az adott minta milyen textiliára készült.

Egészen más pl., ha törülközőre szántat hímzel polóra.

 

Én pl. a csipkézésnél a nem látszó helyeken alsónak varrócérnát használok, mert tartósabb lesz a használat során. A tálaknál, ha kimostuk őket, majd keményítettük, erősebb lesz az oldal fala, igaz ezeknél az adott mintával készítek bele egy terítőt is, amin csak a fő motívumokat jelenítem meg.

Előzmény: skolikagi (594)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.18 0 0 606

Köszönöm kedves vagy, de ezek nem azok amelyek nekem kellenének.

 

Pontosítok, pfaff 60 micronos vízben oldodó fólia kellene. Csipkézéshez ez a vastagság kell és fontos, hogy vízben oldódjon, különben nem lesz olyan az elkészült "termék", mintha horgolták volna.

Előzmény: teokata (599)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.18 0 0 605
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.18 0 0 604

A tálhoz a futó

 

Előzmény: Törölt nick (603)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.18 0 0 603
Ugyan még nincs kimosva és vasalva, mert most lett kész, szinte még forró:-)
Előzmény: Törölt nick (597)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.18 0 0 602

Bár nem hímeztem még polárra, csak nagyon vékony filcre.

Így, ha hímeznék, akkor alulra-felülre  is avalont tennék, amennyiben az pl. pulcsi, vagy pléd! Nem lesz annyira merev a kész hímzés.

Az utóbbinál alsószálként hímzőt használnék, hogy minkét oldalon mintás legyen.

 

 

Előzmény: A maranta (596)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.18 0 0 601

Ha vkit érdekel, náluk 6ezernél is több ingyen mintát lehet letölteni

 

http://www.annthegran.com/FreeDesigns.aspx

teokata Creative Commons License 2008.10.18 0 0 600

Megérkezett a Falc-szállítmányom, ki is próbáltam:)) Tapasztalataim a következők:

 - alulra moon-t használtam felorsózva

 - elkezdtem a gépkönyv által ajánlott szálfeszességgel, teljesen felhozta az alsó szálat (talán lehet látni a képen, a télapó ruhájának piros részének jobb szélén:)). Átállítottam a szálfeszességet nullára, innen már szépen dolgozott

 - azt nem tudom pontosan, milyennek kell lennie az aljának, az enyém úgy néz ki, hogy szépen az orsózott cérna látszódik, a széleken pedig a hímzőcérna

 - kicsit szakadt a falc, de eszembe jutottak a tanácsok a foltvarrós fórumról (szabad gépi tűzésnél is sokat szenvedtem ezzel tegnap a varrócérnával), kicseréltem a tűt és utána bírta a gyűrődést.

 

Bocs a hosszúra nyúlásért, most örömködök, jött mindenféle szépség Székesfehérvárról (avalon, solvy kipróbálásra, kitéphető stab., cérnák, ragasztó spray), úgyhogy örömködök nagyon:) Csak ne kéne mindjárt dolgozni menni...

 

Szép napsütéses hétvégét mindenkinek!

 

 

Előzmény: skolikagi (594)
teokata Creative Commons License 2008.10.18 0 0 599
Itt van több méret, de hogy hány mikron lenne... Szerintem írj nekik mailt, én ugyanis úgy jártam, hogy hívtam őket, erre felvette egy nő a bio osztályról. Megígérte, hogy egy illetékes vissza fog hívni az árakkal. Mikor visszahívtak, azt se tudták, milyen fóliáról beszélek, végül abban állapodtunk meg, elküldöm nekik a saját honlapjuk ide vonatkozó oldalát... http://www.presto.hu/index.php?lay=gutermann&lang=hu&page=termek&op=keres&keres=folia&x=19&y=10
Előzmény: Törölt nick (597)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.18 0 0 598
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.18 0 0 597

Sziasztok!

Új vagyok köztetek, hosszú keresgélés után leltem rátok, amilyen "társaságba" régóta szerettem volna belecsöppenni:-)!

 

A segítségeteket szeretném kérni, tudtok-e olyan helyet, ahol csipkézéshez 60micronos solvyt tudnék vásárolni (Bp-n), illetve megrendelhetnék??

 

Sajnos a VGC-nek már hosszabb ideje nincs, mióta megvettem náluk az uccsót, kb. 1,5 hónapja csak ígérgetik, hogy lesz. Viszont ajándékba készítek egy garnitúrát, aminek a "vázájához", a spécibb összeállítás végett nélkülönözhetetlen! A garnitúra más elemeinél megfelelő az avalon több rétegben, kivéve ezt az egyet!!!

 

Erről a garnitúráról van szó:

 

http://www.oregonpatchworks.com/items.php?did=13091&pid=52971

 

Ezt már anyukámnak megcsináltam, sajna saját kép nincs róla:

http://www.oregonpatchworks.com/items.php?did=13091&pid=63422

 

Ez pl. a már elkészült bowlja, aminél a többrétegű avalont használtam:

 

bowl
A maranta Creative Commons License 2008.10.17 0 0 596

Most már ha minden igaz leszek rendszeresen megin (bár ennek biztosan nem mindenki örül :-))

 

Elfelejtettem az előbb megkérdezni, hiába na, még nem rázódtam vissza. Szóva, hímzett már valaki polárra? Kell a tetejére Avalon, hogy szép legye, vagy elég csak alulra a stabilizátor?

A maranta Creative Commons License 2008.10.17 0 0 595
Nem vallottam korábban be, de most már... Én egyszer az alsócérnát rontottam el. Rosszul tettem bele. Ne tudjátok meg, hogy nézett ki a hímzés... a színe teljesen olyan volt, mintha a visszájja lenne.
skolikagi Creative Commons License 2008.10.17 0 0 594

Kimondottan alsó szálat használok, tehát nem varrócérnát, és már azon is szorítottam.

Majd megpróbálom lefényképezni, hogy hogyan néz ki a hímzés visszája, és akkor talán jobban tudtok tanácsot adni.

Olyan is tapasztalok, hogy amikor sima varróöltést csinálok, -pl egy virág körvonala- akkor a felső szál lazán fönt marad a munka színén. Nem mindenhol állandóan csak itt-ott a minta közben.

Vagy pl. ha hosszú öltést varrok, az is nagyon laza....

Na majd este fotózok és küldök képet elrettentésképpen:-)

Előzmény: Hanna4901 (593)
Hanna4901 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 593
milyen alsó szálat használsz? Lehet venni kimondottan alsó szálnak nyest színűt és feketét. Én ezeket használom, lehet, hogy jobb a bobinnak is.
Előzmény: skolikagi (591)
teokata Creative Commons License 2008.10.17 0 0 592
Jaaa, akkor majd referálok később a hímzőcérnáról, épp ma várok egy adagot. E-n szoktad hagyni a feszességét? Vagy tovább feszíted? Azt hiszem, Kicsoda írta, hogy ő sokszor a legfeszesebbre állítja (remélem jól emlékszem).
Előzmény: skolikagi (591)
skolikagi Creative Commons License 2008.10.17 0 0 591
De te varrócérnával hímezel, vagy rosszul emlékszem? Mert az nekem sem laza, csak a hímzócérnánál.
teokata Creative Commons License 2008.10.17 0 0 590

Nekem nem szokott laza lenni - inkább úgy járok én is, hogy elfelejtem felemelni a talpat és megijedek, mitől olyan feszes. Ezzel amúgy is hadilábon állok a varrógépnél is, hol fent felejtem, hol lent - még szerencse, hgy addig nem indul el a varrás, míg fent van. Most is lockoltam egy csomót pár napja, sokat küszködtem a  feledékenységem miatt:))

Előzmény: skolikagi (587)
skolikagi Creative Commons License 2008.10.17 0 0 589
Lehet hogy igazad van, majd este megnézem, a legnagyobb bajom az hogy a himzés visszáján látom hogy nem elég feszes a szál, tehát biztosan valami bibi van vele...
Hanna4901 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 588
Amikor feszül a felső szálad, akkor véletlenül a talp nincs alsó állásban? Mert akkor feszül a felső szál, mivel akkor már kell is feszülnie. Ez csak annyira az ember figyelmetlenségén múlik, mint amikor nekem az orsózóm maradt bekapcsolva és nem jöttem rá a hang forrására.
De ez csak 1 ötlet)))))))))))
Előzmény: skolikagi (587)
skolikagi Creative Commons License 2008.10.17 0 0 587

TEo, azt hiszem te írtad még a Futurás korszakod elején hogy nem tudtad hogyan kell befűzni a felső szálat.

Én azt vettem észre, hogy van amikor a felső szál teljesen laza, bármelyik állásba kapcsolom, máskor meg olyan szoros, hogy nem tudom húzni a cérnát.

Szerintem valamit én is elrontok és nem jól fűzöm be...és nyilván ezért a hímzés is laza olykor...

Ti szoktátok, és ha igen akkor hogyan ellenőrizni a felső szál feszességét?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!