Keresés

Részletes keresés

cimbóka Creative Commons License 2007.12.25 0 0 2552
A tönkölypárnára én is esküszöm!:-) Talán 2 éve vettem, és állítom, hogy a nyakfájásom tünetmentesítését neki köszönhetem.
Viszont egy vásárban vettem, és most arra gondoltam jó lenne még egy az utazásokhoz, mert szinte rettegek tőle , hogy itthon hagyom. Szerintem rögtön el kezdene megint fájni. Nem tudjátok, hogy hol lehet kapni?
A másik a matrac: az ágyunk szerintem nekünk is selejtezésre szorul. Egy ideje már érdeklődöm a matracos topikokban, hogy milyen matracot kéne venni. Nincs javaslatotok? Én is azt tapasztalom, hogyha valahol túl kemény az ágy, akkor rögtön megfájdul a hátam. Az itthonink meg már szinte használhatatlan : valami rugós szivacsos, de pocsék. Mit kéne venni?
Ugye hiába próbálom ki 5 percre egy üzletben.Örülnék a sorstársak tapasztalatainak.
Előzmény: Cora4 (2551)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.25 0 0 2551
Nekem is ugyanaz a problémám, mint Neked. Az ágy, a matrac rengeteget számít. Sokáig én is úgy gondoltam, hogy a kemény fekhely az igazi. Képes voltam deszkán aludni. Rájöttem azonban, hogy ez nem feltétlenül jó, illetve ami egyszer jó volt, az nem biztos, hogy most is az. Amit nagyon javasolok, vegyél tönköly(pelyva)párnát, aminek az a tulajdonsága, hogy jól tartja a nyakat.Kapható konturpárna is(pl.Cora), ami szintén jó.
Előzmény: Kriszta 1975 (2550)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.25 0 0 2550
A szakmámat hibáztatomelsősorban. Nem könnyű és nagyon megterhelő a gerincnek 10-12 órát állva előre döntött fejjel kampózni műtéteknél, csiszolásoknál. Pláne ha a doki akivel dolgozol egy idegbeteg. Szerencsére már nem vele dolgozom átraktak egy másik helyre, de szerintem az igazi megoldás a váltás lesz.A kötőszöveteim biztos hogy gyengék meg a hátizmaim is mindig is rossz tartásom volt.Jelenleg 8 hónapnyi aszalgatás után már majdnem sehogy nem tudok aludni.A túl kemény matrac okozhat gondokat? Úgy érzem a nemrég vásárolt ortopédiai vácummatrac túl kemény és most már a hátam is be akar szakadni nemcsak a nyakam fáj. 
Előzmény: afintha (2546)
afintha Creative Commons License 2007.12.24 0 0 2549
Neurologus mit mond?
Előzmény: tot53 (2470)
afintha Creative Commons License 2007.12.24 0 0 2548
Idegsebesz mit mondott?
Előzmény: Cora4 (2497)
afintha Creative Commons License 2007.12.24 0 0 2547
elso korben neurologushoz kellene elmenned.
Előzmény: cimbóka (2521)
afintha Creative Commons License 2007.12.24 0 0 2546
mi miatt alakult ki ilyen "magasan" a serv?
kotoszoveti betegseged nincsen? Fokent ha edesanyadnak is hasonlo betegsege van.
Előzmény: Kriszta 1975 (2537)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.24 0 0 2545
Köszönöm.
Előzmény: Pitykéné (2542)
noanoa1 Creative Commons License 2007.12.24 0 0 2544

Kösz, hogy válaszoltál.

 

Kinomban jöttem ide, mivel sehol, sehol az interneten nem találtam konkrét beteget, aki "igy járt" és akiről olvashatnék, hogy mi történt vele...

 

A műtétre akkor került sor, amikor "észrevették", hogy jelentős mennyiségü vizelet nem ürül. Sajnos mire ez kiderült, már egy hónapja fájt a sérv, isiásszá "fejlődött". De nem akarták műteni, mivel remélték, hogy visszafejlődik anélkül is.

 

Amikor kiderült, hogy rengeteg vizelet marad vissza, azonnal sor került a műtétre.

 

Ennek már 7-8 hónapja. De azóta is folyamatosan bennmarad 1 deci vizelet, és természetesen időről időre felszaporodnak benne a baktériumok.

 

Azóta készült MR a gerincről, és bár vannak ott további sérvek, ciszták, az orvos véleménye szerint nem nyomja semmi azt a bizonyos ideggyököt, ami a vizeletüritést vezényli. A vizeletvisszamaradást a korábbi "baj" utóhatásának tartják és biztatnak, hogy el fog múlni, de lehet, hogy csak több év múlva.

 

Ezt nem nagyon értem...

És főleg nem tudom, hogy hogyan lehet addig élni egy folyamatos baktériumtelepként működő hólyaggal?

 

Mivel szoros kapcsolatban van az ideggyógyászati és az urológiai probléma, olyan szakorvosra lenne szükség, aki mindkét területet érti és a bajt a maga komplexitásában tudná kezelni.

Ehhez keresnék valakit, aki útba tud igazitani.

Aki hasonló bajban volt és "kijött" belőle.

 

----

 

Nem nagyon értem, hogy mondhatnak olyat, hogy "készülj" vizelet- és széklettartási gondokra. Ha a heg azt az ideget ANNYIRA nyomjná, hogy ez bekövetkezhet, akkor mindaddig műtsenek, amig lehet. Nem hiszem, hogy a pelenka lenne a megoldás.

 

Intim torna? Nem tudom.... Az szerintem a hüvely izmait erősiti, tornáztatja. Nem hinném, hogy az idegi szabályozást tornával ki lehet erőszakolni. Hallottam elektromos ingerlésről, hallottam katéterezésről (nem hiányzik), hallottam izomlazitó gyógyszerekről (szerintem a tartós szedés inkább az beidegzés ellen hat), szóval... szóval tanácstalanul állok.

 

noanoa

 

  

Előzmény: Pitykéné (2543)
Pitykéné Creative Commons License 2007.12.23 0 0 2543
Szia!
Érdekelne, hogy mire jutsz a témában.
Eddig még nem volt komoly problémám, de az orvosom szerint ha nem műtött volna meg pelenka lett volna a vége. Sajnos most a heg is ezt az ideget nyomja, így azt mondták hogy készülhetek a jövőben vizelet-széklet tartási gondokra.
Intim torna segít?
Előzmény: noanoa1 (2536)
Pitykéné Creative Commons License 2007.12.23 0 0 2542
Szia Kriszta!
Sajnálom, hogy Te is fájdalmakkal töltöd a karácsonyt.
Jobbulást.
Előzmény: Kriszta 1975 (2537)
Pitykéné Creative Commons License 2007.12.23 0 0 2541
Sziasztok!

Békés Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánoki Mindenkinek!
Cora4 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 2540
Nyugodtan küldhetsz a McKenzie oldalon lévő címre egy e-mailt, úgyis elsőre egy automatikus választ fogsz kapni, szinte azonnal. Abban lesz benne az a cím, ahol kérd a lakóhelyed szerint legközelebb levő gyógytornászt.
Neked és minden topiklátogatónak boldog karácsonyt!
Előzmény: Kriszta 1975 (2539)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 2539
Köszönöm nézegettem is  a tornát bár nem hiszem , hogy most az ünnepek alatt találok valakit.27.-én megyek vissza az ortopédushoz kiváncsi az mri lemezemre is , sajnos a 8 hónappal ezelőttire  senki nem volt kiváncsi. Sajnos én hajlamos vagyok "bepánikolni", mivel mindig olyan dolgok , betegségek történnek velem amire azt mondják:"maga ehhez még túl fiatal!"és mégis.Szerencsére a családom mellettem áll.Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kívánok!
Előzmény: Cora4 (2538)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 2538
Szia Kriszta! Szinte ugyanabban a cipőben járok, mint Te.Teljesen megértelek, és együttérzek Veled.Ez egy nagyon elkeserítő állapot, de ne add fel a reményt. Itt a topikon is találni fogsz sorstársakra, akik segítenek, és tartják benned a lelket.
A McKenzie-tornával kapcsolatban: üsd be a keresőbe, és ki fog dobni egy magyar oldalt, ahol e-mail címet is találsz. Arra a címre írjál, és jelezd a lakóhelyedet, és kérd, hogy egy közel dolgozó gyógytornász címét adják meg Neked. Nagyon gyorsan válaszolnak.
Előzmény: Kriszta 1975 (2537)
Kriszta 1975 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 2537
Sziasztok! Én új hozzászóló vagyok. Nagyon el vagyok keseredve, mert szerdán kiderült 8 hónap kinlódás, és egyebek után , hogy nyaki sérvem van az 5-6 csigolyám között , fölötte a 4-esen meg protrúzióm van vagyis készülődik a következő. 32 éves vagyok ,egészségügyis de a gerinctéma nem az én asztalom. Az anyámnak már lemezelték a nyakát, neki 3 sérve volt, van egy a hátában és van egy lumbális is neki. A legrosszabb az hogy asszisztens létemre pszichés betegnek néztek-vagyis hülyének, autogén tréningre küldtek a reumatológián-miután otthagytam 50000ft.-ot lézerakupunkturára. Teljes lesajnálás , hogy ez fibromialgia ami pszichés eredetű. Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy a mckensie tornáról van valakinek nyaki sérvnél jó tapasztalata, vagy egyébb sérvnél -mert ezt ajánlották az kérem válaszoljon!Teljessen magam alatt vagyok, nem tudom milyen kilátásaim vannak. A szakmámat fel kell adnom /fogászat/ helyette mást tanulok, de addig is -májusig míg végzek valahogy ki kellene huznom a munkahelyemen. Amit a régebbi hozzászólások között olvastam sajnos nem egyedüli vagyok ráhúzzák az emberre ezt a "pszichés beteg" jelzőt és ebből a reumatológusok nem tudnak kikeveredni. Én végül egy ortopéd sebész főorvost kerestem meg aki a tüneteim alapján azonnal tudta , hogy ez nem vicc, pláne hogy az MRI szerint ideggyököt nyom a sérv. Bocs , hogy ilyen hosszúra sikerült ha van aki aki tud ebben a témában segíteni- előre is köszönöm!
noanoa1 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 2536

Sziasztok.

Picit beleolvastam.

 

Van-e köztetek olyan, aki gerincsérv műtéten esett át, és azután visszamaradó vizelete lett (a hólyag nem ürül ki teljesen)?

Vagy van-e olyan ismerőse?

Mi a teendő? Javult-e? Mitől? Kitől?

 

Köszi

Cora4 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 2535
Nekem a fizikoterápiás kezelések közül leginkább a mágneskarika jön be.Persze ahányan vagyunk, annyiféle tapasztalat.
Előzmény: cimbóka (2532)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 2534
Én azt tapasztalom, hogy a legjobb a pihenés. Feküdj sokat az ünnepek alatt. Régebben leírta az egyik topiktárs, hogy hanyatt kell feküdni, a láb derékszögben, alatta egy doboz-azért hogy rá tudd tenni a lábszáradat.
Sokféle gél, kenőcs kapható, de az egyik legjobb-és árban is a legjobb- az Indometacinos kenőcs. 200 g-os tégelyben lehet kapni, a patikusok keverik ki, de előre szoktak készíteni, nem kell várvárni rá. Ki kell íratni, mert vényre kapható. A 200g-os 496 Ft. Összehasonlításul a legtöbb 70 g-os krém ezer forint körül van...mentol, kámfor, valami gyulladáscsökkentő van benne...Dicsérik a Flectort és Fastum gélt is.
Előzmény: cimbóka (2532)
Cora4 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 2533
Szia Cimbóka! Szia Mindenki!
Nekem is B1-et ajánlott az orvos az ORFI-ban. Szedtem is egy darabig. Túlzott hízást nem tapasztaltam.Ha a B1-nél maradtok, érdemes megkérdezni a patikában, hogy hány mg-os kiszerelésben van...úgy emlékszem, a 10-es arányában jóval olcsóbb, mint a kisebb bogyó, így érdemes a nagyobbat megvenni, és kettétörni...minek fizetnénk ugyanazért többet...
Már több alkalommal szedtem Milgammát, ami B vitamin szintén.Idegbántalmakra reumatológus és idegsebész is ajánlotta. B12 is van benne, ami nem mindig ajánlatos. Ezért az egyik orvos a Milgamma helyett Benfogammát ajánlott, amiben nincs B12.Még nem próbáltam ki, viszont itt a neten utánanéztem:
BENFOGAMMA drazsé
(Wörwag)

Klinikai tünetekkel járó B1 vitaminhiány kezelésére és megelőzésére szolgáló készítmény.
Alkalmazása akkor indokolt, ha a B1 vitaminhiány megfelelő táplálkozással nem szüntethető meg. Klinikai-kémiailag igazolt B1 vitaminhiány állapotok kialakulhatnak
- hiányos vagy elégtelen táplálkozás következtében (beriberi), tartós mesterséges táplálás, túlzott fogyókúra, továbbá vitamin felszívódási zavarok révén;
- krónikus alkoholizmus következtében;
- fokozott B1 vitaminszükséglet esetén pl. terhesség, szoptatás.
Ha az orvos másképpen nem rendeli, szokásos adagja:
- vitaminhiány megelőzésére: heti 1-2 alkalommal 1 drazsé;
- B1 vitaminhiány kezelésére naponta 1-3-szor 1 drazsé.
A drazsét szétrágás nélkül, kevés folyadékkal kell bevenni.
A gyógyszer szedése során ritkán túlérzékenységi reakciók (pl. csalánkiütés, bőrtünetek) léphetnek fel.
Ilyen esetben célszerű a gyógyszer szedését abbahagyni, és szükség esetén orvoshoz fordulni.
A gyógyszert a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni.
A gyógyszert gyermekek elől gondosan el kell zárni.
Tárolása: szobahőmérsékleten.
Vény nélkül is kapható.

Remélem a fentiek nem minősülnek reklámnak...
Előzmény: cimbóka (2532)
cimbóka Creative Commons License 2007.12.20 0 0 2532
Az az igazság, hogy vigyázok a súlyomra. Részben persze esztétikai okokból, de azt hiszem a gerincemnek és az izületeimnek sem használna.
Úgyhogy maradnak az egyéb gyógymódok, meg a reumatológus.
(Pedig már be is szereztem a B 1-et:-()
Előzmény: Pitykéné (2530)
Pitykéné Creative Commons License 2007.12.20 0 0 2531
Próbálj meg reumatológust felkeresni, ő kiírja a fizikoterápiát is, bár őszintén szólva nekem sem sokat segített.
Ha ez sem jön be, akkor idegsebész.
Előzmény: cimbóka (2527)
Pitykéné Creative Commons License 2007.12.20 0 0 2530
Szia!
Az idegek felépülésében segít a B1, ha becsípődés, gyulladás, akkor szerintem bajod nem lesz abból, ha szeded.
Kivéve, ha vigyázol a súlyodra:-)
Nekem a műtét közben sérült az érzőideg, arra szedtem a B6-tal együtt, az eredmény +22 kiló:-(((((
Előzmény: cimbóka (2523)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2007.12.19 0 0 2529
Igen, a fizikoterápia használ.
Előzmény: cimbóka (2527)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2007.12.19 0 0 2528
Vissza az egész, hülye tanácsot adtam (a régire emlékeztem).
Szóval úgy tudsz mailt küldeni, ha a nicknévre kattintasz, és akkor előjön az adatlap, és ott fenn van egy "küld" szó, azt megnyomod, és máris írhatsz az Outluck expressen, és a címzetthez ér ha megnyomod a küld gombot a végén.
Előzmény: zöldbabkék (2496)
cimbóka Creative Commons License 2007.12.19 0 0 2527
Jaj, akkor inkább mégsem. Talán használnak a gyógyszerek valamit.Aztán januártól gyógytornát is próbálok. A fizikoterápia használhat?
Arra emlékszem, hogy amikor a nyakbajom volt, bizony nem sokat ért.
Előzmény: AliceCsodaországban (2526)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2007.12.19 0 0 2526
B1 vitamint ideggyulladásra írnak fel mellékesen, tehát nem azzal gyógyítják, csak állitólag jót tesz. (Az étvágynak is ám! Szóval aki hízásra hajlamos gondolja meg..)
Előzmény: zöldbabkék (2524)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2007.12.19 0 0 2525
Szia, jó soká válaszolok, de nem az én hibám, belementem egy hülyeségbe, beleegyeztem, hogy a telecom rajtunk is tesztelje a Jővő nappalija programot, ami miatt fél napig van internet, hat napig nincsen, de ez mellékszál, mára javítoták meg a vonalat.
Levelet úgy tudsz írni, hogy rákattintasz a nicknév mellett jobb oldalon (vagy középen ) látható e-mail-ra és aztán írsz. A te nick neved felett is van ilyen, nézd meg jól, aztán kapcsolj rá a nevedre, és ha az adatlapodon az áll, hogy a mail nem publikus, akkor klikkelj rá a kis négyszögre, amin megjelenik egy pipa, akkor neked is tudnak küldeni.

Nem tudom érthető voltam-e...
Előzmény: zöldbabkék (2496)
zöldbabkék Creative Commons License 2007.12.19 0 0 2524
az az igazság,hogy ajánlották,és,ha nem is nagy segitség,de segit.
Előzmény: cimbóka (2523)
cimbóka Creative Commons License 2007.12.19 0 0 2523
Ez komoly??o:-)
Miért az mit csinál? De jó is lenne, ha jó lenne....!
Előzmény: zöldbabkék (2522)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!