Keresés

Részletes keresés

hbummm Creative Commons License 2013.08.14 0 0 6872

Azt elfelejtettem hogy a sav gőz áramlik fel anyelőcsőbe s a garatba mivel nyitva van a gyomorkapu,de ha jól laksz teleeszed magad akkor,az étel vissza jön teljes a nyelőcsövig.Szörnyű egy állapot.Ezeken csak diétával lehet segíteni,s agyógyulás is hamarabb jön gondolom én.szia.

Előzmény: afcajax (6864)
hbummm Creative Commons License 2013.08.14 0 0 6871

Ne haragudj csak írtam neked s nem ment el,azok csak probák. Szia nekem 1 éve van nyelőcsö refluxszom.Azt lehet mondani állandó garat s torok égésem van mindegy mikor s mit eszem. A Gasztroenteologus megtükrözött s azt mondta pszihés,szóval stessz alapon van.Kaptam PPI-kétfajta gyógyszert de azt lehet mondani nem sokat érnek nemsok hatásuk van.Mindegy ha fekszek ha ülök,ha állok a tünet ott van.Azt mondta szedjek nyugtatót az elmulasztja a tünetet egy ideig.A fórumon sok hasznos tanácsokat lehet olvasni alternatív gyogykezeléssel,s diétával kapcsolatban is .Én most ezeket próbálom ki.Neked mióta vannak tüneteid voltál orvosnál dohányzol, kávézol neharagudj hogy megkérdezem de ez sokat ront az ember álapotán.szia üdv.

Előzmény: afcajax (6864)
afcajax Creative Commons License 2013.08.14 0 0 6870

Bocs de ezt nem igazán értem...

Előzmény: hbummm (6865)
ghepard Creative Commons License 2013.08.14 0 0 6869

:)

 

hát észrevettem, hogy jópár dologban hasonló véleményen vagyunk.....

Előzmény: Törölt nick (6863)
ghepard Creative Commons License 2013.08.14 0 0 6868

Belehallgattam ebbe is, ezek is nagyszerű hangok. Egyébként a fülzúgásos topikban is belinkeltek egypár számot, melyben a természet hangjait lehet hallani (erdő hangja, madárhangok, víesés stb stb). Ezek is nagyon nyugtatóan hatnak az emberre. A fülzúgásnál is fontos ez, mivel lelkileg teljesen ki tudja készíteni az embert. Ezen hangok hallgatása (napi többórás) a fülzúgás csökkenését vagy teljes megszűnését is eredményezheti. Nekem is volt többször fülzúgásom (a hallóka és a fülhallgató miatt), de mindig pár héten belül valahogy ki tudtam kurírozni. Ezért buzdítottam is kitartásra, mikor néhányan belekezdtek ott ebbe a hangterápiába........

Előzmény: Törölt nick (6859)
ghepard Creative Commons License 2013.08.14 0 0 6867

Egy ember általában akkor szok vagy próbál másképp gondolkodni, mikor baj éri, nagy baj éri....... A dúsgazdagok meg talán a legtovább nem érzik meg az egyre rosszabb helyzetet. Már úgy fizikailag, de észreveszik azért, ha már nem fog úgy menni az üzlet stb....... 

Előzmény: Törölt nick (6862)
ghepard Creative Commons License 2013.08.14 0 0 6866

Több más veszély mellett ettől is tartani lehet........

Előzmény: Törölt nick (6861)
hbummm Creative Commons License 2013.08.13 0 0 6865

allll

Előzmény: afcajax (6864)
afcajax Creative Commons License 2013.08.13 0 0 6864

Kedves Fórumozók!

 

 

Olyan kérdésem lenne, hogy tapasztalt a valaki reflux tüneteket (pl. torokégés) úgy hogy annak előfordulásának semmi köze az étkezési szokásokhoz (mit, mikor , menyit) és testhelyzethez? Illetve aki ilyet tapasztalt annak a tünetei folyamatosak, vagy egyik óráról a másikra jönnek mennek? A gyomorvisszafolyást lehet érezni amikor megtörénik vagy már csak a következményeket érzékeljük?Köszönöm a segítségeteket.

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.09 0 0 6863

Fontos az is, hogy mit eszik az ember és mikor, hogyan (nyugodtan eszik, rendesen megrágja e stb)

 

 

Egyetértünk:)

Előzmény: ghepard (6860)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.09 0 0 6862

 

 

idézet a cikkből: "Gyulai Iván azt válaszolta, hogy hisz az emberekben, a tudatosságukban, illetve abban, hogy a világ termelésének 2%-át birtokló 497 multimilliárdos embernek is az lesz

 

előbb-utóbb az érdeke, hogy gondolkodásmódot váltson. Akkor biztosan előtérbe fog kerülni a valódi fenntarthatóság." 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.09 0 0 6861
ghepard Creative Commons License 2013.08.09 0 0 6860

Régebben én is úgy álltam hozzá, hogy azok állatok és ösztönösen, reflexszerűen viselkednek. De azóta olvastam is a témában, meg láttam egypár tudományos filmet, ahol az ezzel foglalkozó kutatók fejtegették az eredményeket és a tapasztalatokat. 

 

Mondjuk én abszolút nem diétázom, mégsincs rajtam egy gramm felesleg sem. Fontos az is, hogy mit eszik az ember és mikor, hogyan (nyugodtan eszik, rendesen megrágja e stb) - de ugyanolyan fontos, hogy ne rakódjon rá semmi. Ha kellően mozog, alszik, lélegzik stb - akkor talán rendben lesznek a dolgok....

 

Igen, rengeteg túlsúlyos ember van és egyre csökken a strapabíró képessége az embernek, mert szinte minden ellen művi úton védekezik. Már úgy átlagban. A távolságokat (már a pár 100 métert is) autóval "küzdi" le, a hideg ellen tüzel meg rengeteg ruhát vesz fel (így a testnek nem kell alkalmazkodni) stb stb........ Vannak azért jópáran, akik nagy dolgokra képesek és hajtanak...... 

 

A belinkelt zenék nyugtatóan hatnak, majd szerdán belehallgatok a másikba is.......

Előzmény: Törölt nick (6856)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.09 0 0 6859

zu: reflux

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.09 0 0 6858

Ezekben az összefüggésekben kezdem én mostanában a gyomorbetegségek okait, járványszerű megjelenését szemlélni. A refluxról nem lehet tabletták és műtéti eljárások, tűzoltó módszerek tükrében beszélni, sokkal inkább a világ betegségének jeleként....Tünet ez a betegség, mint más kórok is, s figyelni kellene rá, egyesült-nemzeti szinten: jobban mint a monetáris politikára, az infrastrukturális beruházásokra....

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.09 0 0 6857

Végül: kialakulnak-e a növekedés önkorlátozását biztositó intézményi és jogi keretek, amik nemzetközi szinten is  biztositják a Földgolyóbis önkizsákmányolásának, gyorsuló kifosztásának a korlátait, a fogyasztás és tudományos-technikai fejlődés korlátozásának létrehozásával, a fejlődő világ születésszabályozásának újfajta modelljével?

Sigur Ros zenéi a katasztrófába sodródó világunkkal szemben tiszta érzésvilágot sugallanak:

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.09 0 0 6856

Igen, ez érdekes példa a patkánnyal....bár ott nem annyira tudatosságot látok, hanem a kitartást növelő reflexet, a tudatosság azért szerintem emberhez kötött, ahogyan az öngyógyitó biomechanizmusok is...persze a témában laikus, olvasgató és következtető ember vagyok...

 

A diéta szerintem nagyon fontos, mert részint az alacsony energiaszintű táplálkozás a hosszú életet szolgálja: kevesebb súly, igy mozgékonyság, az izületek jobb állapota és az érrendszer épsége, a szív tehermentesitése okán...

Továbbá a gyomor és emésztőrendszer alacsonyabb leterheltsége miatt...Azonban a gasztrokultúra ez ellen hat, hiszen a konyhaművészetnek és a hozzákötődővendéglátóiparnak erősen profitorientált a karaktere, jól felismerték, hogy a stressz-kiegyenlités a túltáplálkozás révén a legkönnyebb megoldásként kinálkozik szemben a sporttal, vagy a meditációs, visszavonulásos technikákkal...Szétnéztem múltkor is egy két élelmiszerboltban, a Lidl-ben Tescoban s annyi eldisznósodott aktiv férfiembert én mostanában még nem láttam máshol: vagy csak nem figyeltem fel rájuk...sertés-nép:))) ha szabad ezt igy kis túlzással mondanom, ébresztő jelleggel, tehát javitó célzattal: ezeken tud az updates Norbi vagyont halmozni, töredékük lelkiismeretének, egészségtudatosságának felébresztése révén...évről évre nő a STRESSZ, a bizonytalanság világunkban, s ez nem hazai jelenség csak, ugyanakkor fogy a kőolaj, nő a könyezetszennyezés, hová vezet midnez????

A tudomány meddig tud felfedezésekkel, alkalmazásokkal kompenzálni káros hatásokat, fogyó forrásokat? Milyen érdekátrendeződések várhatóak? Semmi nem  marad így s a változások egyre gyorsuló ütemben következnek, kevesen találják meg a visszahúzódási csatornáikat...A helyzet nem jó, de nem reménytelen...I hope...

Előzmény: ghepard (6855)
ghepard Creative Commons License 2013.08.09 0 0 6855

Az egyik, hogy állatokon is kipróbáltak a gyártók szereket és a hatás egyértelmű volt, ott pedig ugye az öngyógyitó TUDATOSSÁG kizárt....

 

Hát végeztek olyan kisérleteket is, amelyek azt is sugallhatják, hogy az állatok is gondolkodnak azért valamilyen szinte. Magad is írtad, hogy a gyomor is a belek is egy kisebbfajta agy, meg a szív is, meg szinte minden szervben vannak ideggócok, amik értelmezik a jövő/menő anyagokat. Így az állat is képes nagy dolgokra. Már a múlt század 70-es éveiben beszéltek itt a kollégáim egy azt hiszem lengyel orvos kisérletéről. Drasztikus, de leírom nagyon röviden. Egy patkányt tett egy vízzel félig megtelt fémhordóba - az állat úszkált, de esélye sem volt kijönni onnan. Kielemezte, hogy kb 24 óra alatt kimúlnak. Na aztán a vég előtt kb 1 órával tett le neki egy kis létrát és utolsó erejével ki tudott saját maga mászni. Ereje fogytán volt már, de etette, itatta rendesen és hamar felépült. Egy hónap múlva megint beledobta a félig telt hordóba és figyelt, hogy mi lesz. Egész döbbenetes dolog történt - a kis barátunk csaknem 14 teljes napig képes volt életben maradni. Na most a jó kérdés, hogy mégis miért? Hitt abban, hogy jönni fog a létra?...........

 

Előzmény: Törölt nick (6845)
ghepard Creative Commons License 2013.08.09 0 0 6854

Mindegyik szerv tudja, hogy mit kell csinálnia és agy nélkül is működnek. A szívnek például hogy kb 40ezer neuronkapcsolata van, mintha egy miniagy volna. A gyomor is tudja kb, hogy mit tömünk bele, hisz aszerint kezdi hozzáadagolni a cuccokat az emésztéshez. Vannak emberek, akik kockára teszik az épségét különböző okokból. Hihetetlen például, hogy valaki fogad abban, hogy például 3 éven belül "megeszi" az egész személyautót, úgy ahogy van. Szinte agyoncsaphatatlan, mint írod - de folyamatos sztresszes állapotunkkal nagyon megzavarjuk "itélőképességét" és ezáltal nem a tartalomnak megfelelő cuccokat kezd adagolni, ami miatt borul a jó működése......

Előzmény: Törölt nick (6851)
ghepard Creative Commons License 2013.08.09 0 0 6853

Az rendben, hogy más a véleményed. Perszehogy van különbség 1 vagy 10 pogácsa között, de továbbra is fennáll, hogy mindegyik pogácsát ugyanúgy kell emészteni és kb ugyanannyi ideig. A gyomor tudja, hogy kb mit és mennyi anyagot tömtél bele. Ebből mintha kiszámolná, hogy miből mennyit kell bekeverni, hogy jól emésztődjön. Ha tehát 1 pogácsát veszel be, akkor mondjuk egy egységnyi cuccokat kever hozzá és megemészti. Ha mondjuk ötöt, akkor annak a mennyiségnek megfelelően adagolja a cuccokat és megintcsak elbán vele kb ugyannyi idő alatt. A baj ott kezdődik, mikor valami oknál fogva nem tud annyi cuccot odakeverni, hogy jó legyen az emésztés, vagy egyáltalán nem jól méri fel, hogy mi is van benne - mert valami miatt már nem jól működik. Vagy egyszerűen telizabálja magát az ember, vannak jópáran, akik szinte folyamatosan....  Na meg a gyomor alatt vannak a belek, azok se ma keletkeztek, tudnak ők egypár dolgot. Arra is jól oda kell figyelni, hogy amit betettünk az ne maradjon bennünk - tehát, hogy elhasználjuk azt a belénktáplált energiát, mert ha nem - akkor nem tud jól az új a helyére épülni és az "öreg" akadályoz az új felvételében stb.....

Előzmény: ibolya111 (6850)
7törpe Creative Commons License 2013.08.08 0 0 6852

Szia, Ibolya! Köszönöma  választ, nekem nagyon bejött a gyógyszer, már első nap sokkal jobb lett tőle, és azóta is szedem, kb 2 hete, sokat javitott: A diétát is próbálom tartani, de nem könnyű mindneről lemondani azonnal, amit eddig ehetttem :( Viszont ha szabályt szegek, szinte azonnal elindul a szoritás, úgyhogy keményen próbálkozom,  Böngészem a netet is, és találtam teljesen ellentétes dolgokat is, egyik pl. ajánlja a citrusféléket, másik határozottam megtiltja ezeket. És nem ez az egyetlen étel,  nekem ez elég nagy megrázkódtatás, eddig a vasszöget is megehettem, semmi baj nem volt soha, úgyjött ez nekem , mint derült égből...., de mostmár legalább tudom, hogy mi a bajom,e ddig még ezt se tudtam,c sak küldtek egyik orvostól a másikig :( Biztosan irtatok itt sok jó tanácsot, ha időm engedi visszafogok olvasni

Előzmény: ibolya111 (6844)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.08 0 0 6851

annyi igaz ibolya, hogy a gyomor semmi más, csak egy DARÁLÓ, amibe öntjük a kaját, gyorsan vagy lassan, a lefolyóba ugyanannyi  jut, nem mindegy persze hogy túltöltjük-e, mert e darálónak van egy fedele, a záróizom, s erre terhelés jut....

egyszer lefotózták a gyomrot az amerikánusok, ahogyan egy szöget juttattak beléje, úgy 50-es (5cm-es) szöget....a darálóban a szög forgott, de a gyomor óvatosan kitért előle, a szög meg se karcolta jódarabig, amiből 2 dolog is következik:

1. a test legerősebb szerve a gyomor, szinte agyoncsaphatatlan....sérülést azonban a beidegzése által szenvedhet el, merthogy

2. agya van, önálló agya: Michael Gershon prof szerint (Columbia Egyetem) ez egy zsigeri agy s a bélrendszert is átfogja: kilenc folyóméter gondolkodó cső!!!

 

A bélagy, gyomoragy görcsbe rándul, elveszi az étvágyunkat vagy fájdalmat okoz a stressztől, s tudja, hogy miből gyárt káliumot, magnéziumot, vasat, meg miből vonja ki a zsirt szénhidrátot, vitaminokat...jó könyv, a cime The second brain. Az első (feji) aggyal  szinkronban kell lennie, mert ha nem, akkor a fejben eluralkodik a pánik, a gyomorban a káosz!! A zssigeri működést meghatározó bolygóidegek rostjainak csak 10 százaléka fut az agyból a bél felé, a többi a bélből az agy felé halad, a szerotonin nevű eurotranszmitter 90 százalékát a bélrendszer termeli, márpedig ettől függ a kedélyünk és a rusnya antidepresszánsok is ebbe próbálnak oktalan módon belenyúlkálni! (szelektiv szerotonin visszavétel  gátló gyógyszerek, pl a Cypralex, amit egyszer nekem is felirtak - egy vacak!) Hangulatunk tehát a bél és gyomor függvénye, s aztán minden visszahat az altestre...igy a reflux is létrejön, az elhanyagolt reflux pedig létrehozhat rekeszsérvet s akkor már nehezebb a helyzet... Buddha is a gyomrát simogatja (kinai ábrázolás, mert az indiai karcsú és szép ifjonc) elismerve a lelki élet és a gyomor összefüggését:))))

 

Tehát: stresszmentesen!

Előzmény: ibolya111 (6850)
ibolya111 Creative Commons License 2013.08.08 0 0 6850

Azért a bevitt mennyiségről kicsit más a véleményem mint neked.

Az rendben van hogy a kémiai folyamatok ugyanazok, de nem mindegy hogy mekkora mennyiséggel kell megbirkóznia szervezetünknek.

Mert azért van különbség  pl. két kis kocka csoki vagy egy tábla csoki között, egy db pogácsa és 10 db pogácsa között, vagy 1 szelet és 5 szelet sült hús között:))))

Előzmény: ghepard (6848)
ghepard Creative Commons License 2013.08.08 0 0 6849

Igen, szerintem az a lényeg. Az agyunk irányítása döntően befolyásolhatja a testünk reakcióit. Tehát cseppet se mindegy, hogy áll az ember a dolgokhoz. Lehet végeztek minfenféle kisérletket avégett, de nem volt eddig módomban meggyőződni arról. Nos nekem semmi gondom azzal, ha valaki homeót vesz és szed. Azzal a hittel és meggyőződéssel bevenni, hogy hat - biztos jobb mint semmit se tenni. Az állatoknál se lehet kizárni (olvastam meglepő ezirányú tanulmányt vagy cikket is), hogy nem érzi e azt, hogy azzal segíteni akarsz neki - mikor valamit adsz neki, ha fájdalmai vannak.

 

Én is mindenáron kerülném a műtétet, persze amíg lehet. Sokaknak azonban igazi megváltás lehet a szenvedésektől. Azon igyekszem, hogy meg tudjam magam védeni a szenvedéstől, a fájásoktól, betegségektől. Ebben olyan kitartó vagyok, hogy nem okozott különösebb gondot bokaficammal focizni. Az ember olyan szabadnak érzi magát, mikor minden segédeszköz nélkül uralkodhat a fájdalmon és ez megnyugtatja, mert akkor szinte érezni lehet, hogy fel fog épülni a testrész......

Előzmény: Törölt nick (6845)
ghepard Creative Commons License 2013.08.08 0 0 6848

Egyszerre kevesebbet és gyakrabban egyél.

 

Lehet, hogy jó tanács ha valakinek emésztési vagy azzal kapcsolatos problémái vannak. Erről volt egypár dumám a kémikus barátaimmal. Folyton azt hangoztatták nekem, hogy az emésztés egy kémiai folyamat, ezt azt kell adagolni hozzá, lebontani, átalakítani stb. Nos, ha kémiai reakció - akkor az eltart egy bizonyos ideig akkor is, mikor keveset veszel be és akkor is, ha többet. Tehát nem lesz gyorsabb az a kémiai reakció, ha kevesebbet eszik az ember. Baj lehet azonban az, mikor túl sokat szed magához az ember és már azt nem lehet rendesen és a megfelelő időkeret között megemészteni....

 

Gond lehet abból, ha még nincs kész az emésztés  és már jön a másik kaja. Én mindenesetre hétköznap csak 3-szor eszem, hétvégén meg csak 2-szer. Munkanapkor kb 16 órakor eszem utoljára és a hétvégen meg legkésőbb 14 óra körül, nagyritkán később (ha kint vagyok és nem érek valami miatt haza).... Persze nem számítom a vizet, pláne most a melegben sok lemegy a foci, a gerely meg más energialeadás miatt, vagy a gyümölcsöt, amit sok esetben víz helyett (is) veszem magamhoz.

 

Reggel fél 8 körül eszem reggelit, tehát a hétvégén ez 18 óra különbség a két evés között. De ehhez is valahogy hozzá kell szokni, mert termelődik a gyomorsav - de ha semlegesítem a nagyobb nyáltermeléssel, akkor nincs probléma.....

Előzmény: ibolya111 (6844)
ibolya111 Creative Commons License 2013.08.08 0 0 6847

Én is így gondoltam, csak alkalmanként és nem rendszeresen lehet inni a Salvust, de még mindig jobb mint a PPi-k, mert azoknál sokkal erősebb a visszacsapás.

Nagyon nehezen és fokozatosan lehet csak leszokni a PPi-kről, de még így is nagyon durvák  voltak a tünetek  nálam.

Előzmény: Törölt nick (6846)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.08 0 0 6846

ibolyával értek egyet, de a salvussal vigyázni kell, mert szódabikás a hatása, rászokik a gyomor s a visszacsapási reflex alapján emeli a savelőállitást, ezért csak kis kortyok, s ritkán....(legalábbis ha kapuzárási gondok vannak)

Előzmény: ibolya111 (6844)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.08 0 0 6845

KÖssz gephard, ezek értékes tapasztalatok....a futásod nem áll messze a tarahumara stilustól, én is ilyesmit csinálok, viszont az aritmiás lépések nálam kissé a megszokott és pihentető monotóniát megtörnék, lehet csak kezdetben, amig nem válik a  rezgető futás is automatikussá....

A homeopátiát védeném, mert nagy hive vagyok és hatásos is rámnézve, de igen bölcsen tettél egy LÉNYEGI megjegyzést: vagyis, ha hiszünk benne akkor hasznos, vagyis van értelme....én hiszek benne, s a hit gyógyít - pont ez az ami elválaszt a vegyi anyagokkal, vagy csak tudományelven gyógyitóktól elvi síkon: a HIT - és itt ne egy vallásos révületre gondoljunk, vagy korlátozott egyházhivő vallásosságra....

A homeopátikus szerek hatóanyag hijján másképp hatnak: részben a hit által, vagyis az öngyógyitó mechanizmusokat erősitik, részben pedig a VIZ (eredeti és végtelenségig higitott hatóanyagra való) EMLÉKEZETE révén, amit egzaktul is bizonyitottak kétféleképpen.

Az egyik, hogy állatokon is kipróbáltak a gyártók szereket és a hatás egyértelmű volt, ott pedig ugye az öngyógyitó TUDATOSSÁG kizárt....:/

A másik, hogy a szerek hatását elektromos impulzusok érzékelésére alkalmas berendezésekkel mérték a szerek alkalmazásakor, egyfajta elktromos próbát végezve és a mutató kilengett:))

 

A műtét végső megoldás, de sajnos sokan korábban is bevetik, a határok elmosódnak, csúszkálnak és a hivatásos gyógyitók, műtéti berendezések gyártó-forgalmazó háttere erősen bejátszik...lényeg, hogy a gyomorkapu zárását "megoldó" beavatkozások 40 százaléka sikertelen, vagyis hatástalan, vagy funkcionális károkat is okoz, de  ebbe most részletesebben a fórum előélete miatt nem mennék bele, rossz szellemeket idézve, mert vitákat gerjesztene, s nem is érdekes e helyütt....

 

Nekem átmeneti, gyógyszerkeltette refluxom van, ami el szokott múlni, ahogy a nyelőcsövem gyulladása is...legutóbb éreztem, hogy a gyomorzárás néhány nap alatt normalizálódott, óriási megkönnyebbülést okozva, s a garati tünetek megszüntek...savam néha sok van de bennmarad a gyomorban...önszuggesszió, sport és diéta segitett mindebben, de a mélypontomon már majdhogynem műtétet javasoltak - végzetes hiba lett volna. A savcsökkentőkkel pedig mindig vigyázok, mert a zárási reflexhez sav kell, s azt nem lehet kiölni, kivenni a rendszerből. A rekeszsérveseknél más a helyzet, én a magam nevében beszéltem!

ibolya111 Creative Commons License 2013.08.08 0 0 6844

Szia 7törpe!

 

Én is szedtem ezt a gyógyszert, egyáltalán nem használt, sőt rosszabb lett, az emésztésem leállt, mert annyira lekötötte a savat. A többi PPi is dettó nem használt.

Mióta jobban odafigyelek hogy mit eszek, azóta nincs panaszom.

Glutén, cukor, tej, kakaós cuccok, csípős, erősen fűszeres kaják nálam  felejtősek.

Emésztést, epeműkődést elősegítő gyógyteák nagyon jók, ha esetleg több a savad olyankor a Salvus víz segíthet.

Egyszerre kevesebbet és gyakrabban egyél.

 

Remélem segítettem, de ha ragaszkodsz a gyógyszerhez akkor próbáld ki, hátha nálad beválik.

 

Előzmény: 7törpe (6838)
ghepard Creative Commons License 2013.08.08 0 0 6843

Gephard, ez majd érdekelne:
"mindenféle gyakorlatokat próbálgatok (olyan finom vibrálások)"


legjobban akkor lehet(ne) ellenőrizni a hatást, mikor valami baj van, fáj valami stb. Akkor próbálkozom mindenféle irányban, fokban, erővel, sebességgel  tompítani a fájásokat. Ha s sejt nem jól működik, akkor csökken mondjuk a membrám potenciálja. S így kisebb lesz a különbség a membrám és a belseje között. Ekkor szoknak a sejtek olyan jeleket küldeni az agyba, melyeket mintegy fájdalomként tudat velünk.  Ha a baj közel van a hangszálakhoz, akkor a hangoknak is elég erős a hatása ahhoz, hogy nagyon is érezhető azonnali hatást váltsanak ki. A fájás megszűnik, vagy tetemesen csökken. Persze nem mindegy milyen hangok. Rá lehet tenni a kezet a testre és finoman gyorsan rezegtetni, ez megrezegteti azt a részt is. Vagy megtanulni bizonyos testrészeket csak úgy maguktól berezegtetni. Először szinte katasztrófa - az ember nem képes elindítani bizonyos részeket, vagy csak olyan nagy erőbedobással, görcsösen stb - de meg lehet tanulni finoman, szinte külsőleg észrevehetetlenül...... Például a jól működő szem kb 50 rezeg egy mp alatt - nincs tudomásunk róla. Jó másfél évig tartott, míg rájöttem, hogy ezt hogyan tudnám láthatóvá tenni magamnak. Végül sikerült, de eleinte nagyon nehezem tudtam elérni és nem voltam laza. Most meg tudom csinálni egy másodpercen belül és csak a szemek mozognak - ez nagyon fontos.......

 

 

meg ez is: oldalazó, apró lépések, hátra, stb...


hát értem azt úgy, hogy mindenféle iránnyal próbálkozom. Még úgy is, hogy két ütemmel lépegetek. Tehát elrugaszkodom mondjuk a jobblábbal, de még mielőtt talajt ér a bal lábam a jobb lábbal még egyet rugaszkodom felfelé. Gyakorlatilag a gravitáció visz előre, mert közben a súlypontom előbbre megy, aztán csak magam alá teszem a másik lábam és azzal emelkedem egy kicsit. Így próbálkozom futni is, de csak egy ütemmel, úgy mint Te is írtad - gyakorlatilag csak lábszárral. Megemelem magam, a súlypontomat előbbre helyezem és onnan csak leesem, de közben már alattam a másik láb, amivel csak újból megemelem magam és hogy el ne essek magam elé teszem a másik lábam - így is gyakjorlatilag a gravitáció visz előbbre. A lábam, mivel megemeltem (majdnem nyújtva) szinte csak úgy magától leesik, ahogy előbbrecsúszok és már csak rúgóznom kell, hogy egy újabb ciklus vegye a kezdetét. Többféleképp lehet futni és a váltogatásokkal szinte nem is fárad el az ember. Nekem például nem volt ínyemre a sok ásás (régebben nagyon soikat kellett ásnom kézzel) - de szórakozásig fejlesztettem ezt a munkát. Kitaláltam vagy 8 féle ásástechnikát és ezek váltakoztatásával szinte korlátlan (de mondjuk olyan 5-7 óra egyhuzamban így is nyakig elég) ideig és megállás nélkül áshatok...............

 

Előzmény: Törölt nick (6823)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!