Keresés

Részletes keresés

nettomazsola Creative Commons License 2004.12.13 0 0 127
hogy-hogy "kulon"? kulon iro, kulon olvaso?
hat az enyim ir is, olvas is, de a zenet nem szereti ...
Előzmény: NagyonI (125)
nettomazsola Creative Commons License 2004.12.13 0 0 126
"Ma kaptam egy értesítést, holnap 11 órakor az 50+- ban jelentkeznek és beszélgetünk."

nem ertem ... ki jelentkezik es hova?
mit szurnal el???
Előzmény: pirine (117)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.13 0 0 125

Jóéjt puszi után ...

passz... Nekem külön CD íróm van, azt használom. Azzal sima az ügy....

Előzmény: nettomazsola (122)
nettomazsola Creative Commons License 2004.12.13 0 0 124
te a "Zsuzsikecske v. juhos" kerub vagy?
Előzmény: kerub (120)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.13 0 0 123

Pirike ne merészelj izgulni!! Mit tolnál el??? Ha itthon leszek, bejelentkezem én is...

Csak hívd kdezsoet, hidd el, jönni fog a nagy varázsló.. (de mit is varázsol???)

 

Mézontófű: rántott hal krumplisalátával, és nálunk az biztos, hogy 98 éve, de lehet, hogy több, és előtte káposztaleves. Ezt még odaátról hoztuk, olyan  korhelyleves féle.

Csak a mama meg ne tudja (anyu) , hogy kolbászt is szoktam bele tenni.....

 

Kerub:olyan büszke vagyok magunkra!!! Azért nem hittem benne, mert elküldés előtt nem akart megszólalni. Trallala, pritty, trallala, pretty... énekelné MIcimackó, s ugyan miért ne énekelhetném én is???

 

sneci!! sikerült???

 

          

 Ma csomagoltunk. Szerettek csomagolni?? Nálunk Férj szeret. Ide dugd az ujjad... nem!! nem oda!! Jesszus! Képzeljétek, anya (én) nem fentről lefelé húzta a celluxot... na most nyomd meg... nem arra, te! Emeld föl... a másik felét... nem azt.... a másikat!! Istenem!! Mi lenne veled nélkülem? Itt vágd el a madzagot.. aúúúúúú  !!! ez az ujjam volt!! Majdnem. Na most simogasd a papírt... Érzéssel, te! Vágjunk még egy madzagot. Hát ez rövid lett. Figyelj csak, ide még kellene egy kis cellux... Most tényleg föntről le.. Nem találod a végét?? Hát mér nem hajtod be?? Hol van a Messzelány vette cellux? Na menj, keresd meg.. (5 perc múlva) : Aki bújt, aki nem, nem várok rád tovább...Az ujjadra lesz szükségem... (én vadul szorítom a dobozhoz)

Jézus, micsinálsz, asszony??!!Még nincs mihez szorítani!! Majd a madzaghoz leszel szíves.....

 

stb. stb. És ezek után legyen jó éjszakám????De nektek igen!!!

Előzmény: pirine (117)
nettomazsola Creative Commons License 2004.12.13 0 0 122
biztos off, de akkor is felrobbanok.
nem tudok CDt masolni.
XP ... media player ... elkezdi es az utolso 2-3 szamnal kiloki a CDt h nem megy ...
miert????

fotot, dokut siman irok CDre, csak zenet nem ... pedig meglepi lenne karacsonyra es nem megy.
szoval karacsonyi ajandek ... es akkor mar nem is annyira off.
Előzmény: kerub (116)
sneci Creative Commons License 2004.12.13 0 0 121

Köszi, de nem szól.

 

 

na jó, nem szoktam bekapcsolni a hangfalat...:)

Előzmény: kerub (120)
kerub Creative Commons License 2004.12.13 0 0 120

Itt az URL je innen hallgasd meg:

http://www.deadboots.com/muzic/toonz/tori/TomJones-IWannaGetBackWithYou.mp3

Előzmény: sneci (119)
sneci Creative Commons License 2004.12.13 0 0 119
Nálam nem szól.
Előzmény: NagyonI (112)
pirine Creative Commons License 2004.12.13 0 0 118

Máskor   is   kérünk   ilyen   jó   zenét!

NagyonI    Mézecske   ti   értetetk   ehhez   is.

pirine Creative Commons License 2004.12.13 0 0 117

 Segítsetek   Lányok !

Először   nagyon   örültem ,   a    holnapi   napra   Bp-re   a  Csokonai   Klúbban   lettem   volna   hivatalos    karácsonyi  társalgásra.   Aztán   kénytelen   voltam    fogkezelés   miatt   lemondani----fájó   szívvel.

 

Ma   kaptam    egy   értesítést,    holnap   11   órakor   az   50+-  ban   jelentkeznek   és     beszélgetünk.

Kicsit   izgulok,   hogy   fog   sikerülni,   nem   tolom-e   el    ügyetlenségemmel.    Ha    valamelyikőtök   ráér,   nézzen   ide   legyen   szíves!

De   jó   lenne   most   Dezső   segítsége  !

kerub Creative Commons License 2004.12.13 0 0 116
Gratulálok hiszen ez elsőre sikerült!!!
Előzmény: NagyonI (112)
pirine Creative Commons License 2004.12.13 0 0 115

Sikerült !   Szól   a   zene !

 

Köszönöm     NagyonI   De   jó !

mézontófű Creative Commons License 2004.12.13 0 0 114

Hahóóóóó! De mennyire, hogy sikerült!!!!

Kész a gubaaaaaaaaaaa!!!! Holnap aprósüti! Olyan karácsony hangulatom lett, hogy csak na!

Halat kinél szokás? Réges-régen a kerekerdő közepében...szóval soha nem volt nálunk. Alma és dió és háziszaloncukor, Anyutól az igen. És ritkán mézeskalács. Viszont disznótoros az volt. És hájastészta, és rétes, otthon nyújtva és én is mehettem az asztalkörül...

Bizony, bizony!

Előzmény: NagyonI (112)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.13 0 0 113

Mégis!!! Mégis!!!! Sikerüüüüüüült!!!!

Ugye többen is meg tudjátok Tom Jonest hallgatni????

Előzmény: NagyonI (112)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.13 0 0 112

Egy nagyon szép zenével szeretnék ma este elköszönni. Ez az első próbálkozásom ebben a műfajban.

Kerub volt a tanítómesterem, de ha mégsem sikerül, az n em az ő hibája. Az URL, http,  vévévév és efftépé   - nekem öregasszonynak elég kínaiul hangzik. Mézontót sueűzerettem volna szülinapja alkalmából zenével köszönteni, és a mai névnapjukat ünneplőket. De annyira bizonytalan vagyok...,.

 

Jó  

 éjszakát!

 

 

Ez valószínűleg nem fog megszólalni... A képet mindig sikerülűt megnéznem, de hiába klikkelek az aláhúzottra.... semmi...

 

Hát majd legközelebb, jó???

NagyonI Creative Commons License 2004.12.13 0 0 111

De egyszerre emlékeztünk....

A veszekedések a készülődés közben.. ::))) Messzelány akkor szokott hívni minket, amikor a Jézuska megérkezett már, s be tudunk az ajándékokról számolni neki. Mindig megkérdezi: jó veszekedés is volt???       Mindig van::(((

 

Én már hetekkel előtte morgok, hogy jaj, ki fogja a mákot megdarálni, mi lenne, ha idén nem lenne... De még soha nem daráltam, Férj szeret ilyen szörnyűségeket csinálni. Na és a beigliket két éve Ittlány csinálja szigorúan az én receptem alapján, pedig annyira macerás.

Ki hallott még olyat, hogy 59 deka liszt?? Röhej az egész..

Melyiktek is kérdezte, hogy mi is adunk-e az unokáknak életreszólót??? Hát a tied RR, az már biztos meglesz....

Átörökíteni a családi hagyományt... hagyhatunk ennél szebbet???

Előzmény: Röltex Rózsi (109)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.13 0 0 110

Hát igen elröstellkedtem: vagy 11 órát aludtam,s "hajnal" 9-kor ébredtem.

Majd kutyáztam, vásároltam, ebédfőztem, s csak most került sor az új mesés emlékekelolvasására.

 

Nem sorban, de néhány gondolatot a "mesétekhez".


Tresk!! A knédli nem a vízenkőt!!! Ez biztos. A knédlit -én , aki onnan marhavonatoztam ide- jól ismerem. Az is kelt tészta, de pirított zsemle is van a tésztájában, és azt kifőzni kell a ruhábakötés után. A ruhát jól be kell zsírozni. Port vettem az egyik boltban, de még nem csináltam meg. Szlovákiában lehet kapni. A melegítő- szétnyitható, gőzölésre is igen jó( pl. a lecsókolbász, a szafaládé egész különleges finom ízű lesz a gőzölése után) már nagy áruházban, jó konyhafelszerelések boltjában nálunk is kapható. Valamikor odaát egészen olcsó volt.

Klia!! Érdekes emlékeket idéztél bennem is. Nálunk egy az egyben így történt a kar. esti szertartás. Csak én voltam a világ legboldogabb gyagya Vicája (egyébként nem is Vica, hanem Evicska voltam), én 9 !!!! éves koromig hittem a Jézuskát. A nővéremnek már tele volt a hócipője a gyagya hugival, s felvilágosított. De beárultam, hogy miket hazudik::)) És a csengőszó is dettó.....
Én annyira hittem ezt az egészet, hogy egyszer- gyönyörű fehér este volt, nem mertem kimenni a messze hátul lévő WCbe, s csak az udvaron kuporodtam le, s felnézve az égre bizony láttam a Jézuskát...   ::)))

Pirine!! A szentjános kenyér nekem is csalódás volt.. és a lórumot sem ismerem.Mi kanastztacsatákat rendeztünk amikor nagyok voltak már a gyerekek, amikor kisebbek, mindig volt valami társasjáték. Az Onedin családost utáltam, mert sohasem akart végetérni....

 

Mézontófű!! Keress tovább! A mi anyánk nem voltak kidobálós fajta....

 

Jó délutánt!!!

Röltex Rózsi Creative Commons License 2004.12.13 0 0 109

Ki hogyan karácsonyozik?? Ki fogtok nevetni, de nálunk ugyanúgy zajlik minden mint 3o éve, amikor az első gyerekem már fél éves volt...amig mindenki otthon volt, dec.24.-én ember korán kelt, és elkezdte befaragni a karácsonyfát a talpába...később ezt nagyobbik fiú gyermekkel adta elő.Nem hiszitek, amikor a nagyfiam áttette élete szinterét a tengeren túlra, ezek a meghitt-veszekedős karácsony reggelek hiányoztak a férjemnek -:). A fátkizárólag én diszithettem, a gyerekek már huszinéves korukban is nem voltak hajlandók bejönni  a szobába, csak a du. 5 órás csengőszóra...addig ők a maguk portáján tevékenykedtek, takaritottak, sütöttek, majd amikor a nagyszülők is megjöttek, mindig 5 órakor édesapám, férjem meggyújtották a gyertyákat és rázták a csengőt, akkor mindenki betolult...sőt ezt a beházasodó társak is átvették..:-) Tavaly volt elör, hogy nem volt minden gyerek együtt, de interneten keresztül felhivtuk a távolban lévő, éppen szülés előtt állófiamékat, mellé tettük a hallgatót és ugyanugy megszólalt a csengő meg a Mennyből az angyal, ők meg 6 óra időeltolódással , de velünk voltak. Idén, úgy néz ki, megint együtt, csak közben három unokával többen....azt hiszem a karácsonyfát l kell betonozni az idén :-))

 

Előzmény: NagyonI (101)
pirine Creative Commons License 2004.12.12 0 0 108

November   elején   a   BP.i  Csokonai   Klúbtagokkal   voltam   É-Komáromban,   csudafínom    sztrapacskát   ettem,  ezerszer   jobbat,   mint   a   Marosban !   Ott   vettek   a   "lányok"  mirelit   knédlit,    volt   aki   az   étteremben   is   azt  rendelt,   megkóstoltam.  Hát  nekem,   nem  ízlett   Az   lenne    a   vizenkullogó????   Hát,   akkor   most   csalódtam

Így   jártam   a   szentjános  kenyérrel    is.   Azt   ti   már   nem   ismeritek.  Gyerekkoromban   mindennél   jobban   szerettem.    Egyszer   nosztalgiáztam   görög   barátnőmnek   róla.   Kaptam   Görögországból------

Hogy   lehet   ez?    Csalnak    emlékeink?   Nem   ízlett.

 

Karácsonyról   azért   van   annyi   szép   emlékem,   mert     öt   éves   voltam,    amikor   nővérem    férjhez   ment.    Jöttek   a  gyerekek, /6/  mindig   együtt   volt   a   család   És   9-14    évesen   is   ölemben   a  kicsikkel    ültünk   a    konyhában,   vártuk   hogy   csöngessen   az   angyalka.  A   picik   mellett   olyan   hangulatos   volt!14-15-en   ültük   körül   az   asztal,   vacsora   után    a   férfiak   beszélgettek,   ultiztak,    a   nők     velünk   együtt    lórumoztunk   /ismeritek?/  meg   az   új   társasjátékokkal    foglalatoskodtunk.

Egy   ízben  "csíkos"  könyvet   hozott   az   angyalka,     Zsófika   történte,  ----  sarokba   húzódva   még   az   este   elolvastam,    benne  a   romantikus   kertre    most   is   emlékszem  :   70   éve!

tresk Creative Commons License 2004.12.12 0 0 107

Tucc valahol mirelit knédlit?????? Régen a Billában lehetett kapni. 100 éve nem ettem, pedig úúúúúúúúgy szeretem a knédlit!!:)))

 

Megtaláltad??:(

Előzmény: mézontófű (105)
klia Creative Commons License 2004.12.12 0 0 106

Kedves NagyonI, 

 

 Már maga a felszólítás "Gyere, Nagyi! Mesélj!" bensőséges hangulatot idéz bennem, a gyermekkoromat. Meggyőződésem, mesék nélkül szegényebb lenne a világ. Ma, immár 53. évemben is előttem van hajdani önmagam, ahogy tágra nyilt szemmel, gyermeki áhitattal hallgatom az ágyam szélén ülő mamim meséit. Karácsony? Hmm sokáig, még az általános iskola első éveiben is hittem, hogy karácsonyi ajándékaimat a jézuska küldi az angyalaival. A szentestéken édesapámmal sétáltunk a környéken, hogy az angyalok felállíthassák a fenyőfát, és alárakhassák az ajándékokat. Hazaérve nem mehettünk azonnal a szobába, meg kellett várni, hogy megszólaljon a karácsonyi giling-galang kiscsengő. Nem, nem voltak drága ajándékok, de nekem mindennél többet érők. Babámnak - természetesen anyám keze nyomát dícsérő - ruhácska, színes fakockák, teddy maci, stb. Persze mindezeket nem egyszerre, hanem karácsonyonként egyet-egyet kaptam. E csodálatos mesevilágnak az iskolai évek véget vetettek.  Felvilágosítottak minket, hogy a karácsonyfát szüleink állitják fel, ahogy az ajándékokat is Ők veszik. Emlékszem mily nagy csalódás volt számomra a nyakamba szakadt igazság. Szerencsére szüleim nagy-nagy szeretettel átsegítettek ezen, és az elkövetkezendő években már együtt készülődtünk a karácsonyokra.  

 

üdv klia

Előzmény: NagyonI (98)
mézontófű Creative Commons License 2004.12.12 0 0 105
Most mér 2x????
mézontófű Creative Commons License 2004.12.12 0 0 104

Ez a mirelit knédli jó ötlet! Anyunál még van ilyen szétnyiló bigyó, megyek a sufniba keresgélni...

Van= volt:-(((

 

Előzmény: tresk (102)
mézontófű Creative Commons License 2004.12.12 0 0 103

Ez a mirelit knédli jó ötlet! Anyunál még van ilyen szétnyiló bigyó, megyek a sufniba keresgélni...

Van= volt:-(((

 

Előzmény: tresk (102)
tresk Creative Commons License 2004.12.12 0 0 102
A vizenkullogót én egyszerűen knédliként ismertem. Annó lehetett kapni Csehszlovákiában egy pompázatos alkalmatosságot, ami leginkább egy lapos gyümölcsmosótálra emlékeztetett. Na, arra mondta nekem egy kedves felvidéki fiatalember, hogy a vizenkullogó melegítésére (felgőzölésére) használják. Megjegyzem, a nagymamám nokedliszaggatója is pompásan megfelel erre a célra! Ki van próbálva mirelit knédlivel.
Előzmény: mézontófű (95)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.12 0 0 101

Kedves Vendégek!!!

 

Nagyon jó, hogy meglátogattatok, s az, hogy ma kicsit korábban búcsúzom, nem jelenti azt, hogy emlékidézésetek fül nélkül marad. Legfeljebb a fül holnap tesz a dolgát... de az is lehet, hogy maradnak még fülek mára is....

 

Mindig nagyon érdekelt, ki hogy karácsonyozik... Folytathatnánk innen- vagy folytathatjátok -ma nélkülem. Kinyitottuk a csapokat, isten ments elzárni, ha folyni kezdtek....

 

Hosszú volt a napom, s a gép előtt is többet időztem, mint máskor szoktam....

 

hív... hív az ágy.

 

 Jó éjt

 

 

szedit99 Creative Commons License 2004.12.12 0 0 100

.............................Tessék! Úgy kezdtem. Kíváncsi vagyok az eredményre. Az a vízenkullogó izgalmas. Egyszer kipróbálom. Vagy Mézontó megcsinálja, és azt hoz a következő talira? Nettomazsola! Azt hiszem sikerült átvernünk a gépet.De akkor hova lesz a hozzászólásaim hamvas bája?

 

Jó éjszakát! Ideje elszakadnom tőletek. A holnap esti viszontolvasásra!

............

Előzmény: nettomazsola (93)
nettomazsola Creative Commons License 2004.12.12 0 0 99
karacsony ...
nekem mindig rengeteg konyv ... rengeteg ... egyszer emlekszem mas ajandekra...
es az egesz szunetet vegig lehetett olvasni, jajdejo volt!

mi anyammal kettesben karacsonyoztunk es csak felig-meddig tartottunk karacsonyt ... fura volt, nagyon.

az elso igazi karacsonyaim akkor voltak amikor meglettek a gyerekek.
azok a kerekre kitagult szemek!!!!! jaj istenem a kozepso milyen elkepedve nezte a fat ... ha megtalalom, megmutatom.

mikor nagyobbak lettek (kamasz) akkor megint nem annyira jo karacsonyok.
Becsben furan unneplik a karacsonyt. nagyon sokan kimennek es etteremben esznek, a varos olyan mint szilveszterkor.
a gyerekeimnek sok nem kereszteny baratja volt akik nem is unnepeltek a karacsonyt hanem siman atjottek (volna) v hivtak a gyerekeket el.
persze en rosszul voltam ... erre ok duzzogva maradtak ... ennek se semmi ertelme ... kovetkezo evben a csaladi unnep utan elmentek ... haaat nem mondom ...
Előzmény: NagyonI (98)
NagyonI Creative Commons License 2004.12.12 0 0 98

És mennyire meghittek voltak azok a karácsony esték!!!Most meg túllicitáljuk egymást... és nem a lehetőségeinkhez mérünk.

 

Ez a vízenkőt/vízenkullogó nagyon jó lehet. És a mákos beigli...

Nagymamámnak "odaát"volt ostyasütője. Valahogy azt nem hozta magával az áttelepítéskor, de ostyát valakivel mindig csináltatott. Az is gyermekkorom ínyencségei közé tartozok..

Előzmény: pirine (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!