Keresés

Részletes keresés

Flanell Creative Commons License 2011.07.31 0 0 5669

Milyen vizes, belvizes, vagy magas talajvizes?

1 m-nél nem magasabb talajvíz nem gond, de ennél magasabb, ill. belvíz igen, nincs olyan gyümölcsfa, ami hamarabb pusztulna ki tőle, mint az őszibarack barackon vagy mandulán. Akkor kizárólag myrabolanalany jöhet szóba.

Én is a belvíz miatt kezdtem erre szemezni, bár eddig nem jók a tapasztalataim, nem akarnak nőni, de a korábban használt őszialanyokra feleslegesnek tartom.

Nekem eddig legjobban az őszialanyok jöttek be, amikor nem fulladtak meg.

A régi telkem szomszédjában voltak magról kelt őszibarackok, amik viszonylag értéktelen termést hoztak, de nagyon erősen nőttek, nem voltak érzékenyek, ezek magoncait használtam alanynak, minden mást leköröztek.

Amúgy fajták közül a Championról olvastam, hogy nagyon jó gyökere van, alanynak is használható.

Előzmény: Törölt nick (5661)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.31 0 0 5668

Bár nagyon nem töröm magam új fajtákért azért esetleg az alábbiakból még keresek szemzőágat /ha vki esetleg tudna/ : Romestar, Rich Lady,Glohaven,Genadix,Summer Lady,Nectaross,Vega.

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.31 0 0 5667

Kb 1 hete elkezdte pótolni a csapadéklemaradását,bár ami mostanában érik annak inkább árt mint használ.

Előzmény: Ali-bá (5659)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.31 0 0 5666

Szilvalanyok /akár myrabolán is/ bírják a nedves,kötött,levegőtlen talajokat .

Viszont ezekre nálunk gyakorlatilag nem szaporítanak őszibarackot.Mo-n őskori az alanyhasználat.A talajt a legkevésbé veszik figyelembe. Ha tudsz szemezni szaporíts magadnak szilvaalnyra vagy kérj meg ehhez értőt.A fajta szinte mindegy,a megfelelő alany az adott talajhoz   a lényeg .

Előzmény: Törölt nick (5661)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.31 0 0 5665

A ritkítást én is nagyon eltoltam,kár hogy egy évet kell várni,hogy javítsak a hibáimon...

Előzmény: janijani (5658)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.31 0 0 5664

A nemesített barackok igénylik a törődést,a megfelelő víz-és tápanyagellátást,növényvédelmet és ezt komoly termésmennyiséggel hálálják meg.Ezek bármelyikének csökkenése,nem megfelő volta csökkenti a termés mennyiségét és minőségét is. ...

Előzmény: ninovarga (5657)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.31 0 0 5663

Nincs őszibarack csak kajszi! Cseresznye sincs! Lapos hely a Tisza mellet! Szilva, alma, birs, dio, meggy, szeder, mogyoró van és körte! 

Kutakodok és érdeklődök ahol tehetem!

 

Mirabella alany/nora-bora/ -ba oltanak aminek hatalmas a gyökérzete! A csepegtetős öntözésre kitalált m-7, m-9 kidöglik! Ezeket most hallotam /délben/ 

 

Az ÉLŐ-Tisza alapítvány itt van 20km-most derítem fel őket!

Tud esetleg valaki közelben/Kecskemét-Hortobágy közt/faiskolát megbízhatót?????

Előzmény: janijani (5662)
janijani Creative Commons License 2011.07.31 0 0 5662

Nálam is kötött agyagos talaj van, igaz hogy nem vizes hanem inkább száraz de mindenféle őszibarack remekül érzi magát. Az alanyokra nem figyeltem, azt vettem amit kaptam a helyi kertészetben. Esetleg meg lehet kérdezni valamelyik szomszédtól akinek szép fája van, hogy hol vette a facsemetét. Ha új lakó vagy a környéken, ismerkedésre is remek alkalom.

Előzmény: Törölt nick (5661)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.31 0 0 5661

A körtés forumon már adott hasznos tanácsot! 

 

Agyagos kötött talajban ami kicsit vizes- milyen barack való ill. milyen alanyon??

Előzmény: janijani (5658)
Flanell Creative Commons License 2011.07.31 0 0 5660

Az elhanyagolt fákat idén erősen támadták a gombabetegségek, ezt valószínűleg a monília, talán a tafrina is, de a sztigmina láthatóan, és az aszály miatt a mai napig sem tudta egészségesekkel pótolni a beteg leveleket a fa. Egészséges levél nélkül meg nincs jó termés, bármennyi eső esik.

Hogy a gyömölcs eleve kevés kötődött, vagy a tafrina, a sztigmina, az aszály, a moly miatt hullott le, arra nem tudok tippelni.

Előzmény: ninovarga (5657)
Ali-bá Creative Commons License 2011.07.30 0 0 5659

Öntözve /folyamatos vízellátottsággal/ nő igazán szépen az őszibarack is. Ati is panaszkodik az idén, az én korai barackjaim is megsinylették a szárazságot.

Előzmény: ninovarga (5657)
janijani Creative Commons License 2011.07.30 0 0 5658

Az én napsugár barackom is majdnem így néz ki csak sokat hagytam rajta és kicsik maradtak a barackok. Jövőre feleennyit hagyok rajta.

Előzmény: ninovarga (5656)
ninovarga Creative Commons License 2011.07.30 0 0 5657

Ugyanaz a fa és termései a mai napon:

 

 

Nagyon kíváncsi vagyok kiben milyen gondolatokat ébreszt az összehasonlítás eredménye.

Előzmény: ninovarga (5656)
ninovarga Creative Commons License 2011.07.30 0 0 5656

Egy kis szakmai elmélkedésre szeretném serkenteni a társaságot az alábbi képekkel bemutatott jelenség kapcsán.

 

A Mariamarta fám és annak termései tavaly augusztus elején, az idei eddigihez képest négyszeres csapadékmennyiség és egy fokkal alacsonyabb vegetációs időszakbeli középhőmérséklet után.

 

zoltan84 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 5655

Nálam most kezdi a Redhaven:

A méret is elég meggyőző:

Van egy kisebb fám, három fajtát terem idén: Caldesi, Redhaven, parasztbarack. Mivel tavaszzal átültettem, még nem ért be a Caldesi se rajta:

Ali-bá Creative Commons License 2011.07.28 0 0 5654

Ez bizony oda-visza lehetetlen. /de a bodza egy sárgabarack helyén képes egy év alatt 2,5 m-t is nőni/ Lehet, hogy régen néztél rá.

 

Előzmény: Fecoboy24 (5651)
zoli1437 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 5653

Köszönöm a segítségeket.

Előzmény: Ali-bá (5649)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.28 0 0 5652

Szívesen hozzájárulok szemzőágakkal :)

Előzmény: Ali-bá (5650)
Fecoboy24 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 5651

Sziasztok

Szeretnék egy olyat kérdezni,hogy a sárgabaracktőrzsre lehet bodzát szemezni vagy oltani?

Egy közelünkben lévő kertben anno s.barack volt. És aztán egyszer csak bodza. NEm láttam átültették volna így arra gondoltam lehet oltották?

Ali-bá Creative Commons License 2011.07.28 0 0 5650

Csatlakozom. Én is próbálkozom az őszibarack sövénnyel. Folyamatban van az őszibarackos kialakítása a házikertben. /A legutóbbi számbavétel szerint kb. 20 félét kell *feltétlenül* szemezzek a nagykerben meglévők közül, hogy ki ne foggyunk a jó fajtákból, ha már nem birok a nagy kerttel./

Előzmény: Törölt nick (5647)
Ali-bá Creative Commons License 2011.07.28 0 0 5649

Nálam is ilyen a Baby Gold.

Előzmény: zoli1437 (5642)
Deryan Creative Commons License 2011.07.28 0 0 5648

A kajsziból biztosan szép sövény alakítható. Engem nagyon érdekelne a folyamata, a fa alakulása.

Sajnos az én lehetőségem a kertben erősen korlátozott, így aztán egyenlőre csak nagy érdeklődéssel nézem, hogy ki mit csinál a fáival.

Előzmény: Törölt nick (5639)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 5647

Na itt a példa :

stb,stb...

Előzmény: Flanell (5645)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 5646

Fogalmam sincs milyen magoncra kerültek,sőt az sem biztos,hogy azonos fajták magoncaira...de elvannak...de mindegy ,ki így ki úgy...én meg mindenhogy.:))

Előzmény: Flanell (5645)
Flanell Creative Commons License 2011.07.27 0 0 5645

Tudom, hogy vannak ilyen ültetvények, de elég speciális körülmények kellenek hozzá.

Ha van alanyod, akkor jó.

A nektarinsövénnyel biztos szerencséd volt, hogy gyenge növekedésű magoncot használtál.

Nekem is volt olyan magoncom, ami jó lett volna sövényhez, de nekem pont azért nem tetszett, mert én meg az erős növekedést preferálom, minden fajnál.

Előzmény: Törölt nick (5643)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 5644

Vmelyik Babygold /vagy egyéb gumi-azaz iparibarack/ .Elsőrangú befőtt alapanyag,a nejem csak ebből rak szinte..de nyersen is jó,ha valaki bírja a rágást :)))

Előzmény: zoli1437 (5642)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 5643

Már raktam fel néhányszor  képeket a meglévő 8-10 éves nektarinsövényemről.Ezek házi gyártmányú fák,magoncra szemezve.Sztem semmivel sem nehezebb a gondozásuk,mint a hagyományos koronáké,sőt...a termőképességéről meg...hát arról is raktam fel képeket már.

Az őszihez megfelel a magoncalany /nemcsak a sövényhez ,az orsóhoz is/.

A kajszihoz meg ott vannak a Csarlival hozatott Ishtara alanyok.Mondjuk ha nem halna meg a tavasszal ültetett Kioto-m, az jó lenne,mert az aúgy is gyenge növekedésű ,ez + az Ishtara elég kis fákat eredményezne.

Mellesleg pár hete volt egy cikk a móri Vitamór kft/ szövetkezet ?/ ültetvényeiről a Kertészet Szőlészetben.Ők is intenzív koronákon termelnek,kajszit is.Azt pl Haag-sövényen.

 

Az őszi sövény lényegesen kisebb helyet foglal,mint a katlankorona,sűrűbben ültethető ,a fák is és a sorok is /mondjuk én tarktorral nem megyek a sorok közé...mert nincs :) /.Gyorsan és könnyen metszhető,a növényvédelme is gazdaságosabb.De...ez csak az én véleményem,nem akarlak meggyőzni,se rábeszélni...engem meg úgysem tudna senki...lebeszélni .

Előzmény: Flanell (5641)
zoli1437 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 5642

Sziasztok!

 

Valaki meg tudná mondani, hogy milyen fajta ez a barack?

Most kezdett érni.

Sárga húsú, duránci.

 

Flanell Creative Commons License 2011.07.27 0 0 5641

A sövényre nagyon sok helyet szánj. Vagy speciális, gyengítő alany.

Én még csak két őszivel próbáltam, de azok is kezelhetetlen dzsungellé nőttek, a két nyári metszés ellenére is, az erősebbet már kivágtam.

Előzmény: Törölt nick (5639)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 5640

Nálam is van hullás,de a hangyák miatt jobban pipa vagyok.Mindenbe belezabálnak aztán uccu neki monilia...ezek ellen mit lehetne tenni ?

Előzmény: szüretel (5633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!