Keresés

Részletes keresés

glad Creative Commons License 2006.05.01 0 0 211

Én dolgoztam kint egy félévet (legálisan USA), de egy kanyitse fizettem itthon.

Végül csessze meg ez olyan, hogy kimegyek dolgozok kint majd haza jövök a zsebemben 100 dollárral.

Senkinek semmi köze hozzá ha nem millókról van szó.

 

Előzmény: medveh (195)
glad Creative Commons License 2006.05.01 0 0 210
Melyi ügynökségnél vagy és milyen a cég?
Előzmény: garfieldka (189)
glad Creative Commons License 2006.05.01 0 0 209

"...de nem tudok egyebet csak hogy fizetnek mint az SS vagy iStock..."

 

Ez bővel elég, kösz a választ.

 

"...egy nagyobb kartondobozt átalakítottam ilyen fénydobozzá..."

Ez nagyon érdekel engem. Tudnár róla felnyomni egy képet vagy szakmai titok?

Előzmény: medveh (182)
medveh Creative Commons License 2006.05.01 0 0 208
Hát senki nem kérdezte soha hogy akarok-e magyar állampolgár lenni, "titeket" kérdeztek és sajnos nem elegen válaszoltak helyesen...

Azért nem jöttem eddig elő ezzel, mert nem akartam hasonló kérdésekbe merülni, nem látom már értelmét, és örülnék ha a fotózásról tudnánk itt beszélgetni.

Talán jobb lett volna, ha a véleményem se mondom el az adózással kapcsolatban.
Előzmény: garfieldka (206)
medveh Creative Commons License 2006.05.01 0 0 207
Köszi sn4ke!!

Szerintem előrébb léptünk, csak még azt kéne tudni, hogy teljesen adózottan kerül-e hozzánk ez a kereset, tudommal igen. De a magyar jogszabályok számomra kifürkészhetelenek.
Előzmény: [sn4ke] (205)
garfieldka Creative Commons License 2006.05.01 0 0 206

Na jó, ez korábban számomra nem volt kérdéses, hiszen nem az a jellemző, hogy egy itthoni fórumon más országban élő és ráadásul nem magyar álampolgárok szólnak hozzá. Persze van ilyen is, de a többség itthoni. De természetesen itt nehezen derül ki, honnan és ki ír be.

 

Mindenesetre akkor is fenntartom, egy könyvelőt vagy adózási szakértőt kérdezvén biztos hamarabb eredményre jutnál, mint ezúton. Itt csak mondjuk a magunkét, mert véleményünk van a dologról, hisz többeket érint a kérdés, de kevesen értünk hozzá.

 

Ráadásul, ha semmi közöd Magyarországhoz, akkor a kérdésfelvetés és a korábbi hozzászólásaid megtéveszthetnek bennünket, hiszen ránk a hazai törvények vonatkoznak.

 

És persze furcsa, hogy eddig nem jöttél elő ezzel, hiszen ha tényleg így van, akkor az eddigi hozzászólásaink falra hányt borsóként értek véget. Ráadásul kezdted magad rosszul érezni amire semmi okod nem volna, hisz nem vagy magyar állampolgár, tehát az itthoni adószabályokat nem sértetted meg. Azért nekem kicsit furcsa így ez az egész.

 

Remélem előbb utóbb sikerül megoldanod a kérdést!

Előzmény: medveh (199)
[sn4ke] Creative Commons License 2006.05.01 0 0 205
a párom könyvelő és kérdésemre hirtelen ezt dugta az orrom alá:

"Ha Önnek olyan országból is származott jövedelme, vagy a belföldről származó jövedelme után olyan országban adózott, amely országgal Magyarországnak van a kettős adóztatás elkerüléséről egyezménye, és az egyezmény ezen összevonás alá eső jövedelmet mentesíti Magyarországon az adó alól de a belföldön adóztatható jövedelme után adó kiszámításánál ez a jövedelem figyelembe vehető, akkor az adóterhet nem viselő járandóságnak minősül. Az adóterhet nem viselő járandóság része az összevont adóalapnak, de a ráeső adótábla szerinti adót nem kell megfizetnie. A kettős adózást kizáró egyezmények a külföldön adóztatható jövedelmek belföldön történő figyelembe vételére ezt a szabályt tartalmazza. Ilyen többek között a Németországgal, Kanadával, Olaszországgal, Nagy-Brittanniával, Franciaországgal, Ausztriával, és az Amerikai Egyesült Államokkal megkötött egyezményünk is"

most így nem emeltem ki ebből semmit mert még értelmezni kéne...
.Pecarobi Creative Commons License 2006.05.01 0 0 204
Ugy, hogy ezt az "itthon" szot ugy használod, mintha te is itt M.o.-n lennél. Külföldön élö magyarok álltalában az "otthon" szot használják. (ha kies városomrol beszélek akárhol másutt, akkor én is )
Előzmény: medveh (203)
medveh Creative Commons License 2006.05.01 0 0 203
Ezt hogy érted?
Előzmény: Majdnem (200)
medveh Creative Commons License 2006.05.01 0 0 202
Tudom, itthon fogok (bár nemtom hogy érted), ha sikerül kiderítenem hogy hogyan kell...
Előzmény: Majdnem (200)
Duda Creative Commons License 2006.05.01 0 0 201

nalunk adozni kell az utolso fillerig

Előzmény: medveh (198)
Majdnem Creative Commons License 2006.05.01 0 0 200
  ...  neked elvileg itthon kell  ...
Előzmény: medveh (199)
medveh Creative Commons License 2006.05.01 0 0 199
Tévesen feltételezed hogy magyar állampolgár vagyok, vagy hogy Magyaroszágon élek :)
Előzmény: garfieldka (196)
medveh Creative Commons License 2006.05.01 0 0 198
Hát ez az, te mint nemzetközi fotós vagy mint nem amerikai állampolgár nem adózhatod le, nincs social security-d, neked elvileg itthon kell. De a legtöbb ország mint Új Zéland vagy Kanada nem adóztat meg a hobbyd után egészen addig amíg jelentős jövedelemre nem teszel szert. Kanadában ez tudtommal 30000 dollár, és mint megtudtam most Új Zélandon ez 14,000 NZD (ez nemtom emnnyi dollár) de nekem elég soknak tűnik. már csak azt kéne tudni, hogy áll a helyzet Magyarországgal. Ha valaki tudja segítsen!!
Előzmény: posthero (197)
posthero Creative Commons License 2006.05.01 0 0 197
ez érdekes dolog. ha ott amerikában leadózód a jövedelmet akkor itthon gondolom már nem kell utána adózni. vagy mégis?
Előzmény: medveh (195)
garfieldka Creative Commons License 2006.05.01 0 0 196

Mivel tőlem indult ez a mostani dolog, annyit hozzáteszek, úgy csinálod, ahogy jónak látod. Jómagam viszont úgy vélem, mi az itthoni adótörvények szerint kell, hogy adózzunk! És ezért feltehetően hiába keresed a megoldást a külföldi gyakorlatban.

 

Előzmény: medveh (195)
medveh Creative Commons License 2006.05.01 0 0 195
Nos miután elkezdtem adócsalónak érezni magam, megpróbáltam utánna járni. Olvasgattam mindenféle jogi baromságot a SS oldalon és máshol is amit csak találtam. De hát amit találtam az csak amerikai, vagy maximum kanadai adózásra vonatkozik. Annyit tudok hogy a shutterstock az amerikai állampolgároktól 400 dollár kereset után kéri el az adószámot (social security number) addig nem. A nemzetközi fotósokról pedig semmit nem találtam, de nem adtam fel. Ha megtudok valamit jelentkezem.
Amúgy valaki ígérte régebben hogy utánnajár. Ha lehet találjunk választ erre a kérdésre!
posthero Creative Commons License 2006.04.30 0 0 194
kösz. akkor érdemesebb cégként regelni. gondolom magánszemélyként kicsit kacifántosabb a dolog.
Előzmény: garfieldka (193)
garfieldka Creative Commons License 2006.04.30 0 0 193
A kft-men keresztül.
Előzmény: posthero (192)
posthero Creative Commons License 2006.04.30 0 0 192

garfieldka!

 

az itthoni ügynökség hogy fizet? megbízási szerz alapján? vagy cégként vagy regisztrálva és számlázol nekik?

Előzmény: garfieldka (189)
posthero Creative Commons License 2006.04.30 0 0 191

már hogyne kéne adózni (iletve illetéket fizetni). egyedül akkor nem ha a pénzből egy másik házat vesz aminek az értéke eléri vagy meghaladja az eladott kéróét. ha viszont kevesebb az új lakás értéke akkor a 2 lakás különbözete után fizet.

 

Előzmény: medveh (187)
madgie Creative Commons License 2006.04.30 0 0 190
Nekem fél dollár jött eddig a képeimből. Még 200-szor ennyi idő (100 dollárnál küldenek csekket), és filózhatok az adózásról :)))
garfieldka Creative Commons License 2006.04.30 0 0 189

Jó, nem egyezik az álláspontunk. Nem baj. A topicnak jövőt jósolok, biztos egyre többen fogják látogatni és ezt a kérdést mások is felteszik majd az adózásról. Ezért mondtam el a véleményem.

 

De fordítsuk le magyarra a kérdést. Én itthon vagyok képügynökségnél regisztrálva. Az onnan kapott pénz után pedig SZJA-t kell fizetnem. Pedig az ügynökség is adózik.

 

A házeladási példát sem tudom elfogadni, de mindegy. A lényeg, aki ilyesmibe vág, és szabályosan kívánja a dolgait folytatni, annak érdemes szakértővel az adózásról konzultálni.

Előzmény: medveh (187)
Majdnem Creative Commons License 2006.04.30 0 0 188

azért ne álmodozzunk!   ...  megszertzet jövedelemért/nyereségért adózni kell

 

legfeljebb nem kapnak el, mert kis hal vagy, vagy szerencséd van...

 

ne legyünk már gyerekek

Előzmény: medveh (187)
medveh Creative Commons License 2006.04.30 0 0 187
Már elmondtam a véleményem erről. Mindenki cselekszik saját belátása szerint.

Kicsit sarkított példa, de tudtommal ha valakinek van egy eladó háza és rábizza egy evvel foglalkozó ügynökségre, az eladás után szerzett pénzért nem kell adózni...
Előzmény: garfieldka (184)
[sn4ke] Creative Commons License 2006.04.29 0 0 186
köszönöm szépen ,én is remélem ,hogy összejön
Előzmény: medveh (183)
[sn4ke] Creative Commons License 2006.04.29 0 0 185
ők leadózzák az usában (vagy abban az országban ahol az ügynökség van) te pedig kapsz egy "osztalékot" az eladott képek után - szerintem
Előzmény: garfieldka (184)
garfieldka Creative Commons License 2006.04.29 0 0 184

Azért ezt egy könyvelővel nem ártana tisztázni szerintem! Külföldön szerzett jövedelemről van szó. Persze mindenki maga dönti el, hogy mit vall be és hogyan értelmezi azt, hogy hol is dolgozik.

 

Én nem vagyok jártas a könyvelésben, de minden adóbevallási íven szerepel ilyen rovat. Talán elegendő lenne a kitöltési útmutatót átnézni!

 

Azért

Előzmény: medveh (23)
medveh Creative Commons License 2006.04.29 0 0 183
Remélem sikerül!
Előzmény: [sn4ke] (181)
medveh Creative Commons License 2006.04.29 0 0 182
Na itt vagyok!

Én is vártam a levelet

Nekem mindig jött tőlük mail bár az megesett, hogy a spamek közé kaptam, de miután a submit@shutterstock.com-ot felvettem a címzettjeim közé már nem volt probléma.


de az se volt jogos, hogy egyse felelt meg neki

Ha tizből ötnél kevesebb felel meg nekik akkor autómatikusan visszautasítják mindet tudtommal...


Elnézésst DS=DT
Bár láttam mások is keverik. :)


Nem gond megértjük ;-)


Van valami tapasztalatod vagy infód a Dreamtimes kifizetéseiről?
Volt már olyan ismerősd aki kapott tőlük pénzt?


Természetesen van, de nem tudok egyebet csak hogy fizetnek mint az SS vagy iStock.


Te ezeket a fehér háttereket, hogy oldod meg?
Sima PS vagy eleve van egy ilyen fotó spotod.


Szóval a fehér háttér... Hát egy nagyobb kartondobozt átalakítottam ilyen fénydobozzá, megvilágítottam három oldalról 500 wattos halogén reflektorokkal, és kerestem a megfelelő beállítást a gépen manuálisan. Minimális Ps utómunkával tökéletes eredmény is elérhető. AZ SS fórumaiban olvashatsz a módszerekről. Az én jelenlegi technikámmal csak kisebb dolgokat tudok ''izolálni'' egy studió lenne a következő lépés, de arra még várni kell...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!