Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 631
A tál és a futó kb. 3 hét volt mire elkészült:)
Előzmény: Törölt nick (630)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 630

Kb. 30-34 óra non-stop gépi üzemmód volt:)

Előzmény: sunbonnetsue (627)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 629

Igen, de nem olyan sűrűvel, mint a szegélyezésnél, vagy gomblyukazásnál, annál kicsit ritkábbal.

 

Singer Quantum Futura. A tiéd ilyen http://www.singer.kft.hu/termekek/singer_quantum_futura.htm ? Az enyém igen. Ez a CE200-as?

 

Tegnap másoltam be webeket, pl. a SUEBOX-nál szupik az ingyenesek is.

 

Igen! Én is nagyon örölök, hogy rátok leltem!!!:) De szóljatok tényleg, ha túl sokat "dumálok", vagy esetleg más gond adódna velem:)!

Tudjátok elég sokat rontottam mire eljutottam erre a szintre a gépi hímzésben és szeretném, ha benneteket nem érne annyi kudarc.

Előzmény: teokata (626)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 628

Jaj tudtam ,hogy nem lesz egyszerű!!

 

A GÉPI CIKK-CAKKNÁL IS A SZEGÉLY SZÍNÉVEL MEGEGYEZŐ SZÍNT HASZNÁLUNK, A NYLONT CSAK "FÉRCELÉSHEZ", az összeállítás során!!!!

Előzmény: Törölt nick (625)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.10.20 0 0 627

Én még mindig itt tartok, mennyi ideig tartott ennek a kihímzése?

Sue

Előzmény: Törölt nick (605)
teokata Creative Commons License 2008.10.20 0 0 626

Sűrű cikkcakkal varrod össze?

 

És milyen Singered van? Nekem is az van, Ce200E. Néha szoktam változtatni a minta nagyságán, de hozzáteszem, ugyebár ezeknek a nagy része ingyenes minta és hát azt már megtanultam, ingyen mintán ne nézd a hibákat...:)))

 

(Jujj, de jó, mekkora élet van itt:))

Előzmény: Törölt nick (624)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 625

Ez a futóé:

 

 

Megszámozva, vagy nyíllal jelzik a sorrendet és azt szokták írni, hogy 5-7 közötti sűrű cikk-cakkal varjunk. Kb. ennyi.

De mégsem lesz olyan, mint a képeken:(

Ezért azt csinálom, hogy az összeállítási sorrendet tartva, előszőr 100%-os polyester áttetsző "nylon cérnával" kézileg x-es öltésekkel (hasonlóan az interloockozáshoz) összevarrom a részeket a színén, különösen ügyelve arra, hogy pontosan találkozzanak a minta azonos elemei a másik részben lévőével!

 

Ha eddig eljutottam, akkor hagyományos 2-3mm-es egyenes (EZ MINDIG AZONOS LEGYEN A SZEGÉLYNÉL HASZNÁLT HÍMZŐ SZÍNÉVELVEL!!) öltéssel végig megyek géppel (X-ben) az összevarrt elemeken tartva a sorrendet. Pl. a futó esetében először kézzel, majd géppel megcsináltam külön-külön a két félt, csak utána varrtam össze középen a két részt előszőr fércelve, majd cikk-cakk és utána hímzővel az egyenest.

 

Ezt követően, továbbra is tartva az elemek számozási/összeállítási sorrendjét, beteszem a talp alá az adott dolgot, és elkezdem beállítani a cikk-cakk nagyságát, amit mindig cérna befűzés nélkül elkezdek "varrni a géppel". Ha eltaláltam a megelelő nagyságot, befűzöm a hímzőt és már mehet is élesben a varrás. A cik-cakknál nagyon fontos, hogy nem olyan sűrűvel csináljuk, mint a szegélyt, vagy gomblyukat, hanem egy ici-picikét ritkábbal - nem lesz csúnyán merev a mintához képest!-, ha kész, az elemek között ismét -ahol egyébként a két elem részeinek találkozása van-, átvarron kb. 2mm-es hosszúságú egyenes öltéssel. Ez annyira megfeszíti középen a cikk-cakkjainkat, hogy nem lesz feltünő, hogy ritkábbal varrtuk, mert összedolgozódnak a részek széleivel és merevít rajta annyit, mintha nagyon sűrűvel cakkoztuk volna, csak esztétikusabb lesz.

 

A TÁLNÁL még soha nem sikerült nekem sem a fenti kép alapján szépre megcsinálni!!!

Szerintem ti se próbálkozzatok az alap és az oldalfalak gépi összevarrásával! Sőt én az oldalakat sem a képen lévők szerint csinálom!

A futónál leírtak szerint járok el, (áttetsző!)nylonnal x összefércelem az oldalakat az alappal a tál leendő belső részén kb. 2x-3x, majd átmegyek rajta egyenes öltéssel.

Ezután, ugyan ezt megcsinálom az oldalaknál is, de akár alappal történő egyesítés, akár oldalfalaké az egyenes gépivarráshoz már a szegély színével egyező hímzőt használok.

 

Remélem segítettem.

Előzmény: Törölt nick (624)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 624

Nem mondom, hogy nem lenne egyszerűbb megmutatni, mint leírni, de segítségűl "hívom" az adott képekhez az összeállítási útmutatóm, aminek egyébként kellene, hogy legyen -textfileban- a vásárolt mintákhoz.

 

A tál:

 

Előzmény: 1lil1 (622)
A maranta Creative Commons License 2008.10.20 0 0 623
Nagyon köszönöm a választ, ha kipróbáltam, majd referálok :-9
Előzmény: Törölt nick (602)
1lil1 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 622
Sziasztok !
Régóta olvaslak Titeket, sok hasznos ötletet kaptam itt.
Most a problémám, csipke tálat készítettem és az összevarrással nem boldogulok, már 2 fajta módon is próbálkoztam, de nem olyan, amilyen a képen látható.
Megköszönöm, ha valaki szájbarárósan leírná a technikáját :)
Előzmény: Törölt nick (621)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 621

Kiabáljátok le nyugodtan a fejem, ha sok vagyok, vagy olyat írok, amit tudtok:)!

 

Mivel a kezdetekkor megszenvedtem néhány dologgal és tippeket sem tudtam begyűjteni, a tapasztalataimat azért írom le, hogy ti elkerülhessétek ezeket a hibákat, hiszen ez nem egy olcsó hobbi.

 

Említettem, hogy a még esetleg felhasználható avalonokat és solvykat elteszem, mert még jól jöhet.

Viszont keletkeznek olyan hulladékaink is, ami "már semmire sem jó", de csak a hímzésnél, mert azokkal még keményíthetünk, kihímzett dolgokat, de olyan anyagokat is, amiket hímzéshez vettünk. Kevesebb, vagy olcsóbb stabilizátort használhatunk, ha  feloldott avalonos-solvys vízben jól megáztatjuk, majd törülközőn -között- szárazra vasaljuk a textiliánkat. Ilyenek pl. nylonfüggöny selyeml, de akár vászon, szövet anyagok, ugyanis kevésbé deformálódnak el a hímzés közben.

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 620

Aranyos vagy, köszönöm szépen!

Előzmény: sunbonnetsue (611)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 619

Köszönöm.

 

Ez nem akkor fordult elő veled, amikor a minta méretét megváltoztattad?

 

Milyen géped van? Nem tud átméretezni?

 

A Futurával -nekem az van- elég sok mintát át lehet méretezni.

 

Nem kell félni a fémszáltól, ha jó minőségűt használsz, nem nehezebb varrni vele, mint a színesekkel. Próbál előszőr szegélyként!

 

Én most a buklés fémcérnákkal próbálkozom:) (a szegély hagyományos fémszál). Ennél a lapnál a feliratot azzal csináltam:

 

 

Előzmény: teokata (618)
teokata Creative Commons License 2008.10.20 0 0 618

Gyönyörűek a csipkék (is:))!!

 

Igen, már varrtam olyat, ahol minimális területre akartak eszméletlen mennyiségű öltést beszorítani... Nekem nem mindig sikerült:))

 

Fémszál??? Óóóó, nem, azt hiszem, még ismerkedek tovább az eddig beszerzett holmikkal, a fémszáltól még félek egy kicsit:))) Nem tudom, hogy a fára kerülnek-e, lehet, hogy ablakba, ide-oda, ajándéknak, mindenesetre nagyon tetszenek:)

Előzmény: Törölt nick (617)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 617
Ha összehasonlítjátok a piros csikét a fehérekkel, jól látható, hogy water solvyval (60 micronoson) lényegesen szebbek lesznek az elkészült dolgaink.
Előzmény: Törölt nick (616)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 616

Ügyi vagy!!:)!

 

Lehet ezeket fémszálas hímzőkkel is készíteni. Ünnepibb jeleget ad a dísznek a fán:)!

Előzmény: teokata (608)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 615
pzs tartó oldala leszhűtőmágnescsipke  60 micronos  watersolvyraszinténszinténaz, amit ráírtam, sajna vágásnál elszúrvacsipke többrétegű avalonra
Előzmény: Törölt nick (614)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 614
pohár alátétekfotostitch technikávalhűtőre készülthűtőre szintén
Előzmény: Törölt nick (613)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 613

Néhány azokból, amiket nem ajándékoztam el:)

 

 

sunbonnetsue Creative Commons License 2008.10.20 0 0 612

Előbb utóbb belejössz, nagyon aranyosak lettek. Talán ilyenek lesznek majd a karácsonyfán?

Sue

Előzmény: teokata (608)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.10.20 0 0 611

Minden elismerésem!

Nagyon szép!

 

Sue

Előzmény: Törölt nick (605)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 610
Ahogyan elnézem a hímzésedről betett képet, nos szerintem az volt a probléma ,amit az előzőekben írtam, azaz, a minta nem olyan textiliához készült, mint amilyenre varrtad. Ez abból látszik, hogy a hímzésnél az anyag hullámos. Tömörebb a hímzés, mint amit az anyag jelentősebb tágulás nélkül elviselt volna. Ezt talán kiküszübőlhetted volna azzal, ha alulra és felülre is tettél volna öntapadós papírstabilizátort, ami azonos méretű lett volna magával az anyaggal, amire dolgoztál.
Előzmény: teokata (600)
teokata Creative Commons License 2008.10.20 0 0 609
:)))))))))) kellenének lenni = kellene lenniük:))
Előzmény: teokata (608)
teokata Creative Commons License 2008.10.20 0 0 608

Jó reggelt!

 

Sikerült tegnap kipróbálnom az új fóliáimat - a rudolfost két réteg avalonra hímeztem varrócérnával, a hópelyhet pedig solvyra (alul varró., felül hímzőcérna). Egyik se szakadt, mindkettő viszonylag kemény (a rénszarvasos kifejezetten), nem tudom, milyennek kellenének lenni, de tetszenek, egyben vannak, várják a társaikat (lesznek még...). Mindkettő apró, 7 cm körüliek, a hópehelyben 14.600, a csillagban 10.100 öltés van.

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.20 0 0 607

Sziasztok!

 

Sok esetben nem csak attól függ, milyen lesz a himzés, hogy varrócérnát, vagy bobbinfilt használsz-e, hanem attól is, hogy az adott minta milyen textiliára készült.

Egészen más pl., ha törülközőre szántat hímzel polóra.

 

Én pl. a csipkézésnél a nem látszó helyeken alsónak varrócérnát használok, mert tartósabb lesz a használat során. A tálaknál, ha kimostuk őket, majd keményítettük, erősebb lesz az oldal fala, igaz ezeknél az adott mintával készítek bele egy terítőt is, amin csak a fő motívumokat jelenítem meg.

Előzmény: skolikagi (594)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.18 0 0 606

Köszönöm kedves vagy, de ezek nem azok amelyek nekem kellenének.

 

Pontosítok, pfaff 60 micronos vízben oldodó fólia kellene. Csipkézéshez ez a vastagság kell és fontos, hogy vízben oldódjon, különben nem lesz olyan az elkészült "termék", mintha horgolták volna.

Előzmény: teokata (599)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.18 0 0 605
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.18 0 0 604

A tálhoz a futó

 

Előzmény: Törölt nick (603)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.18 0 0 603
Ugyan még nincs kimosva és vasalva, mert most lett kész, szinte még forró:-)
Előzmény: Törölt nick (597)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.18 0 0 602

Bár nem hímeztem még polárra, csak nagyon vékony filcre.

Így, ha hímeznék, akkor alulra-felülre  is avalont tennék, amennyiben az pl. pulcsi, vagy pléd! Nem lesz annyira merev a kész hímzés.

Az utóbbinál alsószálként hímzőt használnék, hogy minkét oldalon mintás legyen.

 

 

Előzmény: A maranta (596)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!