Keresés

Részletes keresés

pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5641

Nekem  is volt meniscus-szom,de nem volt ilyen gondom 3 nap múlva már futottam guggoltam.Viszont nincs 2 egyforma meniscus probléma.Fájdalommal nem csinálunk gyógytornát,csak a fájdalomküszöbig .Pihentesd,lehet túlerőltetted. 

Előzmény: ancsur27 (5640)
ancsur27 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5640

Sziasztok

Olyanok tapasztalatara lennek kivancsi akiknek volt artroszkopos meniszkusz mutetem Kaposvaron Dr. Ezer Ferenc csinalta aki nagyon jo. En kedden reggel estem at rajta a meniszkuszomnak egy kis reszet eltavoltitottak illetve a problemaim igazi okat egy plica nevezetu hegesedett szovetet. Szerdan reggel haza is mehettem fajdalomcsillapito es manko nelkul jutottam haza. 3 napig minden rendben volt kaptam egy 21 gyakorlatos gyogytornat amit minden nap csinaltam ahogy mondtak. Passziv hajlitassal masnap ment a 70fok terdgeppel. Viszont szombat ejjep tehat a negyedik napon iszonyuan elkezdett fajni ejjel. Fajdalomcsillapitot vettem be hogy el tudjak aludni. Vasarnap reggel jobb volt mentem kontrollra a doki mondta hogy minden ok valoszinuleg azert fajt mert tuleroltettem es pihentessem meg tobbet. Atkototte a faslit is.levette igy kuldott haza. Meg aznap delutan aposom felhozott Pestre. Este megint elkezdett fajni de tudtam aludni. Ma reggel mikor elindultam ki wcre annyira fajt hogy be kellett vennem ujra egy fajdalomcsillapitot hogy ne orditsak...

Az volna a kerdesem hogy.volt e valakinek ilyen jellegu visszaeses romlas az allapotaban is ha igen mitol volt? Most.probalok beszelni egy gyogytornasszal hogy akkor most pihentessem e vagy eroltessem akkor is ha ennyire faj de meg nem ertem el senkit telefonon. Nem akarom hogy letapadjon... Elore is koszonok minden segitseget mert eleg tanacstalan vagyok 

pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5639

Akár porcleválás is lehet,az viszont nem igen fog helyrejönni.Erre az esetre inkább szoktak MRI-t csináltatni.A szalagszakadást könnyebb diagnosztizálni.

Előzmény: csillkat (5631)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5638

Látom be vagy sózva egy kicsit.Mint írtam legyél türelmes amíg  lelohad a daganat is,mert az MRI is akkor ad pontos képet,ha már nincs duzzanat.Van tapasztalatom.Én 20 év után csináltattam meg.Attól meg nem kell félned,hogy a régi (ha elszakadt) visszavarrják,mert az kuka.Vagyis az idő  múlása nem tényező.Mint írtam minél nagyobb az ellenállás a vizsgálatnál annál (ösztönösen feszítesz a fájdalom miatt)  pontatlanabb a diagnózis. 

Elképzelhető,hogy nincs szakadás,ez lenne a legjobb.  Ne tűnjél ezt a jó hírt oszd majd meg velünk. 

Előzmény: csillkat (5634)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5637

Igen valóban mindenkire más instabilitással  hat a szalagszakadás.Én csak az én tapasztalataim tudom leírni neked. Nekem mind a 2 térdemben elszakadt 20 évvel ezelőtt.3 hét alatt rendbe jött.20 éven át egyszer sem ment ki,csak néha tenisz közben.Sokan vannak,akiknél csak akkor derül ki,hogy elszakadt amikor mondjuk egy porcműtétnél belenéznek.Vagyis tünetmentes is tud lenni,ha nem végzel dinamikus sportot. Ezért az javaslom,hogy feltétlen nézesd meg egy jó szakemberrel.Várd meg míg helyre jön a gyulladás.Ez  személyenként változó talán 1 hónap.Amikor tudsz guggolni fájdalommentesen akkor jó.Ere azért van szükség,hogy  ne merevíts be a dokinál vizsgálat közben mert minél jobban befeszítesz annál nehezebben tudja a helyes diagnózist megállapítani. 

Előzmény: csillkat (5634)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 5636

Köszi a jókívánságot .Nem tályog,ma reggel érzem,hogy jelentősen javult,bár nem látom,mert be van kötve,de a menésemen  érzem.

 

Neked,hogy áll a rehab?Miért nem történt invazív  beavatkozás? Mit mondott rá T.A.? Javulsz?

Előzmény: Chopper63 (5633)
Moody81 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5635

Condrosulfot szedtem.

Előzmény: Arzeen03 (5625)
csillkat Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5634

Köszönöm a választ és a jótanácsot is. Az biztos, hogy pár napot még adok neki, mert az való igaz, hogy nagyon rossz helyen estem rá, és ez nyilván nehezítheti a mozgást és a duzzanat is valószínűleg ezért van. Ha a következő hét folyamán nem javul jelentősen, tuti visszamegyek és csináltatok egy normális vizsgálatot valami normális orvossal.

Előzmény: Chopper63 (5632)
Chopper63 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5633

Szia Arzeen..

 

Megköszi,ha majd válaszolnáll..

 

 

Pom-pom....Áldjon meg a JÓ ISTEN..mindent köszi.

 

Légyszi gyógyulj meg.Jobbulást kivánok!!.Ha mégis véletlenül tályog volna..keress magánban.Elérhetőséged én nem tudom.

 

Arzeen tudja az enyémet..

 

Szép estét mindenkinek.Gyógyuljon meg minden betegtárs!!

 

Chopi.

 

Chopper63 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5632

Sziasztok.

 

csillkat!!

 

További gond esetén...ha mégis gond van,IRÁNY PEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: csillkat (5628)
csillkat Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5631

Hát igen, engem is ez tart vissza attól, hogy rögtön rohanjak vissza, hogy ha egyenes háttal ülök teljesen tudom nyújtani és hajlítani is. Guggolni is tudok, csak az utolsó pár fokban fájdalmas, de nyilván azért is, mert pont a hajló részen ért az ütés, a seb is ott van.

Előzmény: L0riana (5630)
L0riana Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5630

Azért a hirtelen mozdulatra bekövetkező szakadást észre szokták venni a sportolók is. Ha hajlik a lábad ülve, az szintén ellene szól.

Ha kétségeid vannak, keress fel egy másik orvost, de én még várnék vele.

Előzmény: csillkat (5629)
csillkat Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5629

Nos igen, igazából amiatt is aggódok, hogy elég erős combizmom van, mert heti4x konditeremben edzek. Külön van lábnap, amikor guggolok, lábtolózok súlyokkal, és szedtem a combomra egy pár kiló izmot az évek során. Hát nem tudom, nyilván várok még vele, mert lehet pár nap múlva megjavul, vagy, ha felszívódik a duzzanat.....

Előzmény: L0riana (5626)
csillkat Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5628

Őszintén szólva nem emlékszem, hogy hallottam volna pattanást, mert nagyon nagyot estem magassarkúban, és sokkot is kaptam kicsit. Vérzett a térdem és a bal kezemmel nem tudtam fogni sem. Igazából azért félek, mert ezen a térdemen már 3x kiment a térdkalácsom, de nem szakadt el a szalagom egyszer sem. Viszont ilyen, hogy így ráessek még sosem volt. És hát eléggé be vagyok parázva. Sajnos debreceni vagyok, nem tudom, hogy itt is tudtok-e jó orvost. Őszintén szólva kicsit aggaszt, hogy a doki csak ránézett, megfogta, megszorította és elküldött, hogy á ezt nem kell röntgenezni sem. Hát nem tudom, viszont fájdalmat nem érzek járás közben, csak, hogy nagyon feszül a térdem, és nem bírom hajlítani. Ha viszont leülök úgy simán hajlik.

Előzmény: pom-pom57 (5623)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5627

lehet a vérkeringés nem volt megfelelő és egy része elhalt.. ami megmaradt, azzal elvoltál, mostanáig, de lehet most már sok neki az életviteled, a sok futás...stb.

váltanod kellene kaszinózásra és mondjuk két hetente elmehetnél night klubba, hétköznap pókertermekbe, heti két súlyzós edzéssel és úszással kombinálva, plussz egy kis kerékpározás és ennyi

Előzmény: pom-pom57 (5616)
L0riana Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5626

Ha csak "simán" ráestél, nem valószínű, hogy sérült a szalag. Az akkor sérül, ha tekeredik a térd. Egyébként embere válogatja, ki mennyire tud ráállni, ha erős a combizom, simán lehet, hogy menni is tudsz az illető. A friss sérülésnél azért gyakori, hogy lépéskor olyan, mintha kimenne a térd. Én menni tudtam, de csak nyújtott, megfeszített lábbal, a rögzítőben viszont már simán futottam is (és az orvos nem diagnosztizálta rögtön a szakadást, csak fél évre rá egy AS műtét során, az MR sem igazán mutatta).
Várj egy pár hetet, ha nem múlik, akkor én is egy másik orvos felkeresését javaslom. (Azért nem csak Budapesten vannak jó orvosok, van pl. egy szegedi, akinek elég jó a neve, de írt valaki egy pécsiről is.)

Előzmény: csillkat (5618)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5625

porcerősitő?

Előzmény: Moody81 (5622)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5624

szerintem 3 hetet adj neki, addig rendbe kell jönnie

ha közben elakad, vagy kattog, nem hajlik, ilyesmi, akkor menj TA-hoz a sportkórházba és őt keresd

ha vidéki kórházba mész vele nagy az esélye, hogy szépen elrontják a térded és akkor nézegethetsz

ha orvoshoz mész vele, rögtön szakértőhöz menj, pontos elérhetőségeket kihez érdemes menned itt keress a fórumban!

 

Előzmény: csillkat (5621)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5623

Ra tudsz allni siman ha elszakad.Kicsit santitva .Ne kell draga MRI   T.A.  dokit keresd Sportkorhaz ha kimenne s terded.Nem ereztek nyilalast esetleg pattanast hallottal?

Előzmény: csillkat (5620)
Moody81 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5622

Sziasztok! Sajnos tavaly óta egyre hangosabb recsegéseket, cicergéseket hallok a térdemben 90°-os hajlításoknál, terhelés nélkül is. Régebben is halható volt kattogás ropogás, de ez most súrlódó recsegő hang . MR felvétel alapján a térdkalácsom izületi felszínén a hyalnporcon látható kisfokú egyenetlenség chondropathia, valamint a meniscuson van egy lap szerinti szakadás,de ez az orvosok szerint valami régi sérülés és nem ez a probléma, hanem a térdkalács. Kezdetben tablettás kezelésben részesültem (Codrosulf), de semmi változást nem tapasztaltam. Fájdalmaim szerencsére még nincsenek és ezért egyeztetve ortopéd orvosommal, megelőzése céljából nemrég kaptam meg életem első hyaluronsav injekcióját (Euflexxa). Az injekció beadásakor először csak egy kis szúrást éreztem -gondoltam nem is vészes, majd ahogy haladt befelé a tű hirtelen erős szúró fájdalmat éreztem, ekkor a doki picit visszahúzta, majd lejjebb irányította a tűt és akkor megszűnt az éles fájdalom. Szeretném kérdezni, hogy nektek is volt hasonló fájdalmatok. A doki szerint a térdkalácsomat találta el, ezért fájt, de állítása szerint ez nem okoz a fájdalmon kívül semmilyen problémát. Szeretném kérdezni, hogy ilyen módon nem sérül a térdkalács porca? nektek mi a tapasztalatotok?

köszönöm

csillkat Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5621

Akkor ha pihentetem még a duzzanat le fog apadni? Mennyi időt kell ennek adnom? Úgy értem,  mikor jön el az, hogy visszamegyek a traumára és csak kérek egy alaposabb vizsgálatot?

Előzmény: zar 116 (5619)
csillkat Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5620

Hát én rá tudok állni, sőt menni is tudok vele, csak picit sántítok még.

Előzmény: zar 116 (5619)
zar 116 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5619

Szalagszakadásnál (első keresztszalagnál legalábbis) nem tudsz rálépni, mert a lábad összerogyik alattad, Csak nyújtott, merev térddel tudsz rálépni. (Saját tapasztalat. És annyira fáj a járás rajta, hogy nem próbálkozol vele.)

Előzmény: csillkat (5618)
csillkat Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5618

Sziasztok!

Nagyon aggódok a térdem miatt; 3napja elestem, főként a bal könyökömre, de a jobb térdem is nagyon megütöttem és lett rajta egy nagyon mély sem. A traumatológián ellátták a sebet, de főleg a könyökömmel foglalkoztak, mert szinte egyáltalán nem tudtam mozgatni a bal karom. A térdemre ránézett a doki és azt mondta, ezt nem kell röntgenezni. Csak a sebet látták el. Akkor még valóban alig fájt és nem volt bedagadva (kb.3órával az esés után, sajnos ekkorra kerültünk sorra). Másnap alig tudtam ráállni, nem láttam mennyire van bedagadva, mert a tapasz az egész térdkalácsom beterítette. Azóta picit csökkent a fájdalom. Ma vehettem le a tapaszt, és látom, hogy minimálisan azért be van püffedve a térdem, de a csontok kitapinthatók. Picit zúzódott is, főleg az alsó részen. Tudom nyújtani és hajlítani is, bár az utolsó pár fokban fájdalmas. Guggolni nehezen tudok, mert fáj. Járás közben picit sántítok még, de tudom terhelni. Lehetséges, hogy ez mégis szalagszakadás? Nem érzem instabilnak. Talán mégis kellett volna röntgenezni?

pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 5617

Mondjuk ha elhalt volna ott akármi is,akkor mi működteti  a lábfejem mozgását?Például  kuplungot ,hogy tudok nyomni? Nagyon kíváncsi vagyok T.A.  mit mond. 

Előzmény: Arzeen03 (5615)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 5616

Ezen az áron  nem akartam előtérbe kerülni.Most voltam (Te tudod már) nosztalgia ülésen .Volt munkatársak a egy  hotelben 28 éve után Ma sokat javult a lábam.Nem volt  már fárasztó az ülés.Azt gondolom,hogy magától rendbe jön.Azt mondják elhalt ínrész van,sőt van ahol nincs is.Az 1,5 hónap alatt tuti nem ment tönkre a gyulladástól (mert csak a genny eszi,de az meg nincs),vagyis ez már nekem régóta olyan.Sokan cserélnének velem,hogy 2900 métert futok 12:07 alatt , 18 km 1:25 perc alatt ,napi szinten tenisz egy rongyos szalaggal,mindezt kicsi fájdalom és tünet nélkül.Itt valami  nagyon nem stimmel.Kiderül ez 1-2 hónapon belül.Én fogom érezni,hogy mennyire erős az achillesem.  Lábujjhegyre állok, ha nem megy akkor biztos gyengült.Azt,hogy a doki mit látott az  egy dolog,azt nem tudhatja,hogy az most lett olyan vagy már 24 éve amikor elszakadt.

 

 

Előzmény: Arzeen03 (5615)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 5615

hello

pompom, most a te lábad lesz rendbehozva, milyen megint központi témának lenni

és.. ha azért nem fáj, mert esetleg a gyulladás miatt az idegek ott elhaltak azon a területen, vagy még mikor régen műtötték az miatt érzéketlen?de ez csak tipp volt

rendben lesz, most megint lehet orvost keresni, aki megcsinálja és okés lesz

addig kitartást

pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 5614

MOBILROL IROK MOST LATOM HOGY SZAVAZTAL .KOSZI.GRATULALOK A FUTASHOZ.MILYEN ERZES VOLT?

Előzmény: L0riana (5611)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 5613

Kk

Előzmény: L0riana (5611)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 5612

Valoszinu Te es en is orvosi csodak vagyunk.Remelem futunk meg egyutt a Szigeten minnel hamarabb.

Előzmény: L0riana (5609)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!