Keresés

Részletes keresés

Netti_1985 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 3884

Szioka! Sok sikert hozzá!!! Viszont nekem az orvosom nem műti meg mind a kettőt egyszerre mert akkor szinte sehogy sem tud járni az ember. Én is úgy voltam vele hogy mind a kettőt de nagyon ellenezte és nem is úgy csinálja hanem szépen fokozatosan egyiket majd a másikat. Írj majd hogy mi volt a dokinál :) 

Előzmény: FM62 (3881)
Netti_1985 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 3883

Szia! Köszönöm hogy ilyen részletesen leírtad a műtétet! Az altatástól féltem mert a doki annak ellenére hogy úgy volt megbeszélve most már inkább helyi érzéstelenítésben csinálná viszont én ragaszkodtam az altatáshoz és nem értem miért van most a másik megoldás mellett. Meg sajnos most indulok neki harmadjára mert kétszer az ügyelet miatt el kellett halasztani kicsit ilyen rossz ómennek érzem és talán ezért is izgulok ennyire :) ahogy leírta igazából rosszabbra számítottam és tényleg nagyon megnyugtató nagyon köszönöm még egyszer! Holnap műtenek remélem minden rendben lesz. A drótkivételről légyszi írj majd hogy milyen :) attól félek kicsit :) 

Előzmény: Adryenn25 (3878)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.10.07 0 0 3882

Szia,

 

 

Az altatáshoz nem tudok hozzászólni, viszont van tapasztalatom helyi érzéstelenítésre is (ööööö...finoman fogalmazva: nem tetszett;-)) és gerincérzéstelenítésre is. Utóbbival nem volt semmi gondom, az égvilágon semmit nem éreztem, kb. 6-8 óra múlva már nem zsibbadtak lábaim, és mosdóba is ki tudtam menni járókerettel.

 

Ha már rászántad magad, az fél siker, és utána milyen jó lesz fájdalom nélkül járni :-))) Hidd el, megéri. Ne parázz túlságosan, annyira nem szörnyű, sokkal rosszabb, ha rágörcsölsz. Viszont le a kalappal, hogy bevállalod egyszerre a kettőt. Majd írd meg, mi volt a dokinál. Kitartást ! Drukkolunk :-)

 

Előzmény: FM62 (3881)
FM62 Creative Commons License 2015.10.07 0 0 3881

Sziasztok...rászántam magam bütyök ügyben...mindkét lában sajogva lüktet, ha cipőt viselek...nyáron OK volt, a papucsos világ nem okozott gondot...de cipőt több éve már szinte nem tudok vásárolni, a régi kitaposottak úgy, ahogy jók...menni nem nagyon tudok, és rászoktam amolyan korrekciós járásra, ami nem annyira terheli  lábamat, viszont ettől baromira fáj már a térdem és a csípőm...tiszta gáz az egész...pénteken megyek orvoshoz, megbeszélni a részleteket...eléggé parázom...egyszerre szeretném mindkét lábamat műteni, egy füst alatt...parázom a gerincérzéstelenítéstől is és az altatástól is - 20 éve volt egy nagyon rossz élményem ébredéskor...de ahogy itt olvasgatok, a helyi érzéstelenítéssel csillagokat fogok látni...izgulás van:) Mindenkinek gyors felépülést:)

Nikoletta.b Creative Commons License 2015.10.07 0 0 3880

Szia :) koszonom , remelem tudok nagyon turelmes lenni :) vegulis muszaj, mivel sok valasztasunk ugye nincs. :) Nekwd is gyogyulast kivanok. 🌼

Előzmény: 1+ (3879)
1+ Creative Commons License 2015.10.07 0 0 3879

Nikoletta.b.

Szia.

Ne siettesd a gyógyulást. Minden rendben lesz, türelem... sajnos a láb a legkényesebb testrész, s hosszadalmas a felépülés...

kitartást, türelmet.

sorstárs

Előzmény: Nikoletta.b (3875)
Adryenn25 Creative Commons License 2015.10.07 0 0 3878

Szia Netti! 

 

Engem Szabó- bütyökkel műtöttek kis lábujjnál! Kb. Két hete.

Engem altattak és drottal rögzítették. Minden rendben volt. Nem is emlékszem semmire. Én fél 11kor mentem be a műtőbe a saját lábamon és kb. 1 órakor keltem fel az altatasbol es 3 kor mehettem haza persze segitseggel. Mikor felkeltem nyugodt voltam. Jelentkeztek fájdalmak de annyi gyógyszert kaptam utána egeszen estig semmit nem éreztem!az első éjszaka kicsit kellemetlen de kibirható! Két mankóval közlekedek persze csak lakáson belul. A műtét utáni negyedik napon már fizikora mentem. Holnap lesz két hetes. Holnap varratszedes. Es a 4 ik héten az az két hét mulva a drótot fogják kivenni. Attol kicsit felek. De lehet hogy nem is kell aggodnom.

Hát nem tudom tudtam és segiteni de sok szerencsét es kitartást  kivánok. Az altatastol ne félj!! :)) ui. Azt hozza teszem hogy nekem kulfoldon csinálták; szoval nem tudom pontosan hogy otthon is ugy csinaljak e. 

 

 

Vittoria05 Creative Commons License 2015.10.07 0 0 3877

Sziasztok! 

Na visszamentem az összehúzó tapaszos sebem nel és sajnos elkezdett váladékozni. Így helyi érzéstelenítésben kitisztította a doki-kimetszett belőlevés ismét összevarrta drainnel együtt.:( meg kell antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt szednem. Amúgy jó minden.:D

Mackóbogár Creative Commons License 2015.10.07 0 0 3876

Szia,

 

5 évvel ezelőtt engem is lokális érzéstelenítésben műtöttek, hát az tényleg nem egy fáklyásmenet :-) A mostani műtétek már gerincérzéstelenítésben voltak, ég és föld. 

 

Pár nap kell még, hogy valamennyire rá tudj majd nehezedni a műtött lábadra, de ha van rá mód, írasd fel a dokival, sokat segít a mankó, vagy a járókeret. A varratszedés után meg még jobb lesz a helyzet, de azért csak módjával közlekedj. Feküdj, pihentesd, polcold, jegeld türelmesen. Az, hogy ki milyen hamar gyógyul egyénről is függ, de 4-6 hét (inkább 6) szükséges, és még utána sem lesz egyszerű. Nekem elég sokáig dagadt, azt mondják, hogy kell fél év, mire teljesen rendbe jön. Persze ez nem azt jelenti, hogy fél évig nem tudsz menni, vagy ilyesmi, de kellemetlen lehet a sok állás, huzamosabb séta, cipőviselés a heg miatt, vagy ha dagad a lába, de ezek idővel szépen megszűnnek.

 

Kitartás és sok-sok türelem :-) Jobbulást !

Előzmény: Ciroka78 (3873)
Nikoletta.b Creative Commons License 2015.10.07 0 0 3875

Aranyos vagy,probalok am turelmes lenni :) es varom a veget , hogy milyen lesz. Szerintem tul hamar varom a gyogyulast ,ez a bajom :( .... Kitartok. Es jo,hogy itt vagyunk egymasnak :) nekem segit.  Szep napot 🌼

Előzmény: 1+ (3872)
Netti_1985 Creative Commons License 2015.10.07 0 0 3874

Sziasztok! Akkor már nem is félek az altatástól :) csak sokan mondták hogy kockázatos ill. kockázatosabb mint a helyi érzéstelenítés (egyértelmű) és a dokin is úgy láttam hogy már jobban "örülne" a helyi érzéstelenítésnek, de altatást kértem ahogy először megbeszéltük. Voltam már altatva kiskoromban és a vérképem is jó, remélem a legjobbakat :) köszönöm mindenkinek :)

Ciroka78 Creative Commons License 2015.10.07 0 0 3873

Sziasztok!

 

Tegnap műtöttek hallux valgussal. Helyi érzéstelenítésben. A talp szuri kegyetlen volt. Jobb lett volna ha altatnak.

Viszont nem tudok a sarkamra állni, mert le van feszítve a làbfejem, és nem tudom mozgatni, ugràlva közlekedek. Remélem átkötés után nem lesz ilyen merev, vagy beszerzek egy mankót.

Milyen kilátásaim vannak gyógyulás szempontjából? 

Köszönöm :-)

Mindenkinek gyors gyógyulást!

1+ Creative Commons License 2015.10.07 0 0 3872

Nikoletta .b.

Egy hete még a műtét után olyan pozitív voltál, ne szegje kedved. Napról -napra jobb lesz. 

Fel a fejjel, kitartást.

Sorstárs

Előzmény: Nikoletta.b (3871)
Nikoletta.b Creative Commons License 2015.10.06 0 0 3871

Hallux valgus mutetem volt. De en most azt mondom,hogy akinek esztetikailag van csak gondja vele, inkabb szeresse meg :) ....en kicsit banom,hogy belevagtam.  

Előzmény: Tika_55 (3869)
Tika_55 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 3870

Bocsánat, de ezt az üzenetet Nettinek szántam! :-)

Több műtéten estem át ...

Előzmény: Tika_55 (3868)
Tika_55 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 3869

Kedves Nikoletta! Neked a nagylábujjnál (hallux valgus) vagy a kisujjnál (szabóbütyök) volt a probléma?

Előzmény: Nikoletta.b (3866)
Tika_55 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 3868

Több műtéten estem át az elmúlt évtizedekben. Volt amikor altattak, volt amikor csak helyi érzéstelenítést alkalmaztak. Szerettem elaludni és szerencsére most megírhatom ezt a levelet. :-) Ne izgulj, minden rendben lesz!

Előzmény: Nikoletta.b (3866)
Vittoria05 Creative Commons License 2015.10.06 0 0 3867

Nekem az altatás nem volt rossz. Én akartam, hogy altassanak és a legközelebbinél is ezt fogom kérni. Szóltak, hogy mikor kell elaludnom én pedig szót fogadtam. nekem olyan érzés volt, mint mikor már nagyon álmos vagyok és majd leesik a fejem aztán legközelebb a folyosón kérdeztem meg a betegszállítót, hogy már kész is? De ez kb két órával a műtét után volt. csak én ezt nem tudtam.:)

Előzmény: Netti_1985 (3865)
Nikoletta.b Creative Commons License 2015.10.05 0 0 3866

Szerintem az altatastol ne felj,en nagyon szerettem volna,ha altatnak :) .... Mindenkepp jelezz majd,hogy hogyan sikerult a mutet . Szoritok neked. Kitartast es egy kalappal. :) 

Előzmény: Netti_1985 (3865)
Netti_1985 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 3865

Sziasztok!

Még annyit szeretnék kérdezni hogy szerintetek félnem kellene az altatástól? alapból altatni akart a doki de mostmár vannak kétségeim hogy egy bütyök műtétnél érdemes e vagy nem tudom kell e félnem minden rendben van anesztesnél voltam semmi bajom vérképem jó altatva voltam már. (Szabó bütyök). köszönöm!

Netti_1985 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 3864

Szióka! Fogalmam nincs mikor és hogy kapom. Az orvos annyit mondott hogy levágja a kinövést rögzíti és 2 hét fekvő gipszet kapok. A műtétem most lett másodjára halasztva külső tényezők miatt úgyhogy m,ár úgy vagyok vele mindegy csak legyek túl rajta mert folyamatosan izgulok az altatás miatt is a műtét miatt is... remélem most pénteken túl leszek rajta :)

Előzmény: Nikoletta.b (3863)
Nikoletta.b Creative Commons License 2015.10.05 0 0 3863

Sziasztok. :) 

Mar jol vagyok. En nem tudom,nekem ilyen naponta valtozo allapotom van :))) ma voltam kotozesen, nagyon szep a heg,labam nem dagadt,azt mondta a dokim,h egy par szammal nagyobb cipoben mar probalkozhatok:) 

Hazudnek,ha azt mondanam,h neha nem erzem,de nem veszes. Azert turelmes leszek es nem terhelem tul :) de ez mar jo dolog,h kimozdulhatok....sajna eleg jovo-meno tipus vagyok. :) mindenkinek szep napot. 

Az elottem szolótol kerdezem,h a gipszet mikor kapod??

Mert friss mutott labra hogyan tesznek?

Es ha bedagad ? Ez szamomra kicsit fura. 

Sok sikert neked is. Es mindenkinek. 

Netti_1985 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 3862

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék. Pénteken fognak műteni Szabó bütyök korrekcióval altatásban. Valakinek van valamilyen tapasztalata? Igazából az altatás miatt a műtét gondolom nem fog fájdalommal járni egyértelműen viszont néztem videókat és láttam hogy általában a csontot egy dróttal vagy csavarral rögzítik. Nekem a doki 2 hét fekvőgipszet is mondott. Valaki esetleg tudja hogy ezt a beavatkozás után mennyi idővel és milyen módon távolítják el? Felvágják újra kihúzzák egyszerűen nem tudom elképzelni :) illetve a heg nagyon megmarad látványos vagy annyira nem borzasztó? Nagyon köszönöm előre is!!!!

Vittoria05 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 3861

Sziasztok!

Engem 21-èn műtöttek, 3-án voltam varratszedésen és sajnos a felső varrat nem forrt össze egy vérömleny miatt. Pedig egész addig nem álltam rá, csak passzívan mozgatgattam amíg nem volt fájdalmas. Így a doki kinyomkodta belőle a vért, majd összehúzó tapaszt tett rá. Szerda reggel néz rá ismét. Remélem addigra lesz változás.:(

pozitív viszont, hogy kb egy hete nem igénylés egyáltalán fájdalomcsillapítót!:) a felállás sem vészes, nem lüktet már úgy, mint az első héten.

1+ Creative Commons License 2015.10.05 0 0 3860

Szia. Ne dönts elhamarkodottan. A műtétet jól viselted, sajnos a varratszedésig nem valami jó a helyzet, de utána jobb lesz napról-napra. Cipőt még egy darabig nem tudsz hordani, állíthatós papucsot hordtam, de nekem március 19-én volt a műtétem. Most hordok zárt cipőt, de így is estére bedagad még a lábam, de ez normális. Kitartást, türelmet, jobbulást kívánok. 

 

Előzmény: Nikoletta.b (3858)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.10.04 0 0 3859

Szia,

 

teljesen normális, nekem 2 hetes, de még mindig ezt csinálja :-)))) Ha fekszel, nyugalomban és vízszintben van, ahogy függőleges helyzetbe kerül, áramlik bele a vér, sajog, lüktet, szúr, majd szét durran, stb....El fog múlni, ne aggódj, csak türelem. Pihentesd sokat, polcold, ha dagad, akkor jegeld, és csak minimálisat mászkálj, azt is csak sarkon, vagy külső talpélen.

 

Jobbulást !

Előzmény: Nikoletta.b (3858)
Nikoletta.b Creative Commons License 2015.10.04 0 0 3858

SOS!!!!kérdés!!! 

Normàlis az,h első két nap szinte semmi, most viszont rettenetesen faj a labam, ha felallok ? Fekve nincs bajom,de ha felkelek , csillagokat latok. :( .... A masik labam azt hiszem marad ilyen, amilyen. :( ...

Koszi a valaszokat 😇

 

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.10.03 0 0 3857

Szia Mackóbogár!

 

Remélem a varratszedés után már nem fáj a lábad.Nekem is nagyon rossz volt az utolsó

bütyi műtét utáni varratszedés.

Féltem is.Vigyázz a lábadra és pihentesd.Én a sebeket Bepanthen pluszal kentem és nagyon szép lett.

Szerdán vettem egy pár VERLON cipőt vittem a betétet itthon járkálok benne,persze a starflex betéttel kényelmes eddig.A betét sokat jelent.

Tegnap az ORFba voltam kontrollon arthritisem van ez egy autoimmun betegség.

Trexant kell szednem ami egy daganatellenes gyógyszer,a doki meg volt elégedve a lábammal.

De mondta jól teszem,hogy nappal is hordom a bütyikorrigálót.

Elfér a cipőben,de azért az időváltozást nagyon megérzem.

A lábujjaim közé szilikonpárnát elválasztót is kell tennem,Mádi doki mondta.

Nem szeretném,ha a lábaim megint rondák lennének.

Most nézegettem podogél nevű bütyi korrigálót,de egy kicsit félek megrendelni,mert drága.

De majd megkérdezek valakit,hátha használta már.

Mackóbogár!

Nagyon vigyázz a lábadra,ha lehet még polcold fel.

Igaz nekem a férjem volt a bejárónő,szakács.

Nekem meg azért volt rossz,mert nem vagyok egy elhagyós tipus.

Jobbulást.Üdv:Magdi

 

Előzmény: Mackóbogár (3856)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.10.02 0 0 3856

Szia Magdi és Mindenki !

 

Szerdán kivették a varratokat, hát mint mondjak, az összes varratszedés közül talán ez volt a legkellemetlenebb. Ugyanis elég tisztességesen bedagadt a lábfejem és némelyik varrat "eltűnt" a dagadás mögött, rendesen leizzadtam, mire kipiszkálgatta az orvos. De ettől függetlenül minden oké, pár nap múlva levehetem a kötést és lehet módjával zuhanyoztatni is a lábam. Hónap végén lesz kontroll, meg egy röntgen, addig pihenés, polcolás, jegelés, szóval a szokásos dolgok. 

 

Fájni csak akkor fáj, ha függőleges helyzetben van és belezúdul a vér, ráállni még nem nagyon álltam rá, a járókerettel "száguldozom" a lakásban. Majd szépen, módjával, nem hajt a tatár, ez eddig is bevált.

Ami nekem megmaradt "hozadéknak" a műtétek után az az, hogy az öregujjam kissé merev maradt. Mondjuk ezen nem csodálkozom annyira, mivel több darabba törte és úgy egyenesítette ki, hogy egyáltalán normális helyzetbe tudja hozni. De mivel nem balettozni akarok, csak fájdalom nélkül járni, az meg megvan, annyira nem zavar :-))

 

A talpbetétem nekem sem ér végig a cipőben, de jól szuperál. A bal lábam alá való meg majd kiderül, jó-e, mivel tavaly készült, és még nem volt megcsinálva az a csülköm. Ha kényelmetlen, kell egy új, de ez legyen a legnagyobb problémám.

 

Vigyázz a lábadra, puszi: Mackóbogár

 

Mindenkinek kitartást és jobbulást !

Előzmény: Magdi-1950 (3852)
Nikoletta.b Creative Commons License 2015.10.02 0 0 3855

Sziasztok. Nem tudom ez normalis e,de nekem ez a masodik nap sokkal rosszabb :((( ejjel semmi fajfalom,de reggel raleptem a sarkamra es a labujjamba csipo ,ego fajdalom van. Ha lefekszem ,elmulik. Azt hittem mar csak jobb lesz. Ja es belilult a nagylabujjam,dagadas nincs, csak szep szines :).... Nektek is rosszabb lett kicsit? ....azert ez eleg turelemjatek :).... Szep napot. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!